Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 18, 2024, 21:30:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Междумесечна седмица: 29.10 - 04.11.2012  (Прочетена 27627 пъти)
 
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #60 -: ноември 01, 2012, 14:14:05 »

Я да се отчета докато не е свършила седмицата smile
Голяма дискусия с този коктейл - няма да споменавам че съм пристрастна към цвета - любимата ми чанта е в същия цвят, казва се mink   pardon
Иначе, честит празник! Аз също не празнувам Хелоуин, както обича да казва мъжа ми: "Скоро и пуйка за деня на благодарността ще започнем да печем, срамота!!!"

Муунче, макар, че не писах, да знаеш, че ти стисках палчета  good

Всички болни - бързо да предприемате мерки и да оздравявате, ей  beating
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: ноември 01, 2012, 18:09:42 »

Josephine, за жалост - не, има няколко специалности които ги следят мн строго от европейския и поне за в момента е така системата, че трябва да минеш вс. наново, даже доста сериозно се гледа на всичко, лекции , упражнения... ама ми е интересно, запознах се с нови хора, мисля че все пак не съм сгрешила с тази си нова цел, а пък и ме направи по-силна и по-щастлива, че успях сама да си сбъдна желанието  heart

аз съм малко по-добре, след като спах повечето от деня  heart на топло в леглото  good само глас нямам още, едва ме разбират наште като им говоря, а пък камо лу звуците `аха, да, хаха` общо взето само на по-дългите думи може да излезе малко звук по средата на думата  pardon хахахахха

пращам ви целувки  give_rose girl_wink
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: ноември 01, 2012, 19:22:20 »

Момичета утре ще ви чета, че много сте писали.

Аз да се похваля, че днес си запазихме час и дата в гражданското- 15.06.2013 danceg
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: ноември 01, 2012, 20:16:18 »

мн се радвам за вас,  heart бравос!
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: ноември 02, 2012, 08:51:20 »

Ясно Езра, питам защото на повечето места признават, ама там изглежда по-изкъсо ги държат. Аз много се чудех дали да не запиша едно второ висше, ама е толкова под въпрос работата...иска ми се но трябва да е задочно защото бачкам. Хубаво е да е в Бургас където съм аз, ама тук пък няма много варианти....

Бях чела преди време че давали някакви пари когато си записан студент и родиш...има ли нещо такова? Моля някой по-информиран да сподели?
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: ноември 02, 2012, 11:04:04 »

Здравейте, сладурки!
Честит ни петък!!! chee За мен даже е двоен празник, защото съм си взела ден отпуск днес danceg Първо обаче работата, после празнуването, че днес имам да уреждам някои документи
Josephine, имаше нещо такова с бременните студентки, но бях чула, че ще се заемат с този въпрос, защото имало много бременни, които се записват като студентки само заради парите. Не знам в момента какво е положението дано някой по запознат да сподели smile
Днес не сте много активни, но това сигурно е заради липсата на днешното кафе, веднага поправям това (малко в американски стил, още ме държи темата за българските и американските празници затова blum)
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #66 -: ноември 02, 2012, 11:10:41 »

Нямам търпение да дойде края на седмицата и да се отдам на релакс... за това кафето от мен днес е в такава форма:



Правите ли си масаж с кафе понякога?
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: ноември 02, 2012, 11:15:50 »

Муунче, аз именно заради това питам, защото бях чела в бг-мамата че много девойки се записали специално като разбрали че са бременни за да вземат тази помощ, май нещо от сорта на 2000лв ми се върти в главата...ако е валидно това и наистина ги дава държавата нормално е да се възползват.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #68 -: ноември 02, 2012, 11:40:29 »

привет и от мен в петък smile
За жалост се събудих с гърлобол sad Цяла бременност изкарах без настинки и вируси (коеот си е цяло постижение за мен) и точно сега това гърло cray

Josephine, вярно е това за еднократната помощ за студентките, които имат деца. Много мами се записаха да учат магистратури заради тия около 2000лв. Аз лично съм от хората, които като се захванат с нещо искат да го довършат, а и не ми се учи повече и не смятам, че е редно само да записвам заради паричната помощ, но всеки си има своите доводи. Друг е въпроса държавата колко се грижи за младите семейства и положителния естествен прираст  pardon

Ах, киви, как се размечтах за ароматна гореща вана.....Иначе вместо кафе ползвам други ексфолианти, нямам търпение да си проведа една домашна антицелулитна програма след като се роди Бубето.

Муунче, много свежо кафенце smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #69 -: ноември 02, 2012, 14:16:47 »

Привет на всички!
Josephine, ако имаш време, прочети и темата "бременност, майчинство и закони" тук, имаше доста коментари по въпроса.Мисля, че имаше изискване да си редовно обучение и да си взела определен брой изпити. не ми се ходи в темата, защото преди време яко ме насметоха, като изразих мнение, че не ми харесва връщането на 24 месеца назад за база при сумата за плащане.
Аз ползвам трици от кафе. Вкъщи пием шварц /по- едро смляно/. Смесвам ги с лимон и зехтин и търкам леко лицето и тялото. По принцип имам хубава кожа по видимите части от тялото и не мога да кажа, дали има особен ефект, но ми е приятна миризмата. Пък и уж правя нещо за разкрасяване два пъти месечно. И за пореден път казвам, че много обичам да дъвча зърна кафе.
Приятен ден, аз отново излизам в града да атакувам НОИ и НАП. Само при тази мисъл настръхвам и ми се свива гърлото по необясними причини. Винаги очаквам, че ще има проблем с документацията.  diablo
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: ноември 02, 2012, 15:16:10 »

Мерси и на двете ви за хелпа....аз разпитвам защото имах намерение да запиша второ висше и ще ми дойде много по-добре ако наистина има такова нещо. Знам че се попълват разни документи за да получиш помощта. И не, нямам намерение да се записвам само заради нея, а попринцип. Преди доста време като бях гледала в нета беше питала една девойка дали може ако е задочно и й бяха казали че може, така че и така става. Трябва да прочета темата да видя ако има други условия smile
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: ноември 02, 2012, 16:10:25 »

Josephine 2880лв се изплащат на майки студентки редовна форма, но ако вече имаш бакалавър, трябва да запишеш магистратура т.е не може пак бакалавър. За помощта може да се кандидатства до навършване на 6 месеца на детето.
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: ноември 02, 2012, 16:26:26 »

аз съм завършила едно висше магистратура, ако записвам нещо ще е нова магистратура предполагам, или пък наново цяло висше пак 5-6 години. Ако е задочно имаш ли инфо?

и друго, има ли значение дали съм записла висшето докато съм била бременна, или преди да забременея, или след като съм родила?
« Последна редакция: ноември 02, 2012, 16:28:10 от Josephine » Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: ноември 02, 2012, 16:36:53 »

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=685118.0  тук всичко е обяснено.
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: ноември 02, 2012, 16:46:25 »

мерси много!
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines