Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 00:17:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември 2020  (Прочетена 75961 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: ноември 14, 2020, 09:11:23 »

Много сте изписали и не можах да изчета всичко, ама ще наваксам.
Купихте ли си нещо от черния петък? Аз даже не съм разглеждала, нещо не ми се занимаваше.
Бубе, възхищавам ти се на ентусиазма и въображението да приготвиш и измислиш толкова много подаръци. Аз мисля само за на Ники и на Р. На родителите, от както го има малкия е много лесно - снимки, календари и други рекламни материали, на които шефа изглежда мило и кротко дете Wink
Еми, Ники си е поръчал зелена колонка да си пуска музика, голям ди джей е и само сменя от малката колонка на големите и вече мразя половита си любимо групи. Това е лесния подарък. След това идва зелено субару с отварящи се врати и конче (тука не разбрах какво точно си представя) и ще го изключва от списъка.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: ноември 14, 2020, 09:28:34 »

Рат, ако се затрудняваш, ще поразгледам и аз онлайн за първите две неща lol
За кончето май визира истинско, ама да се направим че не сме разбрали lol
Аз вчера пасувах, другият работещ вкъщи си поръча Imac от ибей на половин цена! shok
Ще му поръчам и нов калъф за стола от Алито и една кутия, че да събера всички боклици от бюрото му- тамън сега ще имам причина lol
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #227 -: ноември 14, 2020, 10:26:50 »

То хубаво купувате подаръци на роднини и приятели, ама как ще ги връчвате? Не мисля, че по Коледа ще са възможни събирания или гостувания, изпращане по куриер също не е работа. През комина няма как, повечето се отопляват с климатици Wink и май единственият начин е да се оставя пред вратата. pardon
За сеенето на страхове сред децата си бяхме говорили тук преди години, минават го всички поколения. Едни деца като споделят разтоварват напрежението и търсят съпричастност, други не се впечатляват много от такива неща и лесно могат да бъдат успокоени. По мое време беше "Синята ръка", майка ми са се плашели с духове, вещици... Безкрайна е човешката фантазия, страхът е заложен в нас, така сме оцеляли като вид Wink. Малко като да кажеш на страдащ от депресия "стегни се", вместо "отпусни се" е да се забранява говоренето по темата е, има си психолози за тези неща.
Днес ще слагаме зелето, отивам да подготвям бидинчето. smile
Хубав и спокоен ден, да сме здрави и дано имаме поводи за усмивки! heart
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: ноември 14, 2020, 10:30:28 »

Свекс, защо по куриер да не е работа? Аз пращам до офис, другият ходи с маска и когато има малко хора.
Пред вратата също е отлична идея, тук за едно бебе съм подготвила гризалка...
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #229 -: ноември 14, 2020, 10:37:33 »

 Аз минавам да кажа, че има промоция в https://bellamiestore.com/, понеже говорихме за дървени играчки.

 Само Лего иначе намазахме от Комсед. Не мога да намеря инфо кога е черен петък в магазините за техника, че ние имаме котлони и миялна да купуваме.  Днес ни е срещата за кухнята да видим това дето сме го намислили колко можем да си го позволим, че от теснотия в кухнята сега искам много шкафове...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: ноември 14, 2020, 11:04:59 »

Привет и от нас.Ние имахме много черен петък, наш близък почина от корона.Шока беше голям за всички семейства, а за децата е изключително трудно да го сдъвчат това.Малко ходех като ударена вчера цял ден и не ставах за компания.

Аз напазарувах за бебетата и племенницата.Но имам още да пазарувам.Чакам Озон да направят някакво намаление, че искам пъзел и книги от там.Не че от Хермес и СИела не взех книги, ама това е друга тема на разговор.

Ние по принцип се събираме със сестра ми и нашите на КОледа, това е традиция, а на Бъдни вечер сме с нашите и свеки.Сега след тази загуба не знам как ще се разпределим и кой къде ще бъде, много е вероятно сестра ми да не дойдат насам.Ще видим!

Пазете се и спазвайте дистанция!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #231 -: ноември 14, 2020, 11:09:19 »

Маги, ужасно съжалявам за лошата новина. Светла му памет!
Хич не е шега това. Пазете се!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: ноември 14, 2020, 11:11:54 »

Не ми хареса, че темата от конкретния случай премина малко в съдене и лепене на етикети. Социопати, манипулатори. Защо не просто деца с въображение. Това, че една майка си гледа телефона на площадката, не винаги значи, че не обръща внимание на детето. Понякога това единствено време на обърне внимание на себе си. Не всички деца са съдействащи. А че детето не говори, защото майката не си говори с него - това въобще не мога да го подмина.
Не знам дали успявам да се изразя добре. Буйно поведение на означава лошо дете.
Моето дете най-вероятно ще се опита да изпревари вашето на пързалката. Може и да го бутне. Но има деца, които така си играят. И когато се оцелеят им е весело и никой не се сърди. Но не всички деца харесват такива игри и той все още не го е осъзнал. Но ако вашето дете е ново в групата, моето веднага ще го приеме като приятел.
И знам, че никой не е визирал моето дете, но не можах само с общи приказки да се изразя.

Маги, съболезнования!


Свекърва ми си счупила ръката вчера, та видяла отблизо хаоса в болниците.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: ноември 14, 2020, 11:40:04 »

Панде, съглсна съм и може би не съм се изразила нагоре добре.Моето дете е буйно дори и сега.Игрите и са диви, тя подскача и тича, не ходи нормално, винаги е по-силно изразяваща емоциите си.Още не може да ги сдъвква добре.Аз лично се опитвам да говоря с хората около мен, да коментирам и да видя каква е нагласата на хората наоколо, да видя какъв е проблема.С порастването игрите се променят от там и взаимоотношенията и начина на игра.Минават през всякакви етапи.Но си има манипулативни деца от малки.Аз не исках да го повярвам, но го видях и го виждам всеки път като се съберем с определени деца.И да говорила съм с част от родителите и те казват, че са такива, говорят, обясняват, но то някак им е вродено и трудно ще се изкорени.На част, на другите не им пука.
Аз също ровя в телефона, гледам да си приказвам с другите родители.Знаите едно, че отношението ви към родителите, ще определи това на техните деца към вашето и ще рефлектира в един момент.Аз на това му викам политика, моя мъж му вика лицемерие.Лицемерие, но е факт, че заради него(моя мъж) щото е прям, има лошо отношение от част от родителите, съответно децата лъм нашето дете.И сега му забраних да си казва какво мисли в училище един ден, че ако пак и създаде той, такива ситуации, ще го набия вече сериозно!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: ноември 14, 2020, 11:49:32 »

Маги, съболезнования.
Аз не мисля да се събирам с никой от възрастните на Коледа. Правя големи жертви със социалния си живот именно за да ги предпазя.
А за родителите- да, моето дете също прибира всички чужди колички на площадката, говорили сме, наказвали сме, просто като види колички и откача. pardon За бутането- ако види агресивно дете, попива и той почва да бута. Ако е кротко- и той е кротък. Отстрани сигурно и аз изглеждам зле, ама не ми дреме. Знам че правя каквото е възможно, другото е характер и темперамент на детето. Вчера се замислих, майка като каза че той не бил като мен и брат ми ( разбирайте възпитан, неегоистичен и послушен според нея ). АМи не, не искам да е като мен. Не искам и да е другата крайност като баща си егоцентрик.  pardon Боря се за средата, но ако някой родител я е постигнал, моля да напише книга lol .
Иначе не мисля че тук някой се е обидил, всеки от нас е достатъчно осъзнат. Аз го приех като тема за размисъл за в бъдеще за училище и мисля че ако имаме проблеми с децата- там ще е. Защото училището не е това което беше и имам шанса да го виждам това всеки ден пред блока... crazy
Панда каза нещо гениално, което не мога да обясня на раздавачите на акъл и възпитание (които нямат деца) - НЕ всички деца са съдействащи. Аз съм от майките с несъдействащи крайни инати деца. Станах дебелокожа но продължавам да полагам усилия да го направя човек. За съжаление малките които растат по време на пандемията и не са на градина, са още по-трудни в това отношение, защото нямат социалния пример на стадното отглеждане, което има своите грамадни плюсове за така наречените несъдействащи деца.
« Последна редакция: ноември 14, 2020, 11:52:20 от emmmmmy » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #235 -: ноември 14, 2020, 12:03:15 »

Аз минах през Комсед за Легота. Бяхме 10 души сигурно. Изобщо не беше онова от предни години. Хубаво е, че го направиха три дни, а не само за ден. Има страшно много недоволни от сайтовете. И на Комсед, и на Хиполенд не работели хубаво. Ама кой ти мисли за поддръжка и активна онлайн търговия?! Въпреки всичко оставам привърженик на Хиполенд. Ами в Комсед беше рехаво откъм артикули pardon
Тази сутрин отрано съм навън. Снимаха децата от отборите и ходихме на стадиона. Случихме на страхотно време. Златна есен!
Направих тренировка после и гледам малко време да отделя за мен си, защото мъжът ми тази седмица си е вкъщи.

Фери, то е ясно, че ще е висящ шкаф good Въпрос е на максимално ефективно използване на пространството - шкаф плюс колона. Така или иначе такива шкафове са скъпи, поне да се дават пари за нещо наистина хубаво. ИКЕА не са ми опция нито за размери, нито за визия, а принципно са лесен вариант.

Маги, съболезнования! sad
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #236 -: ноември 14, 2020, 13:58:43 »

Панде, изобщо не съм визирала теб или който и да е тук. И нямам проблем, че някой си седи с телефона стига когато вижда, че има ситуация поне да отчете, че детето е негово, защото аз обяснявам и се опитвам да урегулирам своето така че да приема различни деца и както има буйни, има и плашливи и моята е от тях. Ако не обясня буйната реакция на друг тя едва ли ще му даде шанс, а не ми е това идеята. Тук обаче масово се шири и възпитание на тарикатлък и в конкретния случай си беше това. Всеки си има характерови особености, но това не значи да му е оправдание да не положи усилие за общественото благо. То е същото като да кажеш аз съм агресивен шофьор и ще си правя каквото искам, защото съм си такъв и това е. Точно заради щирещия се тарикатлък се разсъждава за маски и мерки от разбиращи и неразбиращи вече кой месец.  Всичко е в детството, а на много родители тук (България) или не им се занимава, или ги е страх от остра реакция на децата им. Пак казвам не визирам никого тук, но изказвам лични наблюдения какво срещам по площадките.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #237 -: ноември 14, 2020, 14:31:55 »

Маги, съболезнования! Силни прегръдки и кураж!
Еми, куриерските офиси около нас са едни малки и смушени, лично аз ги избягвам в последно време. Намират се непосредствено до автобусни спирки и чакащите вън често стигат до пътното платно. Не мога да разбера кога има по- малко хора, винаги е пълно. До адрес пък е неудобно за работещи извън къщи.  pardon Това го казвам от моя гледна точка и местоположение, де. Около Коледа става още по- натоварено, особено ако и времето е кофти.
Хубаво, че миналата година се събрахме със сватовете в пълен състав, все едно сме предчувствали, че нещо подобно ще се случи. Сега ще е както беше по Великден - по Скайп и телефон. pardon
Панди, дано бързо и напълно се възстанови ръката на свекърва ти. Хич няма да и е лесно сега с гледането на бабата, дано свекър ти и помага.
Хаосът по болниците е ужасен, паниката придобива огромни размери. Вчера с врътки и ползване на всички връзки успяхме да намерим антибиотик за родителите на приятели на НИ1. Бяха се побъркали децата им в Америка, че са съвсем сами тук. Какво да се прави, трябва да си помагаме по всички канали...
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #238 -: ноември 14, 2020, 16:03:05 »

Брей колко сте изписали, да не повярва човек, че е събота. smile аз от понеделник съм в майчинство, много ми беше странно като си слагах out of office ... някак още не съм се настроила, не знам защо.

Наистина положението при вас е много тежко, дано се въдвори някакъв ред и правила, защото зимата все още предстои.

За подаръци мисля, но не ми е нито до подаръци, нито до празници, щото както Свекс каза ... подаръци по пощата и без близки ... са едно празно пространство за мен.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: ноември 14, 2020, 18:58:19 »

Интересно направено за пандемията и времето ни :
https://www.instagram.com/p/CHg03pfFD2r/?igshid=k2xs9nn4bbta
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines