Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 18:56:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 7  (Прочетена 186584 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #285 -: ноември 06, 2012, 10:49:14 »

И ние поръчвахме от Сладък рай и съм много доволна. Цената мисля, че беше 2,50 на парче. Поръчахме я началото на септември. За пълнежа - доверих им се изцяло. Все пак те са професионалистите  good Те имат някакъв стандартен пълнеж от няколко вида блатове и кремове, но не ги запомних точно. Единствено държах на украсата - фондан, цветя, и падащо парче плат (пак от фондан).
Активен
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: ноември 06, 2012, 10:59:17 »

Мариелка тортата ни беше от Моншери. Беше с пълнеж крем брюле и с огледална глазура. Платихме по 2.30лв за основната торта, тоест тази която разрязвахме. Тортата, която беше за гостите ни струваше  1.90лв на парче, като я поръчахме без украсата.

Направи ми впечатление, че в някои от сладкарниците в които повторихме визитата, ни казваха различни цени на парче. Това разминаване се получаваше от това, че се случи да разговаряме с различни хора от персонала, но пък аз бях поискала още при първата ни среща да запишат офертата им, така че имах един вид доказателство  какво са ни казали при първата среща.
В сладкарница Моншери при първата ни среща момичето, което работеше там се обади на собственика, и той/тя каза, че ще ни направят остъпка, заради голямата бройка и заради това, че не искаме украса на останалата част от тортата. В крайна сметка получихме всички торти с украса, и те бяха безкрайно коректни.
Активен
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: ноември 06, 2012, 13:03:41 »

Ето една торта, която би задоволила булки, които обичат да взимат смели решения smile.


Между другото, вижте какво още открих:
"Списание "Кулинарен журнал": Елате с нас да разглеждаме сватбени торти! 22 красавици, някои от които високи повече от метър и половина, ни очакват в Интер експо център от утре"

Ако някой има възможност може да посети изложението. Много ми е интересно какви торти ще са изложени blush .
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: ноември 06, 2012, 15:02:54 »

Ох, момичета, аз сега започнах да се чудя за тези мини тортички- нали най-отгоре на стойката се слага кръгла торта от около 20 парчета (като съм гледала на снимки така я прецених biggrin ) . Да, ама при тези хубави мини тортички, на кои гости да се отрежат парчета от горната... Някак не върви...
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #289 -: ноември 06, 2012, 15:13:47 »

Мариелка, защо не направите "горната" торта за разрязване по-малка, от 10-16 пачрета /ще ви излезе 25-30 лв./, с нормален крем вътре и след като е разрежете да ви е приберат за вкъщи, а на гостите пастички.
На нас от ресторанта ни върнаха един етаж от тортата и после цяла седмица си хапвахме. good
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #290 -: ноември 06, 2012, 16:07:03 »

Мариелка по прнцип тортите на етажи се правят с 10 см. разлика на всеки етаж, за да стои добре  good и стабилно
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: ноември 06, 2012, 16:46:47 »

Thea , благодаря за идеята.
emocia_wa, това по какъв повод ми го казваш, че нещо не мога да схвана blush?
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #292 -: ноември 06, 2012, 19:27:10 »

Между другото, вижте какво още открих:
"Списание "Кулинарен журнал": Елате с нас да разглеждаме сватбени торти! 22 красавици, някои от които високи повече от метър и половина, ни очакват в Интер експо център от утре"

Ако някой има възможност може да посети изложението. Много ми е интересно какви торти ще са изложени blush .

Мисля, че това е въпросното събитие. Цитирам: "Майстори-сладкари от големите сладкарски къщи, цехове, хотели, ресторанти и кетъринг компании ще премерят умения в изработката на романтични сватбени торти. Това ще се случи в дните между 7 и 10 ноември 2012 г. в Интер Експо Център в София". Дано успея да ги посетя. Ще е истинско изкушение! На тази страницата им открих доста интересни предложения.
https://www.facebook.com/DefileNaButikoviTorti
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #293 -: ноември 07, 2012, 12:29:03 »

Мариелка smile явно аз не съм разбрала нещо..  smile предположих, че се интересуваш от размера на тортата (етажите) извинявам се  pardon
Активен
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: ноември 07, 2012, 15:14:29 »

Мисля, че това е въпросното събитие. Цитирам: "Майстори-сладкари от големите сладкарски къщи, цехове, хотели, ресторанти и кетъринг компании ще премерят умения в изработката на романтични сватбени торти. Това ще се случи в дните между 7 и 10 ноември 2012 г. в Интер Експо Център в София". Дано успея да ги посетя. Ще е истинско изкушение! На тази страницата им открих доста интересни предложения.
https://www.facebook.com/DefileNaButikoviTorti
Ако успееш да посетиш изложението, ще бъде чудесно да споделиш снимки smile.

Аз лично направо се влюбих в тортата с шивиците  heart!
Активен
ra4e1
Сватбар
***
Публикации: 177


« Отговор #295 -: ноември 07, 2012, 17:22:26 »

Тортата ни бе от Skyline, поръчахме я около седмица преди сватбата, 3.40лв на парче, а разликата за броя на гостите бе по 2.20лв. Отвътре избрах бисквитено ванилова торта с боровинки, не е супер супер сладка и може би затова се изяде цялата!  yahoo останахме много доволни, доставиха я на място, само 10лв за транспорт платихме и не сме се занимавали със стойки или украси


* image.jpg (39.47 KB, 448x448 - видяно 340 пъти.)
Активен
nikoletasss
Сватбар
***
Публикации: 194



Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: ноември 08, 2012, 13:06:36 »

Вижте на каква прелест попаднах Girl_hide За съжаление едва ли е толкова вкусна, колкото изглежда, ако има някакъв блат, то е ще е незначителен, другото само фондан sad
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: ноември 08, 2012, 13:22:00 »

Много красиво, аз май съм единствената луда, която обича да яде фондан. star insane
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: ноември 08, 2012, 13:50:47 »

Страхотна торта, наистина много би зарадвала някоя дама smile А за тоя фондан и аз не го харесвам...на сватбата го избутах настрани и това му беше....
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #299 -: ноември 08, 2012, 14:04:42 »

Много красиво, аз май съм единствената луда, която обича да яде фондан. star insane

И аз го обичам, но не прекалявам....

Да споделя, че вчера се разходих до Интер Експо Центъра, за да подкрепя тортата на един мои познати - е, не знам каква е тази мания за величие, но повечето торти бяха истински кич. Много малко бяха стилните и красиви торти....
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines