Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:57:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА ВЪВ ВАРНА - 16част  (Прочетена 180008 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« -: януари 10, 2014, 12:40:40 »

Стара тема тук

http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,35025.0/topicseen.html
Активен
Anuk
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 177



« Отговор #1 -: януари 10, 2014, 21:47:05 »

Здравейте и от мен : ) Аз се записах преди няколко поста за булки 2014, но подготовката ни не потръгна както си го бях мислила и планувала, знаете как е властни майки, крайни мнения, дано не ви се е случвало!! След 3 месечно изоставяне, което за мен е адски многоо  angry, започваме от нулата с организацията. Бяхме се спрели на 2 хотела, Елена е единия и съм с 2 ръце за него, управителят е страхотен и разбран, дори след като му казах, че изключвам и двата хотела за да няма сърдити от родата. Стискайте палци защото едва ли ще е лесно.

Успех на всички други : )) 
Активен
Engaged
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



« Отговор #2 -: януари 11, 2014, 00:15:24 »

Да се запиша и аз към варненските булки за 2014-та  danceg

Предложението го получих преди по-малко от месец, планираме сватбата да бъде през септември и аз си мислех, че имам мноооого време за организацията, но след като прегледах темата се оказа, че направо съм си закъсняла  cray
Бях се спряла на два хотела - Азалия на Дружба и Орхидея на Златни пясъци, но сега като чета суперлативите за Бриз 2 и сериозно започнах да се замислям.
Относно видеооператора, просто се влюбих във видеата на Красимир Ламбов  heart (макар, че нямам никаква идея за цената)... но ако искам да е той май ще трябва в най-скоро време да се свържа с него, за да капарирам, а още сватбения бюджет не е на лице и от сега започвам да полудявам  tease
Толкова неща не са ми ясни....
Ритуалът ще бъде изнесен, чета, че всички пишете за водещи на изнесения ритуал... та той не се ли води от общински служител?
Другото, което не ми е ясно е дали водещият на самата сватба (а не на изнесения ритуал) и ди джеят трябва да са двама различни хора... наскоро бях на 2 сватби(в два различни края на България), едната беше само с ди джей и някак не се получи, а другата само с водеща и оркестър и беше много хубаво, но доколкото четох не видях някъде да е споменат оркестър за в ресторанта.

Дано се справя, защото вече съм силно притеснена   girl_impossible
« Последна редакция: януари 11, 2014, 00:17:27 от Engaged » Активен
slynchogled
Ентусиаст
**
Публикации: 68



« Отговор #3 -: януари 11, 2014, 10:31:42 »

Лелеее, Anuk, това е ужасно, още не сте започнали съществената подготовка, и вече с проблеми.... Надявам се да са мимолетни. Стискам палци всичко да е ок... А и не се притеснявай, в крайна сметка си е Вашия ден и е по - важно да харесва на Вас и Вие да се чувствате добре.
Аз засега не мога да се оплача, всички са доста ентосиазирани и от всякъде чувам само - незнам, както Вие си решите, то си е за Вас... дано и така да продължи.

Ние си харесахме 21.06.2014, но както вече споменах в предишната тема, за съжаление не можем да запишем час в ритуална зала, понеже има сериозен страничен фактор, от който зависи датата. Иначе започнахме да се оглеждаме за всичко. Аз и рокля си харесах вече, и списъка с гостите е готов, и общата представа я имаме в главите си.. Само дето не мога да започна активно с нищо....

Engaged, не се притеснявай, организирали сме сватби и за един месец, въпроса е според разполагаемото време да се мобилизираш и да имаш ясна представа какво искаш, за да знаеш какво и къде да го търсиш.

Успех на всички от мен, скоро ще се включа пак smile
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #4 -: януари 11, 2014, 11:05:18 »

Engaged, във Варна не е позволено да се изнася книгата, затова ако ще се жените на територията на варна и искате изнесен ритуал, трябва да се подпишете преди сватбата, а ритуала ви да е "театър" с водещ избран от вас.

За Краси Ламбов! Той бе нашият видеооператор, и го препоръчвам с две ръце! Страшно позитивен човек, вдиеата му са си цяло изкуство, ние останахме мнго повече от доволни и всяко левче, което сме платили си струваше, даже много повече от струваше! НО неговият график се пълни супер бързо, аз го капарирах по-миналата година (2012) мисля декември, за сватба през август(24.08.2013). И то го капарирах, защото ми беше писал, че има много запитвания за нашата дата, но понеже аз бях го помолила за оферта още октомври, той ми каза, че е честно като първа писала му, да получа право аз да го капарирам за тази дата и така имах късмет, че от много рано му писах, та ти препоръчвам да му пишеш час по-скоро.
Успех на всички с организацията на най-прекрасния ден!
Активен
Engaged
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



« Отговор #5 -: януари 11, 2014, 11:31:54 »

Anuk, между другото и при мен има една досадница, която цял живот е командвала и си мисли, че и при мен ще й се получи, но няма да й се дам така лесно (не е свекито, с нея се разбираме чудесно пу-пу). Аз съм с по-лабилна психика и такива неща много ми действат негативно, но съм си казала, че това си е нашият ден и няма да позволя подобни неща да ми развалят настроението  danceg

slynchogled, често казано знам какво точно искам до най-малката подробност, но всичко е само в главата ми, на практика не знам от къде да започна и много ме е страх именно защото в главата ми е перфектната за мен сватба и не знам дали всичко ще се получи точно така  huhhuh.gif

Мрявка, благодаря за разяснението относно изнесения ритуал. А относно Краси Ламбов, ще му пиша още сега. Wink

А аз май започвам да се отказвам от Азалия... много ми харесва хотелът, но от финансова гледна точка за там планирах нощувки само за гостите, които не са от Варна, а ми се иска след като ще осигурявам нощувки да бъде за всички. Пратих запитвания до Spa Hotel Orchidea и Kaliakria Resort, но все още не са ми отговорили. Ако някой знае хотел в околностите на Варна, който е на поносими цени (60-65лв на човек куверт с нощувка) ще бъда много благодарна да сподели  give_rose

Успех на всички и от мен, оказва се, че организацията не е никак лесна работа, както си мислех до сега  girl_impossible
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #6 -: януари 11, 2014, 15:27:27 »

Engaged: за Азалия, аз също исках като първо там в рибния ресторант да направим сватбата, но там оснвният проблем за мен беше, че за да не пречат на туристите свтабата прключва в 23 или 24:00 часа не помня точно. Това за мен бе абсолютен минус, тъй като ние сме парти хора, нашата сватба продължи до 7:30 сутринта, щеше да е истиснско разочарование да трябва да ни спрат музиката още в полунощ  angry

В този ред на мисли повечето хотели по златните имат същият проблем, включително и тези на ривиера.

А откъде се започва с организацията, според мен най-важното за начало са ресторанта, фото, видео, това са нещата, които особено ако са популярни и добри се заемат понякога и година напред.

За Калиркрия не знам точно цените, но мисля, че и те са област Балчик като Блексирама, където бе нашата сватба. Това значи, че ако направите там сватбата не в необходимо да е театър подписването ви, тъй като Балчик позволяват да се изнесе книгата, идва истинска държавна служителка с книгата и всичко си е лайв.

А за да можем да ти препоръчаме хотели, трябва да напишеш какво си представяш освен цената, т.е. Морска гледка, на плажа, какъв тип ресторант и т.н.
« Последна редакция: януари 11, 2014, 15:41:33 от Мрявка » Активен
Anuk
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 177



« Отговор #7 -: януари 11, 2014, 16:41:13 »

Мравка да питам / ако искаш и на лично ми пиши/ цените в Калиакра какви са горе долу. Днес гледахме хотел на Шкорпиловци лонг бийч резорт и спа, хубав, но много неща са в стоеж и нещо не ми достигна, иначе меню страхотно, условия в хотела са доста добри, но за 100 човека ми се стори малък ресторанта.
Аз също ще помоля за помощ в ако някоя от вас може да ми каже за хубав ресторант/ като се има на предвид, че всички 15 теми до сега изчетох и смятам, че всички ресторанти видях поне на снимка/.
Активен
Engaged
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



« Отговор #8 -: януари 11, 2014, 16:50:39 »

А аз тъкмо се настроих, че ритуалът ще бъде театър  Bravo То не се знае дали ще се впише в бюджета ни Калиакрия де, но в момента ми е фаворит.

А що се отнася до това какво търся... морска панорама - задължително  Swiming
Хотелът да има подобно място като това на снимката, на което да бъде направен ритуала.
От малка си мечтая за "хавайска" сватба и мисля, че това е добър компромисен вариант. Хем е на фона на морето, хем не е директно на пясъка и спестява дискомфорта на гостите, какъвто според мен ще има ако ритуала е на самия плаж.

И тъй като не откривам начин за качване на повече от една снимка в един пост, ще кача в следващ пост снимки как си предтставям мястото, където ще бъде тържеството (както вероятно ще забележите, снимките съм ги "краднала" от Пертито - украсите им са страхотни и мисля, че най-вече те допринасят за цялостната атмосфера, а не толкова самото място).

Anuk, аз изпратих запитване до Калиакрия и като ми отговорят ще ти пиша  good


* ritual.jpg (9.99 KB, 448x264 - видяно 1526 пъти.)
« Последна редакция: януари 11, 2014, 16:53:13 от Engaged » Активен
Engaged
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



« Отговор #9 -: януари 11, 2014, 16:56:26 »

Самото тържество си представям да бъде не на затворено в ресторант, а на място подобно на това от снимката. Малко повече украсено... а тези воали ми напомнят отново на мечтания стил "хавай"  heart


* тържество.jpg (26.42 KB, 448x283 - видяно 1469 пъти.)
Активен
Engaged
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



« Отговор #10 -: януари 11, 2014, 17:09:08 »

Сега като погледнах снимката, май не се вижда добре, но се надявам правилно да обяснявам какво търся  blum

Другият вариант за тържеството е около басейна, но като се замисля септември месец е много вероятно да бъде студено и да не е подходящо за сватба на открито и ще е добре да има резервен вариант хубав ресторант. Под хубав, разбирам просторно и светло ресторантче, не много голямо, за да не изглежда празно и недостатъчно украсено, да бъде с големи по възможност панорамни прозорци. В никакъв случай не искам от онези с големите полилеи и тежка мебел в стил барок.... от сега полудявам, представям си до септември как ще се чувствам  insane




* тържество2.jpg (17.15 KB, 448x264 - видяно 2183 пъти.)
Активен
Anuk
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 177



« Отговор #11 -: януари 11, 2014, 17:16:22 »

Engaged един съвет от мен, за да се опариш като мен и да си се надъхаш за нещо, което реално го няма. Погледни назад в темите и гледай хотелите един по един, по сайтове и снимки. Има някой хотели, които имат чудни градини sea side например, но ако завали вариант не.
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #12 -: януари 11, 2014, 17:20:09 »

Ами първо, мястото предполагам знаеш и на двете първи снимки е Калиакрия, според мен там и с малко украса ще си изглежда така, тъй като мястото, ако си го посещавала знаеш, е с уникална гледка и е доста модерно, с красиво и уютно направен ресторанта. Минус точката тук за мен бе, че ресторанта е мнгоо дълъг и тесен, което според мен не е много удобно за сватба, или не за моите разбирания за сватба, аз държах на по квадратна/кръгла форма на ресторанта, за да могат всички гости да имат еднкава/подобна видимост към програмата/младоженците. Иначе всичко друго е топ, много много положителни отзиви съм чувала за сватби правени там, също и в клипчета има Краси заснети там, и при Кастудио в снимките им ако се поровите и там ще намерите снимки от сватби на това място. Цените изобщо не помня вече какви бяха, но в сравнение с Блексирама ми се стори навремето доста евтино. Може би ще излъжа, но ми се върти нещо като 30тина лева за куверт. Хотела също има сравнително добри цени. Те са апартаменти, като най-изгодно излизаше да се вземат големи апартаменти с няколко спални, до колкото си спомням, цените ги има на страницата им. Със сигурност за цените на кувертите трябва да се направи запитване, защото те се менят от година на година, а и както казах моята инфо ми е мн избледняла в съзнанието. Не помня как стоеше въпроса с музиката до 24.00 там, но пак ми се върти в главата, че трябваше да се намали/спре след определен час, заради почиващите.

И сега според мен в региона на Варна друго по-добро място в този ценови сегмент с по-добра гледка няма. Аз имах подобни изисквания, морската гледка ми беше мн важна.
Гледка има също и на този нов комплекс, който направиха на Кабакум Бийч, от там гледах също сватба на Краси и на Кастудио изглежда хубаво, но лично на мен ми е доста забетонирано и смятам, че и там ще се появи проблема с музиката до 24.00. Церемонията, която гледах, беше даже мисля на плажа направена, а тържеството в този комплекс в ресторанта мисля, че е 5 звезден, съвсем чисто нов, от миналото лято.
Гледка има и Интернационала на Златните и от там съм гледала красиви сватби.
Това, за което аз като второ (след Азалия) се чудих бе ресторант Албатрос на св. Константин и Елена. Според мен има много хубаво романтично излъчване тази кръгла арка там, проблема там е, че всичко е на открито и ако завали дъжд... не ми се мисли. Плюса е, че въпреки, че трябва да се спре музиката до 24.00, след това има възможност с гостите да се прехвърлите в собственият бар/диско на Гранда (Албатрос принадлежи на Гранда). По св. Констаин и Елена има освен това изгодни хотелчета.
Иначе многоо елегантно излъчване има ВИла Марциана супер мн добри отзиви от там съм чувала, но там няма гледка  pardon

Другите вече са Ривиера, за малко гости е Оазиса страхтен, прекрасен ресторант, но за мнгоо не става много е тесен.
Големия им ресторант е на самия плаж и на мен лично ми харесва, но е точно на пясъка и някак официалността на събитието с този пясък ми се губи. А и там проблема с музиката го има и то в пълна сила. След 24.00 няма музика, при никакви обстоятелства.

О и Романтика на Галата пропуснах, за нея съм чувала също добри неща, но мисля, че там е малко по-обикновено, не е така изискано като Калиакрия например.

И накрая идват Голфовете. Там обаче и цените са по-високи. Мисля най-ниски са на Лайтхаус, лично на мен обаче там не ми харесва.

Пертито дааааа, те са супер, те бяха организатори на нашата сватба, от Тито - водещ и Алекс ДЖ, до украсата на всичко, вкл. букета ми се справиха мн добре, за тях съм си писала мнението подробно в моята сватбена тема, ако ви интересува я прочетете.


« Последна редакция: януари 11, 2014, 17:33:14 от Мрявка » Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #13 -: януари 11, 2014, 17:21:49 »

Engaged един съвет от мен, за да се опариш като мен и да си се надъхаш за нещо, което реално го няма. Погледни назад в темите и гледай хотелите един по един, по сайтове и снимки. Има някой хотели, които имат чудни градини sea side например, но ако завали вариант не.

Сий Сайд е и освен това много малък girl_wink
Активен
Anuk
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 177



« Отговор #14 -: януари 11, 2014, 17:32:34 »

Мравка страхотна си lol Благодаря за дългия и полезен отговор : ) Аз направих запитване за Калиакра, голфовете вече ги видяхме и за моя жалост отпаднаха  sad  За мен също е много важно гледката към морето, простора да няма сгради и както ти каза да е зазидано като в Кабакум / а за там също съм чувала, че е по скоро за откити летни сватби, резервен вариант няма за вътре ако завали/, дано цените да са по добри в Калиакра, че вече не знам.

Убеждавам се, че всичко на едно място няма как да стане - гледка, голям ресторант и хубав светъл ресторант, хубава храна, музика до дупка и добри цени за нощувки, а и Катедралата да ми е на близко  angry Wink ноо ще го видим явно все от нещо трябва компромис. Engaged вие за кой септември се гласите : )
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines