Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 27, 2024, 01:31:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Диетите и другите начини за отслабване! - 2 част  (Прочетена 172495 пъти)
 
Nocturnal_dove
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 129



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: февруари 18, 2009, 21:41:26 »

Имам един въпрос... От много време слушам за здравословно хранене и при това какви ли не версии...може ли някои да каже какво е това Здравословно хранене...(нямам достъп до книги и тн да чета)
Едни ми казват че било като разделното хранене...вярно ли е?
Искам да се храня здравословно след като поотслабна, за да не качвам килограми.

Иначе спортувах ама не свалих кой знае колко ама явно зависи и от други фактори.
Както споменах сега съм на диетка...не мисля да я спирам.
Ама искам да не качвам след това поне не много,че като се знам...дай ми хляб и сладки  blum умирам си за тортички... DANCE
« Последна редакция: февруари 18, 2009, 21:44:19 от Nocturnal_dove » Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: февруари 19, 2009, 08:40:52 »

Обикновенно здравословното хранене е придружено с пирамидата за хранене



Съответно нещата най отдоло на пирамидата в най-голямо количество, примерно зърнени 6-8 порций дневно, като под порция зърнени разбираме 1 филия пълозърнест хляб, 30гр сварено жито или ориз. Втория ред е препоръчително 2-4 порций дневно, което означава една чаша листни зеленчуци или половин чаша други зеленчуци, при плодовете една порция означава 1 плод, или половин чаша нарязани или консервирани плодове или 3/4 чаша плодов фреш. Млечната група се препоръчва 3 -4 порции дневно като една порция е съответно 1 чаша мляко, 30-40гр сирене, 60гр извара. Месо, боб, риба, ядки /белтъчини/ се препоръчват 2-3 порции дневно което е от 30 до 90гр месо или риба, 1/2 чаша сварен боб, 1 яйце. Мазнини и сладко което е във върха на пирамидата се консумира умерено  good
Важно правило на здравословното хранене е да се храним редовно. Да пием минимум 8 чаши вода на ден. Чаша фреш от грейпфрут 15-20мин преди ядене върши чудеса с тялото ви, не яжте храните горещи, използвайте подсладител вместо захар, предпочитайте черен шоколад пред млечния ...  good Това ми хрумва в момента  girl_wink

Nocturnal_dove това е което мога да кажа по въпроса със здравослоното хранене Wink Ако имаш някакви въпроси с удоволстие ще си побъбрим Wink
Активен
Nocturnal_dove
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 129



Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: февруари 19, 2009, 12:15:01 »

Gerganche благодаря ти много за тази информация,предполагам че ще е полезна и на други...струва ми се малко трудно за изпълнение защото много обичам сладко и бял хляб  blush но мисля да се пробвам да си създам някакъв здравословен режим на хранене,предполагам че ще се чувствам по добре... започнах вече да заменях захарта за топлите напитки с захарин (много добро решение).
Една приятелка каза че имала някаква книга относно здравословното хранене и може да я взема да се запозная по подробно с това.
Още веднъж ти благодаря за времето и вниманието което си ми отделила!  good

 DANCE
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: февруари 19, 2009, 12:27:41 »

Мацки, спред мен е важно да се прецени и вашия организъм от кой тип храна пълнее/слабее и от кой не.
Аз например много обичам и много хапвам точно сладки и тестени изделя, въпреки това явно ги обработва много бързо и добре организма ми и не мога изобщо да кача килограми от тях, колкото и да искам. Същото се отнася и за макаронените изделия - колкото и да изям от тях, след час - час и половина пак съм гладна.
Незнам дали диетолозите могат например да направят някакви изследвания и да определят конкретно за всеки организъм кои са храните/веществата, които е добре да приема ако иска да отслабне/напълнее  pardon
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: февруари 19, 2009, 12:28:14 »

Няма защо да ми благодариш за мен беше удоволствие  give_rose Със сигурност не сме изчерпали всичко за здравословното хранене, но поне от части загатнахме за какво става въпрос Wink

Много хубаво е ако все пак решите да сте на диетата на Пиер Дюкан или която и да е друга да си направите едно изследване на кръвта  good

Сега виждам че пише "хранителна пирамида на диабета", но просто в свалих от такъв сайт, иначе е такава за всички  girl_wink
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: февруари 19, 2009, 12:30:31 »

Мацки, спред мен е важно да се прецени и вашия организъм от кой тип храна пълнее/слабее и от кой не.
Аз например много обичам и много хапвам точно сладки и тестени изделя, въпреки това явно ги обработва много бързо и добре организма ми и не мога изобщо да кача килограми от тях, колкото и да искам. Същото се отнася и за макаронените изделия - колкото и да изям от тях, след час - час и половина пак съм гладна.
Незнам дали диетолозите могат например да направят някакви изследвания и да определят конкретно за всеки организъм кои са храните/веществата, които е добре да приема ако иска да отслабне/напълнее  pardon

Бубка това се прави с ната нашумелия напоследък Вега тест, той точно това определя, кой храни са ти в "зелена зона" иначе разано "разрешени и бързо преработвани от организма ти", кой са ти в "жълтата зона" - не препоръчително, но не и строго забранени и кои са в червена зона - СТРОГО забранени! Струва около 80-100лв.
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: февруари 19, 2009, 13:08:01 »

към всичко казано дотук има и един друг фактор - хормоналният баланс. Ако там нещата не са в ред каквито и диети и спортове да се прилагат, няма много смисъл... good
Bubka, и аз бях като теб преди да забременея и родя - нищо не ми се лепваше каквито и количества да изям и винаги съм била с тегло малко под нормата, но сега след раждането всичко ми се лепва angry (само да вметна че качих 21 кг, от които съм свалила 17, но формите ми са съвсем различни от преди) Може би още малко време трябва да мине , за да се нормализират нещата особено след кърменето, но си е факт - метаболизмът ми се е обърнал на 180'...
Gergancheto, може ли да ми кажеш къде в София правят този Вега тест?
« Последна редакция: февруари 19, 2009, 13:12:37 от Harmonia » Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #247 -: февруари 19, 2009, 13:15:36 »

Здравеите момичета!искам да взема отношение по въпроса с вега теста!моя приятелка си прави и се оказа че тя пълнее от доста ниско калорични храни като-марула,зеле,някои бобени...доста са!а тя самата като много жени се оплакват че са на диета а пълнеят!направи теста и вижте какво езлиза-някои храни не се освояват от организма и това предизвиква пълнеене!а и още нещо-моята дружка трябва да хапва майонеза,шоколад,а от алкохола уиски и някои ликьори са  позволени,защото просто организма  и ги обработва и не и се отразява на диетата!
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: февруари 19, 2009, 13:18:14 »

Гери, мерси мила за инфото. Ама и аз съм индианец  blush
Harmonia, напълно съм съгласна - трябва да е доказано, че под- или над-норменото тегло не се дължи на здравословни проблеми. Аз лично си изследвах тези показатели 3 години подред - винаги са били в норма.
Другото важно, както е и в моя случай, е генетичната предразположеност - това важи и за килограмите след раждане - трябва да погледнем как е било при нашите майки, та дори и баби - дали са били слаби/пълни преди раждането и след това.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: февруари 19, 2009, 13:21:10 »

Моята майка е била слаба и преди и след раждането, тя е от жените късметлийки (да не говорим че няма косми по ръцете и краката което я прави два пъти по късметлийка), тъй че аз явно съм на баба ми....по телосложение.
Рубин а приятелката ти започна ли да се храни според това което й е излязло като резултат от теста? И има ли ефект?
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #250 -: февруари 19, 2009, 13:23:34 »

да почна да се съобразява с тези храни а за резултат не знам защото тя го прави преди 10-15 дни!но ще видя и ако има и аз ще си направя зящата аз също имам чувството че като съм на диета пълнея!!!
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: февруари 19, 2009, 13:30:04 »

Аз за това бях почнала Дюкана, защото месец и половина се хранех диетично според мойте представи за диетично хранене, абе беше си доста оскъдно, качвах се през вечер на кростренажора и накрая след месец и половина, даже близо два, резулата беше по малко от килограм надоло, някакви примено 700-800 грама  Oh my ... И аз съм му се мераклисала на Вегата, щот си мисля че някъде нещо ми убягва  pardon
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: февруари 19, 2009, 13:38:19 »

Bubka, специално за теб:  smile

http://www.zdravoslovno.com/Diets.html

Това било диета за напълняване, ама като гледам какви храни са включени е нея - аз такива ям, когато отслабвам  crazy (защото и аз съм на принципа на Герганчето - разнообразна храна в умерени количества и хапване често, но по-малко), така че не знам колко има ефект за напълняване. Ама може някой съвет да ти се стори полезен - като например да си смяташ калориите и постепенно да ги увеличаваш.  good
Активен
Gabito
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33


Усмихни се !!!


« Отговор #253 -: февруари 19, 2009, 14:04:07 »

Момичета, кажете нещо повече за този Вега тест - къде в София може да се осъществи такъв ?
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: февруари 19, 2009, 14:51:42 »

Кикси, мерси много  give_rose
И аз долу-горе ям такива храни и също обичам да си хапвам често и по малко. Явно метаболизма ми е някакъв супер ускорен  pardon

Обаче, голям майтап с този калкулатор на калории - сложих каквото съм яла днес + каквото мисля да хапваме на вечеря. След това въведох височината и килограмите си и излезе, че съм поела с около 700-800калории повече от небоходимото, които мога да изгоря ако поплувам само 99мин  funnytooth funnytooth funnytooth
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines