Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 06:23:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани бебета АПРИЛ-МАЙ-ЮНИ "  (Прочетена 118009 пъти)
 
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #90 -: декември 24, 2011, 12:02:12 »

Бъдещи майчета, желая ви щастливо посрещане на Коледните и Новогодишните празници! Christmas tree Аз тази година не си пожелах нищо за подарък, защото мисля, че най-големите подаръци ги получих вече и те не са материални! weddingday stork-boy Бъдете позитивни, защото мислите вършат чудеса! И в този дух искам да кажа, че аз също минах през нашия Кауфланд и наистина имаше разни бебешки неща, но за разлика от теб Bobi, аз въобще не се колебах smile и купих две синички хавлийки с динозавър и мече на една бълг. фирма, от която имам добри впечатления за хавлиените им изделия. Таткото беше се прехласнал повече и от мен по тях, добре че и той е привърженик на позитивното мислене. Ден по-късно накупих и няколко бодита и въобще не се чувствам гузно. Има една книга на Мари-Андре Бертен - "Всичко за пренаталното възпитание", която простичко казано застъпва тезата, че детето се оформя в майката според нейните собствени чувства и настроения. Така например при много тревожни и песимистични майки детенцето бива също неспокойно и свито, при майки, които често се гневят детето се ражда агресивно и т.н. На мен лично много ми помогна в първите месеци на бременността, когато минавах през всички перипетии с бебето и ме научи по-малко да се страхувам и повече да вярвам. От там-нататък останалото е в Божиите ръце! Още веднъж весели празници! gcrst
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: декември 24, 2011, 13:39:24 »

Ееееее, Ивето, стопли ми сърчицето, мила! kiss2
Princess_of_the_Dawngive_rose благодаря много и на теб, мила! Да ти кажа името е измислено още преди да забременея и още преди да ми кажат, че е момченце.  smile Отдавна си имам мечта да си имам един мъничък Никола. Та той си дойде с името - заченали сме го с идеята да е той.  smile
La_Fleur, добре си го написала - и аз затова нямах никакви желания за Коледа - сбъднаха се по-рано! smile А за покупките - честити първи подаръчета на малчо! Няма такова усещане като това да купиш нещо за пръв път на бебо. Аз ще опаковам шапчицата (тя е толкова миниатюрна, че не знам как ще стане  sarcastic ) и ще я държа под елхата.  smile
На всички момичета и техните семейства искам да пожелая страхотни и романтични празници и дано Бог им донесе всичко, което са си пожелали!  Christmas tree santz И не забравяте - НА КОЛЕДА СТАВАТ ЧУДЕСА!!!!  DEER
Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #92 -: декември 24, 2011, 16:47:58 »

La_Fleur съгласна съм с теб,мила,но имайки в предвид всичко онова което ми се случи преди година,когато въобще не се притеснявах и мислих само хубави неща/не че и сега не съм позитивно настроена/ ,но си имам някакъв страх,който явно ще си остане в мен,аз също много,много исках да купя нещичко,но м/у другото понеже моя мъж работи в Кауфланд ми е запазил едно много яко одеалце,което си харесах страшно много,така ,че и аз ще имам нещо взето по-отрано  blum ,но кога ще е точно и аз незнам
Искам да пожелая на всички слънца от форума ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ и много позитивни емоции,прегръдки и галки по коремчетата give_rose give_rose give_rose  И както казва La_Fleur ние имаме най-големите подаръци,които могат да съществуват и затова нека им се радваме с целите си сърце и душа danceg danceg danceg
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: декември 25, 2011, 16:17:21 »

Ама и ние ходихме до Кауфланд, пък не видях такива одеалца!  sad Щом толкова ги хвалите сигурно са хубави! Сега като ходим да пазаруваме за Нова Година ще ги търся и аз. Уж нямаше нищо да купувам, пък... blush Ама любопитно ми стана.
Пожелавам на всички и тази вечер да е много светла и празнична! Макар че не можем да празнуваме пълноценно като другите.  blum Аз вчера се включих с половин чаша бяло вино и днес при кумовете мисля да е така.
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #94 -: декември 26, 2011, 10:23:05 »

Честита Коледа, момичета! elf5 Надявам се всички да сте имали страхотни празнични дни! Аз за първи път посрещах Бъдни вечер без семейството ми и ми беше мъничко тъжно Girl_hide, не че съм дете, обаче много си ги обичам и сме силно привързани и усещането без тях беше малко различно. За сметка на това паричката се падна на нас с бебето danceg. Не знам дали покрай хубавото хапване тези дни, но съм вече с 7-8 кг отгоре, забременях около 52 кг, а вчера като се качих на кантара и направо удрях шейсетака. Уж на нищо не трупам освен на корем, обаче килограмите си вървят. Monikamaria, аз лично купих хавлийки от Кауфланд, бяха намалени на 6 лв.мисля, май имаше и пеленки/одеалца и чувалчета обаче аз на тях не съм се спирала, не знам дали във всеки град от веригата има абсолютно едни и същи артикули crazy. И междудругото някъде по-горе прочетох кое име сте си харесали за бебето и искам искрено да те поздравя за избора на чисто българско име smile! Нашият татко също от самото начало държеше на българските имена и ако може да са по-кратки (за момиче). Аз съм с малко по-"изчанчен" вкус, както той се изразява pleasantry, та допускам и изключения. Даже преди да забремения се чудех, ако с него имаме детенце как въобще ще се споразумеем за името. Единствената ни пресечна точка беше, че харесвахме имена, свързани с вярата, та ни беше допаднало името Давид, нооо това беше преди да забремения. В момента, в който разбрахме, че ще имаме бебенце името си дойде като от самосебе си, без излишно да се напраягаме да разсъждаваме и е много символно за нас. Е, разбира се имаше опит от свекървата да предреши името в полза на свекъра, но съм много благодарна на моя мъж, че ме подкрепи и беше категоричен, че няма да стане тая! Да са ни живи и здрави и татковците, и бебенцата! любов заедно
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: декември 26, 2011, 13:03:35 »

La_Fleur, ето това е мъж на място!  good Няма хън, няма мън! Браво на него! Аз съм много против родителите да се налагат за името. Каквото вие сте си решили- това е! Ако сте решили ВИЕ да го кръщавате на някого - ок, но ако не сте - никой няма право да казва! И затова браво на мъжа, че си те е подкрепил! Защото много мъже не го правят!  angry
Аз да ви кажа не смея да се премеря!  sarcastic След това ядене! Ама то мойто беше просто освинване, не ядене!  pig Макар че гледах уж да не  ям нищо друго освен салати, месца и плодове! Ама все пак лошата комбинация м/у храните си оказва влияние. По някое време може и любопитството да надделее и да се кача на кантара!  Girl_hide
Активен
Destiny
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 135



« Отговор #96 -: декември 27, 2011, 14:27:55 »

Момичета, и аз си хапнах доста неразделни неща тези дни.
Надявам се да не ми се отрази пагубно на килограмите, защото първите 4 месеца първо свалих 1 кг и после си го върнах.
За изкушението за покупки, мисля че и аз скоро няма да издържам. Има много сладурски неща, а досега все съм купувала подаръчета за бебоците на приятелки. Ще му взема нещо на това детенце, че да е още по-мотивирано да се стреми към поява на бял свят.
Нямам търпение да го гушна, когато момента настъпи!!  heart
Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #97 -: декември 29, 2011, 14:59:28 »

Здравейте,мамчета give_rose ВЕСЕЛА КОЛЕДА give_rose
Аз не издържах и като ходихме да си пазарим за НГ и купих едно спално комплектче от 3 части,какво да направя толкова се чудех и накрая и мъжо се съгласи и вика айде вземи му и аз толкова щастлива yahoo danceg дано да е за добро good Изкушиха ме и едно хавлийки за след баня,ама не взех от тях,като за начало мисля,че това е добре,днес се и подстригах и се чувствам супер blum Ще видим кога мъжо ще ми донесе и одеалцето което е запазил,надявам се всички да сте добре,в настроение за идващия празник,да пийнем и хапнем културно blum
Желая ви весело посрещане на Новата Година и дни изпълнени с много приятни моменти yahoo
Целувки и гушки от мен и бебчо give_rose give_rose give_rose
Активен
lola_bunny
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 122



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: декември 30, 2011, 09:51:32 »

Здравейте и  от  мен! Така  като  гледам вече  всички си  имате по  нещо за  малките  бебоци blum Само  аз  изоставам  нещо.... ама  има  време. З  сега издържам  на изкушенията, ама  пък  ние  още  даже не знаем какво  ще е pardon Стискайте  палци  днес  да  разберем. След  обед  ще  ходим  до  болницата, но  доки  е  в  родилна  зала днес и не се  знае  дали  ще  ни  приеме nea Ох,  мнго  се  вълнувам аз,  а  и  ще  правим  тази  ФМ та  уж днес.
Айде вечерта  ще  пиша  какво  е  станало smile
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #99 -: декември 30, 2011, 14:04:59 »

Lola, стискаме палци всичко да е наред...и току виж твоето е момиченце, да разнообразиш малко, че много мъжки майки се събрахме Wink. Аз да се оплача, че взех та се простудих и от снощи съм с възпалено гърло cray и днес съм със забрана да излизам...от мъжа ми Girl_sing . Пийнах парацетамол, витамин ц, чайчета (а хич не обичам!), мандарини и кивита ядох, пробвах и едно стрепсил-че, но тях ги мразя повече и от чайовете, все пак дано има ефект, че едва преглъщам. Като крайна мярка си направих и един компрес с ракия и черен пипер, колкото и варварски да звучи smile. Надявам се да мине гърлото и да не се влоши простудата, че аз съм с хроничен бронхит и от най-малкото стигам до крайни състояния и силни антибиотици. И за капак ще си останем вкъщи на Нова година, като превантивна мярка cold Желая ви на вас весело посрещане на празника и само си помислете как , живот и здраве, догодина ще го посрещаме с едно джудже повече! Momy
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: декември 30, 2011, 15:40:37 »

Здравейте и от мен!  cap
Отиваме след малко до Кауфланд, че не ми излизат от главата одеалцата, за които говорехте.  sarcastic Поне да ги видя.
Момичета, аз знам, че 1 до 2 чаши бяло вино от време на време не вредят да си пийне бременната жена, но си мислех - шампанското дали не е вредно?  scratch one-s head Как мислите? Все пак...и аз не знам, може и да прекалявам, ама знаете как е - притесняваш се да не му навредиш на човечето! Пък мислих утре да си пийна шампанско за здраве.  smile
lola_bunny, успех днес и дано докторът ви направи новогодишен подарък!  smile ФМ-то е най-якото преживяване! Ако можех през ден щях да ходя!  sarcastic Аз за стотен път ще кажа, че умирам от нетърпение да дойде 11ти, когато е моята!  Eeager
La_Fleur, бързо оздравяване!!! Знам колко е кофти да си бременна и да си се разболяла! Аз миналия месец се измъчих с една упорита настинка, а се лекувах само с чайове, които и без това пия, и парацетамол! Много бях обидена на фармацевтите, че не са си мръднали пръста да направят лекарство, което бременните да могат да пият! Все едно ние като сме бременни всички болежки и т.н по подразбиране трябва да ги търпим!  sad
На всички ви пожелавам весело изкарване и много целувки на коремчетата!  Christmas tree
Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #101 -: декември 30, 2011, 21:32:44 »

Е,хайде и аз да се запиша blum
Днес обикалях уж да си намеря нещо за мен по килата,пък купих на бебо олекотено одеалце с мечоци,много е запазено и хубавичко,мислех,че мъжо
ще се ядоса,но и на него му хареса и съм още по-щастлива сега,незнам вие как реагирате на дрехите 2ра употреба,ама аз мисля,че щом си струва няма нищо лошо,като се изпере с бебешки прах и е екстра danceg
Но мисля засега да се спра вече good
La_Fleur дано се оправиш в най-скоро време и да няма усложнения,и аз бях много болна преди месец и нещо направо не бях спала 2 нощи от гърло и запушен нос,ужас,но и аз като тебе компреси,стрепсилс,чайчета,плодчета,ТАНТУМ ВЕРДЕ за гаргара ми изписа личната и съм много доволна от него good
lola_bunny нямам търпение да разкажеш какво е станало с прегледа,чакаме изненадата yahoo
Monikamaria не мисля,че няколко глътки шампанско ще ти навреди,аз също мисля за наздравица да си пийна малко и биричка 1 чашка  blum А относно ФМ и аз нямам търпение да дойде 10.01 и да го видяяяяя нашия мечо danceg
Весело посрещане на Новата Година и мноооого силни прегръдки give_rose give_rose give_rose
Активен
lola_bunny
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 122



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: декември 30, 2011, 23:23:41 »

Ето  ме  и  меннннн yahoo Бебо  беше  се  свил на  запетайка blum,  но  Доки каза, че  нещо  виси, така че запазваме  тенденцията с мама  на  мъжка  рожба yahoo Моето  предчувствие  за момче излезе  вярна, дано и следващия  път  да  потвърдят, 4е аз не  видях  нищо честно казано. За  4Д-то  ... много  съм разочарована...  huhhuh.gif както  казах бебо  беше  много свитичък и  много  зле  се  виждаше... крака- глава- ръце - всичко на  едно smile Доки  уж  видя за  нея  това, което  беше важно  и  всичко с  бебо  е наред, само  дето  го  нося  изючително  ниско и  ми  казаха  да  лежа и  да  си  държа  таза на  високо sad  Ама ще  изпълнявам какво да правя. Айде  това е  от  мен. Утре ще  пиша  повече, че  сега  нямам много  време. Галки  по  коремчетата от  мен smile
Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #103 -: декември 31, 2011, 12:01:46 »

lola_bunny защо си разочарована от 4д-то sad
Ами бебчо така му е било удобно и затова си е стояло така,не се притеснявай,важното е,че всочко е наред,щом се вижда ,че нещо виси ясна е тя работата,но айде когато сте 100% сигурни тогава ще ти честитя,че да не ви изненада в последствие това висящото blum
Аз също съм с голяма положителна нагласа за 4д-то,гледала съм клипчета на мойте приятелки и от там си имам на представа какво е,пък в крайна сметка важното е да е бебо добре,пък те да си гледат и най-вече виждат това,което трябва good
Пожелавам ти следващият път да е застанало така,че да можеш и ти да си го видиш хубавичко,да зарадва цялата ти душа,макар,че съм сигурна,че тръпката пак си я има,понеже то няма как все пак това е твоето ангелче heart
От мен желая на всички мамчета много,много,ама много весело посрещане на НГ пийвайте и хапвайте каквото ви се иска,но в умерени количества и всичко ще е 6,сигурна съм good
Целувки give_rose give_rose give_rose
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #104 -: януари 04, 2012, 15:32:11 »

За Много Години Дами
Още 2 дни и ние ще знаем дали ще е малък принц или принцеса, вече нямам търпение, надявам се да не е срамежливо и да се покаже, та да зарадва мама, тати  и баба.
Бъдещата баба е свекърва ми, тя ще присъства този път с нас, много добра жена, Холандци са и да Ви кажа честно нямат нищо общо с нашите вярвания за студени хора, даже братът на моя се е заел да майстори легълцето на бебчо, а майка им т.е. бабата ще ушие нещата за него. Като е готово ще пратя снимка.
А как се зарадва като я поканихме с нас на Ехографа, по нейно време не са имали такива неща,а моето мамче ще зарадваме февроари, живот и здраве за  20-тата седмица.
Вие мамчета водихте ли някого със себе си?
Май се откъснах от темата, модераторите да ме извинят ако е така.
Забелязах, че за сега съм единствената мама  с термин Юни.
bobi123 и мен ме беше малко страх като купувах дрешките, но ми идваше повече като терапия, тъй като тук те гледат чак 10-тата седмица, освен положителния тест и липсващата менстроация нямах други симптоми, а да чакаш 8 седмици в неведение е голям тормоз, отдъхнах си когато го видях мила и спрях покупките, тогава писах и тук за термина ми, до тогава само четях.
Много съжалявам за трагедията Ви миналата година, много сте силни, тук поради тези нещастия не те гледат по рано. Преди време си говорих с моя, че не бих го преживяла ако нещо се беше случило с бебо.
Много се притеснявах, а като капак и аз бях болна 2 пъти в рамките на 1 месец, хрема, а после гнойна ангина в периода на втория месец от бременността ми.Какви ли не плодове не сам изяла, като започна от манго, китайски грейпфрут, ананас пресен сама съм го чистила, ябълки, портокали, пъпеши,круши всичко за което човек може да се сети, дори диня, защото не пиех вода, а в динята има течности в изобилие.
Не пиех чайове и парацетамоли, защото и аз не ги обичам, а с хапчетата сам скарана от малка.
Аз цял роман изписах!
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines