Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 30, 2024, 13:54:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни  (Прочетена 134411 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: януари 21, 2015, 11:48:05 »

Вчера и аз бях на консултация , вепе се надявах да видим пол, но не.20 минути се мъчихме и бебчо все стоеше със свити кръстосани крака и не можахме.Нищо , важното е че засега всичко е наред. На 2 ще ходя в София при Марков на ФМ и се надявам да видим , то и миналия път той видя пола.
за стаята и ние ще правим,  но си мисля че при различни полове  на децата е добре стените да са в неутрален цвят , а мебелите и аксесоарите да са различни за двете деца, особено ако се прави по порпоръчка.
Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #286 -: януари 21, 2015, 14:46:12 »

Мами, да ви питам на вас дали ви се е случвало да имате симптоми на припадък? Обяснявам... В 26 г.с. съм и днес за втори път ми се случи това да ми се замотае главата както съм седнала, почват да ме обливат студени и горещи вълни, изпотявам се цялата- направо тече вода от мен, краката ми омекват и имам чувството, че ще се свлека от стола. Преди две седмици ми се случи за пръв път, от както съм бременна и днес за втори. Единственото, което ми помага в този случай е, да си наплискам лицето със студена вода и да изляза на чист и свеж въздух. Първоначално си мислех, че може би рязко ми пада кръвното, но после като че ли си мисля, че не ми влияе добре да съм на затворено пространство с много хора, защото почва да не ми достига въздух... На някоя от вас случвало ли ви си е подобно нещо?

Относно стаите, аз съм решила, че искам цтените да са в жълто и зелено, защото се надяваме, че някой ден ще имаме и второ детенце, та да са неутрални. Между другото, четох някъде, че според Фън Шуй, това са цветовете на знанието, интелекта, интереса, творчеството и т.н., което звучи обнадеждаващо  Bravo
Мебелите не сме решили точно какви цветове ще са, но ми харесва идеята корпусът им да е универсален цвят, а вратичките и челата да са примерно лилавки или розови за девойката, която чакаме. Смятам да взема стикери за стените. Ще заложа на Мечо Пух, че докторът все повтаря, че ще имаме момиче, но таткото си мрънка под носа, че докато не се роди не е сигурно и може да се окаже и момче smile  Нищо, че говори за бебка в женски род, надеждата умирала последна  blum
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #287 -: януари 21, 2015, 15:09:48 »

Аз съм се чувствала така.Даже ми става като не съм хапнали нещо три часа.Почват да ми треперят и ръцете,освен задуха.Сега например ми е супер отмаляло,но го отдавам най-вече на ниското кръвно.Щом ми става зле и го премеря забелязвам ,че приближавам границите.А бе гадно е.Сега освен това ми се и гади и вече не знам.Вече искам да минава по бързо поне един месец.
А ти да си имала паник атаки преди ?
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: януари 21, 2015, 15:22:27 »

На мен не ми се е случвало, но може и причината да е недостатъчен прием на течности...
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: януари 21, 2015, 15:40:55 »

Сисе премери ли си кръвно то. Може да е от него, може от кръвна захар , а може и от самата бременност. Аз имах подобни симптоми в началните месеци.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #290 -: януари 21, 2015, 15:50:02 »

Или кръвното или кръвната захар, но по скоро захарта така както го описваш, аз имах такива епизоди когато не съм яла праилно или съм яла въглехидрат, дръж един сникърс с теб, и си виж как ти е кр. Захар
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: януари 21, 2015, 16:07:26 »

ехаааа, влюбих се http://www.hippoland.net/cangaroo-kombinirana-kolichka-angie , на живо е много сладка между зелено и синьо ми хареса като цвят
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: януари 21, 2015, 19:32:56 »

Здравейте и от мен smile днес бях на втора ФМ и това което ми каза докторът е МОМИЧЕЕЕЕЕ smile. Обаче има и нещо което ме попритесни огледа я добре и каза че пъпната връв и е минала като шалче отпред, не е увита слава богу, а минава през рамото напред по шията и през другото рамо назад. До сега доки която ми следи бременността не ми е казвала нищо такова. Според вас трябва ли да се притеснявам или да правя нещо каза ми док. от ФМ че може и само да се оправи ако се завърти малко, и аз си мисля че то още е рано и може да си се върти както си иска. ОХ поста ми е малко объркан ама .....
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #293 -: януари 21, 2015, 19:40:10 »

Rodi,честита принцеса! give_rose
А за този "проблем" мисля ,че нищо не можеш да направиш.А и тя е още малка ,върти се постоянно.Не се тревожи!
Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #294 -: януари 21, 2015, 20:56:59 »

Ами нямаше как да си премеря кръвното, защото и двата пъти ми се случва, когато съм навън с други хора- веднъж в Мол-а и веднъж на училището за родители. Определено обаче и приема на много течности ми е сложен, зашото никога не съм пиела кой знае колко вода. Знам, че сега е добре обаче да го правя. И аз си мисля, че кръвното определено оказва влияние, ама ще се заредя със сладкиши в дамската чанта smile  Благодаря ви за съветите. Поне знам, че не съм единствената, която се е сблъскала с поредната "изненада" на бременността smile
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: януари 21, 2015, 21:50:43 »

Роди , няма какво да направиш.спокойно. Много деца са с омотаха връв, а при теб даже не е омотаха. Бебе то е малко още и се върти. По принцип е добре да следиш за промени в движенията .или ако има прекалено много движение или ако няма дълго време е добре да се провери, така ми бяха казали на мен в девети месец, когато имах омотаха връв.
Фани количката е хубава, и практична изглежда.
Има време още за покупки.но е толкова хубаво да гледаш и избираш.Особено за мами те с първо бебе.Количката е много важна, защото голяма част от времето прекарваш навън б утайки.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: януари 22, 2015, 08:46:35 »

Роди и нашта пъпна връв е така, но доки ми каза, че няма проблем и аз не се притеснявам. Недей и ти, честита девойка, прекрасно е да имаш момиченце, ще я обличаш като кукличка  Girl_hide
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: януари 22, 2015, 11:04:32 »

Румняна, ти къде се следиш по ЗК?
Аз нещо не съм доволна от избора си и се оглеждам за др решение.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: януари 22, 2015, 11:28:30 »

Сисе на мен ми прилича точно на хипогликемичен пристъп, т.е. пада ти кръвната захар. Хапвай редовно и на често , пий много течности, гледай винаги да имаш в чантата шише вода или кока кола, айран със сол също върши добра работа. Може да хапнеш и парченце шоколад в такива моменти. А хемоглобина как ти е? МОже и от него да ти прималява, въпреки че той води до по обща отпадналост, а не такива внезапни кризи.


ехаааа, влюбих се http://www.hippoland.net/cangaroo-kombinirana-kolichka-angie , на живо е много сладка между зелено и синьо ми хареса като цвят

Не знам колко си висока, но имай предвид че количката е доста ниска, дори според мен, а аз съм ниска  blum Сенника също е малък, макар че сега се продават едни удължители за сенници, които са много практични според мен.


Rodi честита девойка girl_wink Другото не го мисли, пъпната им връв може да е навсякъде, на обикновената ЖК рядко гледат пъпната връв. Точно след 5 минути вече можеше и да не е там пъпната връв, така че според мен няма за какво да се тревожиш, кой знае вече как се е завъртяла момата, а ти я мислиш  smile


Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #299 -: януари 22, 2015, 13:03:20 »

И аз да кажа за пъпната връв - при нас е увита веднъж от вече около 2 месеца. Доки каза ,че няма никаква причина за притеснение ,тъй като връвта е достатъчно дълга и хлъзгава. И че 50% от бебетата се раждат така. Място за притеснение имало ,когато е увито бебчето 3 пъти с връвта. Но естествено това се следи и се държи под контрол по-честичко Wink
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines