Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 01:35:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбени фотографи - 3-та част  (Прочетена 115532 пъти)
 
lyubenov
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #180 -: февруари 26, 2013, 00:13:42 »

Ако имаш желание - прати ми го на мейла, а която булка иска да взаимства от опита ни - нека го свали от сайтовете ни и да го адаптира за своите нужни с нейния фотограф.
Ок, по-късно ще го пост-на тук неперсонализиран, в момента е направен оптимално за защита и с ясни отношения и за двете страни, а конкретно за "правото на публикуване" - според закона е на фотографа, освен ако разбира се не сте се уговорили друго.
За съжаление авторското право и правото на разрешение за публикуване на снимките в БГ е плачевно... ако една снимка отиде в интернет, няма никой който да "накаже" нарушителите, които са и мега нагли на всичкото отгоре...

Понеже се интересувам от темата, покрай протестите ето на какво се натъкнах. Не стига, че не са искали разрешение за публикуване на конкретната снимка, а са и супер нахални в изказванията си, наричайки автора, който просто иска да го споменат като такъв - "крисковец".

« Последна редакция: февруари 26, 2013, 00:50:55 от lyubenov » Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #181 -: февруари 26, 2013, 02:45:29 »

Моля за съвет: ние още не можем да изберем фотограф, а времето минава  sad Двоумим се между  Тони и Елизабет и фотостудио Аз и ти. За първите получихме прясно положително мнение, а за вторите има положителни мнения, но по-назад във някои от другите теми. За вторите ме притеснява и това, че говорихме със собствениците на студиото, но не и с хората, които ще работят с нас и всъщност нямам представа какво да очаквам. Може да ми пишете и на лични  smile
Ти сама си си отговорила на въпроса - нямам представа какво да очаквам. Кое ще избереш - гаранция от тези който ще те снимат или факта , че няма да знаеш кой точно ще те снима и единственото което ти е сигурно това са подаръците . Блу рей плеера от офертата и фото-албумите. Което за мене си е чиста корупция smile
Активен
Боян Павлов
Любопитен
*
Пол: Мъж
Публикации: 23



« Отговор #182 -: февруари 27, 2013, 02:28:49 »


fiibi_bg, Global Moderator:

...С едно изречение съм дала да се разбере ,че прекалявате .Явно хората,писали след това не зачитат и модераторското мнение.Нахално е според мен и прекрачва границата на етичния разговор.Темата ще бъде заключена със сигурност,но давам последен шанс...


Teo, Отговорник:

...Отключвам тази тема и щя е държа под око...

...Това, което fiibi_bg е написала към професионалистите следва да се придържате към него...



Момичета, вие като какви се изживявате??




ТОВА ГО СЧИТАМ КАТО ДИРЕКТНА ОБИДА СРЕЩУ МОДЕРАТОР. БАН ЗА 7 ДЕНА!
« Последна редакция: февруари 27, 2013, 02:32:03 от Teo » Активен
eleni4ka
Професор
****
Публикации: 346



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: февруари 27, 2013, 19:09:09 »

Пак проблеми... а ето какви снимки харесвам аз и ми се иска фотограф с подобно виждане


* GC5sHicUinY.jpg (51.72 KB, 604x604 - видяно 217 пъти.)
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #184 -: февруари 27, 2013, 19:22:11 »

Тук виждам много по темата не се говори, но има разгорещени дискусии.

За нашата сватба много се чудихме дали си заслужава да инвестираме във фотограф. В крайна сметка от приказка на приказка, от фотограф на фотограф, решихме, че със снимките компромис не трябва да има и избрахме по-скъп вариант, който обаче си заслужава без грам съмнение всяка стотинка.

А, и само да вметна, аз пък бях много впечатлена от фотосесията на яхтата и ми хареса страхотно много както идеята, така и изпълнението, а булката е много красива, като има какво да покаже, защо пък не?
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #185 -: февруари 27, 2013, 20:17:50 »

Пак проблеми... а ето какви снимки харесвам аз и ми се иска фотограф с подобно виждане
Тази снимка е по-скоро, експеримент, а може и да се направи като колаж и изисква повече умения с редактиращ софтуер, отколкото фотографско-художествени такива.Тези услуги се договарят допълнително с фотографа или негов подизпълнител, който се занимава с обработка на снимки и монтаж и вече е въпрос на креативност, и от двете страни...

Понякога се получават доста кичозни и глупави снимки и не всеки фотограф би си сложил
подписа под подобна творба smile
« Последна редакция: февруари 27, 2013, 20:20:53 от djdimi » Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #186 -: февруари 28, 2013, 16:48:24 »

Пак проблеми... а ето какви снимки харесвам аз и ми се иска фотограф с подобно виждане

Ми тя булката е фитнес-маниак... Иначе снимката е свежа! smile Харесва ми!
Активен
inkata
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24



« Отговор #187 -: февруари 28, 2013, 21:51:34 »

Хора, дайте линк към снимката с булката на яхтата, хареса ми идеята и съм много любопитна  girl_wink
Активен
bbride
Професор
****
Публикации: 439



« Отговор #188 -: февруари 28, 2013, 22:28:22 »

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4007761948197.2148363.1105644679&type=3
Това е въпросната булка. Съжалявам, че навлизам малко в личното пространство, но снимките са публични все пак.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: февруари 28, 2013, 22:40:42 »

Не знам защо, но на мен не ми допадат. Булката е хубава и има какво да покаже, но просто ...не знам. Може би бельото....нещо не ми пасва като концепция.
Активен
Влади Балевски
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 158



« Отговор #190 -: февруари 28, 2013, 22:55:33 »

Хора, дайте линк към снимката с булката на яхтата, хареса ми идеята и съм много любопитна  girl_wink

След като младоженците са доволни - какво значение има как ги оценяваме ние нещата?! Ето мнението им:
http://www.vladibalevski.com/2012/08/19/v_l/
« Последна редакция: февруари 28, 2013, 23:01:40 от Влади Балевски » Активен
inkata
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24



« Отговор #191 -: февруари 28, 2013, 23:04:09 »

Мда, много са готини снимките и булката, твърдо съм ЗА по-нестандартните идеи!!! А и никога не съм разбирала хора, които коментират по този начин решения и виждания на други..Ако ги нямаше хората с по-различните идеи, щяхме да гледаме само снимки със скачащи младоженци и кумове (хванати във въздуха разбира се) и романтични целувки до полудаааа crazy
Активен
Влади Балевски
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 158



« Отговор #192 -: февруари 28, 2013, 23:11:47 »

В края на април в Несебър ще има международен форум на сватбените фотографи и видеооператори.
Ще гостуват над 50 гости от Русия, Украйна, Молдова и други страни.
Някой от чуждестранните гости биха ви скандализирали със сватбените си снимки. Ето, например, на тази колежка:
http://www.fotomelnikova.ru/gallery/?content_id=1&album=255
В България сватбените фотографи не практикуваме подобен жанр и имаме бая път да извървим, за да правим подобни художествени снимки.
Активен
bbride
Професор
****
Публикации: 439



« Отговор #193 -: февруари 28, 2013, 23:17:47 »

Не виждам нищо скандално в снимките на Влади Балевски, нито пошло, нито грозно и вулгарно.
Независимо че аз не бих се снимала така, ми харесва и той много добре се е справил със задачата си.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #194 -: март 01, 2013, 00:20:34 »

Да де, и аз това говоря от една година, но тука някои ме обвиниха в какво ли не, включително , че " фотографа може би искал да се наслади на прелестите на клиентката си".
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines