Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 16:04:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месец на Труда и Просветата Май 2014  (Прочетена 61345 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: май 15, 2014, 09:27:29 »

аз в толкова часа не знам къде се намирам. shok

ето я котката за бабата, която успяхме най после да уредим. За да не е самичка. Казва се Веселина, бабата така си я кръсти. Последно сираче от котило, в което всички са загинали.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10203749946730157&set=a.1201358955128.151897.1263197330&type=1&theater
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #76 -: май 15, 2014, 10:11:36 »

Еми, един час по- късно е писано. Само шашкам хората.
Много е хубава Веселинка, малко тигърче. Да радва баба ти и да и е дружинка.
Моята майка не обича котки. Хем тази е кръстена на нея и има като нейните очи. Чувствата им са взаимни и котката я избягва. Само когато не си е в стаята, ходи да инспектира за следи от мишки и да си точи ноктите на една постелка пред леглото. И двете гледат да не си кръстосват пътищата.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #77 -: май 15, 2014, 10:51:15 »

Привет Привет

Еми много хубава котка, ох колко обичам котките а не мога да си взема такава. ММ не иска а и в ново жилище някой ден си е напаст.

Свекърва Благодаря за стиснатите палци, наполовин заработиха само, днес след обикаляне на лекари пак излизам с обесен нос и с разочарование.Но аз си имам нов план и съм сигурна че ще проработи. Wink

Моята баба бог да я прости беше голям образ, и имаше една приятелка все двечките си бяха. И седнали и си говоря :Звездо ( баба ми се казваше така ) лекарката ми каза че имам енергия? Баба ми : Аууу е как ма Софийо,? какво е това,? ами не знам ама ми даде мехлем да се мажа, от къде пък сега това ме сполетя.   crazy pardon Много бяха смешни, все за бивши гаджета си говореха, и се навиваха една с друга да се обадят на бившите си  pardon
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: май 15, 2014, 11:14:06 »

Еми, браво за котето! С един удар 2 заека- и котето ще е доволно, че има дом и някой да го обича, и баба ти няма да е сама и ще си има компания!
Мариолка, стискам много силни палци и дано всичко да се развие, според твоите желания!
Аз също обожавам котете и адски много искам, но като пътуваме няма кой да се грижи за животинкота и не искам да я мъча. Някой ден, може би, като имаме деца ще подкукуросам тях да доведат звяра в къщи  girl_wink
Аз напоследък много се чудя за приемните стопани, хем помагаш на животинките, докато си намерят постоянен дом, хем няма непрекъснато да се чудя като пътуваме какво да правя.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #79 -: май 15, 2014, 11:59:31 »

ratatui, не съм сигурна, че тази баба е бабата на Еми или просто някоя си баба (може би преди е разказвала, аз съдя само от последния ѝ пост)  pardon Но супер дело, браво, Еми!

Мариолка, радвам се, че си така оптимистично настроена и се моля стратегията ти да е успешна и скоро да получиш добри новини!!!
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #80 -: май 15, 2014, 12:08:22 »

До Модератор, може ли да променим името на темата на : Месец на Труда и Просветата Май 2014

Понеже сме го поткарали да е месечна теам поне заглавието да ни е вярно smile

Благодаря ви момичета, аз не се се притеснявам, просто една малка спънка smile нищо страшно:)
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: май 15, 2014, 17:58:13 »

ratatui, не съм сигурна, че тази баба е бабата на Еми или просто някоя си баба (може би преди е разказвала, аз съдя само от последния ѝ пост)  pardon Но супер дело, браво, Еми!

моята баба е, наскоро остана сама. Трябваше някак да развеселим атмосферата, щото и ние още не сме много в час от събитията.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #82 -: май 15, 2014, 19:00:41 »

Хм, преди малко гледах предаване по туристически канал и се чувствам ужасно гузна. Има едни такива реалити, при които дават оценка на вредите, нанасяни от семейства на природата. Този път все едно говореха за нашето семейство. 1. Събиране на котешки изпражнения в найлонова торбичка 2. Ползване на бяла, трислойна ароматизирана тоалетна хартия 3. Лошо уплътнение на врати и прозорци 4. Ходене на екскурзия със самолет в чужбина  5.Инвестиции в банка, която не знаем с какво се занимава 6. Купуване на хранителни продукти предимно от супермаркет. Поне на работа ходим пеша и ползваме градски транспорт, за разлика от гледаното семейство. Най ме впечатли и ме хвърли в размисъл ходенето по чужбина. Ами верно - за какво ходим? Защото другите го правят и си мислим, че научаваме нещо. Кому е нужно това знание после? С какво ни обогатява душевно? ВРедите са хиляди- вредни емисии от самолета, парите ни отиват в чужбина, не стимулираме нашия туризъм, ядем повече от нужното като сме на блок маса, ядосваме се, че не ние си контролираме времето, харчим пари за телефон, купуваме глупави сувенири, които после задръстват къщата, после се налага да наваксваме в работата......С две думи, снобска работа. За да кажеш на маса "аз бях там и видях това и онова" crazy
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: май 15, 2014, 20:04:39 »

Свекърва, все едно описваш нас, ама без котешката тоалетна, но аз събирам на гущера нещата в найлоново пликче.
А за пътуванията в чужбина, сори, ама не съм съгласна. Пътуването е единствената инвестиция, която те обогатява /според мен/. Освен това ние вече сувенири не купуваме, а само неща ако ни трябват. Например от медения месец си дойдохме с един сувенир- чинийка, в която сега като готвим си слагаме халките, и други неща които ползваме, като яке за патето, аз си купих един-два парцала /дрехи/ и най-важното фланелка на моя любим отбор Реал Мадрид.
А че хората са вредни за природата, спор няма!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #84 -: май 15, 2014, 21:52:13 »

Ох, ratatui, аз също си мислех, че е добра инвестиция пътуването в чужбина. Ама си мислех....Сега съм 50:50 и всеки може да ме убеди в тезата си. Или поне екозащитниците успяха 50%. Добре, ето я и финансовата равносметка /макар парите да са подарък от децата/- 2000лв. на човек похарчени за една седмица. Това, което видях, няма да ми послужи в работата. И какво, като ми посочиха фабриката, която вероятно е вдъхновила написването на операта Кармен? Нима ще ми хареса повече музиката сега? Или пък вида на къщите в Севиля, каквито вероятно са били по времето на Фигаро? Ами хилядите разрушени църкви, станали джамии и после пак "рециклирани" /както каза екскурзоводката/ в катедрали? Красиво е, величествено е, хвърлени са много пари, много кръв се е ляла за надмощие....Ама аз не съм архитект, няма да строя и да проектирам. Пък и да съм - всичко го има на снимки и чертежи. Остава емоцията, доста противоречива crazy и доста краткотрайна като преклонение пред майсторството на гения строител и тщеславието на богатия владетел. Хич не обичам да философствам и да си бъркам в душата, ама ако продължа, няма да е в моя полза. Хихи, най- добре да не гледам вече този канал Wink!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: май 15, 2014, 22:43:20 »

Свекс, донякъде съм съгласна с теб, май точно 50 на 50. но емоцията от различното, поне при  мен си остава.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: май 15, 2014, 23:12:25 »

Свекс ,влизам по нощите да те разубеждавам.
Значи ти пишеш от позицията на човек ,който е ходил доста ,т,е, понаситила си се ,признай си :)И да знаеш ,че вече си увредила природата колкото си могла. tease
Друго.С разходките из други държави трупаш знания ,усещания ,нови чувства ,запознанства.Едно много важно нещо отиването в друга страна /поне при мен / мобилизира целият ми интелектуален потенциал ,за да усетя по добре страната.Започвам да правя взаимовръзки между всичките ми познания по история,география и т.н.И не накрая имаш възможността да усетиш народа,държавата,културата ми,да я помиришеш и хапнеш /автентично/.Всичко това те прави един по интелигентен ,уверен и ерудиран човек.
Не е въпроса да се хвалиш като седнеш на маса.Хваленето идва чак ,ако си спал в 5 звезден Шератон мен ако питаш.Света е вече толкова глобален ,че всеки може да отиде на много места ,разбира се според възможностите си.Вече да отидеш в Европа не е кой знае какво.Хвалене пада с Бали ,Хаваи и т.н. tease tease tease
Така,че пътувай си старините и планирай обиколки с коли .Аз имам идеи за три автомаршрута в момента .А една позната ,горе долу на твоята възраст скоро обиколи Италия с влак.Аз пък имам много гаден страх от самолетите и бих отишла с кола и накрая на света ,но просто нямам необходимото време ,а и имам едно зверче ,което не го зная колко време ще издържи с кола.
Еколозите са прави ,но проблема няма да се реши като се спрат пътуванията.Ами първо да забранят тогава на големите фирми най различните им видове мениджъри всеки ден да ходят на работни срещи във Виена ,Берлин примерно.За нас ,туристите да оставят празните самолети ,а те да си работят с конферентни връзки.

Хайде ,че ви нахлух в месечно -седмичната тема ,но така пък поне успях да видя молбата в червено за смяна на името й smile

Лека нощ!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #87 -: май 16, 2014, 06:04:13 »

fiibi_bg, благодарим за смяната на името на темата! heart
Пък аз лично благодаря за късните ти мисли за пътуването в чужбина.
Винаги утрото е по- мъдро от вечерта, както казват руснаците. Премислих доста неща, а и Фиби също е на мнение, че ще се говори за вреди, ако примерно ходим на почивки по петзвездни хотели на екзотични места. Онова семейство бяха ходили да видят Кораловия риф и да се гмуркат там за снимки, цял месец, на ваканция. Ние обиколихме Андалусия с рейс /това за оправдание/ за 7 дни. И Еми е права, че емоцията се връща отново и отново....Което пък ме зарежда положително. И пиша в 7ч., не в 6 diablo
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #88 -: май 16, 2014, 08:55:27 »

Аз донякъде съм съгласна със свекърва, но от гледна точка на това че съм мързел и честно не ми се пътува никъде. Знам че човек се обогатява с пътуванията и носи със себе си много спомени, аз много обичам да си припомням за времето прекарано в САЩ и с хората с които се запознах там и нещата които научих там, но много трудно бих се навила да отида на екскурзия в Европа да обикалям по цял ден. Редките отпуски които получавам предпочитам или да отидем някъде на почивка наблизо ( Гърция) или да отида да се вида с нашите. Имам приятели които примерно не се спряха да обикалят Европа, постоянно са по някакви екскурзии, мен ми звучи много изморително... ох колко съм дъщеря на баща ми, дай ни да лежим и да почиваме нищо друго не ни трябва  pardon

Петъчен танц някой?  DANCE CHEERS Dance

Утре сме на сватба на бивш колега на ММ,  angry никой не познавам на сватбата а е и дневна, хич не ми се ходеше, но имам няколко рокли да износя  Girl_hide а пък малко ни беше неудобно понеже те идваха на нашата сватба

fiibi_bg Благодаря за новото заглавие  give_rose включвай се почестичко smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: май 16, 2014, 08:56:35 »

хахахах убихте ме с тия философии по нощите.
Абе това време няма ли да се оправи?  nea Аман , честно, ходя си  още с дебелото яке.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines