Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 19:19:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 7  (Прочетена 186588 пъти)
 
puhcho83
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 60



« Отговор #270 -: октомври 27, 2012, 18:13:34 »

svekarva ,
Благодаря много, и наистина се радвам, че идеята много ви допада!
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: октомври 31, 2012, 16:02:46 »

Здравейте момичета. Колко по-рано преди сватбата трябва да се поръча тортата. И за София по колко горе долу на парче излиза- аз гледах средно -3лв - 4 лв. или бъркам .
Активен
Kanna
Ентусиаст
**
Публикации: 136


« Отговор #272 -: октомври 31, 2012, 17:22:14 »

ELCHOOOOOOO, зависи от покритието на тортата. Ако е с фондан, цената ще е поне 3.50-4.00 лв/парче. Ако е сметаново или нещо подобно, не не от фондан покритието излиза доста по-евтина - 2-3 лв.
Поръчките се правят различно, но от моите впечатления поне седмица до 10 дни преди събитието. Успех!
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: октомври 31, 2012, 18:27:47 »

Мерси за инфото  give_rose
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: ноември 01, 2012, 10:58:30 »

зависи от мястото, цените са различни на всякъде smile
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: ноември 01, 2012, 12:49:58 »

Аз май ще се освободя от този проблем - Ако се спрем на ресторант Акор - там ми предлагат и торта в куверта :-)))
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: ноември 01, 2012, 12:58:59 »

а дали ще е каквато ти си я представяш?
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: ноември 01, 2012, 13:03:34 »

Е за това незнам още не съм стигнала до там да ходя до там да им видя каталога- че с малчугана ми първо мисля да стесня кръга на ресторанти до 2-3 и тогава да ходя на посещения.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #278 -: ноември 01, 2012, 16:13:15 »

10-тина дена според мен е малко рисковано.  nea
Нашата торта я поръчахме месец по-рано - верно, в разгара на сезона! Най-малкото трябваше да си изберем формата, съответно се запазват стойките, цветя, ако има допълнителни... Все пак ако измислиш нещо шашафо като цветове, хората трябва да се подготвят. Имай предвид, че боите си е проблем в този занаят. В България например не могат да докарат бордо 99% от производителите.
А самата торта знам, че се прави няколко дена преди сватбата, за да поемат кремовете и дните около сватбата вече я украсяват.  Wink
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #279 -: ноември 01, 2012, 17:36:54 »

Здравейте момичета. Колко по-рано преди сватбата трябва да се поръча тортата. И за София по колко горе долу на парче излиза- аз гледах средно -3лв - 4 лв. или бъркам .
зависи от къде ще я поръчаш - има доста добри сладкари, които работят с добри материали и е по-скъпо(5-6 лв).. Ако има фигурки, фондан и е по-труда за изработка със сигурност ще е по-скъпа..  nea По отношение на времето - пак зависи - ако е сладкар при тях е натоварено и искат доста по-отрано да се поръча - месец/два поне. Ако е фирма/цех там времето е по-кратко. При всички случаи те съветвам да го уточниш по-рано (месеци преди това) да си избереш  къде/кой ще я прави и малко преди сватбата да финализираш. Имай предвид, че до тогава доста идеи ще ти минат през главата и може тотално да смениш концепцията  Wink
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: ноември 01, 2012, 18:46:37 »

ние я поръчахме доста по-рано, защото се оказа че стойката за тортата ни е по-специална и нямат такава, та специално за нас я изработиха smile
Активен
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: ноември 05, 2012, 16:51:35 »

Нашата торта я поръчахме 10 дни преди сватбата. Аз исках по-рано, но от сладкарницата така поискаха. В Пловдив цена на парче започва от около 2.20лв за сметанов пълнеж и сметаново покритие. На много места в Пловдив водят пълнеж "крем брюле" специален и цената парче може да мине 3лв заради това. В сладкарницата, от която ние поръчахме тортата ни това си беше нормалния им пълнеж за сватбени торти ( нещо, което мен ме устройваше напълно) и цената на парче беше 2.30лв. Покритието на торта беше огледална глазура, и на мен лично ми хареса много повече от сметановото или фонданово покритие, и според мен е хиляда пъти по-вкусно от другите два вида. Поръчахме нашата торта и отделно поръчахме тортата за гости без украса, което намали цената на парче на 1.90лв. В крайна сметка на сватба получихме прекрасни торти и дори на тортата за гостите имаше украса.
Когато проучвате сладкарниците винаги питайте дали ще ви направят отстъпка ако поръчката ви е за голяма сватба, дали ще плащате стойката за тортата, дали могат да я доставят в точно определен от вас час в ресторанта, дали ще ви карат да плащате транспорт ( Това може да ви се стори странно, но е важно. Нашия ресторант беше извън Пловдив и е възможно да ви поискат пари.).  И най-важното от всичко е да ви запишат черно на бяло офертата си, за да не променят условията си при втора среща и евентуално капариране на тортата.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: ноември 05, 2012, 18:06:00 »

10-тина дена според мен е малко рисковано.  nea
Нашата торта я поръчахме месец по-рано - верно, в разгара на сезона! Най-малкото трябваше да си изберем формата, съответно се запазват стойките, цветя, ако има допълнителни... Все пак ако измислиш нещо шашафо като цветове, хората трябва да се подготвят. Имай предвид, че боите си е проблем в този занаят. В България например не могат да докарат бордо 99% от производителите.
А самата торта знам, че се прави няколко дена преди сватбата, за да поемат кремовете и дните около сватбата вече я украсяват.  Wink
определено пращайте снимка- мостра на цвета на желаната торта, моята торта дойде с почти розови цветя, а  не лилави  nea! Именно защото единственото нещо, което не се подсигурих, бе да дам писмен пример какво по дяволите е розово и какво -лилаво!
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: ноември 05, 2012, 18:51:14 »

Дора, вие от коя сладкарница поръчахте тортата? Познати поръчваха от Сладък рай и с пълнеж крем брюле парчето беше 2.10. Цената се увеличава, ако покритието е по-специално. Те си избраха обикновена шоколадова торта отвън с украса от захарно тесто.

Аз засега съм се спряла на мини тортичките, много са сладурски, но зависи каква ще им е цената. Ако е като на парче т.е 2/2.20 , ще са най-вероятно те.
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #284 -: ноември 05, 2012, 20:09:46 »

Мариелка, ако говориш за поръчка от Сладък рай, от септември имат увеличение на цените. Мисля, че цените бяха станали 2,50 на парче. Ние като давахме заявка 1 месец преди това беше 2 лв. парчето, а като ходихме за уточнение 3-4 дни предвартелно бяха с нови цени, но за нас беше старата де..

И аз бях препоръчала по-рано да се отправи запитване за тортата. и нашата се оказа по-сложна за направа, та трябваше да измислят някакъв вариант за нея, стойка и т.н. Иначе окончателна бройка и корекции дадохме 3-4 дни преди това.
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines