Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 20, 2024, 17:08:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 17  (Прочетена 177656 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: ноември 26, 2012, 13:37:51 »

След дълго чудене и колебание каква количка да вземем ,чудейки семежду  jane, cam pulsar. mutsy, решихме,че разликата в цената май не е много голяма и вероятно ще се спреме на количка Stokke xplory. според много хора това едва ли не енай- доброто. Не знам дали е така и дали е оправдано толкова пари да се дават заколичка. Моля ви,ако някой има такава да сподели впечатления. грабна ме това,че детето е близо до майката и че дръжката е много дълга и удобна,както и невероятния дизайн.
заслужава ли си парите,проблем ли е че предните колела не се заключват,до кога реално се ползва коша за новородено и побира ли се лесно в багажник,предвид на това,че в сгънато положение е малко дълга.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: ноември 26, 2012, 13:54:05 »

Руми, при този модел колички ме притеснява, че седалката (не мога да преценя коша за новородено, но май и за него се отнася) ми се вижда много малка. Аз съдя по моята количка, която е доста по-голяма, а и по детето, което също беше и е едричко. При неговите размери и шавливост трудно бих могла да използвам тази количка дори до годинката, а нашата спокойно я ползвах две години - можеше и сам да слиза и да се качва. Да каже, който има такава, но аз лично не виждам чак такова предимство в това, че детето е на високо и близо до майката. Така или иначе майката не стои наведена над детето с часове, за да е важно. Според мен си прецени колко време искаш да я ползваш. И другото е, че за мен багажникът беше много важен, а в случая не може да говорим особено за такъв.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: ноември 26, 2012, 14:01:13 »

Светли и на мен ми се вижда малка,но я дават до 15 кг.като се има предвид,че е норвежка а те са едри хора,не би трябвало да има проблем, седалката е по скоро плитка. наистина се чудя, за това искам някой с опит да каже мнение.

Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #63 -: ноември 26, 2012, 14:11:14 »

Светли и на мен ми се вижда малка,но я дават до 15 кг.като се има предвид,че е норвежка а те са едри хора,не би трябвало да има проблем, седалката е по скоро плитка. наистина се чудя, за това искам някой с опит да каже мнение.


Руми пиши наcarol тя е с количка на Stokke.

И аз съм на мнението на Светлито - не стоиш с часове преведена над количката така ,че това едва ли е голямо предисмтво.Аз бях се насочила към АВС колички ,но в крайна сметка сме с количка на QUINNY  и сме много доволни.

Руми сама прецени дало това е количката за теб и бебчето smile и мисля няма да сгрешиш.

Успех
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: ноември 26, 2012, 14:11:58 »

Руми аз имам такава и съм страшно доволна.Сега поред , преди дни излезе но пазара стоке ама с друго шаси.Аз имам количка и легло стокке  кпъглата кошара която подле става овално легло.Коша за новородено.Мария е дълга за месеците си - 2 месеца  62 см побира се спокойно до към 3месеца ще я возя там, седналото положение може да става легнало  може да гледа към теб и в обратна посока.Става до 3 годинки имаме познати с такава количка и детето е на 3 и още я ползват.има чанта и багажник който изглежда малък,   но аз спокойно като пазарувам го пълня и ми стига , а в чантата носа шишета и др принадлежности а в самия кош има джобчета в които можеш да сложиш памперс,мокри кърпи и т.н.Лесно се сгъва и става като количка за голф за носене на стикове.удобна е че можеш да а караш  както нависоко така да я свалеш т
е се регулира.НАправена е в НОрвегия за разлика от повечето мейд ин чайна...забравих...бута се без усилия с една ръка както и така се сгъва и разгъва, ако трябво сега да си купя количка или стокке или мима чари .това е мое мнение ако искаш да знаеш и те интересуват подробности , питай
аааа и има текстилните подробности за зима и лято които се купуват допълнително но зимните са супер топли за бебето и за теб
« Последна редакция: ноември 26, 2012, 14:21:06 от carol » Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: ноември 26, 2012, 15:14:46 »

благодаря ти Карол,то моето като е зимно бебе може и да не ползвам коша зановородено,но той е включен в цената. чудя се дали в чужбина е по евтина,тук се продава на промоция основния кош,за новородено и за кола за 2200 с дъждобран и комарник,както и чанта за пазар.
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: ноември 26, 2012, 16:09:00 »

защо да не го ползваш?аз разхождамМария от 2рия ден след раждането,опаковаш добре бебето,слагаш това наилоновото което  е против дъжд  ..
тук сега бяха около1040 евро,но има промоции,трябва да се дебнат,виж в ибей,за навеждането аз сум доволна не си наведена винаги,но в началото много често гледах дали е добре и т.н и  като  бях измъчена от ажданто неме е болял ни кръст ни гръб,ако искаш мнение и за леглото,пиши
аз за новородно имам предвид големия кош,а за  кола купихме със система изофикс на конкорд от 0 до 4 години и е по пепоръка на педиатри и родители с деца на по годинка -две
« Последна редакция: ноември 26, 2012, 16:14:44 от carol » Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: ноември 26, 2012, 19:10:04 »

Руми, виж някои с такава количка и помоли да я бутнеш малко. На мен лично не ми беше удобна,а и ме притесни това че винаги има разделение между крачетата,т.к така си е направен коша фабрично. Колкото хора ги хвалят,толкова хора и не ги харесват. Да факт е че детето е по нависоко,но никоя мама не седи наведена непрекъснато над детето.
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: ноември 27, 2012, 15:47:36 »

моята количка върви много меко и лесно с едната бутам количката а с другата държа повода на кучето,така ,че прави си сметка
виж видео  http://www.youtube.com/watch?v=Ne70Zx9HN50:
http://www.youtube.com/watch?v=iJ5wOkaciko
http://www.youtube.com/watch?v=1zQuW1pokzI
« Последна редакция: ноември 27, 2012, 15:55:59 от carol » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: ноември 27, 2012, 15:55:46 »

На мен лично само едно нещо никак не ми допада в Стоки: плиткия кош. Другото е въпрос на гледна точка сякаш. Като видя бебенце в този кош имам чувството, че ще падне. Е, първите няколко месеца не шават и не би било проблем, но като стане на 5-6....Може би защото Ели е много шавлива и затова така разсъждавам.
Това, което е написала и Елиминик също не ми харесва - разделението между крачетата. Плюс височината ми се струва невъзможно детето само да слиза.

Румяна, успех с избора! good
« Последна редакция: ноември 27, 2012, 15:58:11 от sunray » Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: ноември 27, 2012, 16:02:11 »

има колани за закопчаване и има редуктор за по-малки бебенца,после се маха и става нормална седалка ,това е въпрос на личен избор ,аз съм много доволна за сега ,кой както си прецени ,а и тази количка не е много евтина ,така,че трябва да си сигурна ,че ти харесва и,че е удобна за бебето и за теб .
Има една много удобна ,която  направена тук във Валенсия ,но не успях да я купя ,тъй като тук количките се поръчват 3 месеца предварително за да ти я доставят.
http://www.youtube.com/watch?v=yqzTcLDNigA

само да допълня за стокето,пере се цялата,съхне и нямамърдане на цветовете ,не избелява,не се деформира
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: ноември 27, 2012, 22:49:17 »

Руми, точно този последния модел, който ти е постнала carol модела на "Mima" го има в момента в Пловдив- магазин Касида до "Селена" който е smile цената е горе - долу като на Stokky.
Иначе аз съм с Navington и съм супер доволна, като коша за новородено (зимния както още го наричат) го ползвам от първия ден на бебето до ден днешен, вече 4 месеца smile Ето това е:
http://www.novobebe.com/navington-cadet-white-sea-bebeshka-kolichka-bg-1939.html

От Касида я взех за 650 лв. (включва покривало за зимния кош, покривало за крачета за летния вариант, дъждобран, комарник) и досега ми е много удобна, маневрена, лека, катеря я без проблем по тротоари и стълби, като самата аз съм 53 кг. та не ми е много силата smile Сгъва се много, става като чадър, та ако нямаш много място у вас, това си е плюс.
Всичко се сваля и може да се пере в пералнята, както е при Stokky. Аз даже си взех точно белия вариант, който съм постнала, то е леко кремаво и вече 4 месеца съм нямала и грам зацапване. А всички ми викаха, че съм луда с това бяло. Успех ти пожелавам с избора  give_rose
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #72 -: ноември 28, 2012, 13:35:00 »

Lawyer, да те вие имате като нашата количка Navington, дали сте пукали гума. Аз само от това не съм доволна, пукаме вече 2 пъти гума.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: ноември 28, 2012, 18:06:09 »

благодря на всички за мненията.все още леко се колебая и то най вече заради парите. не знам дали си струва толкова пари да се дават за количка.
Мима ги гледах в Касида и Премаман,но са ми леко като за момичета. стокето може да се регулираи на височина седалката и може да е и ниско катона другите.а и има 3 години гаранция. и намен миизгле да на пръв погюед плитък коша, но едва ли биха продавали количка,която да не е удобна и безопасна,все пак това е една от най добрите марки в света.
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: ноември 29, 2012, 10:48:36 »

Има едно момиче при нас, което беше със Стокке, сменя я веднага след като детето започна да мърда. Не беше никак доволна. Чувала съм я да коментира, че само цената й е висока, а няма никакъв комфорт за бебето. Преди това имаше едно друго семейство, което детето им постоянно ревеше в количката, особено като стана по-голямо. Имах чувството, че умира от страх. Смениха количката с най-обикновено Чиполино и детето сякаш изведнъж се успокои.
Според мен количката е толкова висока, защото все пак е норвежка, а знаем че там не е екватора и е направена така, за да може детето да е възможно по-далеч от студа на земята.

Аз едва ли съм най-добрия съветник по отношение на количките, защото аз съм на мнение, че инвестициите за бебето трябва да са в друга посока, а не в количка над 500лв., като не ангажирам никого с мнението си. Когато аз избирах количка имах няколко изисквания и едно от тях беше широк за новородено и удобна седалка. Нещо, което не виждам в Стокке, да ме извиняват почитателите на марката.

Както и други бяха казали оглеждай се за мами, които имат такава количка и помоли да ти я дадат да я бутнеш когато детето е вътре, защото едно е да управляваш празна колика в магазина, която изглежда супер маневрена, друго е с едно бебе, което расте с всеки изминал час и ти се налага да се бориш с разбити тротоари, бебешки багаж и покупки.

Успех от мен в избора!!!
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines