Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 27, 2024, 01:34:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Диетите и другите начини за отслабване! - 2 част  (Прочетена 172496 пъти)
 
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: февруари 12, 2009, 11:33:32 »

Аз правих диетата на Пер Дюкан миналата година за свтбата.Да ви кажа наистина се чувствах много добре и най-важното бях сита, но неможах да свикна с липсата на плодове и затова като дойде сезона на дините се поддадох на искушението.Но въпреки всичко се повталих доста за сватбата. Но каквито и диети да правя нищо няма траен ефект, ако не се движа.За съжаление работата ми е поцял ден пред компютъра, след работа на колата и в къщи и време за двиежение все неостава.Така че ви съветвам  спортувайте за да има по-големи резултати.
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: февруари 12, 2009, 11:34:49 »

Аз да се похваля вече една седмица съм на разделно хранене+аеробика и съм с 3кг надолу Bravo Чувствам се много добре girl_wink Направо бях атрофирала тази зима,ужас.
Успех на всички danceg

Мила в какво се състои разделното ти хранене....бих пробвала и аз стига да не е с ограничения от към храна, че хич ме няма в диетите  tease такъв съм чревоугодник, че не съм в състояние да се лишавам  angry
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: февруари 12, 2009, 11:50:59 »

Ами да ти кажа ,ако искаш да отслабнеш трябва малко ограничения,смисъл тестени изделия,тортички,пастички,газирани напитки... и прочие не са препоръчителни pardon
А иначе хапвам предимно пилешко и риба в комбинация с краставици,доматки,зеле,моркови....,но не и с картофи и ориз.Плодове си хапвам,но отделно от основно хранене,примерно за закуска,сиренето се съчетава пак със същите зеленчуци като месото,но не и заедно с месото....

http://razdelnohranene.com/

Ето тук има малко повече информация
п.с. Да си призная не го спазвам на 100% точно,но не прекалявам и пак има ефект,но основната ми цел е това да ми стане начин на хранене за по-дълго време.
Успех!
Имаш ли желание всичко става,на мен ми трябваха два месеца да се настроя за това blum
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: февруари 12, 2009, 16:19:20 »

да, то в основата на всяка диета е настройката. Психиката е най-важна.
За мен най-трудното е да продължа да живея на някакъв режим - все идва момент, когато се изкушавам страшно много и се започва пак здравото папкане  angry angry angry angry
А другото, в което съм убедена е спортът. За огромно мое съжаление аз не съм никак спортна натура.  cray cray По цял ден съм се тръшнала пред компа в офиса, оставам и след работно време... И всеки ден така. Уикенда гледам да поотспя или да свърша каквото мога вкъщи - и айде идва понеделничната въртележка.
Все пак обичам да плувам и бих се навила да ходя да плувам... Или да тичам... Ще си наложа всички усилия на волята, но поне за сватбата смятам да го приложа... good
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: февруари 18, 2009, 16:21:44 »

Здравейте, както писах в седмичната темичка днес бях на много хубава лекция по здравословно и диетично хранене. И нали кака ги гергана все е на диети, последната ми мода е Дюканската, дето два пъти я почвам и все не успявам да издържа, та рекох аз да питам професора какво мисли за диетата на Пиер Дюкан. Мнението е изцяло негативно, като цяло човека беше против това да лишаваш организма си от каквото и да било. Та да ви напиша от какво ви лишава модерната Дюканска диета.
Витамини!!! Те биват мастноразтворими и водоразтворими. Когато сте на диета без прием на мазнини дори да приемате нужните витамини, организмът не може да усвои мастноразтворимите. Това означава автоматично недостиг на витамин А, Д, Е и К. За да не копирам от интернет ще съкратя информацията - недостиг на витамин А - влошава се зрението (на първо място, естествено има и много други заболявания), витамин Д - спомага за усвояването на калция и фосфора необходими за костите и зъбите, при недостиг :рахит, чупливи кости, изгнили зъби и т.н., витамин Е - отговаря за хормоните в огранизма, нарушения ми прием може да доведе до различни менструални смущения и най-лошото до стерилитет!!
Витамин К - отговаря за пренасянето на кръвта и нормалното кръвосъсирване.

Сега си помислете дали ще сте на диетата на Пиер Дюкан или която и да е друга, спорт и здравословно хранен му е майката, а здравословно хранене е от всичко по малко и на често  good
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #230 -: февруари 18, 2009, 16:27:34 »

ох,и аз я почнах тая диета,но 3здържах само 7 дни и свалих 2 кг.като я спрях си върнах 1 кило за 3 дни.но пъс сестра ми свяли с нея 10кг!!!ами то явна всяка диета те лишава и нее хубава,нито лесна.дайте някоя,която ``светкавично да свали``кг
Активен
radinka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 221


Няма невъзможни неща,има пропуснати възможности


Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: февруари 18, 2009, 16:42:28 »

Герганче напълно те подкрепям мила *THUMBS*Аз си порачах Herbalive-наистина скъпо ми излиза и се сваля много бавно на седмица по 1кг ,но всичко това има страшно много витамини и не лишавам организма си от тях.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: февруари 18, 2009, 16:47:47 »

katia, поне аз не знам да има такова нещо като светкавично сваляне. а и дори да има резултата не е траен. ти самата си се убедила в бързото сваляне и след това връщане на килограмите.
моята диетоложка също е на мнение че често и здравословно хранене(нещо от родас на разделното) и движение и поне 2 литра вода.
radinka , аз преди години съм ползвала Хербалайф и то за засилване на организма и също свалих кг, но това не ми е била целта. много съм доволна и от Алоето, което предлагат и поне веднъж годишно го пия за изчистване на организма, а и си правя капки от него да си лекувам синузита. ти какво точно пиеш?
Активен
katrin_sl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 102



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: февруари 18, 2009, 17:23:31 »

Герганче, и аз съм на Дюкан и се чувсвам много добре. Всички тези витамини можеш да си ги набавяш допълнително и всичко ще е наред.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: февруари 18, 2009, 17:53:18 »

Герганче, и аз съм на Дюкан и се чувсвам много добре. Всички тези витамини можеш да си ги набавяш допълнително и всичко ще е наред.

Под формата на таблетки ли?! Айде да не спорим че ще навлезем в друга тема......колко естествени неща има в таблетките?! Самия факт че са синтетичен продукт за мен е достатъчно красоречив за да не ги приемам, абе всеки си знае в крайна сметка, аз за себе си съм преценила че няма да си го причиня. Самия факт че има и малък процент да ми се случи, нещо подобно като това да не мога да имам деца, не мерси!!! Мисля че същия ефект се получва и с една закуска кисело мляко с мюсли, с плод в 10, със пилешка пържолка и зелена салата на обяд и след това плодове и кисело мляко примерно Wink И движение!  Плюс това хрумва ми че нов принцип е че по пет плода на ден вършат чудеса good И никакво хапване след 18:00ч., ама пак казах вие си знаете, аз няма да си го причинявам, ще се храня здравословно и ще покарвам кростренажора, пък каквото стане  Wink
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: февруари 18, 2009, 18:02:57 »

Гери, напълно съм съгласна с теб  good
А и както е казал доцента - дори и да се приемат допълнително изкуствени витамини - те не могат да се усвоя подари липсата на други вещества.
Аз съм от момичетата, които са на другия полюс - дето искат да напълнеят, но съм убедена, че ако напълняването не се дължи на здравословен проблем, тогава трябва просто да се намали количеството храна, да се увеличи движението и както си казала и ти - да не се вечеря късно. Просто няма смисъл цял ден да стоиш гладен с мисълта, че си на диета и в 22ч, когато вече не издържаш да не натъпчеш хубаво  nea
Активен
Nocturnal_dove
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 129



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: февруари 18, 2009, 18:15:43 »

Здравейте аз също съм на Диетата на Дюкан... много съм доволна...а и смятам че за първите 5 дни няма да загубя толкова много витамини (пък и си ги набавям от някой храни , който може да се ядът), след това се ядът зеленчуци (които са богати на витамини),след това се ядът плодове и други полезни храни... Не виждам какви витамини може да има в мазнините (които Са забранени в тази диета) и слядките неща така че...който е решил да се подложи на диета може да пробва..пък ако не му е приятно никои не е задължен да я спазва...
Освен това тази диета не е от типа в които гладуваш, напротив хапвам си доволно...това че не ям определени неща не означава че стоя гладна.
Съгласна съм че човек за да получи добри резултата при отслабване трябва да набляга и на движението и спорта.

(без лоши чувства , не споря с никого...просто излагам мнение)

 girl_wink smile girl_wink
« Последна редакция: февруари 18, 2009, 18:19:29 от Nocturnal_dove » Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: февруари 18, 2009, 18:20:07 »

Неее, не се засягам, глупости, само обсъждаме.
Мисълта ми е че за да приеме огранизма ти витамините А,Д,Е и К, който са мастноразтворими ти трябва да имаш нужните мастни клетки, точно тези който участват в изграждането на клетъчната стена, и точно тези който започват да се разграждат когато ти си на диетата на Пиер, то ако става въпрос ти и с рибата също си набавяш зеленчуци, но неможаш да ги усвоиш Wink Надявам се да съм се изразила правилно и да не съм засеганала никого. Просто наистина ми се ще всеки да помисли преди да се подложи на остра диета!!
Може да се правят къде къде по полезни неща за да си във форма  good
Активен
Rapunzel
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 393



Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: февруари 18, 2009, 19:07:14 »

Gergancheto много си права, напоследък все повече се убеждавам в това, още повече че си медицински запозната с много неща, за които ние изобщо не се замисляме, мен най-много ме е страх да не се отрази нещо на възможността ми да си имаме детенце и затова мисля вече да не я спазвам, ще се опитам с разделно ли с повече спорт ли и аз не знам ама за Дюканската вече много четох и като се замисля точно така е вреди и то много, лошото е че не го виждаме и като си слабеем не обръщаме внимание. Другото лошо - така сме устроени повечето жени, а и от всякаде ни се налага и като качим някой друг килограм и косата ни се изправя и покрай стреса от работа, учене, ежедневието, нямаме време или сили за спорт и нещата се задълбочават, след това искаме чудотворни резултати, а не се замисляме за последиците.
Истина е че всеки си решава сам за себе си, но май е по-добре разделното или нещо подобно. Една приятелка си отслабна много лесно а и стана и начин на живот което е чудесно, да яде 3 пъти на ден, като вечер е по-леко и никога след 18 часа. Чувства се добре, спи по-добре и винаги е свежа, мисля да пробвам и аз. Само се чудя как сме силни да спазваме какви ли не диети, а нямаме сила да си наложим някакъв здравословен режим и да променим начина си на хранене...
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: февруари 18, 2009, 21:03:33 »

Именно, много хубаво казано, щом един човек, една ЖЕНА е способна да си наложи зверска диета, същата тази жена не е ли по-добре да вложи тази амбиция и сила в това да се храни ЗДРАВОСЛОВНО , да спортува доколкото е възможно и така да отслабне постепенно  good
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines