Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 23:13:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 23  (Прочетена 187077 пъти)
 
merita
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 159



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: октомври 14, 2013, 09:58:18 »

merita и ние от няколко месеца бебеправим. Но това НЕ ме спира да ходя на народни танци. Не смятам на този етап да си променям начина на живот. Все пак опитите могат да продължат доста и това не значи, че трябва да се затворим вкъщи и да не правим нищо в очакване на чудото.

 Offtopic Къде ходиш на танци Wink
Луди Млади
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #421 -: октомври 14, 2013, 10:13:58 »

merita ония ден гледах филма на Beyonce Life is but a dream, в който тя расказва за първите месеци от бременноста, и как лекарите са и казали да продължи да прави това което прави в момента, че е здрава и няма от какво да се притеснява, и тя е изнасяла големи концерти в първите три месеца със много сложни танци. Но след консултация с лекари. Ако искаш да си спокойна винаги можеш да си направиш един тест за бременност ( Престо показват доста рано) ако имаш и бледа чертичка тогава ще знаеш със сигурност какво да направиш smile Успех smile
Активен
merita
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 159



Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: октомври 14, 2013, 10:47:25 »

Просто е доста рано дори и за ранен тест huhhuh.gif Реших поне тази седмица да не ходя евентулано ако има нещо да се закрепи после пак ще ходя sad  Girl_hide Сигурно Ви изглежда смешно но много много много го желая
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #423 -: октомври 14, 2013, 11:09:43 »

Аз не мисля, че е смешно!  LOVING
Относно тренировките и физическото натоварване като цяло и аз мисля като Маги. Не трябва да си променяш коренно начина на живот. Още повече, че това е нещо здравословно - и физически, и психически. Когато получиш заветните две черти, тогава се замисли за евентуална промяна в навиците ти.
Аз не съм привърженик на западните тенденции, че до 3-4 месец каквото стане - такова. Имам не малко приятелки в чужбина, които се изумяват как тук се полагат грижи за много ранна проблемна бременност и за това, че има болнични за щяло и не щяло.
И двете крайности не са желателни. Имам пред себе си пример - моята треньорка по аеробика ни водеше тренировките със страхотно темпо до към 5-я месец. Тогава всъщност разбрахме, че е бременна. Просто в залата всеки ходи с широки анцузи и късно видяхме изгубилите се плочки по корема й pardon После продължи да идва в залата, но вече намали темпото.
Е, да, ама аз съм в другата крайност. Сегашната ми бременност не тръгна добре и благодарение на засилени лекарски грижи в началото стигнах до тук.
И последно, когато най-малко го мислиш, тогава се получава най-лесно! Не се вманиачавай излишно, а се наслаждавай на моментите give_rose
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #424 -: октомври 14, 2013, 11:37:07 »

merita, защо не попиташ лекаря си? Така или иначе, преди да решите да имате дете, е добре да се направи един профилактичен преглед. Мисля, че лекарят ще знае най-добре.
Колкото за практиките на запад и на изток, според мен зависи по-скоро от лекаря. Има някои, които са доста строги и други, които са по-либерални, но повечето гледат на бременността като състояние, по време на което трябва да се внимава повече. Повечето лекари при планиране на бременност препоръчват ходене, плуване и гимнастика, както и въздържане от интензивни спортове.
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: октомври 14, 2013, 20:16:30 »

merita, няма нищо лошо в спортуването или танцуването на народни танци, просто гледай да не се натоварваш прекалено много  good

Mrs.™ , за жалост май никой няма идея, не би ли могла да се свържеш с лекаря си да питаш?
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: октомври 15, 2013, 01:41:17 »

Аз до преди месец ходех на фитнес и две седмициси карах нормално и две седмици намалях темпото, но пак си ходех. понеже следя ову с тестове и БТ и като видя че мине ову не се натоварвах прекалено. И личния ми лекар ме посъветва същото, а и на мен малко ми трябваше за да се съглася.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #427 -: октомври 25, 2013, 14:36:18 »

Здравейте, момичета  smile
 Имам едно питане към вас, което може да ви се стори глупаво, ала все пак да питам. Гинеколожката, при която ходя, ще е в болнични за няколко седмици. Не ми се иска да я безпокоя за насочване към друг лекар, понеже разбрах, че проблемът й е сериозен.
 Молбата ми е дали бихте могли да ме насочите към добър гинеколог в София за следене на бременност?
Съвсем в началото съм (т.е. не е сигурно дали ще стигнем до щастлив край), а и има нещо, което ме притеснява. Имам леки, подобни на предменструални болки от около седмица (т.е. от около края на 5 гестационна седмица по мои пресмятания). Затова ми се искаше възможно най-бързо да разбера какво се случва. Ще ви бъда много благодарна за препоръки  give_rose
                       

Включвам се много набързо, макар да мисля че вече съм съвсем off-topic. Болките се оказаха резултат от промените в матката в първите седмици. Гинеколожката допусна, че поликистозните ми яйчници са допринесли за дискомфорта с обичайните за подобни проблеми начини. С малко късмет се надявам спокойно да се преместя след известно време в съответната тема официално (все още не бързам за това на 100%).
« Последна редакция: октомври 25, 2013, 14:41:18 от michelle » Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: октомври 25, 2013, 15:26:25 »

Здравейте.
Включвам се с един може би много тъп въпрос, но аз тепърва навлизам в темата и не съм много наясно  funnytooth Rabit.
Използвах някакъв онлайн калкулатор за овулация и като резултати ми даде цели 5 дни. Аз знам, че овулацията трае 12-14 часа максимум, за това съм в огромна чуденка как да разбирам тия 5 дни...
Също така, чувала съм, че е горе-долу 14 дни след първия ден на цикъла, но по калкулатора нещо не съвпада...уффф. миналия мецес следвахме тоя калкулатор и не се е получило...sad
хелп?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: октомври 25, 2013, 15:40:20 »

Овулацията е строго индивидуална за всяка жена.По принцип се счита, че при нормален 28 дневен цикъл настъпва на 14-ти ден, но това се доказва само с проследяването и чрез фоликуметрия, няколко поредни месеца.Моята овулация се оказа на 12-ти ден при нормален 28 дневен цикъл.Да правилно знаеш, че самата овулация трае от 12-24 часа, само през това време яйцеклетката може да бъде оплодена.Хубаво е да правите секс преди евентуалната овулация, тъй като сперматозоидите могат да издържат доста по-дълго време в женското тяло.Счита се, че до 7 дни могат да издържат в жената.Също така е хубаво да има почивка между отделните сексуални контакти.Да са през ден е най-добре, за да се остави възможност на сперматозоидите да узреят.

Успех и ако имаш въпроси, насреща сме smile
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: октомври 25, 2013, 15:47:26 »

Магито, благодаря ти много:).

Ще действаме значи от рано и ще почиваме Wink.

ако не стане пак тогава чак ще пробвам с фоликуметрията, че се опитвам да не се вманиачавам и филмирам (имам такава склонност smile ), а да оставя нещата сами да си станат. Все пак сме пробвали само един месец...
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #431 -: октомври 25, 2013, 15:54:57 »

milenuity не бързай толкова с фоликуметрията, купи си ако искаш тестчета за овулация, те могат да те ориентират, въпреки че най-добре за теб от началото поне първите 6 месеца на опитите да не се вманиачаваш , за хубавите неща си трябва време smile
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #432 -: октомври 25, 2013, 16:06:21 »

 milenuity, ако искаш отиди просто на преглед, за да знаеш дали си всичко е наред. Просто за лична информация и успокоение.
 Тестовете за овулация също са хубава идея. Макар на мен например да не ми вършат работа, заради нередовния месечен цикъл. Ала са си показателни за повечето жени.
 А относно електронните и онлайн овулационни календари, за мен много добър е този на "Зачатие". Мен лично ме "дисциплинира" да следя за в пъти повече неща, отколкото само месечен цикъл и овулация. Дава много добра цялостна картина и дори станах по-спокойна на тази тема, откакто го използвам.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: октомври 25, 2013, 16:12:38 »

мерси, момичета. smile Наистина трябва да отида на лекар за всеки случай. Днес в обедната почивка (smile ) си направих къвен тест да разбера какъв резус фактор съм, че май съм отрицателен (баща ми е отрицателен), а ММ е положителен. Т.е., може да имаме проблем...Ще знам след час. Дано съм положителен!
Моят цикъл е супер редовен и си мисля наистина да пробвам с тестчетата за овулация. smile



Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #434 -: октомври 25, 2013, 16:42:32 »

 milenuity, това са опити за първото ви дете, нали? Ако е така, по принцип няма опасност при първа бременност при вашата разлика в резус - факторите  smile Освен, ако някога не са ти преливали кръв с положителен резус-фактор, ала съм сигурна, че вероятността за това е почти нулева.
 Това има значение, за да се знае как да се действа след първото раждане, за да няма проблеми при следваща бременност.

 Бъди спокойна и вярвам, че ще имате успех  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines