Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 23:33:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да си купим булчинска рокля по интернет - 2 ча  (Прочетена 154578 пъти)
 
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: март 15, 2011, 17:38:56 »

Ами, в Пловдив в магазина на Princess, определено има рокли с качествени платове на тези цени, които определено не са китайски и това могат да го потвърдят хора, които са в бранша и разбират от тези неща, като пак в същия магазин продават и марката Pronovias, на която има намалени модели за около 900-1200 лв., а тя е испанска и пак няма нищо общо с Китай. Така, че съм на мнение, че е възможно, ако се търси качество на разумна цена, да се намери smile
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: март 15, 2011, 18:03:20 »

Lawyer, и в София има вече немалко прекрасни български бутикови рокли (например на Феде), но в тази тема си говорим за евтини булчински рокли, а една рокля около 1000 лв, да не говорим за бутиковите ненамалени, които струват няколко пъти повече, вече не е евтина ни най-малко...Но по принцип изобщо не съм съгласна с друго - че всичко, идващо от Китай, е лошо като качество, просто направи справка примерно кое в дома ти, дори от скъпите вещи, не е произведено там. При китайците според мен има два вида производство - едното безумно евтино заради лоши материали и ниска цена на труда и второ - евтино по нашите и западните стандарти заради качествени продукти и ниска цена на труда. Ако вторият тип производство в Китай не съществуваше, защо би им било на големите фирми във всички отрасли да си изнасят производствата там (естествено има го и моментът, че западните компании контролират строго процесите, но това се случва и в една читава китайска шивашка фирма, примерно)? Дайте да гледаме на нещата по-реално - в България цените на всичко се надуват безкрайно, а на сватбените продукти - да не говорим. Просто по никакъв начин не можеш да ме убедиш, че една китайска рокля от качественото им производство, да кажем за 200-300 лв (което за един китаец е голяма сума, при средна месечна заплата за производството около 130 долара), ще е с по-лошо качество от една дело на асеновградския от котюр, струваща около един път и половина повече. Не знам за другите, които се наемат да поръчват от нета, но лично аз предпочитам да дам същите пари и да пробвам да получа нещо по-качествено на цена, която аз мога да си позволя. Ясно е, че щом рискувам, нямам възможност (а нямам и желание, просто не съм такъв тип потребител) да си купя рокля на цена 1000+
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: март 15, 2011, 18:17:21 »

Моля ,пишете в тази тема за покупките по интеренет на сватбени рокли.За качество ,колекции и т.н. пишете в темата за Булчински рокли - тя е по-обширна,а и така ще пишете на точното място.

Благодаря за разбирането !
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: март 15, 2011, 18:23:29 »

Soulless, отговорът ми беше във връзка с поста на Monikamaria, че за 800 лв. не може да се намери качествен плат, напротив може smile В никакъв случай не искам да влизам в дълги полемики или дискусии относно евтино и скъпо smile пак казвам, с риск да се потретя, че всеки сам за себе си решава и си знае колко пари може да отдели. Аз също не съм тръгнала да давам луди пари за моята рокля, ако такова впечатление съм създала, просто мисля да потърся качество и в България и то от фирми като Princess които oсвен, че произвеждат техни модели, също и внасят Pronovias и др. На мнение съм, че техните платове са качествени, което не означава, че китайците нямат качествена стока, просто на два пъти отговорих в тази тема, че е на риск. Мисля, че малко разводнихме темата, така че отново ви пожелавам успех и с интерес ще следя снимките на роклите, когато ги получите smile
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: март 15, 2011, 18:29:27 »

fiibi_bg give_rose Ок!
soulless, напълно подкрепям!
Нека наистина темата си остане за пазаруването чрез интернет. Взели сме си решението вече и предполагам всяка от нас с пълното съзнание за последиците! Аз съм оптимистично настроена и вярвам, че няма да сгрешим.
lawyersmile имах предвид, че просто не мисля, че роклята за 800лв тукашна цена ще е по-добра от роклята от Китай. Аз ще си я купя например от Ибей и за мен гаранцията, която ми дава "топ-селър" не е малка в никакъв случай. 1000 положителни мнения говорят нещо, нали? При цялото ми уважение  give_rose
Активен
happybride
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #110 -: март 16, 2011, 09:32:22 »


ОХ
Нямаме ли още нещо диставено от сайта с хубавите рокли, вече съм си харесала няколко..Soulless как върви при теб и останалите...? blush
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: март 16, 2011, 09:38:47 »

Futurebraid, оффф, засега нямам доставка sad От 3 дни се занимавам с т.н. Ан, която им е нещо като customer support. Тормозих я по мейл и два пъти в чат - днес ме увери, че до края на деня ще ми изпратят роклята и кринолина + номер за проследяване, а аз я уверих, че ако това не се случи до утре, ще започна диспут в Paypal, защото ако минат 45 дни от плащане чрез Paypal, вече не можеш да си търсиш парите, поне не и през тази система. Та написах на женицата, че ако междувременно благоволят да ми пратят поръчката естествено ще спра диспута, но съм длъжна да се застраховам. Честно казано, струва ми се, че точно тези китайци не са много читави, прочетох няколко негативни мнения за тях в нета - недоставени рокли, различни от поръчаните, проблеми с възстановяването на парите - и малко се притесних, затова ги тероризирам. Много се надявам да не се окажат някаква фантомна фирма nea Затова, ако искаш, Futurebraid, изчакай до няколко дни и аз да се отчета финално, преди да поръчваш.
Активен
happybride
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #112 -: март 16, 2011, 10:23:10 »

 cray
Много съжалявам да чуя че имаш проблеми...искрено се надявам да ги притиснеш или поне най малкото да си върнеш парите ..виждам че си информирана за всичко Bravo

Иначе прясна информация относно доставки от Китай. Една колежка звънна на своя приятелка, която е митнически агент.
При доставки от страни извън ЕУ плащаме мито+ ДДС/ 20 % ДДС+ още 4/5 % мито/
Относно въпроса за gift каза че няма да мине номера.....sad

усещам, че ще се преориентирам в ebay за по сигурно поне откъм коректен доставчик, а мито и ДДС ще го прежаля:)
Активен
kami2004
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



« Отговор #113 -: март 16, 2011, 19:51:55 »

Някой пазарувал ли е от www.vivebridal.com?

Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: март 16, 2011, 21:05:22 »

Соулес, успех, милиюка! Вярвам, че всичко ье бъде наред!
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: март 16, 2011, 21:39:26 »

soulless, спокойствие, само спокойствие (както казва Карлсон)! Няколко дена не са фактор, всичко се случва! Ти си постъпваш правилно като ги ръчкаш! Само не се притеснявай! girl_wink
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: март 17, 2011, 12:43:31 »

Милички, имам огромното желание да ви разцелувам всичките - най-после роклята ми пътува към мен yahoo yahoo yahoo Преди малко понеже видях, че нямам мейл с номер за проследяване и пак притиснах кака ви Ан в чата да ми проследи поръчката... И какво да прочета - о, балсам за очите ми blum - роклята вчера е пусната обаче не както очаквах с DHL, а с TNT Express, все тая, де, имам си и номер за проследяване и направо пощурях от радост като видях статуса на движение на пакета danceg Очаквам да го получа в петък или най-късно в понеделник, направо нямам и грам търпение! Да ви кажа, бях се поотчаяла, може би защото прочетох разни негативни отзиви от тези китайци в нета и си казах в какво ли приключение съм се забъркала, но! всъщност всичко е наред, сега остава и роклята да си струва Wink Изобщо може и китайците да са си били ок като срок за изпълнение на поръчката и т.н., а моето недоверие и нетърпение да са идвали в повече, не знам. Но това си е нормално - все пак пестим от цената, но трупаме очакване, нетърпение, пък и всяка бъдеща булка си е ходещ експлозив от емоции blum
Активен
_Ava_
Ентусиаст
**
Публикации: 149



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: март 17, 2011, 14:18:17 »

Леееекинко и аз започнах да се вулнувам. Soulless, с теб сме! Излишно е да те подканвам да споделяш актуално инфо, а съвсем скоро и снимки с най-чаканата рокля на света!

Аз ще си я купя например от Ибей и за мен гаранцията, която ми дава "топ-селър" не е малка в никакъв случай. 1000 положителни мнения говорят нещо, нали? При цялото ми уважение  give_rose
Monikamaria, от кой Ибей ще поръчваш роклята? Щатския ли?
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: март 17, 2011, 15:47:11 »

Иначе прясна информация относно доставки от Китай. Една колежка звънна на своя приятелка, която е митнически агент.
При доставки от страни извън ЕУ плащаме мито+ ДДС/ 20 % ДДС+ още 4/5 % мито/
Относно въпроса за gift каза че няма да мине номера.....sad

усещам, че ще се преориентирам в ebay за по сигурно поне откъм коректен доставчик, а мито и ДДС ще го прежаля:)

По този въпрос не знам какво да кажа - според мен е много относително. Например, наскоро получих един парфюм от Щатите, който изрично беше записан като подарък, но явно е имал и обявена стойност заради застраховката или по друга причина. Пляс, имах ДДС, но не и мито за плащане - това е митницата в Горна Оряховица, защото парфюмът пътуваше към майка ми в Плевен. Доколкото разбрах, пощальонките в Плевен са обяснили на майка ми, че въпросният митничар в Горна Оряховица, който ми е обработил пратката, пише каквото си реши - някой път начислява мито, друг път ДДС, според това как е станал сутринта. Някаква гигантска идиотия, защото да не би случайно БГ митници да се прецакат от това, че хората пазаруват по Интернет - пълно безобразие, видяха кацата с меда (т.е. електронните покупки) и започнаха да бъркат дълбоко в нея. Та затова и сега не знам какво ще трябва да платя за роклята в крайна сметка - тези дни ще науча и ще ви светна как е било при мен. Защото има нещо, с което не съм наясно - ако роклята е описана като подарък без да е обявена стойност, как тогава биха я обмитили и начислили ДДС? Та ако е по допускане на митничарите, че това е булчинска рокля на някаква стойност, това са си свободни съчинения. Кой може да е сигурен от тях, примерно, че нямам леля в Шанхай, която ми е купила и ми праща рокля за сватбата ми? Изобщо отсега съм настроена много войнствено за предстоящите евентуални битки с идиотите на митницата smile

_Ava_, благодаря ти за споделеното вълнение! Много е хубаво в тези предсватбени дни да можеш да споделиш с някого емоциите си, а аз си имам цяла компания blum
Активен
karamelche_
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #119 -: март 17, 2011, 16:51:48 »

ако ще минава митница, което е на 99% сигурно, трябва да си вземеш ЕОРИ номер от митницата.. има за него срок от 5 дни, за да ти го издадат, така, че по-добре отиди по-навреме.
има стоки, които не се обмитяват, има и такива които се.. ако пише сватбена рокля, гифт+стойност.. не знам дали ще мине - все пак затова са митница, като за начало ще ти изискат документите за плащането и от там нататък ще ти определят ддс и евентуално мито ( не знам дали се обмитява).
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines