Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:45:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Любимият юли  (Прочетена 113693 пъти)
 
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: юли 13, 2018, 15:17:43 »

Ако не друго, то поне не можем да се оплачем от липса на активност днес  tease

Мери_ми, няма да съм чак за година, практиката е до 6 месеца. И да, ако съвпадне с Великденските празници, сигурно ще се прибера за малко. Но поради факта, че не съм се разделяла с любимия, а пък и с нашите за толкова, затова ми е премисъл. Но знам, че като ми дойде до главата някак ще го приема и вече веднъж заминала ще по-лесно.

Панде, да, в Хайделберг ще ходя. То ние и сега работим с екипа там, но стажът ще е възможност да се запознаем лично, да ме въведат по-бързо в работата и най-вече да използвам техните технологии и сурови данни. По-скоро го приемам като опит, който после да пренеса и използвам в България  Wink

Добре го е казал Толстой!

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: юли 13, 2018, 15:20:25 »

Аз не мога да разбера защо трябва да се обяснявате на лични.Ако има несъгласие е напълно нормално различни сме.И какво се опитвате да убедите другия във вашата правота?Защо?Кому е нужно това???

Като не ти харесва нещо го подминаваш и толкова.хората са различни като 5-те пръста на пръста и е напълно нормално аз, втори или трети да не разберем някой 10-ти заради подбудите му да мисли, живее, облича се ако щеш по определен начин.

Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #257 -: юли 13, 2018, 15:26:32 »

Според мен пък е добре откритото изразяване на позиция да не граничи с открито заяждане.

Бубе, супер за стажа!!! Ти го искаше. Дано е освен полезно и много интересно.

А за Булчето - да, тя има и този талант, да ни строява в две редици  heart
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #258 -: юли 13, 2018, 15:37:17 »

Бубе, ще трябва да те заплюваме против уруки  witch, много ти се радвам на всичките постижения.
Хайделберг звучи много добре. Аз бях доста скептична като се захвана с тази научна дейност, но едно е да се прави нещо по навик или от задължение, друго е с любов и желание както ти подхождаш. Светът днес е отворен, има евтини билети, ще ти д9йдат на гости всички поне по няколко пъти. Когато ми беше времето да експериментирам с пътувания, аз избрах да си остана тук в името на любовта. Но моето щеше да е скок в неизвестното, ти тръгваш с ясен план, семейна, много добра възможност на този етап.щ
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #259 -: юли 13, 2018, 15:53:33 »

Аз не мога да разбера защо трябва да се обяснявате на лични.Ако има несъгласие е напълно нормално различни сме.И какво се опитвате да убедите другия във вашата правота?Защо?Кому е нужно това???

Като не ти харесва нещо го подминаваш и толкова.хората са различни като 5-те пръста на пръста и е напълно нормално аз, втори или трети да не разберем някой 10-ти заради подбудите му да мисли, живее, облича се ако щеш по определен начин.

Защото, Маги, трябва да стигнеш до моментът, в който узряваш за написаното от теб girl_wink Този урок в живота си го научих съвсем скоро, именно ти ми го преподаде kiss2 И това, което всъщност е най-важно, е, че трябва да приемеш за себе си, че не е необходимо някой да те разбере. Да надраснеш себе си. Затова се иска време и вътрешно осъзнаване, та, Маги, за вас осъзналите го остава да имате търпение към останалите и евентуално едно рамо, за да го осъзнаят girl_wink

В този ред на мисли, Миме, разбери, че не трябва да се обясняваш Как и Защо, още по-малко да държиш сметка на друг Как и Защо. На първо място не трябва да го причиняваш на себе си, на второ място другият не е длъжен да ти чете вътрешните терзания. Казвам ти го с добри чувства и от личен опит girl_wink
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: юли 13, 2018, 16:13:19 »

Маги, не става въпрос да не си съгласен с някой, а това да се чувстваш виновен, че мнението ти не е като на масата. И то защото ще се яви някой, който ще те нагърбва с някакви поговорки и ще ти обяснява, че сметките ти са криви, щото според него било така.
Как пък аз като имам друго мнение един път не казах, абе не сте прави, аз съм права?
Сигурно щях да подмина отново , ако системно не се подмяташе тук.

Хаха, пак излезе, че се обяснявам на някой. Ами не, всъщност си отстоявам позицията, която никой не знае каква е, защото досега не съм писала по този въпрос. Не може само единият да пише, а другият да мълчи и да се скатава. Така излиза, че се съгласявам, а не е така. Кой, каквото иска да мисли и да разбира. Мисля си, че с повечето от вас се знаем от години и малко или много се познаваме. Така, че всеки да си прави изводите.
Спирам да се занимавам с това, защото наистина не си заслужава. Подминавам за напред и това е!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #261 -: юли 13, 2018, 16:32:19 »

малее бива ли верно като имам най-малко време да става най-интересно  cray ей кога съм ви строявала аз бреееее?! Аз съм такава душа човееек! Ей верно че сега адвокатката ми се скара че съм нетърпелива, припряна ама иначе много готина  lol

На лични шушу мушу неща винаги е имало, така че не се очудвам. Аз за това спрях да влизам в пространството на хора тук на които не съм им приятна, чета, радвам се и до там. Който иска да ми пише, който не да е жив и здрав!
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: юли 14, 2018, 00:11:25 »

Миме,напълно съм съгласна с теб и те разбирам.
 От доста време наблюдавам покачване на напрежението при всяка различна тема,което се превръща в нападки (странно ми е защо повечето не ги забелязвате).Всеки има различно мнение,но налагането и завоелираните обиди и подигравки ми идват в повече.За това и предпочитам да подмина.
Някак си загуби се духа,който имахме преди тук.Имали сме много спорове,но след тях не се е усещала горчилка,както в последно време.Наистина жалко...
Наде   heart
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #263 -: юли 14, 2018, 08:08:03 »

Когато се стигне до призиви за добър тон, обикновено атмосферата на приятелски разговори се е загубила. Жалко, а в същото време има си форуми, в които майките участват, за да поклюкарят и да се позаяждат ... Имаме ли нужда от това тук ... или да ви пусна линк?!
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #264 -: юли 14, 2018, 08:27:15 »

Привет, лейдис  Sunshine Sunshine Sunshine

Познайте кой е от 8 часа в офиса (за сведения в работен ден по-рано от 9:30 не се появявам) lol lol Няма да работя спокойно, не съм толкова изтрещяла още lol Ще преработват климатичната инсталация, а офис мениджърът ни ще дойде след обед, че има ангажименти момичето smile Та, ей ме на.

Свекърва, голям йезуит си, да си знаеш girl_wink Стана напечено и никаква те няма lol

Тъй като днес ще съм си сама във форума, ще си пиша глупости на воля  yahoo На който не му се четат да прескача. girl_wink

Да си споделя впечатленията от 3 италиански филма, които гледахме в Седмица на италианското кино heart Първо гледахме "Била ли си на луната?", много леко приятно филмче, разсмива с непринуденост (то май всичките с това разсмиваха), малко италиански чиклит беше, но е свежо и забавно, препоръчвам  good После гледахме "Quo vado?", в който се разказва за един държавен служител, който мина през вътрешен катарзис дали да освободи държавната служба с всичките й привилегии или да се отдаде на истинската любов. Много му беше трудно на главния герой, ама съм се смяла със сълзи. И вчера за финал гледахме "Кои те?" (Loro chi?). Ей, този филм ме "отвя", направо ми подейства супер добре, оставам си преживяването лично, но го гледайте няма да съжалявате. Има смях, мноооогооо смях  good В общи линии се разказва за едни измамници, много ги бива италианците  heart

Днес сутринта, а и вчера вечерта си ударих една ретроспекция на вчерашните страсти, но тази сутрин Лоли ме довърши. Лоли, след поста ти се чувствам зелена или по-точно руса, ама явно много руса. Защото явно не забелязвам това с нападките, обидите  и подигравките blush Позволявам, на който му се занимава, да обясни на дИвойчето shok А за обидата съм на мнение, че е вътрешно преживяване на обидения. За да се обидиш, някой е засегнал чувства и вътрешни убеждения в теб. Остава нещо недоизказано и това те фрустрира. Ами за обиждането от години си имам теза, че си е личен проблем на този, които се обижда. Да не го прави. Значи ако на мен някой ми каже ти си тъпа, грозна, не си добра майка, не си добра съпруга и т.н., при това човек, който не ме познава. Ами сори, ама няма шанс да се обидя. Защото достатъчно добре знам коя съм и каква съм, че някой друг да ми го обяснява girl_wink girl_wink Та, сериозно не се обиждайте, защото това е приемане на негативна енергия вътре в теб girl_wink Пак моя си теза, не държа да е правилна или вярна. И вече идвам на това, което на мен ми е най-странно Girl_hide Как всеки преценява, че някой си налага мнението или се опитва да го убеди в нещо pardon pardon Това пак ще ми е интересно да ми се разясни blush Защото аз гледам себе си, все пак имам поглед над мен, чувам собствения си глас като мисля. Признавам си в този форум допуснах една грешка, а именно да се обяснявам. Защото ми липсва живия контакт и се притеснявах, че може да не остана вярна разбрана. И за какво? И защо? Но вчера и този урок си взех. В един момент трябва човек да може да приеме, че няма да бъде разбран, че не е необходимо да бъде разбран. Защото ти нали си знаеш какво си имал предвид, какво чувстваш и какви емоции изпращаш на света. Ами тогава не е твой проблем как другите го приемат. Приемането си е техен проблем. Мой проблем е как аз приемам техните идеи и възгледи  girl_wink Затова ще си гледам моята си камбанарийка, чуждите камбанарийки си имат стопани да се грижат за тях. No bad feelings to all  heart kiss2

В този ред на мои размисли и страсти искам да кажа на Мимето, а и на всички други, дами, усмихвайте се повече и се опитвайте да "преработвате" емоциите си бързо, най-вече да не си ги слагате на душичката. Защото на края на деня заспивате със себе си, а не с други хора и техните емоции към вас heart

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.
Ееееее, вярно се занимавам с техници и показвам кое къде, та си пиша поста близо час. Ама, Киви, душа, лов ю, няма да коригирам сега  girl_wink

Пък сега ми даде, че и времето ми за публикация изтече lol

ЕДИТ: Защото забравих да го напиша lol Но да знаете, че има разлика между това да имаш желание да бъдеш разбран и това да се опитваш да убеждаваш някой в правотата си. Това са два различни континента (поне за мен), та нека не се бъркат  girl_wink
« Последна редакция: юли 14, 2018, 08:40:48 от marry_me » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: юли 14, 2018, 09:14:14 »

Добро утро!

Моят уикенд ще е по-дълъг, защото си имам почиващ мъж и днес. Имаме да свършим най-малко 100 неща. Дано да ни стигне денят.

Лоли, много точно си го казала. От много време си го мисля това и дори се чудя кое е най-добре да направя, за да не се тормозя. А пък колко пъти ми е идвало да обърна гръб на всичко и да не се занимавам повече. Точно тонът тук вече е много различен. По това съдя и като се върна на по-стари теми. Нищо общо. На мен ми прави впечатление, а и не само на мен явно.

Мери ми, толкова много изписано и защо? Всеки вижда това, което иска да види. Няма да се промени моето мнение, нито твоето, нито на Лоли, Киви, Свекърва, Рат и т. Н. Всички сме различни и всеки може да приема нещата, както пожелае. Като иска някой да се обижда, като иска да не се обиждам.
Аз не виждам смисъл да се продължава да се дълбае, още вчера го написах.
Тук срещнах страхотни хора, приятно ми е да съм тук.. Е винаги има и изключения, но се радвам, че в живота си не допускам подобни. Имам си свое виждане, имам си мнение и си е мое. Никой не може да ме убеди в обратното, защото не съм от вчера тук. Хората не се променят от днес за утре, така че имам представа за какво става въпрос. Мисля, че винаги съм се опитвала да се държа мило, подминавала съм отрицателните герои, но пак не е достатъчно.

За щастие си имам семейство, щастлива съм, усмихвам се достатъчно и вече се уча да не си слагам подобни отрицателни емоции на сърцето. Оттук се уча, че не всички са, каквито на мен би ми се искало.

И така..предлагам да сменим рязко темата, защото тази вече не е актуална.
Желая ви хубав, слънчев и щастлив ден!  smile
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #266 -: юли 14, 2018, 09:30:42 »

Защото, Миме, аз съм последно включила се тук blush Тези времена, за които говорите, аз не ги знам. Нямам впечатления от тогава, не познавам хората, които вече не пишат. Познавам само това тук и сега 10-15 дами. Нямам физическото време да се върна назад да чета, а и преди го казах - не искам. Не искам да си правя впечатления за хората по минали събития. Свекърва, преди много време призова новите, да се върнат назад и да прочетат кой какво е писал, какви са му доводите, за да е човекът, който е. Но това не съм аз, не живея с минали образи. Защото обратно на теб вярвам, че човек се променя. В частност аз се променям ежедневно. Човекът, който бях вчера, не е човекът, който съм днес. Водя се от максимата, че единственият човек, с когото трябва да се сравнявам и да бъде по-добър от него, е човекът, който бях вчера girl_wink Затова се опитвам да не си изграждам представи за събития, в които не съм участвала girl_wink А всичко това дългото, което написах, е мое вътрешно преживяване към форума и дамите, които го създават (това сме всички ние и аз съм в кюпа, имам отношение и към себе си). Всеки преценява колко от вътрешния си свят да покаже. Затова написах, че никой не е длъжен да ми чете вътрешните размисли и страсти (за някой може би глупости). Изложила съм част от себе си, не очаквам обратна връзка за нея  girl_wink

На теб лично искам да ти пожелая да се успокоиш, защото мисля утре имате едно прекрасно събитие. На което ти пожелавам да си изкарате прекрасно, да вземеш емоцията от него на макс, за да си изградиш само прекрасни спомени  heart
« Последна редакция: юли 14, 2018, 09:32:26 от marry_me » Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: юли 14, 2018, 10:27:18 »

Бубе, ще трябва да те заплюваме против уруки  witch, много ти се радвам на всичките постижения.
Хайделберг звучи много добре. Аз бях доста скептична като се захвана с тази научна дейност, но едно е да се прави нещо по навик или от задължение, друго е с любов и желание както ти подхождаш. Светът днес е отворен, има евтини билети, ще ти д9йдат на гости всички поне по няколко пъти. Когато ми беше времето да експериментирам с пътувания, аз избрах да си остана тук в името на любовта. Но моето щеше да е скок в неизвестното, ти тръгваш с ясен план, семейна, много добра възможност на този етап.щ

Киви  heart

Според мен не тонът във форума се е променил, а вижданията на всички са станали много крайни. Може би сме пораснали, може би животът ни е завъртял така, но вече с повече опит, семейство, деца зад гърба си, всички са много убедени в правотата си. Има значение и че вече доста хора, които повишаваха общото настроение, вече не пишат.

Днес съм си вкъщи, уикенда ще ни е посветен на селскостопански дейности. Всъщност много се радвам, защото, ако успеем да свършим всичко, другата седмица по това време ще сме на море!!
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #268 -: юли 14, 2018, 13:01:19 »

Момичета, знам че аз най-малко има какво да ви кажа, пък камо ли да се вслушате, защото по принцип не пиша, но пък ми е било много приятно да ви чета. Макар, че не осъзнавате, съм получила много съвети за всичко, включително съм си взела доста от форума в отглеждането на детето ми...
Та да си кажа каквото искам да кажа smile Наистина няма смисъл никой да се обяснява и самонавива. Искам само да споделя, че не винаги, когато някой обиди друг (или по-скоро някой се почувства обиден от нечий думи), то това да е била истинската цел. Понякога хората са по-резки в думите си, без да целят да обидят някого... Още преди 11 години, когато започнах работа като стажант, докато моя ментор ми обясняваше, кое какво как, ми каза “Внимавай как пишеш и-мейли, защото човека не може да проследи твоята емоция и е възможно да го приеме по-съвсем различен начин, като заяждане например!”. И е прав. И това даже не винаги е свързано само с писането, но понякога се случва същото и в реален разговор. Веднъж бяхме на гости на леля ми и чичо ми и не си спомням за какво точно говорихме, но беше за цвят за нещо. Моя мъж изведнъж посочи тяхната кухня и каза: “Ама беше по-гадно кафяво от това”. При, която аз много се учудих как така ще им каже, че кухнята им е гадна?!? Съответно след като си тръгнахме, в колата му направих забелжка, че не може така да говори и да разправя на хората какъв гаден цвят са им мебелите, при все че те са си ги избрали с мерак. А неговия поглед беше толкова учуден... и беше в недоумение, кога е бил кзал, че кухнята им е гадна, той бил казал, че другия цвят не му е харесал...
« Последна редакция: юли 14, 2018, 13:03:31 от tweety_pks » Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: юли 14, 2018, 13:15:36 »

Миме,напълно съм съгласна с теб и те разбирам.
 От доста време наблюдавам покачване на напрежението при всяка различна тема,което се превръща в нападки (странно ми е защо повечето не ги забелязвате).Всеки има различно мнение,но налагането и завоелираните обиди и подигравки ми идват в повече.За това и предпочитам да подмина.
Някак си загуби се духа,който имахме преди тук.Имали сме много спорове,но след тях не се е усещала горчилка,както в последно време.Наистина жалко...
Наде   heart
Присъединяма се към това. При все, че аз влизам от 3 години... Чела съм предишни теми и е било дори по-приятно.

В добавка ще кажа, че разбирам защо този или онзи спряха да пишат.
От създадената ситуация аз лично си промених мнението за трима души. За едината се затвърди, другата ме впечатли, а за третата.... Да кажем, че помъдряването е осъзнаването колко много неща не се нуждаят от моя коментар.


Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines