Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 29, 2024, 01:27:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Организация на сватбата от чужбина!!!  (Прочетена 241151 пъти)
 
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #345 -: август 21, 2013, 19:14:35 »

Може да се направи такъв тип изнесена церемония, все едно реален подпис. И никой от гостите няма да разбере. В София има една пенсионирана служителка от ритуалните зали, прави много хубави церемонии.
Активен
Mihailova123
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #346 -: септември 23, 2013, 18:26:54 »

Аххх. Много съм съгласна с хелена. Ние също не живеем в България и ни е изключително трудно, но пък работим с най-прекрасната сватбена агентка. Определено се чувствам мнооого спокойна за всичко свързано със сватбата. Имах възможност да наблюдавам работата и на свабата на една моя приятелка и наистина тя и целия и екип се справиха повече от отлично! Работи с две момичета, които и помагат с координацията. Всичко брше на ниво. Аз бях главната шаферка, така че наблюдавах отблизо всеки един детайл. Декорацията беше страхотна, а сценария който бяха съставили заедно с моята приятелка върврше изцяло по график, имаше и много приятни изненади от всички нас, които сватбената агенция ни ги даде като идеи. До колкото знам това момиче Вили е работила и в чужбина, била е на някъкви стажове по най-различни сватбени агенции и явно това и е повлияло много, защото подходът и е изключително професионален. От два месеца работим с нея по нашата сватба и се чуваме почти всеки ден. Предлагани по сто варианта покани, маси, покривки и още какво ли не... Обръща ни много специално внимание, но до колкото разбрах не е само с нас така. Наистина я препоръчвам на всички, които живеят в чужбина. Момичето си говори и английски. С моя мъж си комуникират на английски, когато става въпрос нещо за бюджета. Намери ни даже и някъква агенция с много евтини полети за гистите ни от чужбина и ни уреди хотел и за тях с около 20% отстъпки. За сега си е заслужила всяко едно пени! Агенцията се казва Роял Стайл Уедингс. Ако искате разгледайте и сайта, за да видите какви уникални украси правят...
Активен
kleobg
Новак
*
Публикации: 14


« Отговор #347 -: септември 23, 2013, 21:03:01 »

Здравейте,

И аз планувах нашата сватба от чужбина. Състоя се на 20/7/2013 във Варна. Беше много работа, говорене по телефона и скайп, но накрая извода който направих е че има хора и хора. С някои от фирмите (като например декораторката) разстоянието не се усещаше, и разбира се има и такива на които сажалявам че се доверих. Искъм да ви дам един савет и да ви кажа че при най-малкото колебание и некоректност от страна на фирма която сте наели (или мислите да наемате) се откажете веднага. Не си струва после да сажалявате.
По темата за наемане на агент за деня - Аз съжалявам че не си наех координатор за самият ден. Стана такава лудница и никак не е хубаво булката да е и координатор. Много е трудно и като младоженеца не говори Български. Не може да помогне с нищо.
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: декември 29, 2013, 21:06:09 »

Здравейте!

Аз от съвсем скоро започнах с организацията на сватбата ни от чужбина и за сега имам само дата (07.09.2014 г.) и запазена църква. Успокоявам се, че имам доста време, а и в края на другия месец ще се прибирам до България, за да изберем ресторант и хотел (по възможност 2 в 1) за гостите. Тъй като обаче голяма част от гостите ще са чужденци, както и младоженецът, искам да попитам булките, които са минали вече по този път - dj-ят на какъв език води празненството? Ритуал по сключване на граждански брак няма да имаме (вече сме сключили тук), така че тук нямам притеснения относно езика, но това с dj-я малко ме притеснява честно казано... Кажете, моля как сте процедирали?

Благодаря ви и весело посрещане на 2014-а!  smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #349 -: декември 29, 2013, 22:18:03 »

Класически вариант е ДЖя да води на БГ, някой да превежда. Има и ДЖи, който владеят чужд език, но тогава се налага водене на 2 езика, тоест отново има превод smile
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #350 -: декември 30, 2013, 00:53:52 »

Здравей Мина

Аз организирах сватбата ми отдалече и с едно единствено прибиране в бг през зимата :-), в изминалата 2013 (сватбата бе на 24.08.3013). При нас около 60% от гостите не разбираха български. Дълго време търсих оптималното разрешение, минах през най-различни варианти и изчетох/изслушах най-различни опити/мнения. По моя лична преценка и с погледа от една перфектно протекла сватба (организирана, весела, луда, дива) оптималното разрешение е водещ говорещ български и английски, нашият водеше на двата езика заедно, но толкова разчупено, че разводняване не се получи нито за хората разбиращи двата езика, нито за онези не говорещи един от двата.
Разбира се зависи и от рамките на вашата сватба. Нашата се състоеше от 100 госта; имахме дж (комплект с водещия) и бенд.
Можеш да прочетеш в моята сватбена тема, там съм описала всичко с подробности след като мина сватбата.
« Последна редакция: декември 30, 2013, 01:03:55 от Мрявка » Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: декември 30, 2013, 04:11:02 »

Мрявка, много ти благодаря за отговора! А сега следва един тъп въпрос от моя страна, но още съм нова тук и не съм наясно.. Та, как мога да видя твоята темичка?  pleasantry
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #352 -: декември 30, 2013, 09:23:52 »

Ето  smile-> http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,35547.90.html
Активен
Galka79
Регистриран

Публикации: 6



« Отговор #353 -: януари 05, 2014, 01:59:55 »

Здравейте и от мен give_rose От скоро чета форума и ми е много полезен .До нашата сватба има доста време - решоло сме да е август 2015 г. Но аз както о си мисля, че имам време за подготовка  ме е страх в един момент да не се окаже , че нямам  tease Ние живеем в Лондон - сватбата ще е в Казанлък . Обмисляме да сключим граждански брак тук , защото нямаме представа как стои въпроса с медицинските в Казанък и за колко време са готови . На мен ми се иска всичко да си е в България .  Притеснява ме ,че аз не съм кръщавана , а милото не знае къде му е кръщелното crazy . Ще съм благодарна на всякакви идеи и съвети , че съвсем не знам от къде да започна girl_impossible
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #354 -: януари 05, 2014, 02:25:22 »

Здравей, кръщенето ще ви отнеме точно 30 минути и може да стане предния ден. Ако милото не си намери кръщелното, може да го кръстят отново, може даже двамата заедно. Медицински се вадят за няколко дни, аз моето и на жената в София ги направих точно за един ден. Е личната лекарка ми беше добра приятелка и ми съдейства за 1-2 подписа, но съм чувал, че на други места това става срещу някое и  друго левче smile. Казанлък е малък град, мисля там още по-лесно ще станат нещата. Пратете родителите малко да поразпитат по въпроса.Няма място за паника, никой не е останал неомъжен smile .Важното е отнякъде да започнете!
Активен
Galka79
Регистриран

Публикации: 6



« Отговор #355 -: януари 05, 2014, 04:27:08 »

Благодаря много за бързият отговор . Моята майка е от Русе . Не ми се иска да я разкарвам до Казанлък . Но негови близки за сега не проявяват никаква заинтересованост . Ще се прибираме в България след няколко месеца и тогава ще бъде голямото питане и обикаляне . Някъде бях чела , че медицинското важи няколко месеца . Ще бъде страхотно ако можем да си ги направим предварително.
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: януари 05, 2014, 10:23:55 »

Eдин месец преди сключването на гражданския брак важат медицинските. Поне тук, в България. За там при вас в UK не знам как е. Така че на вас нищо не ви пречи и тея месеци да си подпишете, пък живот и здраве догодина да направите изнесен ритуал. За кръщането също има време. Като се приберете тук, ще ги оправите за ден.

Иначе е нормално да са незаинтересовани все още родителите на половинката ти, все пак има година и осем месеца до събитието ви smile То заведенията, църквите и обредните домове не записват все още.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #357 -: януари 05, 2014, 12:52:37 »

Галка, и ние организирахме сватба от Англия (както и много други момичета) и на повечето даже и по 8-9 месеца им стигат, а ти имаш година и  половина. Никой няма да е още кой знае колко развълнуван, сигурно дори и вие. Имате ужасно много време да си изпипате всичко.

За кръщелните - отиди в църквата, където искате да се жените и попитай на място какво и как искат. На брат ми нито кръщелни им искаха, нито нищо, само такса, така че може излишно да се притесняваш (жена му е католичка)

За медицинските - те ви трябват за гражданския брак и наистина са валидни за 1 месец (няма как за повечем трябва да се знае, че сте здрави непосредствено преди сватбата). Медицински се вадят в Бургас за половин ден, така че в Казанлък едва ли ще е повече от няколко часа.

Ако сключите граждански брак в Англия и ако искаш да си сменяш фамилията на документите в България, ще е един малък кошмар за теб, така че не ти препоръчвам толкова горещо този вариант.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #358 -: януари 05, 2014, 17:12:13 »

Galka79, медицинското важи един месец, няма значение, че майка ти е от Русе. Няма значение къде е извадено медицинското, може и в Каспичан smile
Активен
Galka79
Регистриран

Публикации: 6



« Отговор #359 -: януари 06, 2014, 08:32:45 »

Благодаря ви,от сърце. Явно само ние двамата сме на тази вълна за сега  tease Започнахме вече да оглеждаме някои дреболийки из нета . Явно ни се иска всички да усещат нещата така както нас . Обмисляме и варианта да сключим граждански брак тук в Лондон. Но това трябва да се съгласува с бъдещите ни кумове .  От друга страна серадвам,  че за сега никой не ни се меси ..... дано остане така и до края  tease
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines