Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 09:12:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подарък за гостите като спомен от сватбата - 11 част  (Прочетена 207850 пъти)
 
Sunny_83
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #285 -: март 15, 2013, 13:52:20 »

Аз имам един малко странен въпрос. Може ли да нямаме подаръчета за гостите?
Как бихте реагирали вие ако сте гост на такава сватба? Ще се изтълкува ли според вас зле? Не харесвам подаръчетата дрънкулки и предпочетам да ги няма, пред това да подарявам евтни китайски буклучки.... crazy
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #286 -: март 15, 2013, 13:58:03 »

защо пък младоженците толкова се ентусиазират от това да си видят снимката и имената на магнит например - а сега разбрах че Его-то с голямо Е, определя действията  ни и понякога е малко дразнещо когато си личи и сякаш говори вместо самите нас -  " вижте ни нас - най-красивите сме - самовлюбени сме...
 
Тук нещо не е ясно! Като се говори за Его се няма в предвид това на младоженците, а на гостите girl_wink Това, че ТЕ обичат да си гледат имената. Затова са и тейбълките girl_wink Аз лично съм за подаръци, които са индивидуални до колкото могат, не серийно производство! И ако не друго поне да са надписани на тях имената на всеки гост. Нещо, което много ми хареса са тейбълка от дърво, която всъщност представлява табелка за врата girl_wink Хем практично, хем индивидуално. Но това е моя вкус, както казах - хора всякакви...

 Offtopic А и това, че предлагате подаръци за гости, не означава, че ще ме накарате да виждам нещата по друг начин  girl_wink

Sunny_83 никак не бих го приела, просот няма да го отразя. Аз лично предпочитам ако ще се подарява нещо само за да има нещо, вместо да се дават по 1-2лв. за мен и мъжа ми да купят на детето ми една кола за 2лв. и да бута цяла вечер. Той ще е много по-щастлив от нас на подобно нещо и неговото щастие ще го помня доста по-дълго от някой отбивка на номера girl_wink
« Последна редакция: март 15, 2013, 14:00:47 от casky » Активен
Sunny_83
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #287 -: март 15, 2013, 14:07:56 »

Casky благодаря ти! Добра идея даваш, но много малка част от гостите ни ще са с малки деца...
Ще помисля за някакви по-евтини практични подаръчета, имам все пак още малко време ....
Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #288 -: март 15, 2013, 15:14:22 »

Еее, каква дискусия се е получила!

Имам няколко реакции към различни неща, затова без да цитирам давам наред smile

1. Наистина е много хубаво, да има елемент на "Благодаря." В това отношение, на мен лично много ми харесва американската традиция до известен период от време след сватбата да се изпратят лично надписани благодарствени картички, в които се пише индивидуално съобщение за това колко ни е харесал подаръка или някой конкретен жест или момент от гостуването на сватбата.

2. Егото не е нещо лошо smile. То е водещо в повечето ни действия. Просто е добре да знаем, че нещо водено от нашето его не е непременно ценено и харесвано толкова, колкото ако е с мисъл за другите.

3. Нищо няма да стане, ако нямате подаръчета. На мен ми харесва много и една друга идея - на масата на гостите да има оставена картичка или табелка на която се споменава, "Вместо подаръчета за спомен от сватбата ни, направихме от Ваше име дарение в помощ на детски дом/организация/човек в нужда от помощ." Винаги много са ме трогвали тези неща, а и каузата винаги е избрана с поглед към идеи, лично вълнуващи младоженците.
« Последна редакция: март 15, 2013, 15:33:55 от helena31 » Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: март 15, 2013, 15:26:26 »

Ех, момичета, как ме накарахте да се замисля  crazy Един от малкото подаръци, които с кеф съм си сложила на рафта в хола, е именно нещо, което е с моето име и името на бъдещия ми мъж! Представлява тейбъл картички във формата на булчинска рокля за мен и във формата на сако за мъжлето и две стъклени сърчица  heart Разположила съм ги от двете страни на наша снимка от въпросната сватба danceg
Така че има много мъдрост в думите за егото  blush
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: март 15, 2013, 15:31:57 »

Еее, каква дискусия се е получила!

Имам няколко реакции към различни неща, затова без да цитирам давам наред smile

1. Наистина е много хубаво, да има елемент на "Благодаря." В това отношение, на мен лично много ми харесва американската традиция до известен период от време след сватбата да се изпратят лично надписани благодарствени картички, в които се пише индивидуално съобщение за това колко ни е харесъл подаръка или някой конкретен жест или момент от гостуването на сватбата.

2. Егото не е нещо лошо smile. То е водещо в повечето ни действия. Просто е добре да знаем, че нещо водено от нашето его не е непременно ценено и харесвано толкова, колкото ако е с мисъл за другите.

3. Нищо няма да стане, ако нямате подаръчета. На мен ми харесва много и една друга идея - на масата на гостите да има оставена картичка или табелка на която се споменава, "Вместо подаръчета за спомен от сватбата ни, направихме от Ваше име дарение в помощ на детски дом/организация/човек в нужда от помощ." Винаги много са ме трогвали тези неща, а и каузата винаги е избрана с поглед към каузи, лично вълнуващи младоженците.

Много точно си го казала smile  Offtopic Относно каузата, аз предложих на любимия и той се съгласи в поканите да напишем, че не искаме цветя, а по-добре плюшени играчки, защото след това искам да ги занесем в детски дом. Не знам до колко ще се осъществи идеята, но дори и да не стане ние пак ще направим дарението. Мисълта ми е, че когато човек иска да направи нещо винаги намира начин, а когато не иска - намира причина.
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #291 -: март 15, 2013, 15:53:01 »

Много ми харесват твоите постовее Helena! И аз се занимавам с психология не толкова задълбочено и по скоро в друга насока, но ми е много интересно да чета какво пишеш, и факта, че хорта обичат да чуват имената си съм го срещала из уъркшопове по психология на воденето на хора и менажиране на конфликтите, но някак никога не съм го свързвала с това как искаме да си напишем имената тук и там на атрибути покрай сватбата! Или че си събираме табелките от други мероприятия (сега ми мина през ума: не само от сватби а и от различни други събирания, мийтингс и тн.!)
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #292 -: март 15, 2013, 18:26:45 »

Май само аз не обичам да си чувам много името, особено ако го повтарят повечко пъти в разговор с мен. Шефът ми има навика все да споменава имената на събеседника и мен това много ме дразни  blush А като се замисля нямам никаква вещ, на която да ми пише името...и това не го харесвам. Може и да съм сбъркана  pardon

Относно подаръчетата, аз лично предпочитам такива, които могат да се консумират или употребят, сувенирчета не харесвам и не пазя nea

Хелена, ако оставяте на рецепцията малки торбички с подаръчета, може да сложите нещо дребничко  с българска роза. Това е много типично за БГ, а има и хубави продукти - някое дребно сапунче, рози за вана, свещичка и т.н.
Активен
evyevy
Професор
****
Публикации: 406



« Отговор #293 -: март 16, 2013, 00:29:34 »

   Ех, момичета, вкарахте ме в размисъл. Ние искаме да подарим на нашите гости нещо, направено от самите нас. Както вече писах, хобито ни е да изрязваме фигурки от дърво, затова и решихме подаръците за гостите да са нашите инициали, изрязани от дърво и хванати един за друг като пъзел. Сега се чудя дали не е по-добре да изрежем техните букви, пак като пъзел, а за тези, които си нямат половинка - само първата буквичка на името. Или пък целите им имена...голямо рязане ще падне smile Вие как мислите?
Активен
bbride
Професор
****
Публикации: 439



« Отговор #294 -: март 16, 2013, 00:43:10 »

Вашите имена, естествено. Денят е вашият.
Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: март 16, 2013, 09:07:09 »

И аз съм на мнение, че трябва да им подарите вашите имена Wink
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #296 -: март 16, 2013, 11:18:21 »

Аз бих го направила с техните имена, на всяко парче и в средата (разположено на двете парчета съответно), под или над техните имена датата и нашите инициали (като инициалите оформени с програма, не просто букви) girl_wink Рязането ще е голямо наистина, това по-скоро е опция за лазер. Ако ще са само инициали по-добре вашите smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: март 16, 2013, 15:08:25 »

   Ех, момичета, вкарахте ме в размисъл. Ние искаме да подарим на нашите гости нещо, направено от самите нас. само първата буквичка на името. Или пък целите им имена...голямо рязане ще падне smile Вие как мислите?
аз бих сложила техните имена, не за друго, а защото подаръците са за тях. smile Може и само инициалите им да се сложат.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: март 16, 2013, 16:49:11 »

И аз да се включа в този дебат. Аз не си харесвам името и изобщо не обичам да си го чувам, особено в тълпа с непознати. Но иначе предполагам, че повечето хора като се видят някъде името и го приемат по-лично.
Аз мисля, че тези подаръчета се дават на гостите освен като благодарност, че са уважили вашият празник и за спомен и затова на подаръчетата трябва да има нещо което да свидетелства за принадлежност към въпросната сватба. Защото като си събираш подаръчета от сватби и се озовеш с 10 слончета, на които не пиши от кога и от кога са как ще си припомниш сватбата? Което за мен е смисъла на подаръчето в последствие.
Ние сме решили да подарим малки шишенца с ракия и след време като ги отворят гостите и отпият "алкохолният дух" да им носи хубави спомени    drinkz lol . ТОва в кръга на шегата разбира се.
Активен
evyevy
Професор
****
Публикации: 406



« Отговор #299 -: март 16, 2013, 18:11:56 »

   Резултатът е равен 2:2 smile Може би трябва да обмислим предложението на casky, т.е. техните имена като пъзел + нашите инициали. Проблема е, обаче, че ще станат много дълги (например, гости с имена Маринела и Константин), а и ще трябва отсега да се захващаме да режем, за да сме готови до септември smile Сега, като се замисля, можем да ги използваме и като тейбълки - така ще си спестя времето за изработването на тейбълки и ще го вложа в рязане на буквички smile Благодаря ви!
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines