Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 01:40:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбени фотографи - 3-та част  (Прочетена 115564 пъти)
 
Valya_Ivanova
Любопитен
*
Публикации: 33


« Отговор #45 -: февруари 01, 2013, 09:57:15 »

 good
Аз се насочих към Валди Видео, но ме издразни това, че първо им писах по мейл, а после им се обадих. По телефона ми казаха една цена, а после са ми отговорили и на мейла, като явно не са направили връзката, но там ми обявиха друга цена. Не че е голяма разликата, но все пак...  nea
А някое друго предложение?  blush
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #46 -: февруари 01, 2013, 10:33:17 »

good
Аз се насочих към Валди Видео, но ме издразни това, че първо им писах по мейл, а после им се обадих. По телефона ми казаха една цена, а после са ми отговорили и на мейла, като явно не са направили връзката, но там ми обявиха друга цена. Не че е голяма разликата, но все пак...  nea
А някое друго предложение?  blush

Това изобщо не говори добре... Лично мнение give_rose Аз заради подобно нещо, не бих се доверила. Най-малкото, че и в бъдеще ще очаквам "изненади"...
Активен
Valya_Ivanova
Любопитен
*
Публикации: 33


« Отговор #47 -: февруари 01, 2013, 11:21:52 »

Да точно, ако не ми беше пратил един дълъг презентационен мейл написан на латиница  crazy , може би щеше да е моя човек,
Всъщност за доста от нещата по сватбата си имам идея и да кажем са почти готови, но това с фотограф/видеооператор много ме мъчи. Имах два препоръчани варианта, но са заети за моята дата и май се притеснявам вече...  cray
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #48 -: февруари 01, 2013, 12:43:30 »

За кой град говориш? Може да потърсиш от друг град и да попиташ дали биха дошли...не вярвам да откажат, стига да ти отговаря на бюджета.
Активен
Фотография Русинов
Ентусиаст
**
Публикации: 57



« Отговор #49 -: февруари 01, 2013, 13:27:10 »

Да точно, ако не ми беше пратил един дълъг презентационен мейл написан на латиница  crazy , може би щеше да е моя човек,
Всъщност за доста от нещата по сватбата си имам идея и да кажем са почти готови, но това с фотограф/видеооператор много ме мъчи. Имах два препоръчани варианта, но са заети за моята дата и май се притеснявам вече...  cray


За кой град говориш? Може да потърсиш от друг град и да попиташ дали биха дошли...не вярвам да откажат, стига да ти отговаря на бюджета.

Напълно съгласен.Един истински професионалист има ясно определен принцип на ценообразуване.Една цена в имейл, друга по телефона, като нищо може да се окаже различна и крайната.Варианта с наемането на екип от друг град не е за пренебрегване.Още повече ако се обърнете към екип, който да направи пакетна услуга за фото и видео е възможно да получите определени отстъпки, отделно транспортни разходи не са толкова големи, когато екипа е от едно място, а в зависимост от разстоянието съответно е възможно да има или да няма разходи и за нощувка.Като цяло място за притеснение няма, освен не коректни "колеги", на пазара има и не малко истински професионалисти, които държат на своята репутация и практика, тъй че с необходимото внимание и търсене, ще попаднете на вашите хора.  good
Активен
Valya_Ivanova
Любопитен
*
Публикации: 33


« Отговор #50 -: февруари 01, 2013, 13:54:07 »

Аз съм от Димитровград, но не мисля, че е опция някой да дойде от там. Предпочитам да е от София, да са от едно студио / за да ползвам пакет за двете  pardon / и да ми направят страхотни снимки и филм  blush
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #51 -: февруари 01, 2013, 14:08:52 »


 Аз съм слушала много за парка в Димитровград  и снимките, които съм разглеждала е чудесно място за романтична фотосесия  smile
Активен
Valya_Ivanova
Любопитен
*
Публикации: 33


« Отговор #52 -: февруари 01, 2013, 14:11:05 »

 Offtopic
Така е, ноооо милото иска сватба в София.. явно не е чувал, "от където е жената, от там е родата"
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #53 -: февруари 01, 2013, 14:25:39 »

 
 А, създаде се впечатление, че събитието ще е в Димитровград...В София също има избор от хубави места...и екипи  chee
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #54 -: февруари 01, 2013, 14:31:09 »

 Един истински професионалист не може да даде цена по телефон, защото звучи твърде несериозно от негова страна да си направи точната какулация веднага и на момента. Просто той може да е на официален обяд, в тоалетна, на работа, която ангажира вниманието му и т.н.... Напълно нормално е да има разлика в цената по телефона и в официален имейл, това е в реда на нещата. На ден звънят десетки клиенти за всевъзможни неща, не звъни само една кандидат-булка. Професионалистът не дава цени по телефона точни, а приблизителни. Точна цена се дава в оферта официална, а не в телефонен разговор. Компонентите на ценообразуване понякога изискват време за съставяне да кажем примерно по таблица. Таблиците не се носят под мишница.
 Т.нар. пакетни цени на фото и видеоуслуги са си чиста проба рекламен трик за набиране на клиенти и представяне на първоначална ниска цена. Може ли някой да ми обясни какво печелят фотографът и операторът от т-нар пакетна цена - НИЩО освен ниска цена. Как ще се избие тази цена в последствие ? Изключение прави случаят, когато наемате фирма и тя ви предоставя оператор и фотограф. Единствено тогава тя печели от услугата пакетна цена, защото може да намали от цената на техниката и услугата за обработка на материалите в следствие по-големия оборот. Но Ванчо и Ганчо примерно няма как да го направят, те са два различни субекта с различна работа, място на работа и т.н.
 Съгласен съм обаче , че писането на маймуница е сигурен белег за непрофесионализъм. Понякога обаче има технически проблем. Редно е да се обадите и да попитате защо е такъв начина на писане и след това да си правите изводи генерални.
 50 % от имейлите, смс и т.н от кандидат младоженците се получават на латиница. какви изводи да си направят тогава професионалистите ?
« Последна редакция: февруари 01, 2013, 14:38:36 от Pachoran » Активен
Valya_Ivanova
Любопитен
*
Публикации: 33


« Отговор #55 -: февруари 01, 2013, 14:36:28 »

Напълно съм съгласна, аз не питах по телефона директно - първо се обадих, по-късно се чухме пак като още първия път го помолих просто да ме ориентира.
Молбата ми беше някой да ми препоръча добър фотограф и видеооператор
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #56 -: февруари 01, 2013, 14:41:30 »

Един истински професионалист не може да даде цена по телефон, защото звучи твърде несериозно от негова страна да си направи точната какулация веднага и на момента
За това пък аз не съм съгласна! Един истински професионалист би следвало да си знае цените, не да ми ги смята в момента за мен! Все пак се очаква да има и други преди мен, а и да има конкретна цена, не да си я измисляме на момента...
Говоря за случаите, в които става въпрос за същия град. Много ясно ако е за друг трябва да си прецениш разходите, за да дойдеш, спане ако се налага и т.н....

Молбата ми беше някой да ми препоръча добър фотограф и видеооператор
Ето ти един
https://www.facebook.com/pages/Deliysky-Studio-wedding-photography/278773366433?fref=ts
Може да разгледаш и да прецениш дали съвпада с твоите очаквания...
« Последна редакция: февруари 01, 2013, 14:43:56 от casky » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #57 -: февруари 01, 2013, 15:04:39 »

casky  , в моя склад имам точно 6 модела камери с различна комплектация на техника към тях. Имам над 25 вида озвучителни тела като марка и модел, 20 вида осветителни тела като марка и модел, сценични конструкции и прочие и прочие. Аз цената на всяко нещо не знам, има си формула и по таблица тази цена се дава на клиента. Аз нямам една камера, да знам цената и и да формирам цената на услугата. Аз не работя във фирма от понеделник до петък, а в събота и неделя с камерата от МЕТРО да си попълвам семейния бюджет. Може би при фотографите е по-лесно, във всички случаи те имат по-ограничен брой модули в сравнение с видеото, осветлението ,озвучаването....
 Просто не е редно да се дава цена по телефона, защото винаги има разлика при калкулацията и официалната оферта. Има толкова различни фактори влияещи на цената. От друга страна първият въпрос на младоженците е за цената. И аз винаги питам цената на кое ?
 Офертата чрез мейл, факс и т.н. има и доказателствен характер. Много често някои не си спомнят какво сме договаряли, дискутирали или разбирали. За това има писмена, електронна и прочие форма.
 Често при договаряне на услугата фотограф или оператор не е договорен ресторанта, или църквата, или мястото на вземане на булката, или ...... ред неща, които рефлектират върху цената, която би дал един фотограф. Ако живея в Обеля и булката е в Горни Лозен би следвала сериозна калкулация в транспортен разход. За Варна си представи, Девня и Виница. Булката може да се вземе и от Шумен...
 така, че цена по телефона не значи нищо.
 
 
« Последна редакция: февруари 01, 2013, 15:12:29 от Pachoran » Активен
Valya_Ivanova
Любопитен
*
Публикации: 33


« Отговор #58 -: февруари 01, 2013, 15:10:20 »

За да спра този спор - Обадих се на човека, тъй като ми го препоръчаха, попитах го дали е свободен на моята дата за да знам дали да му губя времето. Той ме помоли да му звънна по-късно, като самия той поясни че ще ми даде цени.
Естествено че ме интересува каква е цената на услугата, не искам да ида да му губя времето и да се окаже, че взима 1500 лева за снимки само  Oh my ...
Моля да прекратите този безумен спор. Опитах се да ползвам форума като препоръка, а не да предизвиквам разни безсмислени мъжки спорове.  beating
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #59 -: февруари 01, 2013, 15:16:08 »


 На мен определено ми е трудно да говоря за цени и колкото и абсурдно да звучи, не ги помня всичките наизуст sad Не мисля, че това е определящо за качеството на моята работа, но знам, че някои хора стават подозрителни в такива случаи  pardon От моя гледна точка не е много коректно да се разпитва за цени по телефона...особено, ако има посочени ценови пакети в сайта и там подробно е описано какво получавате срещу тази дадената сума...Това все пак не е като да попиташ колко струва килограм сирене...Знам, че покрай подготовката на сватбата има доста търчане и срещи, но моят съвет е , ако си харесате някого да отделите време за разговор - поне в скайп първоначално и така ще придобиете по-ясно впечатление... smile Ако вече имате представа за цените, но искате някаква отстъпка или намаление, питайте направо какви са възможностите, така че и двете страни да са доволни и отново - трябва да се отдели време за среща и разговор!  give_rose
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines