Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 01:36:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 7  (Прочетена 160338 пъти)
 
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #150 -: ноември 02, 2011, 21:49:54 »

 Напълно съм съгласен с това мнение. В последните месеци подобен вид поръчки се утроиха, собено със "стари" клиенти. Разбира се всичко е до определен момент, срещите са неизбежно събитие, но основната коренспонденция е чрез мейл и телефон.
Активен
svetla_petrova
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #151 -: ноември 02, 2011, 23:11:01 »

Здравейте
Хрумна ми за Лебеда в Панчарево - харесвам този ресторант и имам добри впечатления от него. Някой има ли наблюдения, проверявал ли е как стоят нещата?
Благодаря
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #152 -: ноември 02, 2011, 23:41:00 »

според мен в днешно време мейл и телефон са абсолютно нормални начини за вършене на ''сериозна'' работа и всеки бизнес, който се отнася несериозно към разговор по тел. или мейл от потенциален клиент може само да загуби.

п.с. в моята ситуация всички ангажименти относно сватбата досега са извършени точно така.

Уважаема бъдеща булка, не искам да ви апострофирам, но аз все пак съм вътре в системата. Освен това съвсем наскоро бях от другата страна на камерата. В поста си имах предвид, че в отговора , даден ви по мейл, много неща няма как да видите (например нивото на обслужването и уменията на готвача). Както сама сте разбрала информацията е първична и обощена. Може да направите първото сито и да отсеете това което не е по вкуса ви. Търсените ресторанти получават много мейли. Ако сте фен на вечната кореспонденция, може да се окаже в един момент, че датата ви вече е заета. Тоест, някои старомоден като мен, който залага на личен контакт очи в очи ви е изпреварил. Да рабирам,  вие така сте си направили ангажиментите, тел. определено е за предпочитане пред мейла, но без финална среща, мисля , че е малко трудно. В краен случай за живеещите извън БГ и скайпа върши работа.
« Последна редакция: ноември 02, 2011, 23:51:49 от Deliysky » Активен
famille
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 140



« Отговор #153 -: ноември 03, 2011, 01:36:34 »

Надявам се да не разводня темата, но държа да уточня, че всички ресторанти, на които съм направила резюме, съм посетила лично, именно за да усетя отношението, а и за да видя залите с очите си. Тези, които казаха, че ще ми пратят оферти по мейл, го направиха веднага - става въпрос за хотел Витоша и хотел Хилтън. Ако не го бяха направили, за мен бяха "до виждане". Т.е. за мен личното посещение е нужно за самия клиент, за добиване на по-добра представа, но ако някой не отговори на мейл - това е несериозно. И аз съм "в система", но в друга - там, ако не отговоря на мейла, друг ми взима клиента. Аз не съм виждала повечето си клиенти на живо, но това не пречи нито на мен, нито на тях. Важно е чувството за лична отговорност и качество на предлаганата услуга. Специално за сватбите - личното посещение за мен е от полза за клиента, но в никакъв случай не е оправдание за който и да е ресторант да не отговаря на мейли.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #154 -: ноември 03, 2011, 02:07:32 »

 Offtopic famille , все си мисля, че точно това исках да обясня, но май не ме разбраха Offtopic
А относно писмата, струва ми се, има известен проблем. Случвало ми се е да връщам отговор и да не е пристигнал или да е в спам, както и аз да вадя писма от спама (който не проверявам всеки ден).
« Последна редакция: ноември 03, 2011, 02:45:28 от Deliysky » Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #155 -: ноември 03, 2011, 14:15:27 »

svetla, отзиви за лебеда съм чела някъде назад в темите. прегледай ги, може да намериш полезно инфо
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #156 -: ноември 04, 2011, 04:30:38 »

      Стела, за Лебеда, отиди на място. Вечеряй, без да казваш, че се интересуваш от сватбено тържество. Огледай внимателно вътрешната зала ( сватбите се правят там, не в градината). Ще си отговориш сама на всички въпроси. Естествено, преди това провери за вашата дата( за да не си губиш времето напразно). А , за цените - миналата година куверта беше около 70лв.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: ноември 04, 2011, 11:30:14 »

Здравейте. Имате ли накакви мнения за ресторант Зимна градина в Парк-хотел Москва?
Активен
rosaura
Новак
*
Публикации: 14


« Отговор #158 -: ноември 04, 2011, 12:30:46 »

Здравейте пак smile Благодаря за отговорите. Принципи ди Пиермонте явно ще го гледаме този уикенд, управителят беше много любезен по телефона, и за около 40-45 лв. куверта със включена тортата и безплатна наливна бира си звучи много добре.
През миналия уикенд обиколихме няколко места с моето фиансе  blum - първо ходихме до Флауърс в Лабиринта,[/b] ние си го знаем него, че ни е наблизо до блока, и лятото сме ходили там няколко пъти. В момента правят нова зала, която ще бъде украсена в стила на ресторанта, така че вече ще има избор от 2 места за сватба там. Куверта е 33 лв, като включва салата, предястие, основно и мисля че по 1 безалкохолно, мин.вода, чаша вино и т.н. Украсата може и те, може и фирма да си наемеш. Общо взето ни допада, каквото сме яли там, е адски вкусно, милото даже там си ходеше на обяд едно време, и най-хубавото е, че до 24:00ч. не се плаща нищо, т.е можеш да си почнеш сватбата в 14:00 и да си откараш до колкото искаш.... Това е голям плюс! (на повечето места искат 100-200 ле. което е пълно безобразие за мен поне!) beating
Така, след това ходихме до Силвърхаус, ресторант Бижу. Много стилна обстановка, менюто е 42 лв, като вкл. пак гореизброените, може да се внасят алкохол и ядки без такса. Няма нужда от много украса. Има нощувка за младоженците, безпл. паркинг, градина за изнесени ритуали.  След 5-ия час 100 лв. sad Но иначе е доста добре.
Активен
rosaura
Новак
*
Публикации: 14


« Отговор #159 -: ноември 04, 2011, 12:41:22 »

Минахме и през ресторант "Тополите" някъде пак беше по Симеоновско шосе ( и Силвърхаус е там), той не ни се стори подходящ за типа сватба, който искаме, иначе има хубава градинка отпред. Менютата са от порядъка на 35-38лв.
Следващата спирка беше Александър Палас в Симеоново, където е бил бившия ресторант "Той и тя". Сега е гръцки ресторант Узаки май беше, много е готин, но управителката Милена си няма никаква идея как се правят сватби. Каза ми следното "Кажи ми какво искаш, аз ще ти го направя за около 30 ле."?! Нещо странно ми се вижда... Явно нямат и връзка с хотелската част, и няма нощувки - милувки smile
След като хапнахме по едно карибско изкушение в Романса  good минахме и през ресторант MY choice. Пак е останал само ресторанта от хотела. Много е стилен, отвън има басейнче, градинка и невероятна гледка към София. Само че управителката нещо много се опитваше да се налага още от първото виждане. Не че аз не се виждам същата на 45 години lol) Там куверта е около 40лв. и за още 10 лв. предлагат безалкохолни и вода на корем. Незнам, много се чудя за там - имат и зала, която също става супер за сватби....
Активен
rosaura
Новак
*
Публикации: 14


« Отговор #160 -: ноември 04, 2011, 12:54:02 »

 wedding

През седмицата ходихме в Хотел Аякс, в кв. Витоша, затворен комплекс, ресторанта е решен в червено, има малко римски стил и адски много ни хареса! Терасата е със страхотни гледки, има градинка, всичко е супер, само дето на първо четене искат 55лв, но ще договаряме за по-малко, че засега ни е фаворит. Просто от тогава, като си мисля за сватбата и все там се връщам...  heart А аз мисля доста за това smile

Предстои ни да видим р-т Панорама на Дондуков, Принсипи ди Пиермонте, някакво Ханами в Дружба и така имам още доста в списъка.
А! Днес като си взимах ваучер за един масаж, се оказа, че има хотел София Плаза, 4* до Централна гара, кувертите са между 38-42лв. трябва да се провери със сигурност!
Това е за днес....
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #161 -: ноември 04, 2011, 15:53:43 »

 Продължава увлекателният разказ за ресторантите в София, но продължава и да липсва определен критерий или цел. Пътеписът из ресторантите е увлектелен , но безцелен. Не разбрахме какво се търси. Мисля, че в един подобен ресторантопис не трябва да се слагат един до друг ресторант с 5 звезди и шкембеджийница. Обиколете и стол-ресторантите към различните ведомства в държаата, там също се правят сватби и то не малко.
Активен
rosaura
Новак
*
Публикации: 14


« Отговор #162 -: ноември 04, 2011, 16:05:25 »

Продължава увлекателният разказ за ресторантите в София, но продължава и да липсва определен критерий или цел. Пътеписът из ресторантите е увлектелен , но безцелен. Не разбрахме какво се търси. Мисля, че в един подобен ресторантопис не трябва да се слагат един до друг ресторант с 5 звезди и шкембеджийница. Обиколете и стол-ресторантите към различните ведомства в държаата, там също се правят сватби и то не малко.

Не съм имала за цел да правя пътепис smile Просто описвам нещата както са, по реда в който съм ходила на различни места, и спрямо свободното време на управителите. Целта ми е да намеря това, което е близко до представите ми, затова не искам да се ограничавам, водена само от един критерий. Има още доста места, които искам да посетя. Отделно от това, съм работила в сфери, свързани с организация на събития в хотели и ми е интересно да си обикалям и да добивам нови представи Wink
Някой има ли отзиви за хотел София Плаза, не го бях чувала до днес?
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #163 -: ноември 04, 2011, 20:33:16 »


 При положение, че сте работили в сферата на организция на събития трябва да сте наясно с ресторантите, които се използват за тези цели. Действията са ви оправдани единствено, ако сте от град различен от София или дълго пребиваване в чужбина. В противен случай наистина всичко изглежда като пътепис-ресторантопис.
 В никакъв случай не съм против това, което правите, но ми е интересно защо го правите ? Това ,че Ви предстои сватба не е достатъчен мотив. Ако наистина сте работили в тази сфера на организация на събития дори в чужбина е редно да се концентрирате към ресторантите за сватбено тържество в определен клас - ценови, националност на кухнята, специализиране в определен вид кухня ... има много признаци. Във всеки друг случай го приемам като ресторантопис.
Активен
famille
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 140



« Отговор #164 -: ноември 04, 2011, 21:08:22 »

 Offtopic Rosaura, благодаря за твоя "пътепис", наистина!  give_rose Помогна ми да се сетя за ресторант "Бижу", бях го забравила, и да сравня с местата, на които съм била. Не се обяснявай защо го правиш, както и колко "професионално" го правиш - и аз, и ти се опитваме да намерим това, което най-много ще ни хареса, без задължително да го вкарваме в определени, особено нечии чужди псевдокритерии, а споделяме, защото така се прави, като искаш и ти някой да ти сподели. Аз не излизам почти никъде и разбирам кое е "шкембеджийница" и кое наистина си заслужава именно като обикалям - или форума (който ме мотивира да дам своята лепта) или на място. Именно такива непосредствени и неподправени мнения от главното действащо лице, а не от разни "гурута" помагат на такива като нас, които нямаме време да обиколим всичко. И именно тези "пътеписи" ги четеме ние, бъдещите булки след това, а не техния литературен анализ.  Offtopic

Сега по същество - кажи ми, моля те, Бижу видя ли ти се подходящо за 120 души?

За съжаление, не мога да ти помогна със София Плаза.
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines