Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 16:15:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месец на Труда и Просветата Май 2014  (Прочетена 61357 пъти)
 
mariola85
Гост
« Отговор #45 -: май 09, 2014, 13:42:28 »

охоо значи ще ходиш до Америката скоро smile

Абе все ще се намериш какво да правиш, майка ми като почива по няколко месеца се занимава със земеделие, ( чети копае в в двора и сади домати) ходи всеки ден на разходки по едни еко пътеки и си попълва времето, а  пък това с фотографията звучи още по-добре.

Въпреки че преди време по "Такъв е живота" имаше за приемните семейства и повечето бяха хора в пенсия и много им се радваха на дечицата. Да дадеш шанс на едно детенце да го подпомогнеш ми се вижда много благородно, но съм сигурна че трябва и много кураж за да направиш такова нещо, привързват се към децата а пък те могат родителите да си ги поискат когато искат. Въпреки това ми се вижда много хубаво/

Малии днес съм много активна, къде са ми другарките ?  tease Хич не ми се работи ...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #46 -: май 09, 2014, 14:12:23 »

Да, това с приемните семейства и аз го гледах и се замислях. Обаче не ми стиска, много работа е да си изцяло майка crazy, аз съм от по- мързеливите. Виж с по- големи деца бих се занимавала. Май съм казвала и тук, че ми се иска да дам възможност на умни, но по- бедни деца да ползват всичко, каквото имаме, да им дам някаква по- различна среда без да се обвързвам емоционално /доколкото е възможно/с тях. Земята /земеделието/ изобщо не ме влече....Спомням си как и моята майка се прехласваше по някой домат или чушка в двора или на лозето. Интересът ми се свежда само до развъждане на стайни и дворни цъфтящи цветя. Ако някое не се развива както трябва, направо го изхвърлям. Освен това си падам "царска дъщеря" и имам алергия към пръстта, пясъка и разни други почви. Цялата ставам на петна, та това ми служи и за оправдание.
Ох, да продължавам със заплатите, че и болничните ме чакат за предаване...Да не говорим пък за едни тъпи справки за разпределение на персонала по пол, възраст, образование, по гръдна обиколка Wink как ги отмествам в другия край на бюрото от няколко дни.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: май 09, 2014, 17:36:10 »

Здравейте,

На мен днес ми се наложи да пообикалям София. mariola85, даже по едно време имах среща пред вашия блок, а и срещнах dixie в центъра smile
За мен и утре и други ден са работни, ама аз съм по съвсем друга система Wink

Айде отвам да готвя
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: май 09, 2014, 23:07:10 »

интересна тема отворихте.
Свекс, и аз не съм по саденето на градини, мързи ме. Ако ше тръгваш по любов, по добре недей- само грижи в  повечко. Приемаме да го правиш,само ако е платинен милионер Wink, да си струва мъките.  pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #49 -: май 12, 2014, 09:21:36 »

Понеделничен привет, дами!
Продължаваме месеца, започнал със седмицата на труда Wink. Аз съм много трудова, даже и вчера имах служебни задължения. Отгоре на всичко, реших, че е време да пера зимните завивки и да ги слагам във торби, та снощи до никое време тормозих пералнята. Сега дебна небето, поне до обяд да не вали, че да изсъхнат.
Иначе нищо ново май не се случва и не се коментира в тези скучни времена crazy. От мен по едно горчиво кафе Wink


* 12_n.jpg (66.98 KB, 427x640 - видяно 195 пъти.)
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: май 12, 2014, 10:50:47 »

Привет и от мен!
Аз като гледам, може да почнем да правим месечни теми, че и без това сега като дойде сезона на отпуските...
Аз днеска го почвам леко каръшки- отидох на изследвания, ама забравих и си бях пила хапчетата, та утре пак трябва да ходя. След това бях на зъболекар, ама си бях забравила снимката, та и там нищо. Абе, много съм отнесена.
Я, дайте предложения за подарък, защото дъщерята на кумовете прави годинка на 20 и ще я кръщават, но няма ние да сме кръстниците, така че моля за предложение за подарък. Понеже сигурно всички ще й подарят кръстчета, аз си мислех за златни обички, но ушите й не са пробити или за медальонче с Богородичка. А патето предлага да й вземем буквичка.
Доста ви обремених с моите тъпотии, съжалявам!
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #51 -: май 12, 2014, 11:14:10 »

Здравейте и от мен

Много съм кисела днес, едно такова безпричинно искам да ошамаря някой  beating. Какви са расположенията на планетите и луната днес?

Ох свекърва и аз трябва да пера зимни неща но покрай тази непокрита тераса и това време не мога, всичко съхне по една седмица, вчера само успях да хвана слънчице и толкова, тази седмица пак ще сме англичани ще вали всеки ден и ще пием чай и ще мрънкаме angry

Рататуи що не им подарите една семейна фотосесия? Ако не са си правили наскоро ще е много сладко. Това с буквичките беше модерно едно време, още ли се подаряват такива smile? По този случай отивам в една златара в мк, и една възрастна жена от село пита "В" имате ли? И тя златарката търси, търси казва ами нямаме, и тя жената казва ами тогава "Л" дали имате? И тя ами имаме ама що "Л" ами тя внучката се казва Виолетка, ама ние и викаме Летка  blum, Та аз съм за обички, хем повод да и продупчат ушичките smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #52 -: май 12, 2014, 11:54:53 »

Аз съм за фотосесия, но е по- скъпо /мин.250лв./. Хората много интересно смятат, че щом е нещо златно, значи е по- ценно, та и обеци, и буква и медальон, и гривничка става. Само дано не получи от родата същото, май е най- добре да говориш с майката. Все по- често родителите предпочитат пари. Аз за кръщенето на племенника подарих монета от серията "Български народни приказки" и сега за всеки рожден ден имам основен подарък с допълване на серията. Брат ми събира монети и се надява да остави колекцията си на малкия, затова сметнах, че е удачен подарък.
mariola85, Еми е по планетите...Ама и аз нещо съм войнствено настроена, може Марс да се е кривнал  Wink.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: май 12, 2014, 11:58:06 »

Благодаря ти, Мариолка!
 funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth това с Виолетка, ме съсипа!
За фото-сесията, какво да ти кажа, идеята е много хубава, но те са малко особени- на подписването си нямаха фотограф. Когато се роди малката, трябваше ние да заведем фотографа /наш приятел е фотограф/, но те не бяха казали кога точно ще е изписването и нямаше фотограф и по-добре, защото кумата беше толкова кисела, че искаше да си тръгне без официално изписване. Сега и за кръщенето, май няма да имат. За това не знам как ще реагират на такъв подарък и дали изобщо ще го ползват, защото от раждането на детето им предлагаме да си направят, но още не са!
Да си допълня поста, че сега видях написаното от свекърва. Аз мисля за злато, защото малката и без това нищо няма да помни от това след време, а златото ще й остане за спомен, освен това майка й много обича злато. А фото-сесията на нас няма да ни излезе много пари, защото фотографа ни е много близък приятел, ама пък е зает на 25, когато е кръщенето.
« Последна редакция: май 12, 2014, 12:02:55 от ratatui » Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: май 12, 2014, 12:04:50 »

Здравейте и от мен smile

На мен днес ми е едно такова отнесено.. Сутринта станах много рано да закарам мъжа ми на работа, че да взема след това колата да ходя при личната лекарка да ми завери здравната книжка, че я бях изгубила. А толкова много ми се спеше.. снощи няколко пъти ставах и хич не исках да се събуждам, ама нали утре ще ме регистрират като бременна и не знам дали не е необходима здравната книжка също.. Та, прибирам се и моят ми звъни и вика, ми книжката ти остана в мен...Та, легнах си да поспя и станах преди час.

Така че, Ратче, не си единствена smile Явно днес, както се чуди Мариолчето, наистина има нещо с луни, планети и т.н.
А иначе за подаръче за бебенцето.. Много хубава идея е фотосесията. И аз съм за обичките smile Дори, ако не сега, то един ден ще се носят със сигурност.
Като кръщаваха моите племенници, единият кръстник беше купил златно кръстче, а другата кръстница (всяко дете с отделен кръстник) искаше да избяга от традицията и беше подарила една много красива сребърна икона на Богородица. Wink

А пък да ви разкажа за вчера. Решихме да празнуваме годишнината с кумовете. Бяхме си резервирали маса в един много хубав ресторант в Симеоново с прекрасна гледка към София. Отиваме там и чуваме да звучи Сашо Роман.. Сядаме ние и аз се споглеждам с мъжа ми супер учудено, защото като бяхме идвали предния път музиката си беше класическа и ненатрапчива. Ама то това да е проблемът де, нямам против певеца. Имаше някакъв рожден ден и пушеха дори. Дойде един от сервитьорите и започна да се извинява, заради музиката и да обяснява, че имат специално разрешение за нея от мениджъра, заради празника им и че по принцип такава музика не звучи, както и другите своеволия не са характерни. Почнахме да преглеждаме менюто и аз от нищото предложих да си тръгнем, защото няма да се въздържа да не направя забележка за цигарите. Тръгнахме си и много криво има стана на сервитьорите, ама и двете сме бременни, няма как да направим компромис, а да си разваляме празника, както и на другите нямаше смисъл. След малко лутане къде да ходим си намерихме едно приятно заведение, седнахме, хапнахме, смяхме се и пак си изкарахме весело smile
А иначе през деня изпрах цялата къща. И аз изтормозих пералнята. Аз пусках пералнята, изкарвах дрехите от нея, мъжа ми ги изкарваше на двора и ми помагаше да простираме.
Иначе да се похваля, че си взехме спално бельо като подарък за годишнината ни. В "Панагюрище" има някакви намаления и оттам взехме за подарък една покривка за маса и му предложих да си вземем и за нас подарък и той се съгласи. Та, тази година минахме без отделни подаръци. Направихме си един общ за леглото. Нали и без това бе платнена/ басмяна годишнина girl_wink
И не на последно място съм много щастлива, че времето беше мноооооого хубаво, топло и слънчево. Все едно специално за нас Wink blush

п.с. Сега видях коментарът ти, Рататуй. В такъв случай, щом са по-особени.. Ще бъде ли удачно да ги питаш директно какви са ти намеренията? Съгласна съм със Свекърва, че такъв спомен е много по-скъп и ценен от една дрънкулка, но всеки си има предпочитания smile
« Последна редакция: май 12, 2014, 12:07:32 от ani_ogbg » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #55 -: май 12, 2014, 12:06:31 »

ratatui в такъв случай заложи на злато, като ги знаеш че не са сериозни, и няма да я направат фотосесията няма смисъл. Въпреки че ще им е добре дошло да си направат малко семейни снимки ама явно не са такива хора, ти си ги знаеш по-добре ама помисли си от какво има смисъл  girl_wink Те оправиха ли се или още имат такива случаи като миналата година? Че ти разказваше миналат година за тях  blush

Свекс ето Марс ни при прави номера, на теб предвижда да ходиш по любов  danceg внимавай  girl_wink

Днес сте под влиянието на аспекта Меркурий/Марс. Приемайте всяка информация, стигнала до вас, по повод работа и възможности за работа. Всичко, което започнете през този ден, ще има успех, ако е свързано с нов проект. Луната е в знака на Везните и подпомага договорите и преговорите. Ако сте семейни, може да заздравите брака си, осигурявайки си повече време заедно. Флиртовете няма да останат незабелязани и ще донесат неприятности.

Едит
Ани честита годишнина на патерица  Girl_hide да сте живи зи здрави и 75 годишнина поне да дочакате  give_rose

в Скайуей ли ходихте в Симеоново? Че и ние ще сме там за годишнината и си мисля да резервирам маса навън в градината Wink я покажи какво си взе от Панагюрище
« Последна редакция: май 12, 2014, 12:11:04 от mariola85 » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: май 12, 2014, 12:11:41 »

Ани, знаеш ли колко горе-долу, вървят спалните комплекти на "Панагюрище"? Ние имаме кърпи за баня от тях и сме много доволни. Питам защото скоро фотографа ще се мести в нов апартамент и искаме да му подарим нещо което му трябва.
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: май 12, 2014, 12:22:15 »

Ние сме много доволни също от "Панагюрище". Даже снощи си спахме в новия комплект smile
В началото гледахме едни комплекти, отделени и предположихме, че само те са намалени.
Мога да кажа само за т.нар. голяма спалня, разбирай 160-200.
Тези, които бяха в коша ни бе обяснено, че са 70% памук и 30% нещо.. не помня, съжалявам. Цената бе 43 и стотинки или 46 и стотинки..
Другите, които ни предложиха бяха 100% памук за 59 и стотинки. Взехме си от тези и са много удобни ,меки на допир и нежни. Другото, което е, че пликът е двулицев и е много хитро направено smile
Не знам дали при другия вид също е така.
Съответно по-малкият размер спално бельо е по-евтин, но не обърнах внимание каква е цената.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: май 12, 2014, 12:36:29 »

Много благодаря! Към края на месеца ще огледам и ще му вземем нещо.
Ами, Мариолка, какво да ти кажа още се поскарват за глупости, но като че ли се стабилизираха нещата. Надявам се да постигнат разбирателство, че при тях от нищо става нещо.
А пандата къде ни отиде, тя днеска видях, че има рожден ден и нейната годишнина е скоро.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #59 -: май 12, 2014, 14:35:11 »

Да бе, само ми е до флиртове....каквато съм настафурчена и ми излиза пяна от устата, няма кой да ми обърне внимание. Между другото, гледах за н-ти път "Грозната истина" и се смях на сцената с еротичното бельо. Та ако някой ми купи такива гащи и ми открадне дистанционното, може пък да ми дойде меракът. Wink
Ей, толкова съм лоша днес, че ми идва да си сменя аватара с ето това:


* zmija_n.jpg (60.25 KB, 706x720 - видяно 212 пъти.)
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines