Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 05:24:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември 2020  (Прочетена 69860 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: ноември 12, 2020, 16:41:10 »

Аз от трима братовчеди и две лели- преди общувах с една леля и една братовчедка откакто съм се родила. Сега- с нито една.  angry
Дървениите тук вече не са на почит. Озон са ми объркали поръчката тотално освен че я забавиха десет дни! Това ми беше последното пазаруване при тях.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: ноември 12, 2020, 16:43:34 »

Ами, за подаръците какво да ви кажа, може би наистина подаряваме на доста хора, но за мен Коледа е най-специалния празник през годината и това е моя начин да изразя любовта си, как се казва по западному - моя love language. А това какво получаваме в замяна, ами, не винаги ми е много на сърце, но си се радвам на всичко и гледам да го използвам. Ако е нещо, което съвсем не влиза в употреба, мога и да преподаря - оценила съм жеста, но не е за мен, затова да му се радва ако може някой друг. От най-близките си хора обаче винаги получавам невероятно любими подаръци, може би защото придобиват и сантиментална стойност или защото все пак по-добре знаят какво ще ми хареса  Girl_hide

Ние правим така: за децата (които всъщност вече не са деца) взимаме индивидуални подаръци, а за семействата (т.е. например за леля и лелинчо, вуйна и вуйчо, бабата и дядото на милото, неговия вуйчо, кумовете, кумците) общ подарък, който обикновено е домакински неща, сувенирчета, плодове, лакомства.

Панде, хвана ме, само на моите подаряваме, ама тук си има друга причина, той има само една първа братовчедка (за нея ще вземем нещичко, ако се видим, защото с тях общуваме, само ако общата баба ги е поканила), с другите си въобще не се познава. Там е дълга история, баща му се е скарал с брат си, години не са си говорили, сега позатоплят отношенията, ама са пръснати по света, аз не ги познавам, а милото ги е виждал само като много малък. От друга страна с моите братовчеди по двете линии поддържаме доста връзка, виждаме се често и си имаме традициите.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: ноември 12, 2020, 16:45:40 »

Адиктед,те в Лидл, от както го има са едни и същи на 90% . Ние имахме храни, ама ги продадохме без да ги отворим. Двегодишният Бамбук много хвърляше и тогава разкарах всички дървени играчки. Лятото поне тук ги бяха пуснали намалени и ММ купи още релси . За сега са в мазето.

Аз наскоро открих книжки със стикери. Бях виждала, ама по-смотани. Има много готини с по 100-200 стикера, с които си правиш яки картинки. Бамбук лепи два часа първи път. Сега от време на време си ги довършва или разглежда.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: ноември 12, 2020, 16:51:23 »

Аз днес си поръчах такава прахосмукачка-робот (Xiaomi) от Алиекспрес - заради намаленията и ваучерите сега, излезе ми 560лв (в емаг същата е 1000лв )  blush. Надявам се да си заслужава инвестицията. Обмислям и да купя оттам котешка катерушка - излизат доста изгодно големите катерушки (тук са за по 300лв подобни, оттам я вземам за 130).

И вчера напоръчах от Вивре какво ли не за апартамента, днес вече са изпратили килимите, та утре ще ми ги доставят.  Wink

Относно подаръци - хич не съм мислила, ама този уикенд ще има намаления в Хиполенд и Комсед, та ще взема нещо от там за децата. Ама хич не съм на Коледна вълна още... A за новия апартамент, като се замисля, после и изкуствена елха ще трябва да купувам...
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #199 -: ноември 12, 2020, 16:59:04 »

Хахах Бубе и твоя мъж е заврян зет в твоята рода, моя също, уж не съм от тук, ама прекарва повече време с братовчед ми и брат ми отколкото с неговите братя и братовчеди...

menyanthe препоръчвам за катерушка zooplus, нашата излезна около стотина лева, много е стабилна Пухиндрел много я харесва и ползва по предназначение, сега не е на промоция, но беше максимум 130 лв като я взехме https://www.zooplus.bg/shop/kotki/durveta_za_draskane/golemi_durveta_za_draskane/do_180_cm/494058

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: ноември 12, 2020, 17:16:21 »

https://mobisector.com/xiaomi-mi-robot-vacuum-mop-1c-prahosmukachka-robot
Менианте, ние тази взехме от Бг, не ми се чакаше сума време. Нямах търпение и имах мерак бая lol
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: ноември 12, 2020, 17:17:20 »

Манянте и аз от Алито я взех смукачката, много по-евтина.Но не можах да изчакам черния петък, просто с две бебета нямам време и да чистя всеки ден.

Бубе, на много народ подарявате.Като имате деца ще свиете нещата, ще видиш.Но това са нормални неща.Ние може би с годините много преосмислихме близките хора и подаръците като такива.Сега гледаме да сме заедно и здрави, а подаръци, вадя снимки и ги раздавам!

Май повечето ни мъже са така тук.Аз викам свеки на всеки празник, в добри отношения сме, но много повече държим нашето семейство един на друг от на моя мъж.Надявам се да науча така и девойките и да да влачат към нас smile

Еми за 5 дни дойде със СПиди до в къщи чудото!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: ноември 12, 2020, 17:23:34 »

Как така със спиди, ти с посредник фирма ли поръча? Аз директно поръчвам от Алито и идва за 15 дни някъде в най добрия случай, в Бг пощи го взимам пакета.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #203 -: ноември 12, 2020, 17:32:21 »

ако са имали склад в Европа е дошло със спийди smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #204 -: ноември 12, 2020, 17:37:35 »

Офффф, затрих си питането...
Някой да знае нещо за Церезит стоп влага за баня? Подариха ми едно такова чудо и сега се чудя да го ползвам ли, че пише, че дразнело очите..
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: ноември 12, 2020, 17:42:47 »

Офффф, затрих си питането...
Някой да знае нещо за Церезит стоп влага за баня? Подариха ми едно такова чудо и сега се чудя да го ползвам ли, че пише, че дразнело очите..
Аз не бих го ползвала, доста тежка химия е
Булче, туй спиди не е ли 60 лв от страна до страна?
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #206 -: ноември 12, 2020, 17:44:49 »

Офффф, затрих си питането...
Някой да знае нещо за Церезит стоп влага за баня? Подариха ми едно такова чудо и сега се чудя да го ползвам ли, че пише, че дразнело очите..


ползвала съм го, даже в спалнята , не ни е дразнело очите...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #207 -: ноември 12, 2020, 19:50:02 »

Аз съм много щастлива за дървените в Лидл. Тъкмо навреме се появяват. Нашите са от Кокона още и са малко по-различни. Явно си смениха в годините производителя. И в немския магазин имам идея да погледна за играчки, че чат-пат има интересни неща.

Свекс, това не е ли пак с хипохлорид? Май сме ползвали такова нещо отдавна. Ами по-гадно от чистата белина май няма.

На братовчедите изпращам по нещо за хапване - по-хубави бонбони, щолени, пасти ей такива неща. И на кумците често е нещо подобно. Но всичко естествено е с акцент върху децата.

Днес можех рано да си тръгна, ама все пак останах до края. После случих глухо време и минах през всички куриери, пазарувах, взех децата и имаха време да потичат навън. Значи много ми пасва този коридор lol
В Лидл охраната беше хванала къра да връща всички над 64 годишни. Една циганка се беше запряла на входа: Ти на мен колко години ми даваш?! lol Погледнах я иззад кашоните с банани и прихнах да се смея. Ами имаше си ги и в излишък без да трябва охраната да й дава още...
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: ноември 12, 2020, 20:23:40 »

Да, аз от европейски склад поръчах - и преди съм поръчвала - ама за сегашния апартамент поръчах една евтина ilife - излезе ми около 200лв - колкото да видя струва ли си това чудо на техниката, че тогава хич не ми се даваха много пари. Ами, не успява да мине прага между коридора и стаята, обикаля по сто пъти на едно и също място, но иначе си е доста голямо удобство - особено ако се пуска редовно.  pardon Та - и тя дойде в Спиди. Една лампа също ми беше дошла в Спиди (а изобщо не беше скъпа) и не помня, май и още нещо имаше.
 Сега това пише, че ще дойде за 7 дни.  girl_wink Аз още дори няма да съм се нанесла в апартамента, тя вече ще е дошла.  

Еми, и аз заглеждах 1c-то, че е по-евтина, ама като четох разни отзиви - роборок с5 макс е по-добра, и нея си я поръчах.

П.П. И котешката катерушка ще е от европейски склад, та ще дойде бързо и тя.
« Последна редакция: ноември 12, 2020, 20:48:34 от menyanthe » Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #209 -: ноември 12, 2020, 20:47:52 »

Аз имам казус, интересно ми е какво мислите. Вчера момченце на 6 години е разказвал на детето как има гори, в които има капани, в тях се хващат хора, стоят гладни и жадни и умират ... това ми г8 разказва вечерта, щото я е страх от кошмари. Като казах на баща й ... ама като подпали тоя човек, днес вдигна всички на пожар, та с нея говориха, с момчето ... той 1во казал, че не говорил такива неща, после говорил, сменил си версията 3 пъти. Питали го какво мисли за дъщеря ми ... била му 1ва приятелка, което е лъжа, никога не са си играли заедно. В началото не се трогнах много, обаче кат8 му чух и лъжите се зачудих що за манипулативни деца има. А са само на 6, не знам после какво ще става. Другото, което се чудя къде го е гледал това?! Хора в клетки, дето умират от глад?!?!? Та се чудя ние ли попрекалихме с реакцията или наистина не е нормално такива неща да се говорят?
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines