Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 20:11:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - как точно протича всичко? - II-ра част  (Прочетена 132825 пъти)
 
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: февруари 14, 2012, 14:16:14 »

Много харесвам традицията в американските сватби, когато първо минават шаферките, булката е последна, а младоженецът ч чака пред олтара.

И на мен много ми харесва това. Искаше ми се да го направим в ритуалния дом, но не знам дали ще изглежда добре от гледна точка на разположението.
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: февруари 14, 2012, 14:21:06 »

Даааа и на мен това много ми харесва.. и предсатвяте ли си при тях младоженците се виждат за първи път едва там издокараниииии...това чакане мен много ми харесва.. да не знае как ще изглеждам ии после бум...влизам с гръм и трясък  weddingday
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: февруари 14, 2012, 14:30:52 »

Даааа и на мен това много ми харесва.. и предсатвяте ли си при тях младоженците се виждат за първи път едва там издокараниииии...това чакане мен много ми харесва.. да не знае как ще изглеждам ии после бум...влизам с гръм и трясък  weddingday
Аз точно затова искам предната вечер да сме отделно. За да я има изненадата като ме види!
И аз много мислех някак да го измисля по този начин, но малко трудно може да се получи. Особено ако искаме да спазим типично българските традиции. Пък и навсякъде се бърза за часа - и в гражданското, и в църквата. А това отнема повече време.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #378 -: февруари 14, 2012, 17:23:36 »

Аз пък на всички сватби, на които съм била, подредбата е била, както съм я описала. Явно зависи от самата църква.
Във всички православни църкви подредбата е ЕДНА. - Мъжето от ляво а жените от дясно
Това по никакъв начин не противоречи на казаното от мен! Аз казах, че се подреждат младоженците, до тях кумовете и отзад - шаферките. Не съм коментирала кой е от ляво и кой от дясно!
Много харесвам традицията в американските сватби, когато първо минават шаферките, булката е последна, а младоженецът я чака пред олтара.
Това дето си го гледала по американските филми също няма как да се случи в православна църква.
Кумовете също не могат да са отстрани. Трябва да са зад младоженците. Получават се две редици - дясната е от мъже а лявата от жени. Общо взето много празни приказки които само объркват младоженците вместо да им помогнат.  blum blum blum
« Последна редакция: февруари 14, 2012, 17:34:47 от AIVEN » Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: февруари 14, 2012, 17:29:05 »

AIVEN , моите уважения, но не знам защо трябва да се заяждате. Защо смятате, че не могат да се споделят различни мнения? Какво лошо има в идеите?
Никой не е казал, че това  от американските филми трябва да се случи в църквата, нали? Защо да не е режисиран така изнесения ритуал? Не вие определяте коя информация е полезна и коя не! Като гледам и други потребители споделят казаното от мен.
П.П. Нали знаете, че писането с големи букви във форуми се смята за крещене, а това не говори добре за вас.
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: февруари 14, 2012, 17:32:04 »

AIVEN, успокой вълнението си, че пяна почна да ти тече от устата... ей тоя празник не на всеки се отразява добре  crazy

 пп - спокойно и теб все някой ще те наеме за една-две сватби, ангажименти ли нямаш та така си озлобял и крачиш из темите и лееш ли лееш?
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #381 -: февруари 14, 2012, 17:41:38 »

Съжалявам за големите букви. Не знаех, че така ги приемате "на вътре".
Просто гледам да помогна защото виждам че доста се объркват младоженците. Аз не празнувам понеже след малко съм на участие и до като се подготвям се опитвам да помогна на някой когото само обърквате с празни приказки. Но понеже днес е празник на влюбените (Св. Валентин) а аз отивам да работя в р-т Св Валентин, та съм склонен да Ви простя дребното заяждане.
Пожелавам ви приятно прекарване на празника ОПАА май трябваше да кажа изкарване. А бе то все тая прекарване ...изкарване danceg danceg danceg
  Не се сърдете дами! Тази вечер всички цветя са за Вас. give_rose give_rose give_rose 
А поЗдравите лично от мен  LOVING LOVING LOVING
« Последна редакция: февруари 14, 2012, 17:48:19 от AIVEN » Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #382 -: февруари 14, 2012, 18:08:15 »

нашата церемония ще протече по така нареченият американски модел. младоженецът ще ме чака до арка... излизането е по начинът посочен погоре. излючително много ми допада и ще стане чудесно!!!  give_rose
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #383 -: февруари 14, 2012, 18:19:47 »

 Изключително неточни съвети се дават до тук и от професионалистите и от кандидат булките, и от вече миналите под венчилото. Само едно е вярно - AIVEN  отива в любимия му ресторант на един любим празник.
 Трудно ще промените реда на ритуала в църквата дори да е изнесен / и такъв има в някои църкви далече от митрополията /. Всяко движение и подреждане в храма има своето значение и се спазва. Обикновенно въвеждането става от един свещеник, а другият посреща процесията със запалените две свещи. Влизат първи кума и булката ,след тях младоженеца и кумата, след тях родителите, след тях шаферите. В предверието на храма кума и младоженеце си разменят местата. Винаги младоженците са отпред / спрямопоглед към олтара младоженеца е вдясно, а булката вляво от него/, а кумовете отзад зад тях. Много рядко, ако няма място или по необясними причини кумовете са отляво и отдясно на младоженците / почти не се среща и е явно пестене на място /. Имаме определена йерархия, няма как кумовете да са наравно с младоженците като застанат пред божиите слуги.
« Последна редакция: февруари 14, 2012, 18:21:39 от Pachoran » Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #384 -: февруари 14, 2012, 18:33:27 »

винаги има начини да се получи това, което желаете. тъй като наистина не може в църква, ритуална зала или ако ритуалът се води от длъжносттно лице да правите каквото си поискате, ние правим ритуал по желаният начин без реални подписи с водеща...  give_rose
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: февруари 14, 2012, 20:26:41 »

Pachoran  Bravo
Най-сетне получихме пълна информация какъв е редът в църквата  good
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: февруари 14, 2012, 20:53:21 »

Последно от ляво или от дясно стои младоженецът, че нещо сте се пообъркали гледам.  blum
 А сега сериозно - младоженецът стои от дясно, за разлика от ритуалната. Но! при изнесените ритуали (включително и църковните такива) се позволява разнообразие, т.е. възможни са и други варианти. Лично свещеник ми го е обяснил! Така че към всички младоженци - не забравяйте, че има варианти нещата да се случат така както вие си го представяте! Питайте и търсете тези варианти! И на всички им пожелавам да им се случат!  good
Пачоран, всички сме божи слуги по моите спомени.  Wink
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #387 -: февруари 14, 2012, 22:02:39 »

 Моникамария и в ритуалната и в храма местата са едни и същи. Кои са местата на младоженците - познава се от факта ,че ако младоженецът реши да хване булката за ръката, то той може да го направи с лявата си ръка, тя стои най-близо до дясната на булката.
 Изключете варианти на ритуала в храма, той е един като е по-консервативен в провинцията. Изнесени църковни ритуали съм снимал много рядко .
 Реално професионалистите стоят между господ и останалите - от там е много добра гледната точка за заснемане. Казвам го с шега, да не се получи полемика.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: февруари 14, 2012, 22:19:12 »

Всъщност не се сетих, че в различните ритуални зали нещата може да стоят по различен начин, но на нашата сватба изрично ни казаха аз да съм от дясно. Кумът съответно беше до мен - от дясно. На две сватби, на които бях булката също беше от дясно. Но може на други места да е по друг начин.  pardon
Скоро имаше спор и относно това дали има клетви или не по време на ритуала - ние имахме. Повтаряхме ги след водещата. Не беше по наша молба - просто така явно процедират.
Активен
maianiki
Сватбар
***
Публикации: 199



Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: февруари 15, 2012, 10:41:24 »

Момичета,на колко места се хвърлят парашутчетата.Нали е само пред ритуалната,но после май се швърля нещо и пред черквата,но така стават 2 пъти а трябва де е нечетна бройката на хвърлянето и да не е само от един човек????? nea
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines