Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 01:21:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Халките - 10-част"  (Прочетена 141688 пъти)
 
rubijou
Любопитен
*
Публикации: 24



« Отговор #270 -: април 29, 2012, 08:08:13 »

Момичета, за цените имайте предвид няколко неща. първо, на много места подвеждащо казват най-ниската цена, на която се продават дадени бижута, а после се оказва, че повечето модели (по-сложни като изработка), са на по-висока цена. Затова не трябва да се пита за цената на златото като цяло, а конкретно за дадения модел.

По принцип за халки нормалните цени за 14 карата в София са от 68 до 85 лева в замисимост от сложността на модела. Например, някои модели от каталога на Сара Трейд изискват моделиране за всяка отделена мярка, което допълнително оскъпява всяка халка с 50-100 лв. smile

Ето и е формулата за каратите и цените ..., за тези, които разбират повече от математика Wink

грамаж * карати в момента / карати които искаме да получим, например за 1гр. злато от 18к превърнато в 14 би изглеждало ето така:

1*18/14=1.2857гр
тоест 1гр 18 карата струва 1.2857 пъти повече от 14к, примерно ако 14к се изкупува на 44лв, 18к би трябвало да е 44*1.2847=56.53лв
« Последна редакция: април 29, 2012, 08:31:39 от rubijou » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: април 29, 2012, 09:57:55 »

Момичета, за цените имайте предвид няколко неща. първо, на много места подвеждащо казват най-ниската цена, на която се продават дадени бижута, а после се оказва, че повечето модели (по-сложни като изработка), са на по-висока цена. Затова не трябва да се пита за цената на златото като цяло, а конкретно за дадения модел.
Мерси за полезното инфо, на мен ми казаха че за този модел ще ми вземат толкова- 75 лв /гр , но той е без камъни и украси. give_rose give_rose give_rose
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #272 -: април 29, 2012, 21:31:37 »

Момичета, след известно обикаляне и ние харесахме най-много ГеОро - съотношението "качество - цена" ми се струва най-разумно от всички други места, които видяхме....Видях, че има спор за цената - на нас ни казаха 75лв/гр., време за изработване - 20 дни smile Утре ще пообходим още някое друго място и ще вземем решение, че нямаме време smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: април 29, 2012, 21:35:04 »

Аз мисля също да мина през Diddo, открих че работят 70 лв на грам за същия модел халки като в Ге оро, а и можем да свалим цената до 500 лв, защото можем да изберем грамажа. Поне така казаха в имейла си. Ако не ми харесат нещо на място, директно отиваме в Ге оро и поръчваме. smile smile smile
Активен
alla
Професор
****
Публикации: 338



« Отговор #274 -: април 29, 2012, 21:40:53 »

Аз мисля също да мина през Diddo...

Къде е това? Имат ли сайт?
Активен
gothic_queen
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 453



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: април 30, 2012, 09:54:51 »

http://novobiju.com/
Ем,моля те ако ще минаваш през Дидото да споделиш впечатления за моделите им,доколкото видях са еднакви за сребърни и златни халки,а в e-mail ми писаха ,че имат от няколко вида златни всички размери в магазина им и могат да се купят на място веднага.За златото  цена от 70лв грама,пък на сребърните са фиксирани и не зависят от грамажа.Иначе Еми,много готини халки,страшно ми харесват,супер е че сте си намерили 'вашите'  yahoo
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: април 30, 2012, 09:56:26 »

Ок готик, вие на сребърни или на златни се спряхте, за да знам какво да гледам следващата седмица?
Активен
gothic_queen
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 453



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: април 30, 2012, 10:07:25 »

Сребърни blushМного ти благодатя, Ем give_rose
Активен
zlati i rumen
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: май 02, 2012, 12:21:12 »

Да попитам какво ви е мнението за розовото злато? Ние още не сме се спряли на определен модел, но много ми хареса една половината е от бяло злато, а другата половина от розово, но не мисля, че е уместно розово за мъж а и колкото и да харесвам розовото като цвят мисля, че на някакъв етап ще ми омръзне и затова мисля да са изцяло от бяло злато. Ето на тази халка съм се спряла за сега http://www.sara-trade.bg/shop/customer/product.php?productid=383417&cat=3&page=3  girl_wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: май 02, 2012, 19:36:11 »

ние пробвахме шарени с розово злато, но на мъж някак си не ми стоеше, неподходящо беше, поне в нашия случай.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #280 -: май 02, 2012, 21:25:13 »

Здравейте и от мен! Ние днес отидохме да поръчваме халките в ГеОро и си тръгнахме с тях - модела който бяхме харесали беше с нашите размери и ни ги дадоха направо...ние не искахме нищо да променяме...та така - имаме си халкиииии yahoo yahoo yahoo
Между другото не можахме да намерим Дидо-то...но вероятно е било затворено, защото ние ходихме в понеделник и имаше доста спуснати кепенци по същата уличка.
 zlati i rumen, розовото злато в никакъв случай не е толкова розово, колкото изглежда на снимки и каталози - трябва да го видиш на живо...не бих казала че не е подходящо за мъже, напротив...Нашите халки са с лентичка от розово злато и мъжо сам ги хареса и се хареса в халката smile Модела, който си харесала на Сара Трейд е много красив, но имай предвид, че почти никъде не разполагат с богат избор от мостри на тази фирма...можеш да поръчваш от каталог, но повярвай ми, едно е да харесаш нещо на каталог, съвсем различно е да го сложиш на ръката. Аз лично ти препоръчвам да пробвате възможно най-много халки и на различни места - така ще разберете кои са вашите smile Успех с избирането good
Активен
rubijou
Любопитен
*
Публикации: 24



« Отговор #281 -: май 03, 2012, 06:33:37 »

snow_white е права за розовото злато.
В действителност е съвсем различно като цвят от снимките в интернет и по разни каталози. Задължително трябва и двамата да пробвате халките на живо, само така може да се прецени дали даден модел/цвят ви отива. Розовото злато е доста модерно напоследък и в комбинация с жълто или бяло стои много красиво и на някои мъже им отива.
 danceg
Активен
macituu
Сватбар
***
Публикации: 219



« Отговор #282 -: май 03, 2012, 08:51:28 »

В събота ще ходим в Раковски  tease нямам търпение, големи надежди залагамна този магазин. Можете ли да кажете как е цената на грам да знам каква пачка да вземем?
Активен
Lady_sunflower
Професор
****
Публикации: 308



« Отговор #283 -: май 03, 2012, 11:19:55 »

Rubijou, благодаря за полезната информация!
Исках само да попитам още нещо - тези формули се ползват при изкупуване на златото ли? Как доказваш , че златото, което носиш е 14 К или 18К, ако нямаш сертификат? На място те ли ти го гледат? Просто досега не съм купувала, нито заменяла злато и не знаех, че има такива  преизчисления smilesmilesmile
Ние имаме 4 месеца и сега реших да прочета съветите и мненията на всички ви за халките. Доста инфо давате  Bravo Bravo Bravo Bravo
Активен
zlati i rumen
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: май 03, 2012, 12:48:03 »

Наистина ли, не съм виждала до сега на живо розово злато и си мислех, че няма да стои добре, но щом казвате, че не е чак толко розово трябва да пробваме. Лошото е, че няма да имаме много време ще се приберем 20 дни преди сватбата и ще трябва много бързо да решим кой е наи-подходящия модел за нас, че доколкото разбрах са нужни колко 2-3 седмици за да се изработят и се притеснявам дали ще имаме достатъчно време  sad
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines