Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 06:27:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: DJ за сватба част 2  (Прочетена 191913 пъти)
 
kali87
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: януари 19, 2014, 20:43:40 »

kali87,
Ето една идея за сватбена игра, която със сигурност няма да я има на другата сватба :

http://www.youtube.com/watch?v=20V9LgQ22sI#t=11

Много се снях на клипчето, ама като си представих, че това са моите гости.... едва ли ще им е приятно
Активен
samatatia
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #271 -: януари 20, 2014, 13:29:51 »

Оле, на мен направо ми е просташка и пошла тази "игра" girl_impossible! Но и аз съм от тези, които не смятат за прекрасен ритуала по бъркането под полата на булката пред всички гости, с крайна цел - победоносно развяване на жартиер  angry, та трудно бих могла да дам обективно мнение за подобен вид игри.
Иначе мога да предложа нещо, което присъстваше на нашата сватба: имахме фолклорен състав, който след като потанцува известно време измъкна първо кумовете, сложиха им престилка, пояс, шапка, забрадка и танцуваха с тях смешни танци, много бяха сладки и забавни. След това бяха наред двама случйно подбрани госта и младоженеца и те бяха преоблечени и ги караха да правят смешки, беше много забавно.
Мрявка, може ли да споделиш кой е фолклорния състав който сте наели. Прочетох твоята страничка но не можах да намеря нищо за него. Мерси!
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: януари 23, 2014, 08:39:11 »

Момичета, можете ли да ми обясните какво прави водещият на сватбата, а DJ-ят не прави. Вече три пъти ме гледат странно мои познати, като им кажа, че няма да имам водещ  nea
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #273 -: януари 23, 2014, 08:46:31 »

ние също нямахме водещ, ходих само на една сватба на която имаше водещ-а, и правеше същото което правеше и нашият ДЖ, казваше какво следва, представяше ритуалите като : влизане на младоженците, захранването, ритането на менчето, първи танц и всички останали ритуали, общо взето повечето ДЖ действат като водещи също, за мен лично е ненужно да има и водещ ако сте наели ДЖ който се справя с всички ритуали  good
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #274 -: януари 23, 2014, 09:10:02 »

Според мен водещият е абсолютно необходим, незнам как се е случило, но аз в БГ на сватба без водещ не съм ходила до сега (била съм гост на общо 5 сватби в бг). Работата на водещия е да води цялата сватба, да дава рамките на тържеството, ако е и дж, няма как да е толкова гъвкав, да се движи между/пред/около гостите, да обикаля, за да координира всичко. Специално при нас водещият беше и координатор (имахме координаторка, която обаче беше напълно излишна според мен, тъй като водещият вършеше цялата й работа, т.е. подканваше хорта накъде трябва да се отправят след ритуали, коктейли и тн, организираше главните участници, гледаше за фото, видео и прочее, и междувременно водеше, та със всичките тези задължения не си представям да е завързан зад един дж пулт изобщо pardon
« Последна редакция: януари 23, 2014, 09:20:00 от Мрявка » Активен
sparkle
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #275 -: януари 23, 2014, 09:14:07 »

Здравейте момичета,
Аз съм нова във форума и бързам да кажа, че аз няма да се женя(поне не скоро).  ;)Просто помагам с организацията на сватбата на сестра ми. Исках да ви попитам дали някой от вас има отзиви за DJ Красимир Манолов. На мен много ми се искаше Стоян Петров да наемем, но тази дата вече е заета. Пък и все пак това не е моята сватба-сестра  ми трябва да реши. ще се радвам ако споделите мнение за DJ Краси. smile
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: януари 23, 2014, 09:17:18 »

Мрявка, благодаря! Явно ще си го спестя това. Като цяло мисля да спестя координатор, а пък воденето по такъв начин не ми е симпатично.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #277 -: януари 23, 2014, 09:23:46 »

 Мисля, че в темата за ДЖ започнаха да се говорят абсолютни глупости. Основен водещ на сватбата в София е ДЖ-ят,в 90% от случаите. В провинцията - не, там хората имат друго възприятие и виждане за водещ. И може би с основание, то кой ли не е ДЖ. Убеден съм, че в по-големите градове също основен водещ е ДЖ. Личният ми опит показва, че привинциалните сватби са основно с водеща/водещ. А те са твърде малък процент от сватбите изобщо .
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: януари 23, 2014, 09:26:36 »

При мен първоначалното отхвърляне на идеята "водещ" дойде именно от DJ-я, който ще бъде на нашата сватба. Той дори се засегна като го попитах какво прави водещият, въпреки че въпросът ми беше чисто любопитство. Впрочем и той каза това, което и Pachoran. Но след като ме гледаха ето така " shok" три дами, реших да попитам.
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #279 -: януари 23, 2014, 09:33:20 »

Pachoran, каква е тая ГЛУПОСТ! "Провинциални" сватби!? Българската сватба си е българска независимо дали е в София или Варна, абсолютно недопустими сравенения правиш! И между другото само за инфо три от сватбите, които споменах по-горе бяха "столични" good
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #280 -: януари 23, 2014, 10:01:15 »

оф не му обръщайте внимание  NO

Аз точно на Софийска сватба съм ходила с водеща, така че няма значение. Ако наистина има сложни неща от които има нужда от водещ ще си наемете такъв, няма нищо лошо в това, аз смятам ако ДЖ е достатъчно добър и вие му вярвате че ще се справи  няма нужда.

Впрочем сега се сетих за една игра на сватбата на която ходих с водещата, тя много добре се справи защото именно беше между хората. Направиха т.k "Dance off" разделиха момичетата и момчетата на две групи и им пускаха песни и се надиграваха. Верно че компанията беше много голяма, Около 20 момичета и също толкова момчета и бяха много щури и им се получи много добре, всички гости се заливаха от смях, и с ДЖ не съм сигурна че щеше да се получи толкова добре, понеже тя беше сред хората и ги предрасполагаше.
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: януари 23, 2014, 10:09:36 »

За тази игра ни разказа нашият DJ и също ми се стори доста забавна. Той си я води. Явно наистина си зависи от професионалиста.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #282 -: януари 23, 2014, 10:11:02 »

Специално за Бургас, ДЖ-ите са си и водещи. Нашият се справи прекрасно, даже повече от прекрасно, беше перфектен във всяко едно отношение и нямаше гост, който да не е впечатлен, дори няколко души му поискаха контактите, защото и тях ги чакат сватби. Водеше си ритуалите без грам проблем (пускаше си фонова музика и идваше при нас, не си е седял зад пулта). Също така имаше уникално чувство за хумор, не знам как е в другите градове, но при нас известните ДЖ-и са били водещи по радиа, може би за това имат повече дар слово и им се получава.  pardon

Предполагам навсякъде са възможни и двата варианта, зависи от очакванията и представите на двойката, както и от възможностите на професионалистите.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: януари 23, 2014, 10:42:44 »

Във Варна ДЖ си е и водещ.Но това което съм забелязала е ,че ДЖ винаги си има помощник и много често когато той излезе да води дадена игра или ритуал другия ДЖ или помощник незнам какъв се води точно пуска музиката.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #284 -: януари 23, 2014, 10:55:16 »

 Мрявка, колкото и лошо да ти звучи словосъчетанието провинциална сватба, истината е такава. Сватбите в България изобщо не са едни и същи, различават се по много неща. В столицата имаме общо взето голяма еднаквост. Но на други места нещата са наистина коренно различни. Църковният ритуал дори често е различен по отношение на последователност на ритуалите. Има цели региони, в които разликите са огромни. Има неща, които никога няма да видите при масовата сватба, т.е. столичната. Масова казвам, защото основният брой сватби е в София.
 Примерно в Северозападна България основен е духовият оркестър, често от младоженеца, до края на ресторанта. ДЖ е по-популярен в по-големите градове, главно областни. И то често в съчетание с духовият оркестър, оркестър, певица-водеща... В Източни Родопи почти ДЖ няма, имаме оркестри според етнически признак - турци, помаци, българи, цигани.Оркестрите са абсолютно различни. В Западни Родопи - основно оркестри по етнически признак....и т.н. Нищо от изброеното до тук и видяно многократно от мен не е характерно за масовата българска сватба, която като брой в София е най-голяма. А който не вярва на всичко това да напише в Чичко Гугъл сватба в еди кой си град, различен от този, в който се намира и сам да прецени да ли зурлите от Гоце Делчев пищят по варненските улици или валдхорната и тромпета в Пловдив, или тамбурата от Благоевград в Бургас...
 Мариола, имам чувството, че си ходила на повече сватби от мен !
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines