Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 01:31:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 7  (Прочетена 160324 пъти)
 
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #135 -: октомври 28, 2011, 21:07:50 »

veseto_87 В Св. Валентин съм била на 2 сватби. И от двете не останах кой знае колко доволна. На мен ми е малко мрачен, въпреки зеленината. По тази причина когато избирахме ресторант за нашата сватба го пропуснахме. Видимостта не е добра от всички маси.


Важен момент за едно сватбено парти е всички гости да имат пряка видимост, както към младоженците, така и помежду си. В противен случай се получава дискомфорт и много по трудна даптация на гостите.
« Последна редакция: октомври 28, 2011, 21:23:38 от DjNick Mc » Активен
famille
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 140



« Отговор #136 -: октомври 31, 2011, 20:03:38 »

Здравейте всички!
От съвсем скоро и аз съм в групата на организиращите сватбата ни.  В момента сме в процес на избиране на ресторант и тъй като този форум много ни помогна за първоначалния подбор, реших, че е редно и аз първо да споделя събраната до сега информация, преди да започна с въпросите.

Информацията е актуална към октомври 2011 г.

Критерии на търсене – за 120 гости, около 50 лв. куверт.

Ресторант Панорама – Парк Хотел Москва

Капацитет – 120 – 130 души
Куверт – 35 лв. за четиристепенно меню (включващо торта). Варианти на менюто
Такса време – 100 лв. на час след 5-ия час
Такса „тирбушон” – 50 лв.

Общо впечатление-   За съжаление ми се стори доста вехт. По-ниският куверт ще се „компенсира” от плащането за повече украса, за да се прикрият всички соц елементи. Но няма как да украсиш пътя до горе, а ние докато се изкачим, ми мина целия мерак да гледам ресторанта. Иначе управителят беше много отзивчив. Заети дати (уикенд) за май 2012 – 05.05.12; 26.05.12.

Ресторант хотел Феста (на бул. България)

Капацитет – 120 души
Куверт – 55 – 56 лв. за четиристепенно меню (предястие и следястие, което е плата). Варианти на менюто.
Такса време – 100 лв. на час след 5-ия час
Такса „тирбушон” – няма. Отделно ракията в менюто може да се замени с безалкохолно
Други такси-  50 лв. на човек от персонала (за 120 души 7 сервитьора).
Други условия-  В цената е включен welcome drink. Стая за младоженците за първа брачна нощ. 150 лв. бонус при ползване на препоръчаната от тях агенция за украса „Шейла”. Дегустация на две менюта. Ползват салати тяхно производство, само охладени меса, само проверени колбаси. Плащане – 50% преди сватбата  - 50% след сватбата.

Общо впечатление-  Много ми хареса залата – основният цвят е екрю и стои много стилно. Освен това масите са кръгли, както аз предпочитам.  Много малко окраса ще е нужна. Управителят беше много подготвен и много ни допадна отношението – даде ни папка с менюта, разположението на масите и брошура на „Шейла” . Каза, че кувертът търпи корекции в цената, но това ще го видим. Менюто е малко по-засукано от стандартното, порциите твърди, че са големи и винаги оставало храна. Като цяло ми е фаворит този ресторант. Таксата за сервитьорите не ме притеснява особено – и без  това се оставя бакшиш. Харесва ми, че може да се смени ракията с безалкохолно – ние и без това ще си внасяме. Заетите дати засега не са съботно-неделни.

Ресторант „Стара София” – хотел Вега (Студентски град)

Общо впечатление-  Слагам го отгоре, за да предупредя, че долната информация е непълна, поради липсата на управител и не особената заинтересованост на барманката и някакъв господин, който се появи да ни връчи брошура. Това не ми хареса – за мен първоначалното посрещане говори за обслужването, което можеш да очакваш за гостите си. Ресторантът е доста малък за нас, мисля че до 80 души ще се чувстват добре. Иначе залата е разкошна. А според брошурата има и приятни гъдели.

Капацитет – 100 души максимум (даже ми се струват много)
Куверт –50  лв. за тристепенно меню (включващо предястие). Варианти на менюто. Салати – 350 гр., предястия – 140-180 гр., основно – 350 гр. Включва неограничено количество безалкохолни, вода и хляб.
Такса време – неизвестна. В брошурата пише - до 5 часа продължителност, каквото и да значи
Такса „тирбушон” – няма.
Друго включено в цената-  безплатен паркинг, стая за младоженците, welcome drink, менче, рози и шампанско, дегустация на избраното меню.

Активен
famille
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 140



« Отговор #137 -: октомври 31, 2011, 20:05:03 »

Продължавам, че не ми стигна мястото:

 Ресторант „Тоскана” – хотел Витоша (Студентски глас)

Капацитет – 130 – 150 души
Куверт – 48 - 64 лв. за четиристепенно меню (включващо предястие и следястие - плата), без алкохол, с включени две безалкохолни и две води. Варианти на менюто - 8
Такса време – 150 лв. на час след  24.00 часа
Такса „тирбушон” – няма

Общо впечатление-  Залата е хубава, просторна, Г-образна форма. Столовете са с калъфи (не като сватбените де, но все пак). Сервитьорът ни посрещна с подобаващо внимание и въпреки че управителят го нямаше, ни даде достатъчно информация, а на другия ден ни пратиха и офертата по мейл. Имат безплатен паркинг. Естествено – апартамент  за младоженците.  Не ми хареса, че: се влиза през кафе-фоайе, което вероятно няма да затвори заради нас; масата на младоженците се предвижда да е до вратата, за да се вижда отвсякъде.

Ресторант Principe Di Piemonti (Интерпред)

Капацитет – 100 – 120 души (максимум, според управителя са множко)
Куверт – 40 - 45 лв. за четиристепенно меню (включващо торта), безплатно бира на корем
Такса време – 100 лв. на 6-тия час, 200 лв. на 7-мия час (?)
Такса „тирбушон” – няма
Друго включено в цената – ритуали, настаняване, украса  на масата на младоженците

Общо впечатление-  Ами честно казано ми се стори малко „народно” в сравнение с другите. Дали заради не особено отдаденото значение на входа и „общите части”, дали заради провеждащата се в момента сватба без украса и с бичеща чалга, не знам. За всеки случай няма да го мисля много, че и без това ще ни е тесен.

Предстоят: Ниагара, Хилтън, България, Принцес.

Надявам се да ви е полезно.




Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: октомври 31, 2011, 21:20:18 »

Здравей. Информацията ти наистина е много полезна, за което аз лично благодаря, тъй като и аз в момента търся ресторант. На мен лично обаче, повече от 45 лв. куверт ми е много. Ти за коя дата търсиш ресторант?
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: ноември 01, 2011, 07:20:05 »

Иначе управителят беше много отзивчив. Заети дати (уикенд) за май 2012 – 05.05.12; 26.05.12. хихи това сме ние  yahoo famille информацията е много полезна  good, а колкото до ресторантите, ние ще сме в парк хотел москва, много ни допадна управителя, гледката е страхотна, устройва ни менюто и условията, ще го украсим с повече цветя и мисля,че ще ще стане много добре, а и търсихме хотел заради гостите, които ще настаняваме.  феста е много стилен ресторант и няма нужда от много украса, ако можете да си го позволите ще бъде много красиво.
Активен
luce
Любопитен
*
Публикации: 35


« Отговор #140 -: ноември 01, 2011, 14:31:52 »

Да напиша своето мнение за ресторант Flowers. Сватбата ни беше на 21.10.2011. Много сме доволни от всичко - бяха подготвили ресторанта много добре, той си е хубав и не му трябва много украса. Храната беше много вкусна и топла, порциите големи. Дори после някои от гостите споделяха, че не са могли да изядат всичко. Персонала беше мил и любезен. Върнаха ни останалата част от алкохола. Бяха абсолютно коректни в сметките. Бяха подредили много красиво подаръците за гостите ни и всичко, което бяхме занесли за там  Bravo Bravo Bravo Единствената ми препоръка е да се помисли за закупуване на кани защото се наложи ние сами да си купим. Имаха недостатъчна бройка за виното. С тази единствена забележка, горещо го препоръчвам за сватба с около 70 човека гости, колкото бяха нашите.

Благодаря им, че допринесоха за приятното изкарване на нашия празник  Flower Flower   
Активен
famille
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 140



« Отговор #141 -: ноември 01, 2011, 21:35:33 »

Veseto_87, дата не сме определили, според ресторанта, който изберем, затова бързаме с него. Иначе искаме да е някоя от съботите на май или юни 2012. Виж Principe Di Piemonte, ако не ви е малък, изглежда добър избор за бюджета ви.

Irena_popova, желая ти великолепен купон – за вас и за гостите ви! Аз, нали се сещате, сега съм в началото на търсенето и претенции, претенции – после сигурно ще постесня критериите.

Днес получих оферта от Хилтън:

Зала хотел Хилтън:

Капацитет – 130 – 150 души
Куверт – 79 лв. – 86 лв. за четиристепенно меню, включващо десерт/торта, неограничено количество безалкохолни и вода, кафе шварц и чай
Такса време – няма
Такса тирбушон” – няма
Друго включено в цената – украса на столове (калъфи и панделки), безплатни куверти за младоженците, а за над 100 гости и за кумовете, паркинг, апартамент и закуска.
Общо впечатление: има богат избор на менюта и шведска маса, но просто надвишава бюджета ни. Сметнах всички ползи  от включените екстри в цената и пак излиза доста по-скъпо, така че за нас отпада. За тези, които не знаят в Хилтън има ресторант на първия етаж, с изход към градина, и зала на втория етаж. Ресторантът вече не го дават за сватби, само залата на втория етаж, която може да се загражда.

Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #142 -: ноември 01, 2011, 22:23:06 »

 Много интересно и полезно обобщение на услугите в ресторантите на София. Има обаче един генерален проблем - претенциии много, пари малко. Аз лично ще спестя коментара си до момента на последното мнение за ресторант в София. С интерес ще очаквам и избора на място за сватбено тържество.
Активен
famille
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 140



« Отговор #143 -: ноември 01, 2011, 22:34:39 »

Pachoran, какво имаш предвид с "претенции много - пари малко"?  huhhuh.gif Не мисля, че съм определила невъзможен бюджет и определено не мисля, че очакванията ми за куверт от 50 лв. (или около) са прекомерни. Опитвам се да предам възможно най-пълно естествено субективните си впечатления (а не да си ги запазя за себе си) и същевременно неизменно сравнявам кой какво предлага за същите или по-малко/повече пари. Защо трябва да ми хареса куверт от 80 лв. за префасонирана зала, след като мога да дам 50 или 60 за ресторант?



Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #144 -: ноември 02, 2011, 11:39:54 »

famille, много хубава идея, че си решила да споделиш опита от намирането на ресторант. сигурна съм, че в толкова систематизиран вид инфото ще е изкючително полезно за тепърва търсещите!
Активен
nevena_popova
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #145 -: ноември 02, 2011, 13:47:06 »

Zdraveite, niakoi ima li vpechatlenia ot Grand Hotel Sofia v poslednite niakolko meseza? opitah se da pregledam foruma, no mneniata sa tolkova mnogo....
Blagodaria predvaritelno
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #146 -: ноември 02, 2011, 14:17:48 »

Невена, бяхме на сватба там през август, но не сме очаровани. За цената на кувертите според мен има и по-добри варианти.
Активен
famille
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 140



« Отговор #147 -: ноември 02, 2011, 15:38:25 »

В Гранд Хотел София не съм проверявала на място, защото някъде ми попаднаха цените им и са същите, като на другите места .... само че в Евро. crazy

Днес бях в Принцес Хотел Дедеман (срещу Централна Автогара). Още не са готови с новите оферти за 2012, ще ми ги изпратят по мейла или ще ми се обадят. Но от управителката научих следното:

Капацитет - разнообразен! От 100 до 300 може би (виж долу)

Куверт - 40 -50 лв. за четиристепенно меню, без включени напитки, те се предлагат с отделна оферта;

Такса време - 150 лева след 5-тия час (както е по договор, а не според когато отидете, благодаря някой от форума, който ме подсети да питам за тази дребна подробност);

Такса алкохол - 6 лв. на бутилка концентрат  crazy, 2 лв. на бутилка безалкохолно  bad .... и тук ми причерня и не чух за какви напитки е таксата от 3 лв. на бутилка.

Залите - Имат три зали - Рубин, Диаманд и още една, забравих я. Диаманд е огромна (според мен ще събере и 300) и много ми хареса, управителката каза, че и за 120 души става, просто разхвърлят масите и ги правят по 6-8 души. Рубин също много ми хареса, но тя е само за непушачи - 130-140 места, може би. Третата също е хубава, тя е с мраморен под или нещо подобно. Другите две са с мокет (в Рубин червен, в Диамант неутрален някакъв). Третата зала има и прозорци, но гледат към козирката на хотела, т.е., по-добре да са закрити.


Общо впечатление: Ще очаквам офертата с интерес, зашото като цяло ми хареса - и общите части, където ще се събират гостите, и залите и простора. Кувертът, ако остане такъв, също е ОК, а Управителката каза, че таксата алкохол подлежи на уговорки. Имат си калъфи и панделки за столове, които влизат в цената. Апартамент за младоженците.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #148 -: ноември 02, 2011, 20:01:01 »

Добро обобщение на някои от ресторантите в София, но без да се отиде на място и да се види как ще ви посрещнат не върши работа. Не забравяйте, сериозна работа по мейл и телефон не се върши. Отиваш, говориш, хапваш, пробваш, пипваш, виждаш , усещаш. Това е реалноста.

Иначе от мен, защото и аз скоро минах по този път - моите фаворити за София са 2 - Интерпред - Принцовете на Пиемонте и Флауерс в Люлин - маг. Лабиринт. И на двете места ще ви посрещнат любезно, цените и условията са нормални. Няма скрити условия, не се лъже и краде. Храната е без забележки.
« Последна редакция: ноември 02, 2011, 23:48:36 от Deliysky » Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #149 -: ноември 02, 2011, 21:44:01 »

Не забравяйте, сериозна работа по мейл и телефон не се върши.

според мен в днешно време мейл и телефон са абсолютно нормални начини за вършене на ''сериозна'' работа и всеки бизнес, който се отнася несериозно към разговор по тел. или мейл от потенциален клиент може само да загуби.

п.с. в моята ситуация всички ангажименти относно сватбата досега са извършени точно така.
« Последна редакция: ноември 02, 2011, 21:46:01 от theone » Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines