Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 14:44:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 62   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Януари 2016 - ЧНГ  (Прочетена 222328 пъти)
 
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: януари 15, 2016, 16:05:37 »

Привет от мен! smile
Изчетох ви, но срам не срам от толкова време не съм писала, че няма да успея да изкоментирам всичко.
За образованието ни каквото и да се каже, все ще има да се желая нещо повече и няма да задълбавам.

Аз пък да ви споделя вчера от какво се разстроих - от смъртта на Алън Рикман. Като прочетох и ми се насълзиха очите, до сега не съм реагирала така никога. Явно защото просто много го харесвам като актьор и заради това... Но за жалост това е животът.

Бяхте писали и за темата за 14ти - ние обикновено излизаме някъде, но да видим тази година като първа семейна как ще е.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: януари 15, 2016, 16:07:14 »

Мдааа, водолей...ма аз съм най- голяма хахаха
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #407 -: януари 15, 2016, 16:16:20 »

Йеее и аз съм водолей, добре че съм избързала иначе щях да съм рогато  pleasantry
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: януари 15, 2016, 16:19:40 »

Въх...и кога си родена, щото и аз съм така с "рогатото"
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #409 -: януари 15, 2016, 19:30:20 »

Малеее, ми аз снаха Водолей имам и съвсем забравих...
Пък после племенник и майка му crazy
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: януари 16, 2016, 00:33:09 »

Добър вечер..

Ние все пак сме граждани на тази държава..

Няма българин, които не иска да живее в по нормални условия в България, повярвайте ми..

Сега ще ви разкажа на кратко, защо ние сме в чужбина ( има и още други причини, но е друга тема).. Докато бяхме в бг работехме в собствен бизнес и нямаше месец, в които майка ми да не е пращала минимум 500 евро. Парите, които изкарвахме ни стигаха да покриваме разходите по магазина, гаража които държахме под наем, ток и вода и евентуално сметките за телефон и кредит.. Не сме ходили по кафенета, ресторанти и т.н. А да ни останат пари, за да си купиме нови дрехи беше почти невъзможно.. Много се мъчихме, с мм почти не се виждахме, за да може той да изкара допълнително пари.. Към всичкото това, се занимавахме и със земеделие.. Накрая утрепани от работа, изнервени, постоянно под напрежение, аз се разболях от толкова притеснение, а любовта беше мираж..
 
И така взехме решение да заминем, за да се стабилизираме малко..
 
Въпреки трудностите тук, за малкото време ние успяхме да направиме сватба. Да направиме необходимите удобства на нашите баби и дядовци на село. Да върнеме кредита, да си накупим необходими неща. Да живеем спокойно без нерви и притеснение и да можем поне малко да помагаме финансово на роднините ни.. Ако не бяхме дошли тук, нямаше как да направим операция на баща ми, която излезе над 3000лв..

Сега ще кажете: "Ами ние как успяваме.? " Да успявате, защото сте в по голям и реализиран град, но не можем всички да живеем в София например.. Във Видин положението е наистина трагично.. 

Фани честита награда..
 
Лека и приятна вечер smile
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: януари 16, 2016, 02:56:51 »

Добър вечер!
Джос, тъкмо си мислех за различните довпди за емиграция, толкоз различни наистина, но резултатът накрая е един - не остават свестни хора в държавата. Да ви кажа не виждам защо ако не свързваш двата края да стоиш в БГ?! Живяла съм в чужбина, сега живеем в БГ, но засега, не се знае кога ще ни стегне шапката, като гледам средата, в която ще ни растат децата, струва ли си да "теглят" и те, за да "спасим" България. И дали въобще ще успеем?Например: Ще работя аз за 350 лв както е по нашия край, за които ще бъда "благодарна" на някой си, ще бъхтя на полето като гламав, няма да мога да имам 2-ро дете по финансови съображения? Ами ако не искам да живея в голям град? Всички ли трябва да сме/можем да сме в Сф/Варна/ големите градове? Извинявайте ама хората, които срещам по улиците са с развалени зъби от безпаричие... А да не говорим, че някаква си "шивачка" може и да взима в пъти повече от мен. Не омаломажавам труда на никой, но има едни "престижни" професии, за които просто е недопустимо да има такова възнаграждение... Ами ако не искам да слушам чалга в рейса за работа? Ако не искам таксиджията да псува като вози детето ми? Ако не искам шефа ми да ходи в Шри Ланка и да се хвали с това из Фейса, а работниците кучета ги яли...Ако не искам някой да влезе да ми краде в къщата и никой нищо да не прави... Ако не съм толкова добър, та да остана да спасявам родината... Ако не ми стиска " или не знам как да се боря със системата... Животът е кратък и бих направила всичко по силите си децата ми да живеят добре, независимо къде! Домът е там където е сърцето!
 Емииии, не всички са късметлии като нас. Да чукнем на дърво добре сме, НО нямаме алтернатива. И аз и мъжо много добре осъзнаваме, че ако остане без работа бъдещето ни вероятно е навън... Хич и не ми пука дали ще мога да гласувам. Казвам го напълно осъзнато като човек, който живее, работи и плаща данъци в днешна България.
Айде лека ви ноШ. Моята сестра вероятно е кацнала веч и то в БукуреШ! Защо? Защото "мамамалигарите" не се шегуват като нас. Като опре ножа до кокала колят, бесят и т.н. Безкръвна революция няма... Хм, остана и боят настана за запея, хихихих.
Систъра пътува към село вече в колата са, току-що говорихме. Айде да дойде Лоли да спаси света, аз заспивам спокойна, че утрешния ден ще бъде по-хубав! heart
« Последна редакция: януари 16, 2016, 03:26:14 от fanimira » Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: януари 16, 2016, 08:39:42 »

Добро утрооооо!
Вдъхновението ми тази сутрин:


* 10698454_1556200761258895_3976093116849337352_n.jpg (15.62 KB, 403x239 - видяно 1858 пъти.)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #413 -: януари 16, 2016, 09:36:14 »

Фани, прибра ли се систъра?
Я си стойте тука, къде ще ходите по чужбина:P. какво ни е хубаво тук...Както казват чужденците, сега се развиваме бързо и възможностите за реализация на хората са много по- големи, евтино е, имаме природа, спокойно ни е, заведенията са пълни, по СПА ходим, само да му се работи на човек, милионер ще стане! Гордейте се, че сте българи, там ще сте дърво без корен!  yahoo Казах си го, като политик, шоумен и пенсионерка! Че кого ще управлявам, съответно забавлявам и кой ще ми пълни фонда, ако всички се измъкнете? Бързо всички и строй се, преброй се към урните за гласуване! Нужни сте ми, мамка му! diablo
Умрем за такива приказки, без последните две изречения, разбира се.
djosi, миличка, никой не казва, че си изменник и затова не бива да гласуваш heart heart heart. Нали и моите деца са в чужбина и макар и да са отишли за друго, пак е имало причина да потърсят бъдещето си другаде, разбирам те. Даже зная, че си по- голяма патриотка, защото харчиш парите спечелени от там тук, за разлика дори от мен, дето ходя /макар и рядко/ по чужбина за кеф. Зная, че всеки от вас би се върнал, ако намери същото в България heart.
Но не искам да гласувате защото имате някаква илюзорна надежда, че тъкмо нещата, заради които сте напуснали родното място ще се променят и ще станат такива, каквито са там, при вас. Аз съм оптимист, зная, че всичко е възможно - най- вече, че и по- лошо може да стане Wink
Та така, пак ме удари на философия и политика...Като онзи разказ на Чудомир, дето един служител, кротък, мил и добър, в края на работното време изкрещял в лицето на колегите си какви нагаждачи са...Ама то щото от следващия ден излизал в пенсия. Затова и казвам, че пенсионери не бива да гласуваме, защото имаме интереси и бихме се поддали на натиск за едно кюфте. Макар че сме работили съвестно, че сме си изучили децата и ни се "полагат" достойни старини сред внуци.
Който има акъл, дупе, късмет и желание, нека опита зад граница. Като няма корени в земята, растението се приспособява да живее с корени във въздуха, като орхидеите Wink
Бе ще го публикувам, макар да се чудя. Гръмна ни фризерът от преди 25 години и ми се отвари работа и разход за нов. Пък нали съм мързелива или депресирана, ставам diablo
« Последна редакция: януари 16, 2016, 09:39:57 от svekarva » Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: януари 16, 2016, 09:59:14 »

С риск да досадя: Дам, прибра се safe&sound говорихме 45 мин по тел. И после що сметката ми била 60-70 лв... Да му се невиди от 2002 г. имам тел. /вече 2/ и не си харесвам тарифните планове. Аз ли нещо не съм у ред не знам.
Свекс, страхотно начало на деня. Както викат мойте: Кефиш ме, штИ звънна! А ти би следвало да ми отговориш: Ни мЪ кефиш, няма да ти дигна, хихихи
Гадно за фризера, ама да ти кажа много ти е издържал - цееели 25 г. Ще хванеш някой разпродажба- я в технополис, я в Е-маг, не му мисли, здраве да е.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: януари 16, 2016, 10:13:17 »

Добро снежно утро- за някои- работно pardon

Фани, мойта сметка не надминава 20 лв- ама аз не говоря-  щот не обичам tease

От изброените в предните страници градове  в БГ, харесвам всички- просто си харесвам страната, въпреки че е ясно че не ме кефи народопсихологията ни. pleasantry. Русе също много ме изкефи, а  и имаме на кой да ходим на гости от форумааа там, ми се видииии tease

Снежната ми снимка за поздрав днес:

Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: януари 16, 2016, 10:53:32 »

Ха Добро утро от мен,,Стига с това Добър вечер Wink
Снощи съм заспала в 22;30  това много рядко ми се случва ,та се събудих росна китка smile
Спирам с политиката,че ставам люта,ма да ви кажа имам още надежда за добро бъдеще.не знам как,не знам кой,ма ще се опрайм бе ...Ще стане някакво чудо
Сега,въпреки дъжда ще ходя да си измия колата,че е ужасно мръсна и после да ходя да купувам подарък,че съм на детски РД.Улесни ме детенцето и си каза искам 3Д пъзел.Много обичам така 
Хубав дъждовно-снежен ден от мен  yahoo
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #417 -: януари 16, 2016, 14:08:27 »

Аз съм готова! Много бързо действам, когато Родният е в командировка!
Новият фризер е на мястото на стария, нареден и работещ. Срещу стария получих помощ за пренасяне от двама момци от Махалата. Казаха, че ако и фурната ми се развали /AEG на 28години/, ще ми помогнат по същия начин. Получиха и 3л. "докторска" ракия, която ни е подарък от брат, пък той я е получил като благодарност и всички сме доволни.  smile
Пари и ракия да имаш, навсякъде си добре smile
За онова момиче с починалите родители успях да се свържа с учителите му. Социалните го били поели и в момента не е желателно да се прави каквото и да е. Работел психолог с него, ще му дадат възможност да завърши задочно и ако има нужда от нещо, ще ми се обадят. Склонна съм да вярвам, защото директорката ми е позната и я зная като сериозна и отговорна.
Сега вече хубав ден на всички!
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: януари 16, 2016, 15:09:07 »

Здравейте..

Свекс съгласна съм с теб, че повечето българи, като идат в чужбина и започват да витаят в облаците.. И, че си нямат ни най - малка на представа какво става в бг в действителност.

Дори когато съм била в бг не съм ходила да гласувам, защото виждам, че по добро не става..  Което си е самата истина..

Хайде стига с тая тема, че е тъжна и тежка тема..

Гадно с фризера, че така се е получило.. Да ви питам, вие като си редите нещата в фризера, слагате ли етикети със съдържанието и дата.?

Нали ви бях писала, че засадих цветя в къщата, в която няма да вземем.. Та ходих да видя дали поне се е получило нещо.. Ами повечето цветя са се показали, ще ви покажа снимки като излязат цветовете..

Да взема малко да се лакирам MANICURE

Приятна събота smile
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: януари 16, 2016, 16:08:23 »

Djosi идвай аз да те лакирам   blum
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 62   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines