Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 07:19:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 166803 пъти)
 
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #195 -: август 05, 2014, 17:37:17 »

Стаси, без да гледам никакви списъци и съвсем минималистично:

1. Преди:
- креватче/кошара (заедно с матрак, чаршафи, одеало,  обиколници) ИЛИ преграда за леглото ви, ако спи с вас. (20-30лв.)
- столче за кола
- количка и/или слинг
- два биберона
- две шишета
- възглавница-ограничител (10-15лв)
- памперси за новородени
- крем срещу подсичане
- гел за измиване
- мека хавлия
- лигавник

2. След:
- шезлонг
- активна гимнастика
- кошара за игра
- евентуално помпа за кърма, сутиен за кърмачки, силиконови зърна, крем за разранени зърна
- ваничка за къпане (може и в Преди)
- нокторезачка

Това съм ползвала аз. Другите мами вероятно са ползвали друго. smile
« Последна редакция: август 05, 2014, 17:40:49 от Деница Звездица » Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #196 -: август 05, 2014, 18:27:08 »

И аз много се чудя за даването на вода, ако бебето е само на кърма. Майка ми също каза "Ама как няма да даваш, поне да изплакне устичката". Вярно, че от кърмата си набавят всичко необходимо, утоляват и жаждата с нея, но пък изплакването с вода било, за да не развият евентуално млечница.
Иди разбери какво да правиш  pardon
Иначе по въпроса с покупките ние направихме един стегнат списък, с нищо излишно - купихме количка, кошара дървена, комплект спално бельо, повивалник, козметика, малко дрешки (бодита с къс и дълъг ръкав, гашеризончета - всичко по 2,3 бр.), пелени леки и плътни. Всичко останало като помпа, стерилизатор, ваничка и други едри неща взехме от приятели. Така спестихме доста средства, а и аз съм на мнение, че няма смисъл от затрупване, защото бебето ще покаже от какво точно има нужда.
Наистина колкот хора, толкова и списъци. Но не се затрупвайте от сега, няма как да знаем какво ще ни трябва, особено като ще ставаме майки за първи път.
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #197 -: август 05, 2014, 19:34:45 »

Noir, правилно е това, което ти си решиш за вас  Wink Зная, че млечницата се появява от гъбички. Като даваш водичка след кърмене може да отмиеш налепа от кърмата в устичката, но ме съмнява да се предотврати млечница. Аз не съм изплаквала. На моя бебок като му давам водичка и я изплюва все едно лимон му дава, не мога да го накарам да пие вода, но и не настоявам. Детенцето си показва най-добре.

Мами, радвайте се на подготовката, специален момент е, но не се охарчвайте много  Wink
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: август 05, 2014, 22:04:45 »

Ехеее момичета колко сте изписали! Ние сме си обратно вкъщи и сме по цял ден навън с мъничката. Тук ми е идеално ни студено, ни топло. Днес бях на консултация и бебе е още седалищно, но то има достатачно време да се обърне. На това отгоре се оказа, че трябва да ми правят тест за гестационен диабет. Та от полонощ до утре на обяд съм само на вода. Акушерката каза, че най-вероятно всичко ще е наред, просто заради възрастта ми е желателно да ме тестват.

Колкото до кърмени и хранени с АМ бебчета, тук(Англия) не правят разлика. Вода не се дава и в двата случая. Изи е кърмена малко, но вода започнах да давам след като започнах да захранвам(изключвам, ако настанат 30-40 градусови жеги, тогава съветват да се дава вода). Захранването също не се разграничава при кърмени и бебета хранени с АМ. Казват, че всичко, от което има нужда едно бебе е кърма или АМ до 6ти месец. Никога не съм и давала чайчета, вода, а за сокове даже не ми е минавало и през главата(сок на 3 месечно бебе за мен е безразсъдно).

Колкото до спането, в интерес на истината си мислех, че раждам и я слагам в нейната си стая. В крайна сметка до преди 2-3 седмици спа между нас. Никога не ни е пречела, никога ние не сме й пречели. Едни от най-скъпите ми спомени са, когато на около годинка се събуждаше сутрин, ухилваше се и мама и тате получаваха по една лигава целувка за добро утро. Не мисля, че по този начин съм я разглезила или пък, че ме върти на пръста и т.н. Не знам как ще е с второто. Този път нагласи нямам и общо взето сме готови на каквото дойде, важното е да е живо и здраво детенце.

Адичко с малко закъснение, честити ви сини гащи  give_rose

Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: август 05, 2014, 23:25:10 »

Шише и биберон стерилизирам в ... тенджера с вода.
Стаси, дрехи взех малко, много ми подариха преди да родя и след това и добре че не съм се затрупала.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: август 06, 2014, 08:35:19 »

aprilka, мерси give_rose Има още време, ще се обърне бебчето.

За дрехите - нямам кой да ми подари използвани, а и не само това, ами и други работи - нямам познати и приятели с бебета или малки деца. Единственото, което познавам, е племенникът ми, който е на 4 г. вече, но брат ми вече са раздали повечето от нещата му, ще ми дадат много малко дрехи и ваничка. Другото са му играчките, но за тях има време. Така че се налага всичко да си купя сама pardon За изписването, когато всички подаряват разни нещица, съм казала, че ще направя списък и ще съобщя какво ми трябва, за да не се стига до излишни и непотребими работи, или да имам по 3-4 неща от един и същи вид. Всички казаха, че предпочитат този вариант girl_wink
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #201 -: август 06, 2014, 10:30:17 »

Ех, много сте поизписали само от вчера насам smile Аз също съм от много практичните мами и следя и проучвам внимателно всичко преди да се нахвърля да купувам безразборно или по най-дългите списъци да разхищавам. Да купили сме вече доста неща, но всяко едно от тях смятам, че ще ми потрябва и както Ади не искам да чакам за след като родя да ги купувам тези неща като помпа за кърма и шишета, помпата ще си я ползвам в болницата както някой написа по-рано - само 3% от жените не могат да кърмят по естествени причини, та се надявам да съм от тея 97% - мисля, че е солиден процент да вярвам, че ще кърмя, та да съм подготвена за това smile И аз като Ади обичам да съм организирана и подготвена с всичко предварително, а не да чакам последния момент. Виви също спомена, че са само на кърма и ползва шишета постоянно, аз също така ги виждам нещата и ето защо съм си купила шишета предварително smile Ако се окаже, че нещо от закупените от мен неща не трябва, ще го продам възможно най-скоростно. А и също като Ади и ние нямаме много познати с малки бебета, които да ни подаряват неща, засега имам подарени само дрешки и затова и аз самата не съм купувала почти никакви. Повечето ни познати вече са си изподарили нещата за новородени и не очаквам нищо, та се справяме сами.

Нека не се обиждаме и засягаме, защото всяка една от нас си има подход и различен начин на мислене, да може да сме майки за първи път и да не са ни ясни много неща, но не значи, че това, което правим сега няма да се окаже правилно за нас точно smile Уважавам всички вече родили дами и тези с повече опит и с удоволствие чета съветите и това, което имат да споделят с нас новобранките, но не значи, че и това, което при тях работи - ще работи и при всяка една от нас smile Важното е да сме максимално информирани и да се адаптираме според нашата си ситуация и според нашия си характер и подход Flower

Исках да попитам fiibi_bg за пижамата на VS - откъде я взе? В БГ е много трудно да се сдобиеш с продукти на VS сякаш... smile

П.С. Извинявам се за дългия пост smile

Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: август 06, 2014, 10:59:55 »

Здрвейте мамчета! Вчера бяхме на ЖК. всичко е 6 точки. Още си е мома хахаях обърнала се е вече 1400кг е стройна мома. Отговаря си на седмиците по ехограф, само коремчето е по мънинко но каза като за мома е добре, примерно няма да се роди 3500 а 3кг нещо такова. И за плажа ми каза че е хубаво да се ходи дори стига да нямаш контракции иле кървене и питах "ми бактерии работи" и вика по-добре на море от колкото на басейн...... Тцтцтц а аз до сега си седях на хавлийката. Плуването било най добрия спорт и полезен за бременните. Оххх мн съм развълнувана. И почваме вече прегледите през 2 седмици. Това е от мен следя ви и ви чета но все съм в движение и не мога да пиша бързо през телефона. За креватчето - нашето е дървено но ще имаме сгъваемо също подарък. Количката е на bebetto luca полски са . За спането бебка ще е в нашата стая да ми е на близко а за после си има стая вече ще е направим с други цветове макар че е в розово и тапепи с цветя хаха ама нали няма само тя да е де . Ще я направим неутрална. Товa e за сега. И ние се очертава бая неща да имаме , ама подарени все, тук таме ще си взема някоя и аз дрешка, шапчици, чорапки. Всичко друго е приготвено и отделено, само трябва да го изпера. Кога мислите е добре да се изперат дрешките и да се изгладят и нагънат-термина за сега ми е 11.10
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: август 06, 2014, 12:06:27 »

Яна, прекрасни новини  Bravo Супер ти е момичето, фина дама ще бъде girl_wink За прането на дрешките - моето мнение е след като родя мъжа ми или майка ми, който е вкъщи тогава, да пере и да глади, за да са "прясно" изпрани и чистички дрехите, струва ми се, че иначе ще се напрашат, ако е от по-рано. А и защото в най-добрия случай при нормално раждане имам 3 дни до изписване, което ми се струва достатъчно за да изсъхнат и да се изгладят дрешките. pardon
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #204 -: август 06, 2014, 12:51:55 »

Мили момичета, не се сърдете, мисля, че всяка майка от форума тук ще ви даде съвет от собствения си опит било то положителен или отрицателен, за да ви помогне да избегнете евентуални проблеми.
Естествено, хубаво е винаги да имате настройка как да се случват нещата, това е вашето виждане, но наистина много неща се променят.
Сега по темата, Яна, наистина е добре да се изперат дрешките възможно най-кратко преди раждането. Аз моите ги бях приготвила като влязох  в 9 месец, изпрани изгладени, прибрани в шкафчето на детето и метнат един чаршаф отгоре да ги предпазва от прах.
Колкото до кърменето, ако успеете да кърмите, няма да са ви необходими шишета никакви, вода не се дава, а колкото до изплакването на устата заради млечица, също не е нужно, млечицата се появява от гъбички, както е написала и Тея. Ангелче е написала, че стерилизира в тенджера аз също го правя, когато сме на гости (детето ми е на комбинирано хранене), иначе ако давате и АМ, стерилизаторът е по-удобен. Аз имах подарен, иначе щях да купя след раждането, като стана ясно, че детето не суче. Помпа за кърма също купих след раждането, мислех, че ще мога да кърмя успешно, но в крайна сметка се наложи да купим първо ръчна, в последствие и електрическа.
Аз лично бях 100 % убедена, че ще кърмя успешно и макар всички показатели да бяха налице, стана така, че бебето засука чак на 2 месеца smile Не е нужно да казвам колко нужна ме се оказа помпата smile
Колкото до най-необходимите неща след връщането в болницата : креватче със спално бельо, памперси, дрехи, дезинфектант за пъпа, ваничка, измиващо, хавлийка. Хубаво е да имате и физиологичен разтвор за почистване на очета и носле.
Такава възглавничка за спане настрани не съм използвала изобщо, защото в болницата ми казаха да го слагам само по гръб.


Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: август 06, 2014, 14:16:19 »

Аз също няма да се задълбочавам в темата, само ще кажа, че майките, които вече са родили са го написали много добре. Ще родите и ще разберете кое е най- доброто за вашето дете. Моето диване спеше при нас докато навърши 7 месеца. Преместихме се в нов дом и от първата вечер спи сам без дори да го взимам при нас на сутринта. Много зависи какъв е характера на вашето дете. Макар и бебета те също имат чувства, нужди, емоции като нас възрастните, с малката разлика, че не могат да говорят.

За ограничителите за спане, да споделя, че моя го подарих миналия месец на една позната, която роди наскоро. При нас не влезе в употреба даже и първите месеци, защото дечко беше и си е много подвижен и се въртеше още от родилното. Така че пак си зависи от детето smile

Шишета според мен ще са нужни независимо от това дали кърмите или не, защото в по- късен етап /след захранване/, ще влязат в употреба.

Дрешките аз изпрах и изгладих месец преди да се роди бебето и прибрах в найлонови пликове, за да не се прашат.

Към списъка с необходимите покупки бих добавила еднократните подложки за легло. Те са много удобни както за вас така и за преповиване на бебето, поне в началото. В някои болници са задължителни от списъка с багаж, но аз лично ги ползвах и след изписването.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #206 -: август 06, 2014, 14:25:39 »

Ali, добре, че ги спомена тези подложки - те са и в моя списък, само се чудех откъде се купуват - от аптека или? Някаква марка да препоръчаш? Също и идеята с найлоновите пликове е добра smile
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: август 06, 2014, 14:40:44 »

scilla има ги както в аптеките така и във всички бебешки магазини. Аз купих от кварталния бебешки магазин тези http://www.bebelandia.bg/product/911/babymoov-podlozhki-za-prepovivane-ednokratni-ultra-absorbirashti.html
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #208 -: август 06, 2014, 14:47:50 »

Такива подложки аз купувам от ДМ - 10 бр. за 7 лв. Имаше и в Лидъл намалени по 3 лв., но сега май не.
Покупката, без която аз лично и досега не мога е възглавницата за кърмене /от големите/. Използвам я за спане, кърмене, подпирам малкия с нея, играе. За мен излезе златна.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #209 -: август 06, 2014, 15:02:34 »

Благодаря ви! Записах си, а като Thea спомена DM, се сетих да питам дали някой е ползвал продуктите им с марка Baby Love и ако да, доволни ли сте? Аз чух хубави отзиви за тях... а и все пак са и немски smile
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines