Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 13:50:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 166993 пъти)
 
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #210 -: август 06, 2014, 15:15:17 »

scilla, голяма част от нещата, които ползвам около бебето, купувам от ДМ, понеже Германия ми е наблизо. Ползвам от там: еднократнте подложки, които сте обсъдили, подложки за кърмачки, чай и сок за кърмачки, памучни каренца, мокрите им кърпички също са хубави, играчки имам от там, сега пробвах и памперсите babylove, не са никак лоши, биберони залъгалки също имам.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: август 06, 2014, 15:49:10 »

Аз за тези подложки да попитам - аз съм взела памучни с непромокаемо дъно (шушляково някакво). Мисля да ги ползвам точно за повиване и една за под чаршафчето. Препоръчани ми бяха от снаха ми. Мислите ли, че ше вършат същата работа като еднократните, които сте обсъждали?

Теа, във връзка с възглавницата за кърмене ми напомни, че аз също исках, но видях че са много много скъпи. Ти каква взе? Има във Вис Виталис една, която струва 18 лв., има и добри отзиви от други майки, даже са я ползвали по време на бременност да спят по-удобно smile
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: август 06, 2014, 15:54:37 »

И аз точно щях да питам за подложките - аз поръчах също такава, която не е еднократна, а се пере. С гумиран гръб и памук отгоре. Не е ли по-добре от еднократните?

Благодаря на мамчетата за отговорите относно първоначалните покупки - определено са ми много от полза и ми помогнахте в чуденето  yahoo

Аз относно възглавницата да кажа - взех си такава на Spelta и ми е супер удобна за спане. Надявам се все така да си я ползвам дълги години blum. Скъпички са, но реших да инвестирам, защото четох много неща точно за такъв тип възглавници и останах очарована smile
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #213 -: август 06, 2014, 16:27:46 »

Споделям опита на Алексия за ДМ. 95% от нещата на бебо купувам от там. Нямам никаква забележка за продуктите им, минали са проверка и имам доверие за качеството им. Мокрите ни кърпички и памперси са само бейбилов. В Бг също пазарувам от тях.

Адичко, моята е от скъпичките, Theraline. Аз също като Стаси е ползвам за спане, родих се с нея.
http://moms-rus.com/wp-content/uploads/2011/10/Theraline-Pillow-Web.jpg
Имам и от Вис Виталис, но е ползвам да залисвам бебо с шарките и мъжО се обляга на нея, на мен не ми е удобна.
http://modernobebe.com/145-258-large/boppy-wild-flowers-html.jpg

Подложката, която се пере - протектор, я ползвам върху матрака, под чаршафчето. Еднократните аз ги употребявам при всяка смяна на памперса. Ако се нацапа при смяната или малкия я напишка - хвърлям. Така ми е по-лесно и мързеливо Wink
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: август 06, 2014, 16:30:44 »

Мерси, Теа give_rose И аз така предположих за подложката - да я мушна под чаршафчето, за да не вземе да пропусне памперс или нещо такова. А даже ми препоръчаха и едната да я сложа в количката.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #215 -: август 06, 2014, 16:34:39 »

Ади моята майка също казва така че без вода не може то дори и само да си измие устичката.Като гледам аз как съм отгледана супер калена и без претенции към храната а майка мие била само на 20 ,смятам и моето дете да не е лишено от нищо.Мин година снаха ми роди и неискаше мн неща да дава на малкия ,но майка ми запосна да го захранва от 3 месец със сокчета и дръги работи и ако знаеш как се облизваше това дете.Аз съм против сегашното гледане на деца както съветват докторите но това си е мое мнение. А относно тази възглавничка мисля че може да се подпре с пелената в началото бебето.
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: август 06, 2014, 17:07:27 »

За baby lovе и аз смятам да ползвам някои неща като- кърпичките и кремчетата мн съм доволна. Аз си купих крем против стрии на baby lovе и ефакта е голям и много хубаво мирише. А мокрите кърпички са с кутийка която е доста удобна.
 За възглавничката отстрани добра работа върши и одеалце сгънато на руло. Като ходих на една лекция казаха че леко само да подгънеш одеалацето и то го подпира и ако е шавливо бебе тия ограничители няма да го спрат да се обърне по гръб
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #217 -: август 06, 2014, 17:15:05 »

Мда, тук до днес включително в ДМ бяха пуснали мокрите кърпички на Baby Love на промоция и поръчах на ММ да ми вземе няколко пакета и се радвам, че всички сте доволни от тях. Аз иначе също ползвам козметика за бременни от ДМ, но на марката Alverde и съм страшно доволна. Та вероятно и аз ще пробвам и памперсите на Baby Love и другите нещица, които предлагат, а похвалиха и адаптираното им мляко (в случай, че ми дотрябва).

А може ли да ми покажете коя подложка ползвате за над матрака, че аз съм в чуденка, аз мислех, че тези еднократните мога да слагам и там, не само на повивалника...  pardon

Относно възглавниците за кърмене, това е нещо, което съм оставила за покупка след раждането, но и аз ги разглеждах доста. Бях си взела една за спане на Севи бейби от тея малките за под корема само и съм много доволна и от това удобство, та вероятно и аз бих си взела и за кърмене, но още изчаквам.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #218 -: август 06, 2014, 17:57:12 »

scilla, под чаршафчето върху матрака съм сложила една от тези същите еднократни подложки. То реално досега се е мокрила веднъж само откакто спрях да слагам пеленка под главата на бебето и беше се плюнчил много. В началото като връщаше повече мляко, под главичката слагах една тънка пеленка и сменях нея.
А само информативно да питам, защо не искате да слагате бебета да спят по гръб?
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: август 06, 2014, 18:22:30 »

jasmine, Яна, даже една педиатърка каза като вас, че гръбчето може да се подпре с навита на руло пелена или одеалце.

Алексия, всеки доктор досега, а и каквото съм изчела и чула, са на мнение, че при лежане по гръб бебето може да се задави ако повърне, както и да се задуши. Също някой спомена, май milenuity и scilla бяха (от където и тръгна спора за бейбифоните и спането в отделна стая), за синдрома на внезапната смърт, когато бебето внезапно спира да диша (при легнало по гръб положение). Аз затова мисля да се опитвам да го слагам настрани и да го въртя. pardon
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #220 -: август 06, 2014, 18:28:56 »

Предположих, че това са съображенията, благодаря. Иначе имайте предвид, че самото лежане по гръб не предизвиква този синдром, а дори се счита като препоръчително тази позиция за предотвратяването му, наред с други де,но в никакъв случай не бива да се слагат малки бебета да спят по корем, както се е препоръчвало преди години.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #221 -: август 06, 2014, 21:49:08 »

Ох, това спане по корем беше голям мор, защото почти няма бебе, съгласно да спи в такава поза. При малки бебета, дори и да са сложени по гръб, те сами си извиват главата в странично положение, така че рядко се създава опасност от повръщане и задушаване. Трудно обаче издържат 3-4 часа на една страна и почват да мрънкат в просъница. Често само обръщане в друга посока помага отново да заспят.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #222 -: август 07, 2014, 09:34:05 »

Както и да го сложа няма да мога да мигна със сигурност първите нощи,че даже и докато  не направи 4-5 месецА.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: август 07, 2014, 09:49:16 »

Както и да го сложа няма да мога да мигна със сигурност първите нощи,че даже и докато  не направи 4-5 месецА.
Че даже и по-нататък аз лично  blush
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #224 -: август 07, 2014, 10:30:24 »

Спокойно, и прави ще можете да заспите от умора и емоции! smile
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines