Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 17:15:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБЕНАТА ТОРТА! - 2 част  (Прочетена 199850 пъти)
 
deni1709
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 334


Сладката Габи


Моят сватбен албум

« -: февруари 07, 2008, 15:52:23 »

момичета, знаете ли нещо за сладкарница ГАВРОШ, чух че правили страхотни сватбени торти?
ако имате телефонче, давайте гооооо  give_rose


Модератор: Старата тема е ето ТУК!  good
« Последна редакция: февруари 16, 2008, 15:26:04 от maria_lakova » Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #1 -: февруари 09, 2008, 20:44:56 »

момичета, знаете ли нещо за сладкарница ГАВРОШ, чух че правили страхотни сватбени торти?
ако имате телефонче, давайте гооооо  give_rose
Мисля че тортата на Little_Sweet_Didka беше от там! И аз мислех да пусна запитване за тях,защото скоро попаднах на уникални снимки с техни торти,но не успях да намеря адреса!
Активен
gingerina
Ентусиаст
**
Публикации: 87



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: февруари 13, 2008, 11:41:04 »

Аз съм си харесала тази фигурка за торта, :



* Tortenfigur-sitzend.jpg (10.97 KB, 302x302 - видяно 13612 пъти.)
Активен
gingerina
Ентусиаст
**
Публикации: 87



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 13, 2008, 11:44:02 »

Иначе държа повече на пълнежа, отколкото на външния вид на тортата. Много се колебая, тъй като сватбата няма да е в София, а в Благоевград. Там бях в една сладкарница, в която правят сватбените торти с един стандартен пълнеж, който много не ми е по вкуса, иска ми се да е нещо по-различно. Доколкото видях май има и сладкарница Неделя отскоро, но и от тяхните торти като че ли не се впечатлих особено. Много се изкушавам да опитам при някоя софийска фирма, като Романс или Skyline, обаче незнам как ще я закараме тортата до града..
Активен
abel
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 13, 2008, 12:02:43 »

Иначе държа повече на пълнежа, отколкото на външния вид на тортата. Много се колебая, тъй като сватбата няма да е в София, а в Благоевград. Там бях в една сладкарница, в която правят сватбените торти с един стандартен пълнеж, който много не ми е по вкуса, иска ми се да е нещо по-различно. Доколкото видях май има и сладкарница Неделя отскоро, но и от тяхните торти като че ли не се впечатлих особено. Много се изкушавам да опитам при някоя софийска фирма, като Романс или Skyline, обаче незнам как ще я закараме тортата до града..
По принцип Софийските фирми предлагат и Доставка в самия ден.
Според мен няма проблем да ти я направят и докарат в Благоевград, само трябва да уточните цената за доставката.
А може и някое от момичетат от форума, които не са от София, да са поръчвали с доставка, може те да се включат с информация.
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 15, 2008, 15:33:01 »

момичета, знаете ли нещо за сладкарница ГАВРОШ, чух че правили страхотни сватбени торти?
ако имате телефонче, давайте гооооо  give_rose
Мисля че тортата на Little_Sweet_Didka беше от там! И аз мислех да пусна запитване за тях,защото скоро попаднах на уникални снимки с техни торти,но не успях да намеря адреса!

Да да, моята беше пт там-и самата торта и минитортичките за гоетите.

http://gavrosh.com/bg/products/items/101886/



Както писах и на Дени, не само аз, но и гостите ни останаха очаровани от тортата. Половината ни звъняха да ни питат от къде е , че била мнооооого вкусна!
Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: февруари 15, 2008, 15:56:09 »

Дидка, колко струваха минитортичките? Много ли се оскъпяват спрямо нормалноа торта и парчета?
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 15, 2008, 16:09:40 »

Мини тортичките бяха колкото парче торта. Поне до колкото си спомням. Но трябва да питате в Гаврош, че сигурно цените са се сменили от миналата година. Но ви препоръчвам ако избирате тях да отидете на място, в интернет страницата има многоооо малко снимки. А и на място ще ви дадът мостри от тортите за да си изберете коя ви харесва най-много като вкус. Аз лично съм много доволна от тях! Занесах снимка и ми я направиха. Е цветята не бяха съвсем същите но...иначе всичко останало good . А не като на Стели, тя беше поръчала мисля от сладкарницата на ресторант България и трябваше в тората да има госрски плодове, е...бяха си ги спестили....А идеята ми за минитортички беше, да се избегнат "кражбите" защото сервитьорите от едно парче което плащате режат 2 или 3 и така половината торта остава в кухнята а гостите ви получават....трохи!
Активен
gadamer4e
Сватбар
***
Публикации: 214



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: февруари 15, 2008, 16:31:35 »

Аз отдавна съм си харесала торта с мини тортички, но тъй като знаех само цената им в 100 грама сладки се бях отказала. Там една мини тортичка излиза по 5 лв., като сложиш 100 човека гости по 5 лв. и отделно една торта за нас - отиват си доста пари и според мен не си заслужава. Ще проверя в Гаврош какви са актуалните цени.

Little_Sweet_Didka а как изчислихте колко да са малките тортички и колко парчета да е голямата торта? Защото излиза, че част от гостите ще получат парче торта от голямата, а останалите ще получат мини тортичка? При нас са около 100-120 човека гости - колко малки тортички да поръчам и как да реша на кой какво да се сервира? За свеки парче ли да е или мини тортичка?  pardon
« Последна редакция: февруари 15, 2008, 16:37:46 от gadamer4e » Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: февруари 15, 2008, 16:47:14 »

gadamer4e тортата беше само за ритуала, и бяхме казали да сложат на нашата маса(младоженската) и масата на родителите. За всички гости имаше мини тортички. И бяхме решили тората да я разделим между нашите и родителите на милото. ... beating Но тъкй като "не сме били казали на сервитьорите че си я искаме тортата и тя била свършила" Oh my ... crazy shok разбирайте -яли яли, а каквото не могат да изядат са си го разпределили за вкъщи! И когато попитах "ама поне едно цветенце не остана ли от украсата?" и те ми отговориха "...ами...ааа.....мммм..ми не!" diablo beating crazy
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: февруари 15, 2008, 16:58:15 »

Аз мисля като поръчваме тортата да предвидим парчета и за персонала, като ще има кажа, че има достатъчно за всички и настоявам да режат нормални парчета, ако не са сигурни, че имаме еднакви представи да покажат първите няколко за одобрение. Тоест ще натоваря някого със задачата да ги проследи. Дано да се получи.
На мен не ми е ясно, в тези ресторанти, където има непрекъснато сватби в сезона, не им ли омръзнаха тортите на сервтьорите, всички се оплакват от това.
Активен
gadamer4e
Сватбар
***
Публикации: 214



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: февруари 16, 2008, 10:18:39 »

Little_Sweet_Didka мерси за отговора smile Ще отидем до Гаврош да пробваме тортите и да видим как са цените. В Овча купел им е адреса нали?
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: февруари 16, 2008, 12:10:43 »

Да в Овча купел са, там е сладкарския им цех, не е сладкарница. За съжаление за сега са само там.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: февруари 17, 2008, 13:41:18 »

Arlina , няма как да избягаш от това.  Не можеш да заангажираш човек, който само да следи персонала /макар че на нашата сватба свекървата се опитваше и без да сме я карали/. И аз съм за малките тортички. Излизат доста по-скъпо, но е е много оригинално. За моята сватба нямах време да търся такива, но ако се намери добър повод не бих се лишила от нещо от този род:
Активен
a
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 414


вече съм мама на принцеса голяма


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: февруари 17, 2008, 17:14:22 »

по повод на човек който да следи персонала на сватбата на нашата имаше такъв и не останаха много доволни от този факт но всеки си преценява а тортата беше достатъчно голяма и имаше и за персонала и може би затова не сме имали проблеми специално с нея но и аз съм на мнение че е по добре с мини тортички но тогава не съм се сетила просто
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines