Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 22:23:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 12  (Прочетена 187925 пъти)
 
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: юли 12, 2011, 16:33:27 »

Момичета, можете ли да ми кажете как се правят панирани сиренца или кашкавал. Имам някакъв спомен че се потапят в яйце, после брашно и галета и се пържат в сгорещено олио, но като пробвах по този начин много бързо се запържват и докато ги извадя, някой ми изгарят. Пък за сиренето трябва да е изцедено от саламурата, нали?
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #121 -: юли 12, 2011, 20:24:57 »

Сиренето да е твърдо и не чак изцедено,но да не капе вода. Кашкавала го правя предварително-яйце и галета и малко в хладилника,после пържа в тиган с много мазнина.Ползвам Уок. Като нямам време понякога ги правя с Патафри. Но в този тиган никога не обръщам и не ми изгаря.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: юли 13, 2011, 02:19:07 »

мерси
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: юли 14, 2011, 08:37:23 »

Тони ще кажеш ли рецептата на тортата?
Ние вчера бяхме на пълнени тиквички и пържени картофки.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #124 -: юли 14, 2011, 09:43:28 »

Момичета никой ли не меси от Вас????
Много оригинални идейки давате .... но мен страста ми е тестото  give_rose
Сега мъжо го няма ...няма за кой да меся но ми се иска да го изненадам когато се прибере с нешо различно от ... пита,пърленки,кифлички и т.н.....ПОмагайте smile
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: юли 14, 2011, 09:57:16 »

Е как месим , точим , зависи само от момента , на каква вълна ще съм.Ето и някой от нещата които съм правила , ако ти хареса нещо ще ти кажа рецептата, малко са смесени албумите ,ама не съм ги по подредила за това.
http://pipilota27.snimka.bg/other/moi-tvoreniya-2.563318
http://pipilota27.snimka.bg/other/chast-ot-moite-proizvedeniya.534437
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #126 -: юли 14, 2011, 10:36:15 »

Е как месим , точим , зависи само от момента , на каква вълна ще съм.Ето и някой от нещата които съм правила , ако ти хареса нещо ще ти кажа рецептата, малко са смесени албумите ,ама не съм ги по подредила за това.
http://pipilota27.snimka.bg/other/moi-tvoreniya-2.563318
http://pipilota27.snimka.bg/other/chast-ot-moite-proizvedeniya.534437

Благодарство Пламъче smile
Искам рецептата за питата която има кръст отгоре ако може smile и на тарталетите с крема smile
Всичко което си напарвила и правиш изглежда божествено вкусно
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: юли 14, 2011, 10:52:15 »

Мерси Bibsi8792, ето ти рецептите.
Питата
точни пропорции не мога да ти кажа ,защото аз ги правя малко на око , но продуктите ще ти кажа.
Кисело мляко или можеш да сложиш 50/50 мляко/ вода, малко олио , оцет , сол , щипка захар, мая и брашно.Тестото за фигурките отгоре се прави от вода , сол и брашно.
Ако слагам мая на кубчета , я слагам в течността , ако е суха в брашното .Добавям първо една част от брашното оставям да втаса и тогава останалото , оформям питата и пак втасва , отгоре мажа с цяло яйце , като фигурите не мажа ,за да се получи разлика в цвета.

Тарталети
Тестото-1 яйце, 100 гр масло, 200гр пудра захар,300гр брашно, 1 к.л. бакпулвер.
Крема е обикновен пудинг, правила съм ги и с крем ванилия.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #128 -: юли 14, 2011, 10:58:43 »

Мерси Bibsi8792, ето ти рецептите.
Питата
точни пропорции не мога да ти кажа ,защото аз ги правя малко на око , но продуктите ще ти кажа.
Кисело мляко или можеш да сложиш 50/50 мляко/ вода, малко олио , оцет , сол , щипка захар, мая и брашно.Тестото за фигурките отгоре се прави от вода , сол и брашно.
Ако слагам мая на кубчета , я слагам в течността , ако е суха в брашното .Добавям първо една част от брашното оставям да втаса и тогава останалото , оформям питата и пак втасва , отгоре мажа с цяло яйце , като фигурите не мажа ,за да се получи разлика в цвета.

Тарталети
Тестото-1 яйце, 100 гр масло, 200гр пудра захар,300гр брашно, 1 к.л. бакпулвер.
Крема е обикновен пудинг, правила съм ги и с крем ванилия.

Тази вечер няма да е но утре запрятам ръцете ...мъжи ше се върне та да го изненадам smile Благодаря ооще веднъж smile Златна си
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: юли 14, 2011, 11:20:40 »

Няма защо , насреща съм като има нужда. smile
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: юли 19, 2011, 21:38:45 »

Момичета, можете ли да ми кажете как се правят панирани сиренца или кашкавал. Имам някакъв спомен че се потапят в яйце, после брашно и галета и се пържат в сгорещено олио, но като пробвах по този начин много бързо се запържват и докато ги извадя, някой ми изгарят. Пък за сиренето трябва да е изцедено от саламурата, нали?

Anita81 а ти преди да ги сложиш да се пържат потапяш ли ги пак в яйце. Аз веднъж забравих да ги потоя и се чудех защо за пръв път ми стават светкавично бързо и чак докато извадя едното другото е изгоряло, докатода се сетя че съм забравила яйцето и то галетата си загаря. Иначе като ги потопиш в яйце по минутка от всяка страна им стига максимум минута и половина  good
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: юли 24, 2011, 02:33:24 »

Здравейте момичета!
Аз се позагубих малко от темата,но днес след като повисях доста в кухнята и реших да се включа отново smile Страхотни и вкусни неща сте показали!
Ето и едно ледено коктейлче с което да ви почерпя макар и виртуално!

Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #132 -: юли 30, 2011, 12:58:34 »

Здравейте дами smile

напоследък се запалих много по тортите с фондан и съм намислила да спретна една торта за начало като тази само да си набавя малко бои за оцветяване и някой други глезотийки girl_wink

 

Аз ще я правя с домашно правен фондан ето рецепта:

ФОНДАН

Продукти:
500 г пудра захар
1 суп. лъж. желатин
50 мл вода
50 г царевично нишесте
по няколко капки оцветители (различни цветове)
50 мл глюкоза – за намазване за блясък

Приготвяне:
Разтворете желатина във водата и след като набъбне на водна баня за няколко минути го доразтворете.
В дълбока купа пресейте пудрата захар и нишестето. Добавете желатина и започнете да бъркате. Скоро фонданът е готов.За да направите кувертюр за торта разточете фондана, за да не залепва използвайте още пудра захар.

А ето и една рецепта за блатове:
Пандишпанови блатове

Продукти
4 яйца
1 ванилия
200 гр. захар
200 гр. брашно
4 с.л. студена вода
1 бакпулвер

Приготвяне
Разбиват се белтъците със студената вода на пухкав сняг. Леко се добавят захарта и ванилията след това жълтъците 1 по 1. Добавя се брашното размесено с бакпулвера. Пече се 30 мин. на 180 градуса.

За пълнеж на тортата може да се направи какъвто искате крем с или без плодове и.т.н.

Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #133 -: юли 30, 2011, 13:08:07 »

Ето и една идея за мезе:

Месно мезе

Продукти:
500 гр. свинско
1 глава крумид
150 гр. гъби
1/3 ч. чаша растително масло
лимонов сок на вкус
черен пипер
сол

Проготвяне:
Месото се нарязва на пърченца и се задушава до полуомекване в мазнината и малко вода. Добавят се ситно нарязания лук и гъбите. Ястието се залива с малко вода, посолява се и се задушава докато месото омекне. Поръсва се с черен пипер и лимонов сок.

Ето и за дробчета, става бързо:

Дробчета с шафран и синьо сирене

Продукти
400 г пилешки дробчета
20 бр. маслини без костилки
100 г синьо сирене
щипка шафран
50 мл червено вино
1 ч.л. вегета
олио

Приготвяне:
Дробчетата се сваряват и слагат се в тавичка. Към тях се прибавят виното, подправките, олиото и малко вода. Запичат се. Слагат се в чиния и към тях се прибавят маслините, напълнени със сиренето. Разбъркват се, докато са още горещи.
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #134 -: юли 31, 2011, 17:02:38 »

Еееее дами,

направих днес една торта с фондан, която сънувам 2 дни и мъжа ми само ми се смее sarcastic нооо нещо не стана както исках, ще пробвам пак-никой не се е родил научен girl_wink снимка имам в галерията.
Нещо и крема не се получи а имах голямо желание да я направя bqsnasym NEXT TIME smile
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines