Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 04:26:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 9 част  (Прочетена 178453 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: февруари 11, 2015, 14:01:31 »

При рисуваните торти, с бои върху захарно тесто, има огромна опасност да се получи едно голямо, размазано нищо, докато стане време за разрязването на тортата. Много е важно, сладкарницата - към която сте се насочили да е изпълнявала други, такива модели торти, също и как ще се съхранява тортата, след като я оставят в ресторанта и т.н.. Иначе са страхотни, има много, много добри модели за подобен род торти  good
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: февруари 11, 2015, 14:50:01 »

Много е красива рисуваната торта. Ние сме се спрели на торта с крем, не с фондан.
Нещо такова, но на 2 етажа. Обмислям за гостите да има малки тортички, за да не занимавам ресторанта с рязане и да избегна ситуацията малко парче- голямо парче.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: февруари 11, 2015, 14:54:49 »

Много е нежна тортата  good Харесва ми smile
Активен
MAPMOTKA
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 57



« Отговор #348 -: февруари 13, 2015, 11:17:46 »

milenkata , тортата ви е била страхотна! И аз съм се насочила към такава визия като цяло. Чудим се от каде да я поръчаме като цяло. ММ до скоро работеше с една сладкарка, която се премести в "Пчела"..Докато работеха заедно измисляха нови рецепти за торти и постоянно носеше вкъщи уникални вкусотии! Въпроса ми е някой има ли впечатления от "Пчела"? Много искаме тя да ни направи тортата, понеже знаем и двамата какво ще излезе, но незнам как са им декораторите.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: февруари 13, 2015, 11:42:48 »

Работя в Пчела (счетоводител) и преди съм писала, интересно ми е коя е жената? И двамата декоратори са много добри, единият специално ми е фаворит (ще му се доверя да прави нашата торта, безрезервно!!) има много награди от международни състезания, от колегите си в бранша, които са му конкуренти е изключително ценен и няма кой да успори таланта и професионализма му. Добри декоратори има в Гаврош и по-скоро надомните жени, които правят торти.. От другите места не съм много сигурна, като цена/качество какво се получава.. по-скоро  NO

Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: февруари 13, 2015, 11:46:30 »

Тони, в Пчела правят ли от френските макарони?  give_rose
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: февруари 13, 2015, 11:49:50 »

 MAPMOTKA аз и друг път съм писала относно Пчела. Не съм доволна от тях NO Поръчвала съм няколко пъти от тях и са ми казвали,че не са производство на тяхната сладкарница,ами на друг цех-тортите бяха уникални. Последния път преди окло 2 години поръчах за последно, последно защото ме убеждаваха да е от тяхната сладкарница и аз се съгласих. Тортата беше за 50 годишнина и исках да е уникална с риби-бащами е запален рибар и с плочка с надпис, като обясних къде да бъдат рибите и къде да бъде плочката. Крайния продукт беше съвсем обикновенна торта,без никаква красива украса и т.н. плочката беше на крайно неподходящо място, а рибите бяха шоколадови фигурки бял и кафяв шоколад и ни ги дадоха допълнително да си ги слагаме където искаме. Освен това вкуса беше ужасен. От тогава кракът ми не е стъпвал там. Дано сега са се променили нещата.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: февруари 13, 2015, 11:50:56 »

Не, не правим.. Пускам мухата на шефа ми от многоооо време, аз ги обожавам!! В мола има една сладкарница  Le Gourmet De Paris - там правят, макарони почти като във Франция.. Понеже лично на мен, останалите, които съм опитвала в България не ми харесват никак, прекалено много есенция и цветове слагат..
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: февруари 13, 2015, 11:58:14 »

MAPMOTKA аз и друг път съм писала относно Пчела. Не съм доволна от тях NO Поръчвала съм няколко пъти от тях и са ми казвали,че не са производство на тяхната сладкарница,ами на друг цех-тортите бяха уникални. Последния път преди окло 2 години поръчах за последно, последно защото ме убеждаваха да е от тяхната сладкарница и аз се съгласих. Тортата беше за 50 годишнина и исках да е уникална с риби-бащами е запален рибар и с плочка с надпис, като обясних къде да бъдат рибите и къде да бъде плочката. Крайния продукт беше съвсем обикновенна торта,без никаква красива украса и т.н. плочката беше на крайно неподходящо място, а рибите бяха шоколадови фигурки бял и кафяв шоколад и ни ги дадоха допълнително да си ги слагаме където искаме. Освен това вкуса беше ужасен. От тогава кракът ми не е стъпвал там. Дано сега са се променили нещата.

Лорка
, от година и половина работя в цеха и на 9 сладкарници, чиито адрес е посочен в сайта, тортите се правят при нас. На нито една друга сладкарница освен посочени не правим моделирани торти.. А тях може да види всеки и на фейбук страницата ни и на сайта ни.. Декораторът, за който говоря е  назначен през юли 2013 (лично се рових в досието му!).. Преди това, сладкарницата е предлагала доста.. кофти торти бих казала, като визия, а за вкус не мога и да говоря. Като цяло не е била целта да се предлагат такива торти, а само обикновени и печива. Не ги бях чула, предвид на това, че живеех във Варна. За първи път, чух за пчела, когато кандидатствах за работа, след като прочетох, че има 9 сладкарници си викам.. Хм сериозно звучи.. и така..

Както казах, добри сладкарници в София за декорация на торти и качество на вкуса, няма много.. Най хубавите торти ги прави Тита кейк, която за жалост не работи с много клиенти.. От масовите, като вкус ми харесват някой торти на Неделя, но при тях за декорирани торти НЕ може да се говори, ужасни са!!! Просто не залагат на това.. Гаврош са добри, много добри.. Ради Стамболов залага на много иновативни начини на предлагане и правене, специално на сватбени торти!

Това е от мен.. В никакъв случай, да не ми се приема поста за реклама, до сега дори не казвах, къде работя..  beating
« Последна редакция: февруари 13, 2015, 12:00:36 от alexandrova_90 » Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: февруари 13, 2015, 11:58:32 »

Ние скоро (2 пъти през лятото) купувахме торта от Пчела и не бях разочарована. Избирани са по каталог, но вече не помня какви бяха. На едната искахме да има декорация -захарно прасенце biggrin и даже си го пазя още в хладилника, много ми хареса. Може би са имали проблеми преди, а сега са се подредили нещата при тях.
Тони, благодаря за инфото. Ще видя какво предлагат и там, съответно и какви са цените smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: февруари 13, 2015, 12:02:37 »

Нат, като цени.. да ти кажа не съм сигурна sad Купувала съм си по 5-7 в кутия и не помян цени, но ако поръчаш количество е нормално да ти се направи Менген рабат (отстъпка за количеството). По-скоро ще са скъпички sad Аз искам за моята също макарони и обещавам да проуча въпроса  good
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: февруари 13, 2015, 12:03:52 »

Както казах последно поръчвах торта от там преди около две години и завърших с "Дано сега са се променили нещата."
Активен
karanesheva
Професор
****
Публикации: 334


« Отговор #357 -: февруари 17, 2015, 13:15:09 »

Когато започнах организирането на сватбата / за протокола girl_wink, аз и Скъпия сме от София, но винаги сме искали сватба в провинцията. Сватбата ще е Добринище Когато започнах да я организирам, се установи, че най-трудната час е тортата. В града няма сладкарница и най-близките бяха Благоевград и Петрич, но за лятото не ставал било горещо и как ще се транспортира. Когато дойте предложението от хотел, в менюто беше включена тортата  Bravo Bravo Bravo много се зарадвах. В Събота я пробвах. Да си призная, малко съм разочарована. Тортата шах матна вътре, с лек крем, който не мога да определя. Добре, че не е соц  danceg Моите очаквания бяха, да по-сладка и по -вкусна. Скъпия ме успокои
Активен
karanesheva
Професор
****
Публикации: 334


« Отговор #358 -: февруари 17, 2015, 13:19:09 »

Така, като ям и пиша едновременно пускам поста недописан. Скъпия ме успокои, да не се ядосвам след основното ядене, една по лека торта, ще е по добре отколкото, сладка и тежка торта. Така изглаждаше пробната торта https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10203869847335665&set=a.3261506865606.2126388.1505236760&type=1&theater
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: февруари 17, 2015, 13:22:42 »

Постави изисквания за вкуса на тортата или не е възможно? Би трябвало да можеш да промениш вкуса, ако визията не може - разбирам, но за пълнежа..  shok

Едит: Принципно и аз съм за лека сватбена торта, а не убийствено сладка smile Снимката е недостъпна  sad
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines