Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 28, 2024, 03:15:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни  (Прочетена 134328 пъти)
 
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: януари 15, 2015, 16:16:25 »

Мерси, Руми! Като наближи момента ще звънна да питам как стоят нещата и какви са таксите...
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #256 -: януари 15, 2015, 16:31:13 »

Много благодаря за информацията... да видим какво ще се случва...

До кога мислите ще излязат изменения в закона  (ако има такива) и дали няма като всички да влизат в сила от след Х време
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: януари 15, 2015, 16:36:51 »

Миленка за това можем само да гадаем. Аз за сега се опитвам де следя новините, ама предполагам,че ако променят нещо ще е до март.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: януари 15, 2015, 16:41:54 »

Може да се запишем и септември? Нали е до навършване на 1 годинка на детето  crazy
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #259 -: януари 15, 2015, 16:44:40 »

Може да се запишем и септември? Нали е до навършване на 1 годинка на детето  crazy

Не промениха го до 6 месеца е, нали това обяснявах аз че за пролетните бебета е малко тегаво
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #260 -: януари 15, 2015, 17:08:26 »

И аз бях чула, че имаш право само на една магистратура държавна поръчка, т.е. само на една помощ от този тип... Стига, обаче да има кой да те провери! Нали разбирате - всеки университет си взима пари от таксите, а помощта идва от държавата. При N на брой приети студенти в България, дали проверяват всички nea
По-добре не бързайте, че напоследък промени много!
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #261 -: януари 15, 2015, 17:44:32 »

Декември месец получих тази помощ. Тя няма общо с това дали си държавна поръчка или не. Проверяват те дали към момента на подаване на документите си записана редовна форма на обучение, без значение дали е бакалавър или магистър. И другото което е, ако си карал магистърска степен, но патено, то сега можеш да караш държавно. Аз записах държавно в бургаския "Асен Златаров". Т.е. идеята е, че имаш право само по 1 държавна поръчка за всяка една степен на обучение - дали бакалвър, дали магистър. И задължително университета/колежа трябва да е акредитиран. В сайта на МОН може да се види, кои университети са акредитирани. Там са им дадени и техните сайтове и така лесно може да се провери, кои университети имат прием февруари/март и каква им е таксата (въпреки, че не на всеки има обявена такса). До колкото знам във Велико Търновския университет мое май да се кандидаства онлайн, но незнам дали имат прием сега. Даже заради него се заприказва лятото за тази помощ, защото много бременни записват за по 1 семестър и съответно плащат само по 1 такса, а всеки университет сеиздържа чрез таксите. Затова и мислят да променят закона, тази помощ да бъде изплащана на 2 пъти, т.е. да сте записали поне 2 семестъра и съответно да платите поне 2 такси.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: януари 16, 2015, 09:32:24 »

И така да се похвалим и ние след ФМ!
Не можахме да видим личицето. Дребното беше в такава поза, че не мога да спа да се хиля, та доки да види нещо. Двата крака качени на челото и си го чеши, а с ръцете си държи дупето. Но важното е, че всичко друго си ни е наред, и сърце, и стомах, и бъбречета, пикочене мехур и не помня какво още. Важното е, че това се видя. Ве още е мъж, та вече май не остана време за съмнение. Бебчо върви напред с 2 седмици и е 800 гр. Определено ще е голям!
Аз си михлех, че ме мъчат контракции, но май просто ми става тежко от на бебо изпълненията.
Взеха ми микробиология, да видим дали всичко е чисто.
Шийката е ок, та дори и контракции да имам, явно не влияят за сега.
Другия месец ще видим холестерола и дали ще се пие желязо. Аз мисля, че ще се пие, понеже с каката не ми се размина, ама това да ми е кусура. Сега трябва да изследвам урина и кръвна захара за гестационен диабет. Ще видим как ще стане, че ми е трудно да смогна да ида сутринта рано, на гладно.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: януари 16, 2015, 10:56:40 »

 Bravo Bravo Bravo на всички за добрите новини!!! Аз да ви питам, моля не ми се смейте, дали сте имали/чували на 3Д и ФМ да се обърка пола? Че спорихме с една позната - на снаха й били казали на 3Д момче, после на 4Д казали момиче. Та се вкарвам във филми, да не би да са ни объркали пола- и става въпрос за 20та седм. все пак, не 13-14та... Пък и моя доки е адски добър и ако не е сигурен просто не прави заключения и не казва, пък и лично видях на няколко пъти всичките му там атрибути  sad чак пък толкоз да съм се заблудила....
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #264 -: януари 16, 2015, 11:18:43 »

Фани много хора даже не разбират какво е ФМ и с каква цел се прави, чули са за 3D и отиват да видят лицето и да чуят пола., и после ти дават акъл кое какво.Грешка при пола да може да има но това са едни от най добрите професионалисти и знаят какво гледат, естествено всички сме чували за истории за объркан пол, но не се връзвай. Те мъжките атрибути трудно се объркват, нашия на всеки преглед се крачи и показва твърдо че е момче
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: януари 16, 2015, 11:52:33 »

Не е съвсем изключено да се обърка пола. Доколкото помня срамните устни при момиченцата понякога са доста големи и оттам идвало объркване. Пробвайте и при друг лекар, ако пак не стане ясно, имайте си едно наум просто да не купувате много розови дрешки (ако са сини аз не виждам проблем да ги носи и момиченце) smile
Разликата между 3 и 4 D  само в това, че второто се прави в реално време. Картината е все една и също, като достоверност.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #266 -: януари 16, 2015, 12:03:13 »

Че то на 4D-то, четвьртото му D, не е ли времето? Демек 3D в real time? аз доколкото знам е така (но може и глупости да говоря). Не виждам как ще даде разлика в пола. А пьк разликата в пола (сьщо доколото знам) я виждат по една костица (или чарк един там), а не по атрибутите.

Странна работа е тая… В Бг вече уж не знам каква технология има, уж всяка седмица ви гледат пьк докрая пола да не е ясен…  crazy  Мене тук на 12 седмици непьлни ми казаха момиче (и с Марта така беше, ама тя и на втората хуууубаво си показа задника).
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: януари 16, 2015, 12:09:09 »

На мен с миналата бременност в 20 г.с. на 4Д ми бяха казали момче, пък се оказа момиче. Абсолютно възможно е да се обърка, макар процента да е малък. Още тогава съм писала във форума, ама не ми се рови да го търся, после моя доктор каза - момиче, обаче до последно пазарувах предимно в бяло и бежово че не знаех на кого да вярвам lol


Не промениха го до 6 месеца е, нали това обяснявах аз че за пролетните бебета е малко тегаво

Ясно, мерси. Все пак ако при мен всичко е по план при мен са на косъм нещата. Септември ще е на около 5 месеца.


 
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #268 -: януари 16, 2015, 12:10:56 »

абе не е до 3D или 4D, при нас на 2D се видя пипито в 15та седмица, плюс това момичетата не ги гледат само между краката и някоя кост или кости измерват. Става въпрос за хвалиш се за пол и стрина Пенка казва че на нейната снаха така били объркали бла бла и се хвърляш в джаза дали и при теб не са объркали, и ти помрачват настроението, обърква се но много по рядко от колко се познава пола  girl_wink
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: януари 16, 2015, 12:22:38 »

Точно това стана при мен Мариолка, аз само си мислех да почна да раздавам розовите неща и сама се хвърлих в джаза... Ще поизчакам още 1-2 прегледа де
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines