Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 10:49:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема- декември - в очакване на Коледа и Нова Год  (Прочетена 41681 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #30 -: декември 04, 2019, 09:12:18 »

Татко, кога ще е актуален за друго освен за игри и лигавщини?
 funnytooth Татковците са отговорни само за хубавите неща, за неприятните си има майки. Като се зажени, чак тогава може да има търкания.  Wink
Шегувам се, съвсем скоро ще се наложи като дойдат новите две *INLOVE
Еми, да ти е живо и здраво момчето, да ходи с удоволствие на градина и само да ви радва! heart Порасна и той, все едно вчера се роди. Празнува ли в градината? Как ви мина празника, имахте ли дечица гости? Забравихме да те разпитаме...
Честит първи сняг! Ние си го направихме на киша, почти го стопихме...
НИ1, също по снежни причини, закъсняха със самолетите и едва се прибрали снощи. Наложило се да работят от летището в Ню Йорк. В Канада карали ски на изкуствен сняг, объркана работа pardon
Пъпките на НИ2 от Мароко се оказали хапания на особен вид комари, не от дървеници. Дано няма по- големи вреди от тях в бъдеще, засега петната ги няма.
Следващото събитие ще е връщането им тук и справянето със здравното осигуряване. Миналата година не си уредиха нещата, а и аз не ги натиснах, че имахме разни работи покрай кончината на майка ми, ама сега няма да им се размине и съм почнала да ги тормозя. Пълен ужас е , един казва едно, друго им пише в сайта и трето - холандците са много трудни да издават документи точно във вида, който изискват тук. Няма май да ни си размине без адвокат. Казвам "ни", защото на тях не им пука, само аз се притеснявам, че ако се наложи, ще хвърчат пари на вятъра. diablo
Аз подреждам по нови места след ремонта вещите от кашоните и само записвам и надписвам кое къде е sad. Ще има поне година, докато свикна. Изхвърлихме сума торби ненужни вещи, много подарихме и раздадохме.
Така и не успях да продам и за 2 лева нещо из ОЛХ и подобните канали. Замислила съм една разпродажба с благотворителна цел да организирам в старата служба, ама не вярвам да има желаещи да се включат. По училища и градини са мобилизирали майки и баби да правят сладки, картички и коледни украси, та всички са заети и им се гади, като чуят за благотворителност, ако и да имат купища ненужни работи вкъщи. Не ми се иска да отлагам за пролетта, че трябва да прибирам отделеното и после пак да сортирам.  nea
Та така, хубав ден на всички, да сме здрави и наперени,  да ни върви работата Wink
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #31 -: декември 04, 2019, 09:16:29 »

Добро утро

Маги, при мен беше нещо подобно, само че рева и вика искам някой друг да ме гушне и да легне до мен, баща му чул ама не си направи труда да стане...Иначе не мога да се оплача, мм взе някакви лего бордови игри, дето уж са за 8+, по цяла вечер сглобяват и играят, само чувам нямам достатъчно кръв, ще убием вълшебника и пр... ама не се оплаквам.

Днес ще пуснат писмата до дядо Коледа, още нищо не сме взели, на изчакване сме, прецакахме се че не пазарувахме на черни и луди петъци, но мисля да разпределя трамваи, тролеи, автобуси и влакове из роднините, че само трамвая е 50 лв.

Поздрави за Свекърва  DANCE

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: декември 04, 2019, 09:34:40 »

Хахахах, снимката кърти smile

Тук няма никакъв сняг, валя, стопи се и така.Детето е нещастно.

Еми, да ви е жив и здрав младежа и все така упорит и със свое мнение за света.

Булче, ще пуснат пак намаления, само наблюдавай Комсед и Хипото.Аз бях заредила поръчка в Комсед на черния петък и нищо не беше налично изведнъж.Умрях си от яд.Е направих подобна в Хипото.Всичко сме купили ние вече, днес ми идва последната играчка дето е от свеки и чичо и.Тая година сме с големи подаръци, за много пари от няколко човека, че къщата ми е пълна с боклуци.

Свекърва, и на мен не ми се отдава да продавам където и да е. В нашата градина не правят благотворителен базар и слава богу.Като я знам нашата луда директорка, ще даде парите за глупости.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #33 -: декември 04, 2019, 09:52:37 »

Хаха, вярно така се разкрачват като замръзнат. Една година, май 61-ва, имаше сняг по- висок от метър и се задържа повече от месец. На чинка ми интимните парчета /за мензис, тогава се шиеха и перяха за многократна употреба/висяха като гарги на тела на двора сума време. Ние с брат ми и братовчед ми ги целехме със снежни топки и те се превъртаха също като на стрелбище. Сега децата какви радости имат? Wink
Булка, в поща ли ще го носят писмото? В Пловдив пак има инициатива да отговарят БП от името на Дядо Коледа с красив формуляр.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #34 -: декември 04, 2019, 10:19:58 »

Хахах никакви, вчера гледа 3 секунди снега и вика хайде да се прибираме, аз с часове играех по двора, той е и под наклон и си правех пързалки, после ми се караха че стрина ми падаше от пързалките ми хахах

Писмото го пускат в градината, в пощенска кутия, после ще дойде Дядо Коледа в градината и ще им раздаде желаните подаръци.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: декември 04, 2019, 12:03:57 »

Благодаря за пожеланията! give_rose
Беше по-послушен на самото събиране за рд и не е мрънкал, та може би вече виждам светлина в тунела.
Инак това поколение тяхното, му викам "разсъхнато", като се ядосам. За тях няма радости тип: снежен човек, да пипат сняг и прочие. Единственото естествено нещо, което прави, е да ходи из локвите и сега да им пука леда ( като допълнение). Опитвам се да го карам да играе със земята, с растенията, с дърветата. Имам някакъв напредък, но са Различни като отношение към света. pardon pleasantry Разбира се, сигурно има и изключения.
За цикъл помня че едно време ползваха и една специална хартия, но не й помня името.  nea
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: декември 04, 2019, 12:05:30 »

Привет!

При мен е много натоварено откъм университета. Поне си взех минимума с отличие миналата седмица. Сега в петък трябва да изкарам едно Звездообразуване и пиша годината приключена, няма да си давам повече зор. Обаче пак си разбъзиках кръвното от толкова притеснения. Честно, не става по-добре с порастването, не знам как да се науча да не ми пука за глупости...

Много го чаках този първи сняг, за да се почуватсам най-после коледно, ама да ви кажа, пак нещо липсва настроението, Отдавам го на това, че сигурно просто доста съм се стресирала напоследък и не мога да си отдъхна. Ще видим как ще съм другата седмица, очаква ни малко тиймбилдинг с на милото фирмата.

Тази вечер ще намерим време да си украсим, ще видим как ще ѝ понесе на котката. Засега не проявява много интерес към герляндите. Притеснява ме елхата, защото ни е само със стъклени играчки. Иначе да имаш коте е забавно, голяма е немирница и понеже си е още бебе изисква постоянно внимание. Тренира ни за бъдещи деца  tease

Еми, честит да ви е наследникът smile Много здраве и щастие!!

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #37 -: декември 04, 2019, 13:00:33 »

Привет!
 Обаче пак си разбъзиках кръвното от толкова притеснения. Честно, не става по-добре с порастването, не знам как да се науча да не ми пука за глупости...
Хаха ами като ти дойдат истинските дертове и нямаш време за глупавите, едва тогава се научаваш Wink Затова си карай с настоящите и свиквай heart
Честито ти приключване на годината, браво за отличните оценки good Котката след една година само ще спи и ще се чудите как да я събудите, освен за ядене Wink
Ей, ама семейно ли на тиймбилдинг? Да не е маскирано коледно парти?
Еми, лигнин му се казваше на онова. Май съм ви разправяла за бабата на една арменка, съученичка на брат ми, която така и не свикна с името Жаклин и редовно крещеше по нея с Лигнин, Лигнииииин, ела тук, какаванка такава! funnytooth Сега си мисля, че може и да се е страхувала да не и изхвръкне ченето, щото трябва да си нагласиш по специален начин устата, че да кажеш "ж", а какво остава да го извикаш blum
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: декември 04, 2019, 13:04:12 »

Бубе, пазете елхата или поне я закрепете здраво за нещо.Първата година нашата беше съборена няколко пъти, после и мина желанието да играе с нея.Сега не я отразяват.

Честито ти приключване на годината!

Еми, не бързай, сега са в разрушителния период, който ще продължи до към 5-6 годишни.Има проблясъци, но са редки.И Моника на неговата възраст това правеше, обикаляше всички локви и скачаше в тях.Растенията ги скубеше и мреше от кеф да убива Божи кравички.

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: декември 04, 2019, 13:35:45 »

Маги, поне се занимава сама, надявам се? Че инак ми отнемаш всякаква надежда!
Бубе, благодаря!  give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: декември 04, 2019, 13:51:02 »

Еми, след три започват да се заиграват сами.В началото е за малко, после за повече.Но започват и да търсят приятелчета и да искат да се кани някой в къщи.Поне Моника искаше.Сега го играе самодостатъчна, ама ще и разваля рахата.Поне при нас беше така.Заиграва се, днес цяла сутрин си игра сама.Е стаята и е ужас, ама я накарах да я подреди срещу пускане на филмче smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #41 -: декември 04, 2019, 14:20:55 »

Бабата с "пушката" под мишница наистина кърти мивки funnytooth
На нашата тераса и да искам няма да мога да си ги замразя така, че е като хладилник - трайни 5 градуса. pardon Ама и в това време простирам наистина само фини дрехи. Вътре не суша нищо, защото ММ е под такъв стрес на тема конденз... girl_impossible
При нас сняг като за ангелчета няма. Има киша като за прасета. Напоследък е много на мода да имаш куче. А котките ни са щастливи, защото са на свободно отглеждане. След сутрешната разходка на нещастливите кучета и гонитбата с щастливите котки белият сняг е жълто-кафяв. Удоволствие да се играе в него няма как да има. tease
Иначе и моите деца обичат да джвакат из гьоловете. Лятото имаше по-убилен дъжд. В локва на детската площадка играха с лопатки и мелнички за пясък. Майките решихме, че така и така ще си прибираме децата кални, поне да знаем защо.
Много ми е рано като за украса вкъщи. Извадих зимни чаши и чинии, но за коледната украса не бързам.
Вчера загледах български фирм, който не го бях чувала, а е от 2015, т.е. не толкова стар. Днес ще го догледам, че не е лек, но по интересен начин привлича вниманието.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: декември 04, 2019, 23:03:46 »

Зарко и сега не иска да си играе много сам, но това пък е типично за по-малките деца, с по-големи братя/сестри.

Моите деца пък не обичаха да се цапат като цяло  - заобикаляха локви, като бебета, ако се омажат с пюре/храна, почваха да реват... Сега на мен ми се налага да успокоявам Зарко, когато се изцапа/намокри, че всичко е наред и ще се изпере/изчисти.
Помня колко беше смешен като малък, след първия по-сериозен дъжд. Преди това - да, имало е локви, но и сравнително сухи места. Тогава - всичко беше мокро. Горкият се стъписа и не знаеше какво да прави - нямаше как да заобиколи по сухо.  laugh
И на мен тези дни ми е супер натоварено  - почнах по стечение на обстоятелствата нова работа, вчера родителска среща, днес събрание на входа и един куп други неща в последно време, та вече не знам къде се намирам, хаха.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: декември 05, 2019, 08:33:43 »

Добрютро, как сте, как я карате?Аз тази нощ спах и сега съм много по-добре, че вчера хем изморена, хем всичко ме болеше, бях ужасна.Днес има слънце, но го дават студ няма да мърдам от в къщи.Не знам с какво ще забавлявам дребната обаче, четвърти ден и е в къщи с мен и и е ужасно скучно вече.Утре я пращам в баба и двете да си играят, а аз да почина, че тая седмица ми се увидя!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #44 -: декември 05, 2019, 08:41:19 »

Добро утро!

Аз днес съм си вкъщи че вчера ме извикаха по спешност от градината, повръщал, после и колата го отнесе, вечерта и други екстри, тааа днес ще се гледаме вкъщи. Всяка година по това време нещо ей такова става, вече декември все повече го ненавиждам, ама дано е малък дявол.

Хайде лека ви, аз днес ще съм на служебна поща и Маша и Мечока, не бил гледал от както бил на 3 г хахах
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines