Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 18:21:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА ВЪВ ВАРНА - 16част  (Прочетена 192757 пъти)
 
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #255 -: февруари 18, 2014, 18:07:28 »

Lunna, ми ти си отметнала най-важното май...
Активен
Anuk
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 177



« Отговор #256 -: февруари 18, 2014, 23:46:21 »

Видях, че го няма и аз .. странно
Както и да е всеки има право на избор.
И да,  хванах се за думите ти защото и аз съм го избрала, но видях 3 мата Дж и той ми допадна, и не ми се вярва да си плаща заради реклама, 100 % има такива хора ..
Активен
aalko
Ентусиаст
**
Публикации: 137


« Отговор #257 -: февруари 18, 2014, 23:49:37 »

Точно така трябва да е -да има пъстри,красиви и незабравими тържества!Но,когато има хора,които плащат на ресторантите да бъдат препоръчвани не е хубаво за никой!Това е лично мнение и не ангажирам никой с него,просто имайте едно на ум!
Активен
lunna
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #258 -: февруари 19, 2014, 00:11:52 »

Хех от оплакване от дадена агенция (ест., че няма да кажа коя е, все пак съм дала капаро и ще ми "организират" сватбата) изведнъж се оказах какво ли не.. по рано в коментарите четох за много хотели изведнъж това стана проблем.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: февруари 20, 2014, 11:52:57 »

Според мен направихме грешка с голяма и известна агенция. Ако имаше връщане щях да избера малка агенция, която щеше да ни обърне повече внимания внимание. Ще видим накрая резултата smile дано в последния месец да започнат да правят нещо.

ПП: Бях гледала "Такъв е живота", там имаше една агенция (от София мисля, че беше), която обикаляше заедно с булката дори и на пробите за роклята.
Луна аз мисля,че няма значение дали агенцията е малка или голяма. Даже не знам как се определя коя агенция е малка и коя голяма. Нормално е да си ядосана,но мисля,че още при първите ви срещи е трябвало да уточните какво точно очакваш от тях. Това което си гледала в "Такъв е живота" е малко или много режисирано и показано като за пред зрители. Да не говорим,че точно тази агенция,която участваше в това предаване за всички екстри,които показаха в реални дни се заплаща с доста голяма сума. Да агентката може да е денонощно с теб,но това ще си има цена. Ако сте наели агенцията само за украса на ресторант, то тогава за да уточните детайлите просто им се обадете и уточнете нещата. За детайлите на една украса ние се срещаме например с младоженците около 6 -7 пъти и всичко е ок.  Ако е за цялостна организация тогава нещата са свързани с повече от 7 срещи. Просто трябва да намерите общ език за да минат нещата както трябва и да няма ядосани и изнервени булки в деня на сватбата. Винаги се прави една контролна среща три дни преди сватбата и се минава през целия списък от това което трябва да направи агенцията. Реших да напиша този пост,защото много момичета като теб си задават същите въпроси и може би ще е полезно и за тях да прочетат как се случват нещата. Пожелавам ти много приятни емоции и всичко да мине ок!  good
Активен
mi_mito
Новак
*
Публикации: 13



« Отговор #260 -: февруари 20, 2014, 15:57:55 »

 Здравейте искам да попитам в цената, която ползвате за фото услуги какво ви предлагат? За да съм по конкретна предлагат ли ви да извадят снимки или да ви направят албум smile
Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #261 -: февруари 20, 2014, 17:20:41 »

Аз мисля, че офертите, които съм гледала аз лично не включват копиране на снимки по някаква форма, само заснемане и обработване, но може и са не съм разбрала. Тука пушат доста фотографи, те ще кажат по компетентно.
Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: февруари 20, 2014, 17:37:05 »

Здравейте искам да попитам в цената, която ползвате за фото услуги какво ви предлагат? За да съм по конкретна предлагат ли ви да извадят снимки или да ви направят албум smile

При нас офертата включваше получаване на снимките на диск. След като отидохме да си ги получим, фотографа ни показа различни фотокниги и съответно цени за тях. Иначе ни даде карта за отстъпка и 10 бр. безплатни снимки за едно определено фото, което за нас беше ок, като подбрах кои снимки да си извадим на хартиен носител, отстъпката ми беше полезна smile
Ако искаш да ти извадят снимки, поискай да включат в офертата и такова перо и да си решите.
Активен
mi_mito
Новак
*
Публикации: 13



« Отговор #263 -: февруари 20, 2014, 18:07:54 »

palachinka Благодаря ти  smile за отговора една приятелка се омъжи преди 2 години и в тяхната цена са били включени албум и изваждане на определен брой снимки но нещата се променят така аз ще имам възможност да си избера снимки и да си ги извадя  good
Активен
ivi86
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #264 -: февруари 20, 2014, 22:15:21 »

фотографът, на който се спряхме и който капарирахме ни предложи оферта за заснемане на сватбата в рамките на 10 часа и за всеки допълнитечен час имаше овъртайм. ние обаче се договорихме с него да махне овъртайма. така му посъветва една приятелка и беше права smile
цената включва заснемането на сватбата и предаването на снимките на ДВД с обложки, като около 100-150 бр. от снимките ги обработва допълнително. тази допълнителна обработка ни убеди че това е нашия човек smile предложи ни оферта и за заснемане и издаване на фотоалбуми, но ние решихме за албумите да мислим по-нататък.
Активен
mi_mito
Новак
*
Публикации: 13



« Отговор #265 -: февруари 20, 2014, 22:43:43 »

Нашия фотограф ни обработва всички снимки които се заснемат да пак в рамките на 10часа и ни предава всички кадри  good
Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #266 -: февруари 20, 2014, 23:02:16 »

Когато изкуството започне да се "претегля" на време и бройка... като в магазина, тогава престава да бъде изкуство в чистият му вид  Wink
Разбира се това е само моето становище  smile
Активен
ivi86
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #267 -: февруари 21, 2014, 00:16:08 »

mi-mito и при нас всички снимки ще бъдат обработени, но има разлика в обработката. тези 100-150 са с някаква по-специална обработка, но не мога да ти обясня точно каква, понеже фотографа използва много специфични думи - ретуш, винетиране, затъмняване на небе, махат се ненужните неща (например излишни хартийки или тревички по земята).  Wink когато фотографът се презентираше ни показа примери с оригиналните снимки, същите с първична обработка и с тази по-специалната... допадна ни фотографа като цяло - харесахме работата му, продаде си добре услугата, беше ентусиазиран и явно си обича работата. Bravo
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #268 -: февруари 21, 2014, 01:42:13 »

......... тези 100-150 са с някаква по-специална обработка, но не мога да ти обясня точно каква, понеже фотографа използва много специфични думи - ретуш, винетиране, затъмняване на небе, махат се ненужните неща (например излишни хартийки или тревички по земята).  Wink..........

Имайте впредвич, че точно този вид обработка, ако е направена коректно и качествено отнема много време и е много скъпа. Един такъв кадър струва средно 5лв. Сметнете 150х5 и го сравнете с цялостната оферта за заснемане. Ако намирате някакво несъответсвие в цифрите, значи горните слова не са нищо друго освен гръмки цитати.Казвам го, защото има 2 начина на обработка. Единият е ръчен и детайлен, другият е наплескване с помоща на готови пресети (екшени). Често многото говорене с професионални термини пред некомпетентните потребители се прави с цел замазване на съществени пропуски в портфолиото на фотографа.Затъмняване на небето, махането на хартийки и тревички? Това са неща, който фотографа трябва да съобрази още преди да заснеме кадъра.
Активен
ivi86
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #269 -: февруари 21, 2014, 09:52:54 »

Г-н Делийски, като един от видните сватбени фотографи в България уважавам мнението Ви и сте прав за това, което сте написал. Но сметките не ги правете вместо нас. Ако Вие като уважавано име в бранша вземате за детайлно обработена снимка по 5 лв., не означава че във Варна и на други места в България не толково именити фотографи като Вас ще вземат по толкова. Щото като си избирахме фотограф се срещнахме с "именити", които се опитваха да се продават на цена 1300-1400 лв. и нямаше особена разлика между снимките им от отделни сватби - едни и същи сесии, на едни и същи места, едни и същи пози и т.н, но се видяхме и с фотографи които снимаха за 3 пъти по-балко пари и качеството на продукцията им надминаваше това на първите. При един от тези "именити" фотографи (да не споменавам имена че някой са много докачливи) снимките, които ни показа от последната година не се различаваха като идеи и изпълнение със снимките, които същия фотограф е правил на моя приятелка през 2003, само дето хонорара по него време не е като сегашния. Факт, с който Вие сте запознат много по-добре от нас кандидат-булките в този форум. Щото от един момент нататък явно някои хора много са си повярвали, че могат да снимат, ама това че използват скъпа техника не означава че не бълват посредствена продукция.
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines