Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 06:15:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подарък за гостите като спомен от сватбата - 11 част  (Прочетена 207553 пъти)
 
formite
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 341



« Отговор #435 -: април 05, 2013, 13:28:03 »

Съжалявам за лошото качество, но ги качвам от компютъра и трябваше да ги намаля.


* IMG_0251 - Копие.JPG (74.01 KB, 525x335 - видяно 212 пъти.)
Активен
liliette
Ентусиаст
**
Публикации: 109



« Отговор #436 -: април 05, 2013, 13:40:23 »

formite: Страхотно се е получило ! Иначе и аз си мисля, както ти каза - пясък и pleasantry отгоре мидички. Бая време иначе трябва да събирам охлювчета и мидички, може би да спя на плажа
Активен
silver_f
Професор
****
Публикации: 477


Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: април 05, 2013, 13:42:35 »

То има доста ама мънички и то здрави трудно се намират Wink Само нз с шишенцата откъде може да ги намерим  smile
Активен
liliette
Ентусиаст
**
Публикации: 109



« Отговор #438 -: април 05, 2013, 13:54:25 »

Сега се поразрових и попаднах на това http://12672.bg.all.biz/malki-shishentsa-s-tapa-g84801
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #439 -: април 05, 2013, 14:27:38 »

Въпросът ми е към тези, които са ходили по сватби в последните години.
На сватбите, на които бяхме ние миналата година, всички подаръци бяха материални, от типа лебедчета, слончета и т.н. Честно казано, не ми допадат, въпреки че ги намирам за мил жест. На една от сватбите ни подариха нашата снимка с младото семейство и това ми се видя най-смисления подарък от всички тях, имайки в предвид, че вече рядко принтираме на хартия.

Не съм сигурна какво точно да измисля за подарък....на много места виждам и предложения за "вкусни" подаръци, т.е. от типа меденки, сладки, популярните макарони с крем, бонбони. Да де ама пък така какво ще им остане от сватбата, като ги хапнат? Та мисълта ми е дали няма да се приеме като "бяхме на една сватба ама нямаше подарък".

За или против "вкусните" подаръчета?


Освен това, когато избирате подаръчета за семейните гости, по един подарък ли предвиждате или за всеки индивидуално? Не знам как е прието, а и зависи от подаръка сигурно...
Активен
beberona
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: април 05, 2013, 14:40:23 »

Въпросът ми е към тези, които са ходили по сватби в последните години.
На сватбите, на които бяхме ние миналата година, всички подаръци бяха материални, от типа лебедчета, слончета и т.н. Честно казано, не ми допадат, въпреки че ги намирам за мил жест. На една от сватбите ни подариха нашата снимка с младото семейство и това ми се видя най-смисления подарък от всички тях, имайки в предвид, че вече рядко принтираме на хартия.

Не съм сигурна какво точно да измисля за подарък....на много места виждам и предложения за "вкусни" подаръци, т.е. от типа меденки, сладки, популярните макарони с крем, бонбони. Да де ама пък така какво ще им остане от сватбата, като ги хапнат? Та мисълта ми е дали няма да се приеме като "бяхме на една сватба ама нямаше подарък".

За или против "вкусните" подаръчета?


Освен това, когато избирате подаръчета за семейните гости, по един подарък ли предвиждате или за всеки индивидуално? Не знам как е прието, а и зависи от подаръка сигурно...

Здравей! Според мен зависи много и от паричната възможност, както и от самото подаръче. Аз лично също не харесвам така наречените "Прахосъбирачки", но ако се спреш на нещо като слонче, лебедче и т.н. според мен не е логично да подаряваш на всеки, защотото при едно 4- членно семейство, за какво са им 4 слончета. Тук бях чела булки, които си правят подаръци за мъже и жени, т.е. на жените лебед, на мъжете слонче. Мисля че е въпрос на вкус.
Според мен тези меденки са много интересен подарък, но не бих се спряла на нещо такова, защотот моята сватба ще е края на лятото и мисля че може да се разтекът. И чесно да си кажа искам да им остане спомен на гостите от сватбата ни.
Ние решихме на жените ветрила, а на мъжете пури. Сватбата ни ще е в градината, така че спокойно могат да се използват ветрилата (както казах сватбата ще е края на лятото и се предполага че ще е топло) и пурите могат да се запалят. Надявам се да съм ти била полезна smile
И пак казвам ВЪПРОС НА ВКУС   blum
Активен
bbride
Професор
****
Публикации: 439



« Отговор #441 -: април 05, 2013, 14:41:33 »

malkabulka, и аз имам твоите чуденки. Много ми харесват вкусните подаръци, но както казваш не остава спомен. Аз мислех да са курабиики, но май клоня към макарони или бонбони в красива кутия и евентуално тя да остане за спомен. Друг въпрос е, че повечето хора въобще не отчитат подаръците и дори ги оставят по масите(мъжете предимно). Ходила съм на доста сватби и съм забелязала тази практика. Особено, когато са предварително поставени на масите, част от хората директно си ги оставят там. Та затова реших да са вкусни, поне на мен да ми харесват  smile
От друга страна, много ми харесаха дървените ветрила, но не знам с какво да ги комбинирам за мъжете.
Ние със сигурност ще даваме подаръци на всеки гост- мъж, жена, дете....
А пурите?? Ами тези, които не пушат?
Активен
formite
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 341



« Отговор #442 -: април 05, 2013, 14:44:46 »

Това е подаръкът от последната сватба, на която бяхме гости аз и майка ми. На семейство имаше по една туя и плик, в който имаше описание как се гледа. Свитъкът с  пеперудата беше сложен на мястото на всеки гост като част от декорацията на масата, на него беше напечатана история за любовта. Много си харесахме подаръка, защото си го насадихме и до ден днешен като го гледаме си спомняме от къде ни е.


А това са част от  снимки с цялостната концепция на сватбата:



ТОВА СА ПОКАНИТЕ, още си я пазя   heart

Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #443 -: април 05, 2013, 14:46:21 »

Съгласна съм че е въпрос на вкус, но и аз започнах да се чудя с тези подаръчета, някак не ми се иска д аподаряваме безмислени неща, тип прахосъбирачки, неща за ядене е малко трудно края на август месец, това със снимката мнгоо ми харесва, но изпълнимо ли е когато сватбата е далеч от града?!

А каква е цената на тези пури и в БГ ли са произведени?

Накрая си мисля, че ще оставя тези подаръчета, ще има достатъчно изненади и интересни неща на сватбата...

Хаха оле май всички сме влезли в една чуденка, така като гледам!
« Последна редакция: април 05, 2013, 14:49:01 от Мрявка » Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: април 05, 2013, 14:49:37 »

Аз съм ходила на една сватба (2008г.) и тогава младоженците ни подариха тяхна снима. Готин подарък беше, обаче много бързо след това замина в един шкаф.
Лебедчета, слончета и тем подобни нещо не ми допадат лично на мен.
За ядливите подаръци съм по-скоро не, и аз съм на мнение, че като ги изядат и няма да им остане нищо за спомен.
Ние се спряхме на различни подаръци за мъжете и жените. Не са нещо оригинални, а доста често срещан подарък – юзета и бурканчета. Така всеки си получава подарък и в едно семейство няма два еднакви smile
Активен
IvaGeorgieva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 132



« Отговор #445 -: април 05, 2013, 14:55:22 »

Не съм сама с проблема за подаръчетата....Аз минах през какви ли не варианти вече....не бяха магнитчета, кутийки със сладка, стойка за тейбъл картичка, слончета и какво ли още не....определено не мога да избера нещо, което да е практично....накрая сигурно ще се откажа от какъвто и да е подарък...не ми допада идеята да подаря няколко слончета в едно семейство, не ми се иска да подарим сладките и накрая да си намерим кутийките по масите....иииии не знам вече
Активен
bbride
Професор
****
Публикации: 439



« Отговор #446 -: април 05, 2013, 14:58:33 »

То с всеки подарък се рискува да го намериш изоставен на масата.
А иначе и аз намирам за безсмислена цялата история с подаръците, но не мисля, че ще се приеме добре от нашите гости и ще трябва да измислим нещо.
Активен
IvaGeorgieva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 132



« Отговор #447 -: април 05, 2013, 15:03:05 »

Защо да не се приеме добре? Все пак всеки сам си решава какво да присъства на сватбата му и какво не...миналата година бях на сватба, на която нямаше подаръчета за гостите....не смятам че беше проблем...а и спомена от преживяването пак си го имам, не е необходимо да ми остане нещо материално...но всеки си има право на мнение...аз все още не съм се отказала напълно от подаръците, но определено ако ще имам - ще е защото нещо ми е харесало...а не заради това, че задължително трябва да има
Активен
beberona
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: април 05, 2013, 15:04:17 »

malkabulka, и аз имам твоите чуденки. Много ми харесват вкусните подаръци, но както казваш не остава спомен. Аз мислех да са курабиики, но май клоня към макарони или бонбони в красива кутия и евентуално тя да остане за спомен. Друг въпрос е, че повечето хора въобще не отчитат подаръците и дори ги оставят по масите(мъжете предимно). Ходила съм на доста сватби и съм забелязала тази практика. Особено, когато са предварително поставени на масите, част от хората директно си ги оставят там. Та затова реших да са вкусни, поне на мен да ми харесват  smile
От друга страна, много ми харесаха дървените ветрила, но не знам с какво да ги комбинирам за мъжете.
Ние със сигурност ще даваме подаръци на всеки гост- мъж, жена, дете....
А пурите?? Ами тези, които не пушат?

Моите родители не пушат, както и повечето роднини от моята страна, но когато казах на по близките, казаха "Това е нещо за спомен от сватбата". Аз лично мисля да си направя етикетчета за самите пури и да пише нашите имена.
А пурите ще си ги поръчаме от магазин за цигари.Правят отстъпки. За мен беше важно всяка да е опакована по отделно smile
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: април 05, 2013, 15:54:23 »

За или против "вкусните" подаръчета?
Освен това, когато избирате подаръчета за семейните гости, по един подарък ли предвиждате или за всеки индивидуално? Не знам как е прието, а и зависи от подаръка сигурно...
И ние като beberona за жените избрахме ветрила, а за мъжете ще е нещо от сорта - манерки за уиски, чаши за уиски, евентуално пури и т.н. Ние искахме като идея да заложим на индивидуални подаръци за всеки, а не на семейство, тъй като ми изглежда по-лично да има подарък за всеки. За децата най-вероятно ще е нещо сладко за хапване или някаква играчка. Аз мисля, че е въпрос на разбиране и усещане какво сметнеш за подходящо за подарък. В смисъл, аз не съм за за подаряване на каквото е прието, а на каквото на мен ми се струва подходящо. Плюс това исках да се придържа към темата на сватбата, която е леко винтидж-ретро стил. Била съм и на сватба миналата година със сладки подаръци, и също ми беше приятно после да си ги похапна със спомена за сватбата и не съм се чувствала, все едно нямам подарък smile Въпрос на избор и усещания Wink
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines