Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 01:28:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбени фотографи - 3-та част  (Прочетена 115492 пъти)
 
inkata
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24



« Отговор #15 -: януари 09, 2013, 22:52:39 »

@michelle, благодаря ти за съвета! Напълно съм съгласна, че личното впечатление е най-важно, и все пак ми се иска ако някой има директни впечатления да сподели тук  smile
@djdimi, мда съгласна съм..Един от тези моменти, от които няма нито една професионална снимка, беше как младоженецът върви към олтара с шаферките, а аргументът беше, че си гледал в краката и нямало да изглежда добре.  crazy
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #16 -: януари 09, 2013, 23:03:03 »

@michelle, благодаря ти за съвета! Напълно съм съгласна, че личното впечатление е най-важно, и все пак ми се иска ако някой има директни впечатления да сподели тук  smile
@djdimi, мда съгласна съм..Един от тези моменти, от които няма нито една професионална снимка, беше как младоженецът върви към олтара с шаферките, а аргументът беше, че си гледал в краката и нямало да изглежда добре.  crazy
Пропуснала е някои "решаващи моменти" колежката и си търси оправдание smile Още един глас от мен за Балевски, много добър фотограф, бил съм с него на сватба (като DJ).При Влади гореспоменатите пропуски просто няма как да се случат, едно че е много стриктен в работата, а и работи в екип с Иво Орешков и още един колега (и тримата снимат едновременно от различни гледни точки).Успех в организацията на сватбата.
Активен
inkata
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24



« Отговор #17 -: януари 09, 2013, 23:17:07 »

Много благодаря за информацията и хубавото пожелание! Първата среща ще е с него  good
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #18 -: януари 10, 2013, 01:35:25 »

Честита Нова Година и от мен! Аз съм въпросната булка и очаквах някой да каже колко е "малкото", което болшинството плаща от ваша гледна точка. Защото съм убедена, че това ще е интересно не само на мен, а и на другите булки. Аз за нас мога да кажа, че това което дадохме беше доста над предвидениия бюджет, въпреки това ги дадохме. Така, че наистина ми е интересно колко е малкото.

П.П. Освен всичко останало, което написах дадох и мнение за фотограф, но това остана незабелязано. Явно и въпросния фотограф е "назабелязан"... Защото съм убедена, че не е така...


  За Casky и всички други, които имат съмнения за основателността на цените, конкретно, за фото и видео услугите ...имайте предвид, че това не е заплащане само за един ден, както се смята. В тази цена влиза и постпродукцията, която също изисква определена техника, софтуер, умения и т.н. и е доста трудоемка. Накрая  като погледнеш целия процес от първата среща с младоженците, през подготовката за сватбата, самата сватба, постпродукцията до предаването на нещата....Не е малко, нали? girl_impossible

 Втората масова заблуда е, че ние сме необразовани и прости хора, които са намерили лесен начин да изкарват много пари - нещо като да караш такси. Т. е достатъчно е само да имаш шофьорска книжка и кола и готово- а тук даже и изпит за книжка няма няма...  sad В ерата на Интернет е повече от лесно за  всеки да бъде по-достъпен и да посочи в сайта си, например,  своето образование, опит, ценз и т.н , така че младоженците да имат една предварителна информация...И тъй като аз като цяло също уважавам придобитото образование смятам, че е нормално, това да се отразява и в цената. С други думи, младоженците сами избират дали да спестят пари като се доверят на някой, който си снима за удоволствие например или е начинаещ (лошо няма) или ще си наемат доказан професионалист, който вече има стаж зад гърба си и си е създал име- както във всяка друга професия е нормално това да вдига цената. И тук искам да направя още една вметка - сватбената фотография и кинематография са специфични области и не винаги е  достатъчно да снимаш добре, за да се занимаваш с това...

 Трето- понеже в предната тема стана въпрос за " търговски нюх" и това вече е  Offtopic Лично аз не се възприемам нито като търговец, нито като бизнес дама. Възприемам се като артист, който може да приложи уменията си по някакъв начин срещу определено възнаграждение...и мисля, че това е правилния начин, по който трябва да се гледа на нас- както музикантите, танцьорите...Ние сме тези, които освен, че запечатват някакво събитие на лента, могат да му предадат и повече магия - затова наистина е най-важно да се чувствате добре в присъствието на хората, които ще изберете да снимат на сватбата ви, както и да харесвате техния стил ...С това съм абсолютно съгласна! good

 Аз вече написах своето Новогодишно пожелание в друга тема, но още веднъж щастлива, влюбена и спорна 2013 на всички! give_rose

Активен
videoto
Ентусиаст
**
Публикации: 56


« Отговор #19 -: януари 10, 2013, 01:54:02 »

bilyana_l на първа страничка администратора ни помоли/забрани/ всякакви междуличностни  спорове и всичко друго което разводнява темата  да не се публикува -доста  спорове се развихриха в края на  Сватбени Фотографи 2 част
Може би ,чак сега виждаш поста на другите потребители  и смяташ ,че си длъжна да отговориш но нека
си оставим онези неща там  ....Разбирай го така -видно е ,че си има потребители с които е безмислено да се влиза в спор...Ти нямаше участие  и изобщо не си виновна но действително нещата тръгнаха да излизат извън контрол.Нищо лично към теб .Здраве и успешна 2013 ти желая на теб и всички близки  
« Последна редакция: януари 10, 2013, 02:00:21 от videoto » Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #20 -: януари 10, 2013, 09:29:25 »

Втората масова заблуда е, че ние сме необразовани и прости хора, които са намерили лесен начин да изкарват много пари - нещо като да караш такси.
Подобно нещо аз не съм казвала и понеже се обръщате към мен би следвало по-детайлно да се видели какво казах...

Продължавайте с Балевски, че освен като фотограф на мен лично ми е доста интересен и като личност. Попадала съм на негови изказвания тук и определено има какво да се научи от него smile

Хубав ден!
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #21 -: януари 10, 2013, 15:25:33 »

 casky, обръщението ми е към всички и то се базира на впечатления и преживявания събирани вече в продължение на няколко години...

 videoto- Благодаря за хубавите пожелания!

Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: януари 10, 2013, 15:35:29 »

Темата се заключва временно поради неспазване на предупреждението в първият пост!Междуличностните спорове може да решавате и чрез лични съобщения.Не е нужно да стават достояние на всички и не е нужно  всеки един участващ в спора да си мисли ,че има право на последно мнение,което от своя страна удължава спора и ни поставя в омагьосан кръг!

Темата ще бъде отключена ,когато лично се уверя ,че участниците в спора имат намерение да го прекратят!
Активен
silver_f
Професор
****
Публикации: 477


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: януари 28, 2013, 10:52:44 »

Темата е отключена, може да споделяте мнения  smile Ние избрахме Красимир Андреев  yahoo
Активен
Evriala
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 204



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: януари 28, 2013, 11:07:30 »

Ние сме се спрели на Николай Димитров, още не сме разговаряли с него, но за региона на Ямбол не виждам кой друг ще изпълни изискванията ми, а това, което е написал за себе си означава, че наистина мога да очаквам високи резултати. Ако някой знае още добри фотографи в този район, моля да ми пише.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: януари 28, 2013, 14:12:05 »

Не знам дали въпросът ми е за тази тема, ако не е моля да бъде преместен!
Искаме да си направим сватбен албум, както за нас, така и за родителите. Намерих много сайтове, които предлагат опцията да си направиш сам албума и да го изпратиш да го разпечатат, но не искам това. Иска ми се някой, който професионално се занимава с това да го направи - само да изпратя снимките, а той да прецени кое, как да се позиционира и оформи, а аз да избера само вида на албума, формата и броя страници. Знам, че обикновено сватбеният фотограф прави албума, но нашият фотограф не предлага такава опция. Не е проблем да поръчам на професионалист от друг град, само да се справя добре. Ще съм благодарна за инфо.
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #26 -: януари 28, 2013, 16:43:30 »


 Като фотокнига ли имаш предвид? Има и вариант дигитален фото -албум, на принципа на слайд-шоу с музика с различни преливки -  също е много хубаво  smile
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: януари 28, 2013, 16:52:06 »

Говоря за сватбен албум, искам да е като списание. Не искам нищо в електронен вид.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: януари 28, 2013, 17:01:08 »

Инлов то има няколко вида на сватбени албуми. Има такива при които се нареждат обикновени снимки. Има такива при които освен обикновени снимки има и тематимни страници /това е страница на която е разпечатана комбинация от снимки като колаж/ и третите са само с такива страници като колажи. Ти каква точно искаш?
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: януари 28, 2013, 17:18:39 »

Искам нещо такова..


Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines