Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 01:46:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбени фотографи - 3-та част  (Прочетена 115595 пъти)
 
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #105 -: февруари 07, 2013, 18:14:42 »

Снимките в сайта и фейса, са на съпругата ми  (която аз критикувам 10пъти по-остро от колкото вас във форума и според мен има резултат smile  )
Делийски, явно всички комплименти, които си събрал от мен са били за съпругата ти biggrin Майтапче, гледала съм и клип, супер good А за жена ти...нямам думи! Резултата просто е очебиен, не ясен!!! give_rose

П.П. А относно това за безплатна сесия или видео, както се оказа, един ден ако имам каквото и да е мое, бих го прилагала с огромно удоволствие. Много човешко, наистина! Трябва да има повече такива хора, за де е по-добър света! Винаги съм го казвала - ние сами ковем съдбата си и ситуацията около нас give_rose
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #106 -: февруари 07, 2013, 18:24:34 »

И не на последно място - нарушават се правата на всички членове на АБРО, Филмаутор и Музикоаутор. Не се плаща и една стотинка за авторски права. Не се плащат и данъци според данъчното законодателство на страната.

Пламене, уважавам те като човек, но моля те не се изказвай неподготвен по въпроси който не си компетентен.Аз поне се старая да не пиша за неща който не знам. Въпросната асоциация си има устав , правилник, етичен кодекс и всичко останало. В нея не се приемат членове на сивата икономика.Но това не е тема за тук, ако искаш, пиши на лично, пък и 1-2 твои приятели са между членовете, попитай ги.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #107 -: февруари 07, 2013, 19:09:16 »

Аз сега ще ви предизвикам blum

Кой от всички, които си пишат тук е готов да последва прибера за безплатна услуга, на клиети със затруднено положение?

После ще ни качите да видим снимки как мечтите стават реалност heart
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #108 -: февруари 07, 2013, 19:46:17 »

Не, това не е коректен въпрос. В модната фотография има един термин ТФП, подобно е на това което предлагам. Безплатен обяд няма и безплатното никога не е това, което е платеното. В моето предложение ясно съм си казал мотива и също  ,че не може да се очаква това за което се заплаща, както и че предложението е еднократно.
« Последна редакция: февруари 07, 2013, 20:06:07 от Deliysky » Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #109 -: февруари 07, 2013, 19:55:48 »

casky, ти си съгражданка, искаш ли траш дъ дрес сесия smile
Но не ти го предлагам като отговор на предизвикателството, а поради съвсем други подбуди smile
Активен
jutka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 57



« Отговор #110 -: февруари 07, 2013, 20:20:37 »

Здравейте, някой има ли наблюдения и впечетления за Philipoff Entertainment...доста примамливи пакети има - http://www.philipoff.com/promo
Активен
videoto
Ентусиаст
**
Публикации: 56


« Отговор #111 -: февруари 07, 2013, 20:53:38 »

чистете си кутиите  има ограничение за входящи съобщения и не можем да ви изпратим лично
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: февруари 07, 2013, 21:11:19 »

Не че спорът в този форум някога е довел до нещо конструктивно, но да речем, че не мога да се сдържа nea

От десетките сайтове, които рових преди да изберем нашия фотограф (и той нас smile ), от няколко телефонни разговора с различни фотографи, малко повече обменени и-мейли и десетките мнения на фотографи в този форум оставам със следното впечатление - хората, които се занимават със сватбена фотография, масово искат техните клиенти да им се обадят, да им кажат датата, мястото и часа, в който са необходими на определена дата и с това да се изчерпят изискванията им. Аз като бивш клиент на тази услуга смея да твърдя, че с мъжа ми сме били идеалните клиенти (на базата на горните критерии), но със сигурност сме случили на добър професионалист и , както не поставихме абсолютно никакви очаквания, при друг нает фотограф едва ли щяхме да сме толкова доволни от снимките си.

В същото време клиентите имат следните впечатления - хората, които се занимават със сватбена фотография, имат доста често прекалено високо мнение за работата си, diva отношение и не приемат конструктивна критика. За мен колкото и да е добър един професионалист в която и да е област, трябва да умее да понася и преосмисля конструктивна критика, както и да се стреми да се развива постоянно в областта си като следи тенденции, техники и тн. Аз като професионалист се стремя да го правя, защо да не го правят и фотографите? Нима тяхната работа няма как да стане по-добра? Защо ако клиент каже, че иска определена снимка на украсата/някой аксесоар, фотографът трябва да го приема като обида или да го направи с нежелание, защото така му пречат да "краде моменти"? 

Когато споменах за списък или идеи за снимки, нямах предвид позиране или да се дават готови идеи на фотографа, които той да копира. Имах предвид младоженците да поговорят с фотографа си и да обяснят какво им харесва, за да се постигне оптимален ефект (при идеалните условия фотографът се стреми да удовлетвори клиентските очаквания, нали).

Да, факт е, че ако клиент гледа снимки и на тяхна база избира кой да заснеме сватбения му ден и след това иска нещо съвсем различно, не е прав, но пък и фотографите определено имат на къде да се развиват откъм отношение към клиентите.

Относно цените - тази тема винаги ми е била доста грозна, но факт е, че клиентите не оценят достатъчно добре тази услуга и я подценяват. При добър професионалист наистина не е само 8-10 часа щракане с фотоапарат, а има много още друга работа. Не приемам обаче изработването на индивидуални оферти, за мен това е начин да съдерат кожите на тези младоженци, които кажат по-скъп ресторант. Оправданието с разходите за бензин е нелепо.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #113 -: февруари 07, 2013, 21:19:18 »

Здравейте, някой има ли наблюдения и впечетления за Philipoff Entertainment...доста примамливи пакети има - http://www.philipoff.com/promo

Имаме мнение - обикаля всички ресторанти в София и предлага големи комисионни за да му намират работа smile . Изводите си направете сами.
Активен
videoto
Ентусиаст
**
Публикации: 56


« Отговор #114 -: февруари 07, 2013, 21:37:00 »

Лошо но живеем в България ....Неща които целият свят ни посочва като проблем- корупцията.....
Има я и в сватбеният бизнес явно ..........
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #115 -: февруари 07, 2013, 21:44:07 »

 Комисионната не е корупционен признак. Фактурирана стойността си е нормален оборот. Историята на сватбеният бранш помни и други практики. В миналото някои преспаха с този-онзи, за да получат ключето към клиентите. Някои висяха и на Пиротска 10 денонощно,за да получат заветния клиент. Други по сайтове, трети по ресторанти... Всеки има място под слънцето.
Активен
videoto
Ентусиаст
**
Публикации: 56


« Отговор #116 -: февруари 07, 2013, 21:53:04 »

Прав си  ...Действително няма значение дали част от хонорара на даден изпълнител на услуги  ще бъде раздаден  от него на трети лица под каквато и да е форма .

Некоректно е обаче ако се въвеждат измислят и добавят  всякакви такси други отежняващи бюджета  на младоженците -нещо от рода на -тук снима еди кои си за ваш оператор /фотограф доплащате +300 лева
същото е и за диджей...Пръкнаха се оферти  диджеят бил включен в куверта .ОК колкото и да е добър даден изпълнител на услуга все пак може да се случи ,че  младоженците имат друго мнение ... 
« Последна редакция: февруари 07, 2013, 21:55:45 от videoto » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #117 -: февруари 07, 2013, 22:10:28 »

Флаин, добре повдигна темата. Щом ще слагаме край на задръжките Wink, ще се изкажа и аз като бивш клиент на услугата и дано да сме в помощ на бъдещите булки.

Не си спомням да съм писала в тази тема, ако съм, било е отдавна и не помня. За около година престой във форума съм я чела много пъти и смея да твърдя, че ми е била предимно полезна, за да реша какво, а дори и кого не искам за собствената си сватба.

За мен избора беше ясен - не поисках типичния сватбен фотограф. Не искам да подскачам на токчета с булчинска рокля, не искам да подпирам разни живи плетове и стени, да развявам воали или да държа младоженеца в ръка, не искам снимките ми да са публикувани на нечий сайт, защото фотографа бил имал авторски права над тях!

Другата ми основна причина да се спра на професионален фотограф, който снима основно друго и по изключение сватби на приятели, беше и отношението на някои прехвалени имена към клиентите. Няма да изброявам поименно от кого, но се наслушах на коментари подобни на тези:

От десетките сайтове, които рових преди да изберем нашия фотограф (и той нас smile ), от няколко телефонни разговора с различни фотографи, малко повече обменени и-мейли и десетките мнения на фотографи в този форум оставам със следното впечатление - хората, които се занимават със сватбена фотография, масово искат техните клиенти да им се обадят, да им кажат датата, мястото и часа, в който са необходими на определена дата и с това да се изчерпят изискванията им....

И още.... Редно е като клиент, който плаща за дадена услуга колкото му е поискано ( скъпи професионалисти, вие сами сте си определили тарифите Wink ) , да не се интересувам, в колко часа дадено фотографско величие ще стане от сън, за да пристигне навреме за моята сватба. Също така, не ме интересува, каква обстановка е нужна, за да се вдъхнови и заснеме кадъра - шедьовър, снима се сватба, не новия брой на Вог. И  без значение дали от тесногръдство, суеверие или от липса на време ( да, булките с претенции често биват категоризирани и така...) не искам след сватбена фото сесия, искам снимки от сватбата! Заради оптималната светлина, не искам да си пререждам и програмата за деня!

Доверих се на интуицията си и не сбърках. Първо избрах човека! Сватбения ден е напрегнат, не е нужно и за доброто разположение на духа и на фотографа си да мислите. После пък се оказа, че моите сватбени снимки са доста сполучливи и доста различни от матрицата  good
« Последна редакция: февруари 07, 2013, 22:19:48 от kiwi » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #118 -: февруари 07, 2013, 22:16:35 »

Не е само черно, има и бяло smile Дописвам, просто ми свърши мястото в предния пост. pardon

Тук има и хора, които наистина дават ценни мнения и информация, които една бъдеща булка с нула сватби зад гърба си няма как да знае в общия случай. За тяхното присъствие, благодаря!

А за останалите искам да кажа - целта на сватбената фотография, не е просто създаването на албум с перфектните цветни картинки с образите на младоженците. Продавайки вашата услуга, вие продавате емоция! Емоцията не е само в отпечатаното върху фото хартията, а и в отношението ви към хората!

 
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #119 -: февруари 07, 2013, 22:28:59 »

че не може да се очаква това за което се заплаща, както и че предложението е еднократно.
То това е ясно, но въпреки всичко съм убедена, че ще останат доволни give_rose

Та по въпроса - кой би го направил еднократно, за годината поне, със свои упоменати изисквания - половин ден или каквото там имате smile Мисля, че говорим за не-сезон smile

Мисля, че това ще е една много добра идея smile

П.П. Аз бих се включила...не като фотограф разбира се biggrin Като казах някой ден ако имам нещо имах нещо в предвид....но понеже така се поставя въпроса не искам да звуча като "фитила", който само приказва, защото е на чужд гръб. Много скоро и ние ще излезем с нещо в този бранш и ще съм много щастлива, ако заедно направим нечия мечта реалност...дано и нашите неща да се случат както очакваме де. Но това наистина е нещо, от което според мен всеки от нас би се почувствал доста удовлетворен give_rose Това да знаеш, че си причина за нечия усмивка е нещо незабравимо....

По повод поста на flyin - ще кажа нещо, което не съм крила. Ние също се ограничавахме финансово, не че сме мислили, че не го заслужават... и затова още повече знам какво е чувството...

Понеже kiwi ме изпревари

Продавайки вашата услуга, вие продавате емоция! Емоцията не е само в отпечатаното върху фото хартията, а и в отношението ви към хората!

Абсолютно зад това съм good Моето виждане по въпроса е точно такова give_rose
« Последна редакция: февруари 07, 2013, 22:32:14 от casky » Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines