Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 07:31:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема декември - 30 дни до пенсиониране по стаж и  (Прочетена 137871 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #45 -: декември 03, 2014, 11:10:26 »

Хехе явно я карате по моята логика Wink. Значи момата има начет от 4000лв. от месец май. Направихме разсрочване, план за погасяване, нотариално заверен. Плати две вноски от по 100лв. и край. Втората ревизия от миналия месец отива пак към липси. За да печели време, а и защо да не направи мръсно, подава жалба до ИТ, че не сме и осигурили полагаемия и се отпуск. Проявена е човещина, за първия начет няма наказание, никой в селото не знае, че тя нещо е замотала, а може и хората да е крала. Е, естествено, че няма веднага да я уволним, то и законово не става. Но ще я накажем, не бива да и се размине. Поне да ми е чиста съвестта и да не оставям след мен проуснати ползи Wink
Аз имам нещо подобно като апарат, с големи клавиши. Не мога да го настроя на бързо набиране, да натиска само бутон. Старият беше така, изобщо не ходеше до меню. Ще се занимавам с това довечера.
Мариолка, да мине тази седмица и ще се вдъхновя да разказвам. Сега ми висят и заплати и празници smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #46 -: декември 03, 2014, 11:26:02 »

То дисциплинарното уволнение си е опасна работа доколкото знам, ние много го избягваме, местим по отдели и прочие.

always_and_forever Имах един луд преподавател по финнасии, винаги казваше не дръжте некъдрните хора на работа само защото ги съжлявате че трудно ще си намерят работа, че имат кредити, че им е трудно в момента в живота, заради тях ще загубите ценни служители и клиенти. Премахвайте ги без угризения, ще спестите много.Клиента за който работим се славят с мотото наемаме бавно и уволняваме бързо. Също така имат ЧР програма с която ако ти се усещаш че не се справяш с работата и че това не е твоето призвание можеш да напуснеш и ще получиш заплати за 6 месеца напред.Работа се намира на който му се работи, да понякога е трудно, но пък качествени служители по трудно се намират, особено из младите, като започнат работа първият въпрос им е другия месец имам платена ексурзия искам 10 дни платен отпуск  angry. За съжаление и аз толерирам доста дълго време някои хора, и вчера си повтарях казаното от преподователя, но пусто празници са не ми дава сърце да уволнявам хора  blush
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #47 -: декември 03, 2014, 11:27:19 »

Като в трьгнало на поговорки, за всички майки, които се чувстват виновни, че у тях е разхвьрляно:
(и с извинение кьм останалите, защото забелязах, че не сьм по темата  blush  )

Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #48 -: декември 03, 2014, 11:32:15 »

аз пък съм за уволнението, при мен няма 5-6. Шанса и е бил даден предният месец, но да прави мръсно, аааа това е направо наглост. Стореното, сторено, ще си сърба попарата фирмата и свекърва, защото ако наистина се зачекнат инспекторите ще открият нещо....

 тази кокошка не може сама да е измислила тази схема, някой я е подучил да краде и т.н.
аз пък дори бих го раздухала, за да си имат едно на ум другите служители.
"Каквото посееш, това ще пожънеш" да е мислила!
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: декември 03, 2014, 11:38:25 »

mariola85, това с отпуската на мен лично ми се е случвало - тъй като мъжът ми (а и аз) си планира цялата годишна отпуска още в началото на годината, а аз бях изчислила като ми свърши първата година майчинство докога ще ми свърши и натрупаната отпуска, си планирахме почивка за 1 седмица преди това. Но ми прекратиха договора от банката, за сметка на 2 стажанти, а  Иван нямаше как да си промени отпуската - попитах дали е възможно да си я ползвам тогава - ако не беше, нямаше да настоявам, но щяхме да останем без почивка за годината.  blush
Пък и в крайна сметка, човек не може само да работи.  pardon
Активен
pkara
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #50 -: декември 03, 2014, 12:05:00 »

Здравей svekarva! Не пиша често във форума, но го чета и не мога да не те поздравя в твоята темичка.Всичките ти вълнения около пенсионирането са ми познати - след около две години и аз трябва да съм на финала на трудовия си път. Явно нашето поколение е с големи обрати - и аз завърших ВМЕИ, и после на 40 години учих икономика  и сега работя като счетоводител.Е няма как - действителността променя мечтите.Надявам се при теб всичко да приключи успешно и да се наслаждаваш на свободното си време.Не се и съмнявам че ще намериш нещо интересно за вършене. Аз ти пожелавам децата да ти намерят най-сладкото занимание за една бъдеща баба-много внучета!!!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #51 -: декември 03, 2014, 12:24:53 »

 menyanthe , де всички да бяха като теб heart. Говорим за хора, които едва са започнали работа и искат отпуска следващия месец. И при нас се случва в последно време с млади хора. Те даже и нямат право на платен отпуск, защото им липсват 8 месеца стаж работа изобщо. Нашите обаче излизат с номера, че отиват на санаториум да си лекуват нещо, не върви да ходят по екскурзии Wink.
Въпросната мома изобщо не е подавала молба за отпуска, просто си се жалва. fibi  е абсолютно права, че са я подучили. Пълно е с адвокати, които само дебнат и така си вадят хляба. На нашите юристи им е писнало да ходят по дела, които  са обречени и за които адвокатите нарочно не подписват споразумения, а смучат от разни будали, дето им се връзват на акъла. Хем ще си плати начета при нас, хем  ще дава и пари за съдилища. Абе, дано ги домързи инспекторите от ИТ, не ми се иска да се занимавам с глупости точно сега...
pkara , нали не се ядосваш на поговорка №2 funnytooth Хехе, обичам евреите, нищо лошо не казват за свекървите. Благодаря ти за пожеланията. Знам ли, аз по този повод казах една голяма дума в бебешката тема на Виви Wink и уж се поправих после...Да сме живи и здрави само good
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: декември 03, 2014, 12:26:44 »

Ами така поставени нещата вече са други. Аз не бях разбрала, че тя си е правила и някакви шмекерии преди това. Какво да направя, че съм толкова жалостива?! smile
Щом е така е редно да си получи заслуженото. Ама как може да има толкова нагли хора.
 
mariola85, прав е бил твоят преподавател, че такива неща не бива да се толерират. Но все пак не на всеки му се отдава да бъде шеф. И аз съм като теб и не си се представям на такава ръководна позиция. Не мога да си представя да командвам и да уволнявам. biggrin
Иначе има и млади, които са амбициозни (като мен Wink) и наистина искат да си намерят качествена работа, но е почти невъзможно поради ред причини.

Иначе и с menyanthe съм съгласна. Има много работодатели, които не позволяват на служителите си да ползват полагащите им се почивни дни. И де да беше само това. Все пак всеки нормален човек има нужда от почивка. Не сме роботи. smile
Активен
pkara
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #53 -: декември 03, 2014, 12:51:33 »

Хе,хе не се ядосвам на поговорката, а и има още много по темата. За моя зет аз не съм баба, а мама - ММ ме бъзика, че до тук добре се справям. Да кажа че ни делят около 250 км. и не се виждаме толкова често.Хайде дано те привикат в Америка yahoo
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #54 -: декември 03, 2014, 13:31:49 »

always_and_forever, аз също съм много жалостива, но когато човека пред мен го заслужава, т.е. допуснал е грешка без да иска и съответно не го повтаря.....

Навремето работих като сервитьорка, бях на 15. Една вечер ми останаха много бакшиш, аз се учудих, но от радост не продължих с умуването. Още повече че не получавах свястна заплата, шефа постоянно ме глобяваше, я за счупена чаша, за работни дрехи (риза и пола), я за нещо друго......а че работих всеки ден по 15 часа без да имам дори безплатно ядене

След месец се оказа, че не съм сметнала правилно и съответно съм отчела по малко пари.
Одържа ми ги пак от заплатата, но от тогава си имам едно на ум

 
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: декември 03, 2014, 14:10:26 »

Аулейс, ти от София ли си? Питам защото видях, че твоя тел от емаг е дошъл, а нашите още не са ги пратили и вече откачам. Фийбс, твоя таблет дойде ли?
 Сега почвам да чета, че съм поизпуснала темата.
А да ви питам, на тези които са им растяли мъдреци, много ли ви боляха? Че аз не мога да си отворя устата, да се усмихна, боли ме сливицата и бузата, направо едва издържам.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #56 -: декември 03, 2014, 14:22:46 »

Да много боли от мъдреци. smile ако е нетърпимо пий нещо обезболяващо или иди да те видят да няма възпаление. Но е нормално да те боли гърлото и да не можеш да си отвориш устата. Може да си вземеш и вода за уста елудрил например, ще ти олекне. smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: декември 03, 2014, 14:49:31 »

Фиби, убедила съм се, че е така и всеки би трябвало да получава това, което заслужава. Хубаво е, че понякога можем да си взимаме поука от собствените грешки.

Рататуй, името ми е Мария (за по-лесно, защото ника ми е много дълъг). smile Не, не съм от София, от Враца съм. Вчера преди обяд ми доставиха телефона. Другото интересно е, че майка ми също била поръчала неща от емаг (но не ми е казала, защото е искала да ме изненада) и са й изпратили смс още в събота, че в понеделник ще й доставят поръчката. Та на мен ми беше интересно, защо след като са до един и същи адрес, не са ги доставили заедно?!
Можеш да си проследиш пратката и да видиш до къде е стигнала и дали изобщо е изпратена. smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: декември 03, 2014, 14:59:59 »

Виви, аз тамън чакам пред кабинета на зъбаря ми, ама май ще го вадим, че не му харесва как расте.
Мария, те в сайта са се казали че по отделно ще пращат пратките. Аз те питам, защото искам да разбера как ги пращат, че ще патуваме и дано дойдат преди това. А  иначе аз проверям до къде са, доста често, ама нашите още не са предадени на куриера даже.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: декември 03, 2014, 15:22:28 »

Така ли, аз не съм разбрала, че ще ги изпращат по отделно?! Но няма значение, важното е, че и двете са при мен. smile

До колкото знам до 7 дни (само, че не разбрах дали работни) би трябвало да се получават пратките. Това означава, че до петък-събота трябва да е при вас. Пък и не знам до колко може да се има вяра на това проследяване на пратките. Може да се обадиш на дадения телефон и да попиташ за допълнитела информация.

Стискам палци за зъболекаря, че направо изпитвам ужас само като се сетя.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines