Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 01:38:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбени фотографи - 3-та част  (Прочетена 115553 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: февруари 06, 2013, 16:29:14 »

Добре.Вие намирате ли за нормално след поста на един единствен потребител да се излеят 6 професионалисти със супер подробни и обяснителни постове?Е,за мен не е нормално.Написала си потребителката мнението,след нея професионалиста отговорил ,смятайки за нужно да упражни правото си на отговор.Е защо после са необходими всичките останали постове след него?
И още по грубо.С едно изречение съм дала да се разбере ,че прекалявате .Явно хората,писали след това не зачитат и модераторското мнение.Нахално е според мен и прекрачва границата на етичния разговор.Темата ще бъде заключена със сигурност,но давам последен шанс - нека следващият пост да бъде градивен и извън този спор.

п.с. И аз се занимавам с фотография - любителски ,така че професионалистите да се считат за разбрани от моя страна.
Активен
Влади Балевски
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 158



« Отговор #91 -: февруари 06, 2013, 17:43:07 »


п.с. И аз се занимавам с фотография - любителски ,така че професионалистите да се считат за разбрани от моя страна.


Радвам се, че разбираш и двете страни - и като клиент, и като фотограф - и проявяваш безкрайно търпение.

Преди години се опитвах да допринеса със съвети и идеи очакванията на клиентите и възможностите на фотографите (говоря като практикуващ фотограф) да бъдат такива, че и нивото на предлаганата услуга да се повишава, и клиенти винаги да е доволен. За дълго време спрях да пиша във форума, понеже участието ми се прие като форма на реклама, каквато не целях. Очевидно ще взема подобно решение и сега да продължа да пиша от време на време. Никога не съм го правил с цел реклама (колкото и самоуверено да звучи - имам доволно работа и без да плащам цената на безсмислените спорове с хора, които участват тук единствено от любов към това да докажат колко са прави).
Когато си позволих да дам пример с колеги, които не практикуват, но неуморно пишат във форума, не визирах Любенов (не знам защо, колега, прие лично мнението ми; взех за база друг участник във форума, който сам нееднократно тук е посочвал, че не е практикуващ към момента сватбен фотограф, което не му пречи да е сред основните участници във форума - личи си и по броя на постовете му - което неведнъж е пораждало спорове, респективно заключване на темата).
и, ако моето обстоятелствено изказване малко по-рано не се прие като пример (който иска да го взаимства; който иска да го посочва като негативен модел) за това как процедирам в работата с клиентите, то се извинявам на онези бъдещи булки, които остават объркани. Щом постовете ми не отговарят на изискванията на форума - нека модераторите изтрият написаното от мен.

П.П.
относно Асоциацията, визирана от Пачоран - просто е безсмислено да се взема отношение и да се обяснява на този човек нещо по въпроса.
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: февруари 06, 2013, 21:13:39 »

Още малко и е възможно темата не само да е заключена, ами и изтрита biggrin

Ето нещо сериозно - хубав съвет към младоженците е да си направят списък или да имат ясна идея какво искат да бъде снимано на техния сватбен ден - като се започне от сватбените дреболийки и се стигне до определени моменти. Ние не се бяхме сетили за това, в движение казвах някои неща на нашия фотограф, но щеше да е още по-добре да му бяхме дали предварително тази информация. В интернет има един куп списъци за важни сватбени снимки, вие може да си добавите и ваши идеи smile :

http://www.bridalguide.com/planning/wedding-planning-basics/new-must-have-wedding-photos
http://www.realsimple.com/weddings/ceremony/must-have-wedding-photos-00000000000226/index.html
Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #93 -: февруари 06, 2013, 21:24:39 »

Не... аз ще кажа нещо друго и мисля и аз да спра да пиша по темите.
Много напрежение и много гледане под вежди...

Никакви списъци. Никакви идеи, които да ангажират младоженците. Те не са конферансиета или водещи на шоу забава. Те се женят! Те трябва да се забавляват... Те не бива да виждат фотографите, камо ли да мислят за тях... нито преди, нито по време... не им е и работа...

Фотографа... добрият фотограф трябва да е невидим. Защото младоженците и гостите не са артисти и не са свикнали да ги държат под обектива и да позират. Той трябва да КРАДЕ своите кадри, репортажните и да ги облича в красота, както е казал един голям фотограф, на който станах фен - Боян Павлов smile
Всеки може да снима хора в красив замък и на голф игрище, нали така, подредени и режисирани, но не всеки може да "извлече" красотата на непринуденият момент... за това се иска талант smile

Истината е.. по малко приказки, повече работа...

Успех!
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #94 -: февруари 06, 2013, 21:30:03 »

Аз ще се престраша да отговоря на KrassyAndreev - затаих дъх, докато четях поста ти! Усетих страстта и любовта към фотографията. Браво! За повече "истински моменти"!  Bravo  Bravo  Bravo
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: февруари 06, 2013, 21:41:38 »

Имах предвид снимане на някакви предмети (пръстени, воал, жартиер, букет и тн) или ситуации (например как майката/бащата на булката гледат приготовленията, поглед на някоя приятелка или възрастен роднина в ритуалната/църквата, мила прегръдка с най-близките, хващане на ръка и тн), не позиране.
Аман от превземки.
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #96 -: февруари 06, 2013, 22:07:22 »


 На мен линковете ми харесаха flyсn, благодаря ти! give_rose Аз също съветвам младоженците да гледат повече сватбени фотографии! Така ще преценят и какво време за снимки искат да отделят!  good Иначе съм съгласна с колегата Андреев, че " улавянето на момента" е не по-малко предизвикателство  smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #97 -: февруари 07, 2013, 03:41:34 »

Имах предвид снимане на някакви предмети (пръстени, воал, жартиер, букет и тн) или ситуации (например как майката/бащата на булката гледат приготовленията, поглед на някоя приятелка или възрастен роднина в ритуалната/църквата, мила прегръдка с най-близките, хващане на ръка и тн), не позиране.

Според мен е добре ясно да си поставите изискванията и това е валидно и за видеото  и всички останали.Но такива списъци .......... ако сте си наели истински професионалист се оставяте в неговите ръце и разчитате на неговия поглед и усет.Ако трябва да обяснявате на фотографа си какво да снима........... мисля да не довършвам ..... По добре внимателно му разгледайте портфолиото и вижте има ли подобни моменти и дали ви допада погледа му върху нещата. Ако не ви допада, няма смисъл, каквито и списъци да правите. Подобен казус има и с ДЖя и плей листите - ако му нямате доверие, дайте му плей листа, ако му имате, оставете го да работи.
« Последна редакция: февруари 07, 2013, 03:48:34 от Deliysky » Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #98 -: февруари 07, 2013, 04:05:46 »

 :offtopic:Искам да се обърна персонално към всички колеги "изявили се" в последните 10тина страници. Уважаеми колеги, след 1 пост на булка следват по 10 наши. За споровете помежду ни - изобщо да не коментирам колко са полезни за булките и колко вредни за нас самите. В този сайт: http://napsfv.com/ има закрит форум за членовете, там може да спорим колкото си искаме. Темата беше много интересна и полезна само до преди 6 месеца. Очаква се темата да бъде сериозно разчистена или направо заключена. Призовавам , нека спазваме етика! Отговаряйте на потребителите кратко, ясно и съдържателно, само ако имате инфо.Не е нужно да пишем глупости за да бъдем забелязани ( поне при мен е така smile ). Не отговаряйте на провокации от типа "колко са скъпи фото услугите". Да скъпи са, но тук доста хора са фенове на системата "направи си сам" и няма да проявят интерес. Защото БГ-то е бедна държава. Миналата седмица се върнах от една обиколка на половин България, положението е плачевно и още по-лошо - няма да се оправи.Признавам, че и аз пиша много и участвам в почти всеки спор, но мисля първи да дам пример.
На феновете на безплатното също ще подам ръка ( само ако спрете да ни наричате кожодери !!!)- в края на февруари купувам нова техника. Ще снимам една сватба през Март или началото на Април БЕЗПЛАТНО , за да си тествам техниката. Офертата е валидна САМО за финансово ограничени сватби в които няма да има излишен лукс - скъпи ресторанти или 1000лв за украса. Заинтересуваните - на ЛС!
« Последна редакция: февруари 07, 2013, 04:14:46 от Deliysky » Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #99 -: февруари 07, 2013, 08:49:28 »

Ще си позволя да изкажа странично мнение по "спора" понеже хвърлях по едно око smile Всеки си говори сам за себе си, без да чете много много какво е написал другия, но и всеки е прав сам за себе си според мен. Както се казва  - за всеки влак си има пътници. Няма как всички фотографи да са еднакви и да снимат по еднакъв начин, защото тогава и всички клиенти трябва да искат едно и също или само едниния вид да получават това, което искат smile Нали затова все говорим, че всеки клиент трябва да се намери "неговия" фотограф smile Аз например харесах доста начина на мислене на К.Андреев и нашия беше избран на този принцип, но пък има такива, които предпочитат по-нагласени неща, фотографите да ги "побутнат" малко, не да си крадат моментите. Това означава ако всички фотографи стимулираха "позирането и нагласените" моменти ние да нямаме наш smile

Ще си позволя да дам съвет към бъдещите булки и мисля, че изобщо не е грешен. Аз съм на мнение, че хората като професионалисти (без значение с какво се занимават) са такива, каквито и в живота като хора т.е. ако един не ти хареса просто като човек, няма как и да му харесащ начина на работа. Няма как да очакваш шефа ти да е мечта, ако като човек е подъл и лицемерен, няма как да очакваш че ще те разбере и ще ти влезе в положението, нали? Така че избирайте професионалистите около вас, така както бихте избирали приятелите си. А и фотографа ще ви е най-близкия приятел за този важен ден...мога да го кажа вече от опит. Той е човека, който е постоянно край вас, смее се с вас и дори ако трябва ви развеселява, общо взето неговата емоция много се придава и на вас...това си е цял ден все пак. Ще споделя нещо, за което Делийски може да ме "линчува"  (това в кръга на майтапа) biggrin Ние нашата я избрахме без да сме видели една нейна снимка  blum Може и да е било грешка, но пък бяхме доволни от резултата и другото е без значение. Видяхме на студиото като цяло, но не искахме конкретно нейни да разгледаме. Но пък тя като човек много се доближаваше до нас и до нашето виждане, супер естествена и непринудена и супер емоционално. Бях убедена, че снимките, които ще ни направи ще са точно такива...така и стана smile А ние бяхме твърдо против за нагласени истории, искахме да ни хващат моментите, да си ги крадат както горе се спомена... И нея пак си предупредихме, че искаме естествена сесия, а за видеото като гледахме филм в студиото и двамата с мъжа ми бяхме на мнение - ами много хубава, ама ние не искаме да изглежда така нагласено и да се вижда докато ни снимат на сесиите - застани тук, застани там... Даже казахме че тая част не я искаме, да я махнат...за това ни разубедиха - било важна част от деня, но пък и ние нямахме толкова нагласени моменти, които да ни бъркат погледа после на филма. Но това го искахме ние, други искат друго, така че за тях тя няма да е най-доброто решение smile

Така че пак ще се повторя - за всеки влак си има пътници give_rose Важно е просто да хванем правилния за нас влак...

П.П. Поздравявам Делийски за решението за безплатна сесия give_rose Много човешко...ще направиш двама души много щастливи give_rose give_rose give_rose
« Последна редакция: февруари 07, 2013, 09:02:30 от casky » Активен
Evriala
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 204



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: февруари 07, 2013, 09:22:16 »

 И аз сега съм в процес на избиране на фотограф. За сега съм се спряла на двама, единят е много млад , но много способен. Всеки кадър е толкова емоционален, слънчев и невероятно добре изпипан. Личи, че в работата си влага много страст! Изключително много ми напомнят снимките му на един страхотен професионалист, чиито снимки обожавам. Другият вероятно има повече стаж, но сърцето ми ме тегли към по-младия. Аз самата съм творец-художник и това, което усещам в снимките на това момче ме кара да му се доверя напълно - страхотен талант! После обещавам да кача снимки!
 
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: февруари 07, 2013, 10:32:42 »

Добре ,че не съм потребител на който му се налага да си избира фотограф тепърва.Тогава просто никога нямаше да погледна втори път такава тема.Спорове и кавги и защо ли все в тая тема.Всеки път като влезна тука и се разочаровам от 5 страници писания на професионалисти и 5 мнения на булки.А те са 5 защото вече всички булки не искат да пишат тука и да спорят с вас и да бъдат обиждани и нападани.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #102 -: февруари 07, 2013, 16:49:59 »

Ще си позволя да дам съвет към бъдещите булки ...... Аз съм на мнение, че хората като професионалисти  са такива, каквито и в живота като хора т.е. ако един не ти хареса просто като човек, няма как и да му харесащ начина на работа........
Ще споделя нещо, за което Делийски може да ме "линчува"   Ние нашата я избрахме без да сме видели една нейна снимка. Може и да е било грешка....
П.П. Поздравявам Делийски за решението за безплатна сесия

Подкрепям първия абзац. Относно втория - няма да те линчувам, въпрос на късмет, също като в хазарта. Със същия успех можеше и да е обратното smile
И накрая предложението ми е за видео, не за фотосесия, аз съм видеооператор. Снимките в сайта и фейса, са на съпругата ми  (която аз критикувам 10пъти по-остро от колкото вас във форума и според мен има резултат smile  )
« Последна редакция: февруари 07, 2013, 17:16:07 от Deliysky » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: февруари 07, 2013, 17:12:46 »

Момичетата са прави, вредите много на себе си.Та вие сте гилдия, и като такава ако имате проблеми си ги решавайте не пред очите на булките.И наистина на мен ако не ми хареса даден професионалист как пише тук, дори да отида на среща с него, ще съм предубедена, което не е в ничия полза.

Делийски ви отправи много добри покани къде, какво да обсъждате, направете го, за доброто и на двете страни.

Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #104 -: февруари 07, 2013, 18:03:16 »

 Да, наистина трябва да се оставят нещата в ръцете на кандидат-булките, те сами ще получат това, което търсят. Кажете ника на този професионалист Магито. Не мисля обаче , че е уместно да препращате част от професионалистите в асоциация от фотографи, в която по-голяма част от хората наричащи се себе си сватбени оператори не са стъпвали в телевизия, нямат образование и ценз. На вас ще ви бъде ли приятно да ви консултира или лекува лекар, който не е влизал в учебно медицинско заведение или най-малкото не е практикувал професията си. Телевизионните оператори нямат място според мен в подобна асоциация. Няма логика на едно ниво да поставиш телевизионен оператор в телевизия с практикуващ фотограф като оператор. Не мога да разбера защо се рекламира непрекъснато тази асоциация във форума, има толкова много оператори на свободна практика, членове на тв асоциации и сдружения. Телевизионните оператори си имат други асоциации и сдружения регистрирани според законодателството. Няма как фотографите от фотостудията да станат членове там.
 И не на последно място - нарушават се правата на всички членове на АБРО, Филмаутор и Музикоаутор. Не се плаща и една стотинка за авторски права. Не се плащат и данъци според данъчното законодателство на страната.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines