Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 19:20:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни  (Прочетена 138183 пъти)
 
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: януари 07, 2015, 15:16:29 »

Фанимира, мерси за предложението.
Руми, аз Алекс я родих в хирургиите и мисля пак там да раждам. Стана ми криво, че гинеколога който я изроди се е преместил в Селена, но мразя таксите по частните болници. Не стига, че прибират от касата като невидели, ми и пациентите скубят. И това при условие, че ако има усложнения си те местят в хирургиите, без да им мигне окото, а да ти върнат парите и дума да не става. Това го казвам, защото знам от първо лице как се справят с усложненията по частните болници. И не визирам само Селена и Торакс са така и общо взето всички. Те даже от държавните там ги прехвърлят.
И понеже първия път не мине без усложнения, мисля пак направо да си ида в хирургиите.
А за детските, ние решихме сега да направим на Алекс едно легло с гардероб, а като порастнат /т.е. Алекс като тръгва на училище/ направим основен ремонт и ще разделим стаята на две. Съответно и с нови мебели. Но при нас разликата е малка и е по удачен вариант.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #211 -: януари 07, 2015, 20:08:37 »

Ехеее,колко сте изписали само.Браво,радвам се катобима за метр не и обсъждане.Дано само добри новини да се разписват.
Аз също съм с допълнително осигуряване,но не поемат раждане или избор на екип.Мъжо е проверил и не става.Взех да си мисля,че и каквото осигуряване да имаш бременна ли си от всякъде те скубят.После раждаемостта.Еми не само проследяването ,ами и майчинството е оле-мале. nea
Ама да сме живи и здрави пък другото...
За покупките,аз нямах избор и взех това което ми даде моя близка.Дрешки имам много,шезлонг ще ми даде.И вчера поръчах един комплект на Авент-стерилизатор,помпа и шишета.Рано ми е,ама е много добра офертата и не ми се изпускаше.А да си кажа честно този път(с второто) разходите са значително по малко.Имаме си и кошара,количка,кошче,столче за хранене,ваничка,скрин за повиване.Доста неща ди пазим.Та ни остава само едно матраче,козметиката за бебче и дтрбни нещица.
Само всичко да е наред!
А за прането и подготовката със сглобяването смятам към средата на февруари да почнем,ще съм към към 33 седмица,живот и здраве.Честно да си кажа нямам търпение вече.
За ремонтите,не знам как ще се наместваме дори и сега.Стаята на детето е малка,не че няма да събере още едно легло но ще им е тясно.Но въпроса сега е къде да сложим кошарата.Малката така или иначе сега спи при мен на гилямата дпалня,а баща й в нейната стая на голямо легло което взехме за да може да спя аз евентуално ако бебето е там.Та се чудим аз да отида с малкото в детската,а каката с тати в спалнята.Хем ще може да се наспива ,хем да не се чувства узолирана и сама,ако си спи в стаята инак.Но пък се замислих,че няма да може да си играе в стаята,да си гледа тв и да си е нейна стая.Къде ще играе и стои?Дали ще може с бебето заедно.Не мисля.Нямам никаква идея как да го направим,моля мами с второ на път да споделят.
Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #212 -: януари 07, 2015, 21:39:12 »

Рубин, може ли да те помоля за линк към офертата на Avent?

Аз съм в 23 седмица в момента, но много се вълнувам за всяка една покупка за малката девойка, защото ще ни е първо детенце и всичко ни е ново като усещане. Сега с таткото коментираме какво легълце да купим - дървено или от тези, които са тип кошарки за игра, но и с ниво за спане? Вие какво мислите?
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #213 -: януари 07, 2015, 21:43:58 »

sise1902,ще ти пиша на лични.А за леглото аз съм за дървеното.След първото дете разпродадох нещата които смятах за ненужни,но дървеното легълце си е  супер.В Икеа има страхотни за добри пари.Единствено аз ако нямах сега щях от там да си взема.
Момичета,утре ли е Бабинден?Много се бъркам кога се чества на 8 или 21 януари?
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: януари 07, 2015, 22:21:52 »

Първо за леглата.ние сме в къща на два етажа , така че имам 2 легла. Горе в спалнята е дървено.а долу преносима кошара. Определено смятам че дървеното легло е по Добър избор.като съвет, хубаво е да може да се люлее, спасявало ме е в безкрайните нощи на вадене на зъби.по комфотрно е.Преносима та кошара веднъж отидах ме на вила и сега не може да се сглоби.Та пак ще купуваме 2 легла.
за спането с две деца- почти всички познати спят родител с дете.И ние така мислим.аз да съм с бебето, а таткото с батко то. Не знам обаче как ще се справят.аз сега спя с детето, а таткото сам, че късно си ляга и рано става.Сложно ще е.ще има ревност и ще е трудно на моменти.
За раждането-аз също имам допълнително здравно.При всеки покритието е различно.зависи какво си договорил, преди време съм договаря ла , затова знам.При всички случаи , това няма да ми е определящо за раждането.Не съм мно го доволна от държавната болница, отношение и то беше ужасно.Ще се съобразя с моя лекар, каквото каже.Ако всичко е наред с бебето си мисля за Селена.
Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #215 -: януари 07, 2015, 23:35:44 »

Благодаря за мненията!
Рубин, мисля, че успях да ти отговоря на лично smile
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: януари 08, 2015, 14:34:12 »

Здравейте момичета и за много години smile не съм писала скоро ама то няма и какво, утре съм на преглед и като се прибера ще дам отчет и дано този път ми каже какво е бебчето smile
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #217 -: януари 08, 2015, 16:58:13 »

Хайде да се отчета и тук.Днес бяхме на ЖК и малчо е 950 грама!Което е 200 грама за три седмици.Щастлива съм ,че върви със седмица напред дори въпреки намаления пръвоток.Аз съм качила няма и килограм,което е супер странно относно угаждането по празниците цели 10 дни!
Кофти новината е,че ще вляза в болница за три дни,че от как се върнахме си получавам доста контракции въпреки че пия магнезии и ношпа в ударни дози.
И доки ме посъветва най-добре да ми влеят ,веднага съм щяла да усетя подобрение.И смятам утре следобед да отида до неделя.Много ми е криво за детето,ама по добре сега за малко отколкото да направим беля.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: януари 08, 2015, 19:07:55 »

 Bravo Рубин! Мъж ли беше? Забравила съм  crazy и аз ходих при доки днес, но моя твърде не обича видеозона, като види, че всичко е наред спира да ме гледа и не ми казва такива данни, но в понеделник съм на ФМ и вече ще знам повече подробности  danceg Аз от 3 месеца свдя на едни и същи кг, но не съм се притеснила, щото бебе расте, усещам го доста силно вече!
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #219 -: януари 08, 2015, 19:51:08 »

Да се запиша и аз след прегледа от преди малко  blush
Расте си добре детето - върви една седмица напред и е 330 гр. . Предния път доки клонеше към женско, сега клони към мъжко. Та ще видим следващия път кое от двете ще се повтори. Аз пак клонях, че ще е момиче, но може и усещането ми да ме лъже smile Важното е да е живо и здраво, а каквото дойде това ще си гледаме smile
Колкото до болницата предния път бях в държавна и останах доволна. Но то в крайна сметка всичко ако мине по мед и масло където и да си ще си доволен.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #220 -: януари 08, 2015, 20:56:37 »

Ами само предположения за момче имаме,пък ще видим.Първия път беше още в 12 седмица на биохимния скриниг,доки предположи по таза.А сега трима вече ми казват.За мен докато не се роди детенцето няма сигурно,но ми беше важно разбира се да зная ,за да настройваме каката.
Не знам дали е вярно това,но наистина сега ми се различава напълно.
Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #221 -: януари 08, 2015, 21:06:30 »

На мен ми вливаха магнезии преди около месец, месец и половина, тъй като и при мен бяха доста засилени контракциите. На видеозона дори успях да видя, докато ме приглеждаше лекаря, как самите контракции все едно притискат бебчето и спирах даже да я виждам заради контракцията. Стана ми толкова жално за детенцето. Вливането продължи около 2 часа и на мен ми го направиха директно в клиниката, където ходя на прегледи. Чувала съм от приятелки, че ако веднъж отидеш в болницата за вливане, гледат да те задържат максимално, за да си източат пътеките. Не знам каква е истината. Надявам се да не ми се налага до края на бременността да ходя в болница. Факт е обаче, че и моят лекар директно ми предлага да ме закачи при него на система, от колкото да ме праща за няколко днив болницата. Няма ли подобен вариант и при теб, Рубин? Много по- приятно е да знаеш, че ще се прибереш след няколко часа вкъщи.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #222 -: януари 08, 2015, 21:25:12 »

Ами моята докине в Шейново.Тя настоява да отида,за да ми влеят ,но и да съм в почиващи положение поне през това време.Вярвай с каката като бях трябваше да лежа в нас и го правех без проблем.Разпределях си нещата и не съм получаеала грам контракции.Веднъж получих е 4 месец ,обадих се на доки и като почнах магнезия чак до края си ми беше спокойна матката.Затова сега са ми странни тези усещания и са малко непознати.Просто с детенце в нас ди имам ангажименти,направо не се спирам.Например преди малко да подготвя масата ми отне 3 часа на крака.А може бибе вярно това,че при втората бременност всичко р отпуснато.
sise1902,а ти колко време лежа в болница?
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: януари 09, 2015, 10:07:10 »

Рубин, аз лежах и с двете бременности за задържане в Шейново, т.к, и моята лекарка беше там. Обстановката не е никак приятна и трябва да си носиш прибори за хранене, чаша и тоалетни принадлежности. Общо взето там само нощница ти дават, но аз и това си носех. Имай предвид, че ще трябва да останеш три нощувки, а не три дни. Такава е пътеката и няма да те изпишат по-рано. Не се притеснявай, всичко ще мине и пак ще се прибереш при детенце. Примен таткото се наложи два пъти да гледа малчо и се справи чудесно.
Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #224 -: януари 09, 2015, 17:57:43 »

Рубин, аз не съм лежала в болницата. На мен ми вливаха магнезия в клиника Щерев в Русе. Гинекологът ми работи там и си ходя от край време при него, той ми проследява бременността. Та, в клиника Щерев ми вливат всички системи, когато има нужда. Процедурата е около 2 часа и след това се прибирам. Ако е необходимо да се прави поредни дни, просто отиваш на следващия ден отново за 2 часа. В Русе клиниката работи със здравната каса. До колкото разбирам, ти си в София. Там също има клиника Щерев. Може и да предлагат подобен вид услуга? Не съм запозната с тяхната политика и работа, но знам, че са страхотни професионалисти.
http://shterevhospital.com/
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines