Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 06:23:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подарък за гостите като спомен от сватбата - 11 част  (Прочетена 207714 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: март 12, 2013, 18:43:30 »

това последното дори не съм го чувала за БГ сватба...
Така сме тук, вървим с известно закъснение.
А вие след като ще подарявате нощувка, това си е повече от запомнящ се дар към гостите.
Ние подарявахме торбички с лавандула, гостите твърдят че си ги ползват по предназначение в гардеробите.доколко е така, не знам, те си знаят.
Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #256 -: март 12, 2013, 19:58:46 »

това последното дори не съм го чувала за БГ сватба...
Така сме тук, вървим с известно закъснение.
А вие след като ще подарявате нощувка, това си е повече от запомнящ се дар към гостите.
Ние подарявахме торбички с лавандула, гостите твърдят че си ги ползват по предназначение в гардеробите.доколко е така, не знам, те си знаят.

Напиши в Гугъл out of town guest bags. Тук има разни примери http://pinterest.com/nspiredhoneybee/wedding-out-of-town-guest-bag/

Между другото, това се прави дори ако не се заплащат нощувките от гостите. Просто се оставят торбичките на рецепцията с имена на кой се дава при чекиране в хотела. Аз обмислям да го направим с някои местни лакомства и други дребни работи.
Друго, което се прави често тук но не съм виждала на сватбите в България, е кошница с разни продукти оставена в тоалетната/банята за гости - крем за слънце, ако сватбата е на открито, лепенки, превръзки, т.н. не знам още какво слагат. Това според мен е вече леко прекалено, но не мога да преценя.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #257 -: март 13, 2013, 10:59:37 »

helena31, по мой опит, гостите от България чакат подарък от чужбина, нещо, което тук го няма. Децата подариха сувенирни лъжички от града, в който живеят. Е, сватбата беше с малко хора и цена от 7$ беше поносима. За гостите от чужбина пък имаше подарък с продукти от българска роза.
Намирам за много мило да се оставят дребни подаръци на рецепцията, независимо дали гостите са сватбари или идват по друг повод. Благодаря за идеята, ще я приложа и за гостите на фирмата ни.
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #258 -: март 13, 2013, 11:05:56 »

helena31, по мой опит, гостите от България чакат подарък от чужбина, нещо, което тук го няма. Децата подариха сувенирни лъжички от града, в който живеят. Е, сватбата беше с малко хора и цена от 7$ беше поносима. За гостите от чужбина пък имаше подарък с продукти от българска роза.
Намирам за много мило да се оставят дребни подаръци на рецепцията, независимо дали гостите са сватбари или идват по друг повод. Благодаря за идеята, ще я приложа и за гостите на фирмата ни.


Да и ние така мислехме, българска роза и нещо типично за мястото където живеем за българските ни приятели, но в крайна сметка нищо типично не можахме да измислим, което да не се разпада при 30 градуса температура, затова м и м-чета, въпреки че незнам длаи и те няма да се разпаднат, да видим...
Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #259 -: март 13, 2013, 13:59:02 »

helena31, по мой опит, гостите от България чакат подарък от чужбина, нещо, което тук го няма. Децата подариха сувенирни лъжички от града, в който живеят. Е, сватбата беше с малко хора и цена от 7$ беше поносима.
Според моя опит това винаги го чакат много хора, но не и най-близките ни. Слава богу, на нашата сватба не сме канили такива дето да идват за подаръците КЪМ тях точно в този ден smile Пък и аз не съм човек, който да прави нещата според това кой какво очаква. Но иначе за съжаление си много, много права.
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #260 -: март 13, 2013, 14:15:07 »

Аз само не разбирам защо "за съжаление", аз абсолютно не смятам че някой ходи на сватба с идеята: оле сега как ще получа подарък за 5лв. Това е мил жест от страна на младоженците, да остане нещо малко на хората, което да им напомня за този ден. Аз лично имам такова подаръче И ОТ СВАТБА провела се в Ню Йорк на двойка американци - младоженци, имам такива подаръчета и от сватба в Испания, Франция, Швейцария и съвсем наскоро и от Германия, аз лично го намирам за много мил жест, пазя си подарените ни неща и си спомням с умиление за празненствата, на които имахме честта да бъдем гости.
Това са символични неща, с отпечатани думи от младоженците, имената им или датите на сватбите им, неща не струващи повече от 10 български лева смятам, повечето и на мнгоо по-малка стойност, не мисля, че съществува човек, който отива с мисълта на сватба как ще получи подарък за 5 лева.
Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #261 -: март 13, 2013, 14:44:35 »

Аз само не разбирам защо "за съжаление"

Може би не съм се изказала правилно. Става дума за това, че и по мои наблюдения когато младоженците живеят в чужбина (а да не говорим пък ако единия от тях е чужденец както в нашия случай) често се случва да има някакви очаквания от гостите за нещо "дето го нямаме в БГ." За мен това е малко тъжно, защото ние пък умишлено търсим и мислим за вариант за нещо автентично българско, дори най-добре домашно произведено. В този смисъл, дори да са клишета ракийките и медчетата.

Иначе и аз мисля като теб. Покрай естеството на работата и средата си съм била на над 20 сватби в последните 5 години, кума на 2 и шаферка на 4. И от всичките си пазя подаръчетата, освен тези дето бяха за ядене. Аз съм сантиментална натура. Но стойността им аз мен - предполагам и за теб - не идва от това какъв ТОЧНО е предмета или откъде, а е фукнция от емоцията. За твоята идея - много ми харесвва. Виждала съм такива бонбонки М и М с имена и са много сладурски. Какви цветове са?
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #262 -: март 13, 2013, 14:58:54 »

Иначе и аз мисля като теб. Покрай естеството на работата и средата си съм била на над 20 сватби в последните 5 години, кума на 2 и шаферка на 4. И от всичките си пазя подаръчетата, освен тези дето бяха за ядене. Аз съм сантиментална натура. Но стойността им аз мен - предполагам и за теб - не идва от това какъв ТОЧНО е предмета или откъде, а е фукнция от емоцията. За твоята идея - много ми харесвва. Виждала съм такива бонбонки М и М с имена и са много сладурски. Какви цветове са?

Точно това беше и моята мисъл, тези малки нещица имат емоционална стойност, а не материална, и аз съм мнгоо сантиментална, та затова и тези малки жестове за мен лично са от значение.

По повод подаръците и чужбина, мисля си често ли се прибираш в България? Защото според мен нещата поселдните години от тази гледна точка са се попроменили. Разбира се аз имам само моята среда за пример, и може би тези ми наблюдения се дължат и на това, че вече нямам почти приятели, които да останаха в България, повечето завършиха навън и работят и живеят навън, та това с подаръците малко вече се поизтърка, не е нещо рядко срещано, да не говорим че в БГ вече рядко се срещат неща, които да липсват в сравнение с останалите държави, просто всичко е въпрос на възможности да си ги позволи човек.

За м и м, има най-различни цветове, мен ме спира да ги поръчам все още именно това, че няма да останат за спомен.
« Последна редакция: март 13, 2013, 15:04:37 от Мрявка » Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #263 -: март 13, 2013, 15:08:38 »

Точно това беше и моята мисъл, тези малки нещица имат емоционална стойност, а не материална, и аз съм мнгоо сантиментална, та затова и тези малки жестове за мен лично са от значение.

По повод подаръците и чужбина, мисля си често ли се прибираш в България? Защото според мен нещата поселдните години от тази гледна точка са се попроменили. Разбира се аз имам само моята среда за пример, и може би тези ми наблюдения се дължат и на това, че вече нямам почти приятели, които да останаха в България, повечето завършиха навън и работят и живеят навън, та това с подаръците малко вече се поизтърка, не е нещо рядко срещано, да не говорим че в БГ вече рядко се срещат неща, които да липсват в сравнение с останалите държави, просто всичко е въпрос на възможности да си ги позволи човек.

За м и м, има най-различни цветове, мен ме спира да ги поръчам все още именно това, че няма да останат за спомен.

Да, прибирам се доста често. В моята най-близка среда такива хора няма, никога не е имало ако трябва да сме честни. Но определено не е изчезнало като масов манталитет, колкото и да е неприятно. Самата аз не се дразня чак толкова, даже ми е по-скоро смешно. Но подобни комемтари за това кой какво очаква понеже мъжа ми е американец бяха доста дражнещи когато се опитвахме за 2 седмици да се занимаваме директно със сватбени услуги. Откакто се доверихме на най-добрата организаторка на света, вече поне не стигат до мен smile

Не се притеснявай, че няма да останат. Първо, някой хора може и да си ги снимат с телефона за спомен smile. Второ, ами аз си спомням и такива, които съм изяла. На една сватба, майката на булката беше направила шоколадчета във формата на лего. На друга имаше шоколадчета с персонализирана опаковка.
Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #264 -: март 13, 2013, 15:57:39 »

Ние подарявахме торбички с лавандула, гостите твърдят че си ги ползват по предназначение в гардеробите.доколко е така, не знам, те си знаят.

Това в удоволствие бих го ползвала. Даже бих искала по 2-3 smile. Страхотна идея.
Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #265 -: март 13, 2013, 16:00:23 »

Намирам за много мило да се оставят дребни подаръци на рецепцията, независимо дали гостите са сватбари или идват по друг повод. Благодаря за идеята, ще я приложа и за гостите на фирмата ни.

Да, и на мен тази идея много ми допада. Особено когато има картичка с марка вътре - винаги когато пътувам имам желание да пратя картичка, но никога нямам време да търся марки.
Други добри идеи са карта на града (ако гостите ще обикалят сами), билети за градския транспорт, вафли, ядки, сокче.
Активен
artexstudio
Новак
*
Публикации: 9


http://svatbeni.artex-studio.com/


« Отговор #266 -: март 13, 2013, 18:23:29 »

Здравейте момичета, надявам се да не се отчете като спам или реклама - изпращам Ви снимка на Сватбени магнити във формата на България, които могат да бъдат с индивидуален дизайн - снимка на мястото, където ще се състои сватбата. Този Модел сувенир предпочитат именно младоженците със различно гражданство /в конкретния случай ТЯ е от България а ТОЙ е от Испания/
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #267 -: март 14, 2013, 11:01:22 »

Може малко да ме осъдите, но за мен подаръците за гостите са "най-малко нужния разход", не бих искала да се изразявам по-грубо  blum Дори не виждам смисъл в тази идея... Естествено, комплимент към гостите, уважение, ще кажете... Може би, аз не се впечатлявам от тези неща. Била съм на доста сватби и никога тези подаръчета не са ми правили впечатление. Дори, малките късмети, които хвърлят след гражданското са много по-сантиментални и симпатични, според мен... От тях съм си направила колекция в една кутия. Хи хи хи.
Все пак, за да не пропускаме традициите, и ние ще имаме подаръчета. Ще бъдат "огромни" ръчно правени бонбони или цветни курабийки с фондан - поне да се засладят хората  tease
Активен
artexstudio
Новак
*
Публикации: 9


http://svatbeni.artex-studio.com/


« Отговор #268 -: март 14, 2013, 11:57:28 »

Може малко да ме осъдите, но за мен подаръците за гостите са "най-малко нужния разход",  ....
lol Въпреки че съм на "отсерщния бряг",  намирам резон в думите Ви, но като погледнете прагматично цялата концепция на сватбата и всичките подробности, са един допълнителен разход и много от тях могат да попаднат в графата "ненужен".. Но казват, че малките жестове са онези неща които правят завършен ефект УАУ" и ни карат да въздишаме с усмивка след време.. Когато всичко е добре организирано, взели сме под внимание всеки детайл, помислили сме сме за гостите си по някакъв начин - било то да сме ги подсладили с нещо вкусно, да сме им благодарили с малка бележка или подаръче - все е един и същи е резултатът - усмивка, умиление, комплимент, уважение, признание че са били част от един незабравим и значим ден..
Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #269 -: март 14, 2013, 17:57:14 »

Аз съм съгласна с Josephine. Това се опитвах още от началото да кажа, но тя по дипломатично се изрази може би. Според мен ако ще има подаръчета, не е необходимо човек да се прехласва особено по тях, понеже стойността им е най-вече емоционална. Но ако трябва да има, не е лошо да са ядливи. затова и ракиййките и сладкото и бонбони и тн са ми любими.

Между другото тенденциите в американските сватби е да няма такива напоследък. Освен ако някоя майка или свекърва не държи много на тях. Освен това, тази традиция за подаръчета тук я тръгнала от детските партита за рожден ден, така че да всяко дете да има подаръче, че да не се сърдят. Сега напоследък я виждам само там както и например на техния еквивалент на погача, baby shower. А в България просто нямаме таква традиция за подаръчета по всяко парти; така че дори знам, че по-възрастните гости дори и не разбирам особено много, камо ли да се сърдят че нямаме smile

За да не съм голословна, ето последното мнение от един американски форум за булки, който чета (от раздела за подаръчета):
http://boards.weddingbee.com/topic/what-type-of-favor-would-you-like-to-receive#axzz2NQRNSqbk
Оргомната част отговори са или нищо, или нещо за ядене.
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines