Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 03:13:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема декември - 30 дни до пенсиониране по стаж и  (Прочетена 137852 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #60 -: декември 03, 2014, 15:51:37 »

Така, моят колет е от приятелка, с коледно съдържание - страхотни австрийски курабийки, уред за миене на зъби с вода със струя под налягане  и много симпатичен венец за врата. Чак ми е неудобно, защото това е благодарност за услуга, която и направих това лято blush, ама не е чак толкова голяма услугата.
inaxastra, сега по твоята поговорка Wink. Хехе, аз много рядко се чувствам виновна, особено пък за разхвърляна къща. Няма как да няма някой по- виновен от мен /леле, двойни отрицания, хубаво, че в българския ги няма/- я мъж, дето не помага, я деца, дето не си прибират работите, я в последно време котка Wink. Но пък при разхвърляна къща не мога да подхвана нищо друго и направо пощурявам. Снощи, примерно, видях една паяжина и си викам да стане по-голяма, тогава ще я махна. Уж гледах филм, но акълът ми беше все в тази паяжина. Е, станах и я махнах и чак тогава се успокоих. То това си е вид лудост, ама пък не може всички да са нормални.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: декември 03, 2014, 15:59:56 »

Мария, ще чакам до петък пък дано да дойдат вече, че нямам търпение. Май е до 7 дни, т.е. петък трябва да са тук.
Минах през зъболекаря и утре в 10 ще се сбогувам с първият си изваден зъб. Дано да стане бързо и безболезнено, че от адреналина преди не ме хващаше упойката в кабинета, а после си ходех като идиот с увиснала джука и лиги.  tease
Свекърва, сега се сетих да ти питам ти как си се сдобила с твоята писанка?
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: декември 03, 2014, 16:10:58 »

И аз мисля, че до петък най-късно телефоните ще са при вас. Wink
Кофти работа, че ще ти вадят зъба, но щом се налага няма как. smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #63 -: декември 03, 2014, 16:11:19 »

Ох, милата...И моите ги извадиха бързо - бързо и си останах глупава Wink
Ами имаше една котка в склада за работно облекло, много е.лива, дето раждаше по 12 котета годишно. Малко преди да се разтури заводът имаше котило от 4 броя и ние си ги взехме, че иначе щяха да ги правят плувци. Не зная какво се случи с майката после. Аз избрах най- грозното, дето никой не го искаше. Оказа се и най- лошичкото, ама късмет heart
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: декември 03, 2014, 16:20:18 »

Важното е че си му спасила живота! Дано и за моята лигла да не е вярно това с лошотията, че като се разбра, че ще живее у нас и ММ каза "Поне по-хубаво коте да беше намерила, че по-грозно не съм виждал!", ама като я изкъпах и започна да яде хубава храна, козинката й е хубава /мека и лъскава/, а не е проскубана.
А за зъба, какво да се прави, той и на другите мъдреци е дигнал мерника, ама каза че като се покажат или ако много ме мъчат ще ги вадим. Какво да се прави, съдба! Сега разбирам как се чувстват бебетата, като им никнат зъбки, горките!
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #65 -: декември 03, 2014, 18:02:29 »

ratatui, ние с мм също си подарихме  нови телефони от емаг и ги чакаме. Освен тях поръчах пелени, детски играчки и други неща за подаръци. Някои от тях пристигнаха още в понеделник (от външни доставчици, които са), но телефоните са си от емаг и ще има да почакаме явно.  pardon

Аз съм изпуснала защо са ти вадили мъдреца... аз имам 3, но никой от тях не ме притеснява, а и наскоро четох статия, че много зъболекари умишлено те карат да си вадиш мъдреците, защото били безполезни, а изобщо не е така и те са там с причина, няма нищо ненужно в човешкото тяло така както е създадено smile

 
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: декември 03, 2014, 18:10:00 »

Сила, успокои ме! Явно не сме ние каръци, а просто не са ги изпратили на всички. Ако не е тайна вие какви си взехте?
А за мъдреца, ще го вадим защото от няколко дни ме наболява, ама вчера стана нетърпимо, ама викам ще чакам да мине. Днеска обаче тате се обади на зъболекаря ни /той ни е семеен приятел/ отидох, направихме снимка и се оказа, че расте към бузата и е започнал да прави проблеми в костта и ще го вадим. Долните пък растат напред, т.е. към другите зъби и те ще се вадят, но по натам. Иначе си права много зъболекари гледат да ти извадят зъби, вместо да го лекуват, но моя не е такъв той винаги се опитва да спаси и да запази зъба, даже и този преди снимката мислеше да го лекуваме, ама няма да стане.
Съжалявам, че занимах целия форум с тъпотии!
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #67 -: декември 03, 2014, 18:23:32 »

Ти пък, тъпотии smile Поне добре, че има реална причина и че ти мислят доброто  girl_impossible

Телефоните са ни ъпгрейд от сегашните ни такива, че той неговия наскоро го изпусна и му пукна екрана, а аз моят го изтървах неколкократно също и бях спряла да му слагам кълъфче и започна да се саморестартира по някое време, та той взе samsung galaxy note 3 (за него приоритет са огромните екрани), а аз galaxy s5. А вие какви взехте? Но определено не са ги разпратили, аз днес прочетох една много добра статия за емаг и как нещата са станали във въпросния ден - http://smartnews.bg/black-friday-%D0%BD%D0%B0-emag-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D1%80%D0%B5%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D1%81%D0%B5-%D1%81%D0%BB%D1%83%D1%87%D0%B8/. Това се казва онлайн магазин и обслужване Wink Ще говорим пак като ни доставят поръчките де, но дотук съм доста приятно изненада от тях.
« Последна редакция: декември 03, 2014, 18:47:24 от scilla » Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #68 -: декември 04, 2014, 08:35:20 »

Свекенце, влизам само да ти честитя темичката и да ти пожелая последния ти месец да мине леко и безпроблемно, да ти направят невероятно парти за изпращане и да бъдеш все така готина и лъчезарна и да станеш още по готина и страхотна, след като се отдадеш на заслужена почивка smile много те целувам

На останалите един прелестен декември smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: декември 04, 2014, 09:53:55 »

Ние си взехме галакси с3 нео и двамата.
Аз сега чакам пред кабнета, да ми стискТе палци
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #70 -: декември 04, 2014, 09:59:06 »

milenkata, благодаря! Ти пък да оздравяваш много бързо и на сватбата да си пушка heart good
Да взема да се похваля с цъфналия Коледник в офиса.  :)Толкова е мъгливо и гадно, че е само за чай Wink
Аз стигнах до извода, че няма да се втелясвам  с разни засукани ястия за гостите по Никулден. Достатъчно се представях предните години на същите тези приятели. Благодарение на мен опитаха киноа, амарант, чия и млека от ядки. Сега ще го карам по българска кухня - рибена чорба /купих страхотен чернокоп /, шаран с ориз и праз и печени ябълки с мед и орехи. Ще се събираме по обяд, да си хапнем и пийнем и да не ни е тежко после. Имам сервиз от Троянска керамика и все не мога да си използвам купичките. Имам и домашно тъкана покривка, да се изфукам и с нея. Преди канехме често гости от чужбина вкъщи, сега си улеснявам живота с ресторант и аранжировката тъне в забрава.
Ще черпя за довиждане на 6-ти януари. Тъкмо е Коледа по стар стил и ще мога да си изпълня обещанието от РД. Тогава подарих на колегите саксийки с насаден Коледник и казах, че по Коледа, когато се пенсионирам, ще проверявам кой се е грижил най- добре за цветето, че да му завещая всички плевели от моята стая Wink. Пак в моя магазин "Рови-рови" намерих за жълти стотинки много красиви мини коледни картички, които си имат даже и двустранно слепващо на гърба. Може да спретна някакви мъфини и да ги набучкам всяко с клечка и лепната картичка. Само трябва да измисля около 60 пожелания crazy /минимум/, в дух на пенсиониране - "Да хванеш пенсия в Евро", примерно.
Все още никой не е изявил желание да ми организира тържеството, тук всеки се справя сам. Двете преди мен ми бяха близките колежки, та затова се захванах аз с работата. Но и честно да си призная, не виждам кой ще го направи както аз бих могла funnytooth Иначе вече ме разпитват /уж тайно, а аз се правя на разсеяна/, какво да ми подарят. Синдикатите отпускат 160лв. smile, което никак не е малко. Та дълбоко съм се замислила какво да е.  crazy. Ако случайно ви се мисли в посока пожелания и подарък за около посочената сума, с най- голяма радост ще приема предложенията. А, на двете колежки подарихме златни работи. Аз не искам, защото както знаете, предпочитам да се съберат парички за хубав диамант, а не за дребни висулки, които така и не нося.
Ох, отплеснах се! Ползотворен и хубав ден!


* IMG_3156.jpg (59.24 KB, 640x480 - видяно 202 пъти.)
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #71 -: декември 04, 2014, 10:48:51 »

Не забравяйте че днес е Варвара, Аз днес едвам се излюпих от леглото, ще видим как ще върви деня, ако не ме кефи ще го карам по македонската Варвара  good

svekarva То ясно че ние Овните не се кефим на злато, някакво уредче? Хлебопекарна пример? Мултикукър?

ratatui пиши после как си smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #72 -: декември 04, 2014, 10:50:17 »

Ами да, не се бях сетила за хлебопекарна.  danceg Мерсииии heart
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #73 -: декември 04, 2014, 10:50:45 »

Ех, де да можеше да ти дадат парите в пликче и да си ги внесеш във фонд "диамант"   pardon Но пък от друга страна е добре не сама да си го купиш този диамант(и), ами да ти го подарят  huhhuh.gif Това с миналогодишните цветя много добре си го замислила! Интересно кой ще победи в това състезание, аз лично хич не се справям особено добре в отглеждането на цветя, но откакто се роди бебка се озовах с много такива - имам алое, индрише, дървото на живота (огромно и него го държа в нейната стая, подобрявало въздуха много), а наскоро и с коледна звезда, а отпреди имам една орхидея, която я мъча и все не успявам да я унищожа от 3 години вече - продължава да вирее милата  pardon
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: декември 04, 2014, 12:03:42 »

 scilla, аз си взех Samsung Galaxy Grand 2. При мен доставката беше във вторник. Доволна съм. smile Бях се настроила за дълго чакане, но ме изненадаха. Сега трябва да си търся калъф.
Впечатлена съм от статията за емаг.

Рататуй, извадиха ли ти зъба?

Свекърва, ако обичаш да четеш може да си вземеш Четец за Е-книги. smile Или нещо свързано с хобито ти. smile
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines