Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 23:21:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да си купим булчинска рокля по интернет - 2 ча  (Прочетена 154535 пъти)
 
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: март 17, 2011, 17:08:40 »

Karamelche_, благодаря ти за помощта! Аз всъщност писах изрично на китайците да не ми посочват стойност на роклята, защото ако такава няма, практически няма как да се докаже, че е било платено нещо и изобщо, че тази стока има някаква стойност(поне така си мисля, че е логично). Но ще видим какво ще излезе от цялата работа - психически съм подготвена и за ДДС и мито, но не мисля, че е редно. Т.е. намаляването драстично на облагаемата стойност на пратките от началото на годината ни бърка сериозно в джоба и нямам никакво желание да участвам точно в този рекет, но поживем-увидим.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: март 17, 2011, 17:55:07 »

_Ava_, от британския мисля да поръчвам.  smile Набелязала съм няколко топ-селъра и ще видя коя е най-добрата оферта в момента, в който поръчвам.
soulless, Понеделник е деняяяяят!!!!! Ураа!  *YAHOO*С твоята рокля, като първа, са май най-големите вълнения!
Относно митничарите и аз съм така войнствено настроена от сега! beating Ще се разправям здраво! А на мен ми предстои и пакет от Щатите тези дни и въпреки, че е от моя приятелка се чудя дали няма да се пробват и от него да измъкнат нещо!  sad
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: март 17, 2011, 18:05:39 »

До колкото знам, преди можеше да се измъкнеш тук и там от мито и ДДС. Вече нещата не са толкова прости, затегнаха ситуацията. Та нали от това печели държавата... crazy Говоря поне за гр. Варна
Активен
Flappy
Любопитен
*
Публикации: 31


« Отговор #123 -: март 17, 2011, 18:15:02 »

Soulless , страхотно! Много се радвам, че мъчителното чакане за теб е към края си  Bravo Стискам палци и митничарите да те изненадат приятно и всичко да мине миролюбиво и щастливо! good
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: март 17, 2011, 18:15:59 »

Митническият режим е затегнат навсякъде вече, в София също е така. Иначе за митата - те ясно за какво служат, свалянето на облагаемият минимум беше изискване от ЕС, при нас не е много различен от този в другите членки на ЕС. Въпросът е принципен обаче - ако стоката ти е записана като подарък и обявена стойност няма, няма и основание да ти искат мито и ДДС, още по-малко имат основание митничарите на база някакви си техни настроения да ти начисляват мито и ДДС. Иначе за принципните изисквания съм съгласна, в крайна сметка когато нещо го има черно на бяло, няма как да се спори. Но ако стоката ми е gift и лумпените ми дръннат мито и ДДС, ще споря докрай. Отклонихме се от основната тема, но пък всички, които поръчват рокли от държави извън ЕС ще срещнат тези трудности, така или иначе.
Активен
karamelche_
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #125 -: март 17, 2011, 20:37:11 »

виж сега.. напълно ми е ясно, че ще се чувстваш прецакана, ако като пише подарък те ти начислят мито и ддс..ама нали за това са митниците - ти така може да прекараш всичко, под претекст, че е подарък.. мислете малко разумно.. а това дето били начислявали мито и ддс както им хрумне изобщо не е вярно. митниците имат право да изискат документи за проверка на стойността.. все пак това им е работата.
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: март 17, 2011, 21:16:10 »

Karamelche_, това, че митниците начисляват мито и ДДС напосоки не го казвам аз - казали са го лично на майка ми пощенски служители, които работят ежедневно с конкретен митничар с подобно неадекватно поведение. На мен също би ми се искало да се спазват стриктно някакви принципни положения, но това не се прави на практика. Иначе по нашия конкретен случай, аз проверих как стоят нещата примерно в Германия по въпроса - там необлагаемият минимум стойност е 22 долара, а доколкото си спомням Цветина беше получила роклята си само с доплащане на 7 евро на куриера, което не е мито и ДДС, предполагам. Това ме навежда на мисълта, че в документите й е пишело gift и немските много по-принципни от нашите митничари явно са се съобразили с това. Не знам, ще видим тези дни, излишно е да го мисля отсега smile

Между другото, разрових се в сайта на митниците и там пише, че стоки подарък до 45 евро не се обмитяват, а ако са на стойност до 15 евро не се облагат с ДДС. Надявам се информацията да не е стара и при всички случаи ще си изпринтирам документа, ако се наложи да тичам до митницата. Ако се окаже, че правят проблеми, ще дам линк към този заветен документ, ако на някоя й е нужен smile И отсега ми е ужасно любопитно как точно митничарите ще определят, че роклята ми, примерно (която не е диамант с безусловна стойност, все пак) струва повече от 15 или от 45 евро, като се имат предвид цените в Китай.
« Последна редакция: март 17, 2011, 21:46:26 от soulless » Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #127 -: март 18, 2011, 00:20:08 »

Offtopic Момичета, с всички тия съвети за това как ще намислите някакъв си начин, за да избегнете мита, такси и ДДС-та... щото това било "рекет", не мислите ли, че по същата логика много измежду булките сега, но майки за в бъдеще, ще разчитат след години със същите разсъждения точно на тая рекетьорска държава и държавния бюджет, за да получават майчинство върху нереални осигуровки или ползват фалшиви болнични. Хубаво пишете, че митничарите трудно биха разбрали колко ви струва роклята и не са доказуеми повече от 45 евро, че била подарък и т.н., ама като знаете, че сте платили 3-4 пъти по-евтино за сватбена рокля (което е похвално между другото), вложили сте между 200 и 300 долара в китайската икономика и после изписвате 2 страници постове как могат да се избегнат българските мита, ами извинявайте, ама това си е дребнавост, да не кажа нещо друго. Вярно че нашите митници не са великолепна институция, ама дайте поне законите да спазваме. Говоря за наистина дължимите такси, не за своеволията на единици-митничари.

За да не избягам прекалено от темата, ще кажа, че и аз смятам да търся по интернет сватбена рокля и ще съм доволна ако успея да я взема по-евтино. Успех на всички.
« Последна редакция: март 18, 2011, 00:26:07 от Деничка Звездичка » Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: март 18, 2011, 09:45:22 »

 goodpost Деничка, споделям мнението ти smile дано не се обиди някой, но ако има някаква дължима такса (мито, ддс) трябва да се плати, а не да се търси начин да се заобикаля закона... а и не мисля, че 100 лв. повече или по-малко ще са чак такъв проблем. Пожелавам Ви успех и не се настройвайте предварително за разправии с митнически служители, най-важното е да получите така мечтаната рокля  give_rose
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: март 18, 2011, 10:40:29 »

Момичета, с цялото ми уважение, но мисля, че не ме разбрахте особено smile Както и да е - като мина евентуално през митницата и имам някакъв челен опит, ще споделя за тези, които ще минават оттам след мен smile И аз се извинявам, ако на някой не му харесва мнението ми, но аз съм от хората, които обичат принципните положения да се спазват точка по точка и волните съчетания на овластени като митничарите в случая просто не са ми по вкуса и не смятам да задоволявам капризи smile Все едно - роклята ми вече е в София, както разбирам от трекинга и има шанс да я получа и днес, стискайте палци blum Толкова е изнервящо това чакане, тази рокля направи невероятни пътешествия докато дойде до тук - от Шанхай към Пудонг в Китай, оттам долетя до Амстердам, след което замина за Лиеж и най-после кацна на Летище София blum Сега да видим какво следва smile
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: март 18, 2011, 10:50:57 »

soulless, значи си на финалната права smile което е супер, най-много след ден ще е при теб сигурно. Ще чакаме снимки, за да я видим и да ти честитим!
Активен
cvetina84
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 60



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: март 18, 2011, 10:58:57 »

Виждам, че се изписаха доста мнения по въпроса за ДДС и мито. Проверих тук-там за информация по съответния проблем. От 1 Декември 2008 година е въведен закон за лимит на обмитяване. Този лимит е 150 Евро, при положение че едната от страните е юридическо лице. В случая юридическото лице е фирмата в Китай. Ако и двете страни са физически лица, то облагаемата сума пада на 22 Евро.


soulless, незнам на каква стойност е роклята, но мисля че вече можеш и сама да се ориентираш в ситуацията  give_rose . А по въпроса с митниците- ако трябва да заплатиш мито, как по-точно ще стане, тъй като куриера ти доставя роклята на вратата, което означава, че стоката вече е преминала "Митница"?
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: март 18, 2011, 11:09:29 »

Цвети, въпросът е по-сложен с митата и ДДС-то, защото има необлагаем минимум до който не се плаща мито, но и друг минимум вече за ДДС-то. Ако стоката е подарък пък има трети и той е 15 евро за ДДС и 45 евро за мито, всичко зависи от това как е описана пратката - дали е подарък и кой я изпраща. Това, което аз имах предвид със заобикалянето на ДДС-то, защото то е по-вероятно да бъде начислено дори при подарък, е това, че ми е интересно как точно митничарите ще докажат колко струва роклята, при положение, че китайските стоки всички знаем колко струват. Ако стоката е подарък и фактура логично няма и не се кара на догадките на митничарите, то би трябвало те да се свържат с изпращача и да подадат запитване за стойността (поне така мисля е логично), а ако ще ми начисляват ДДС и мито на догадки, то определено не смятам да плащам нищо, това не е следване на митническата тарифа, а своеволия.

Иначе на въпроса ти - ако стоката не е освободена от митницата, въпреки че е куриерска пратка, тя няма да дойде до теб в дома ти, а ще получиш честитка на митница да си я освобождаваш. Мен дори не ме притеснява толкова евентуалното плащане, ами и тичане по подобни институции, загуба на време и нерви най-вече. И все пак направих гигантски въпрос от тези митнически вълнения, накрая може да ми позвънят на вратата от куриерската фирма без проблеми blum и да се прочуя из форума като видна drama queen pleasantry
Активен
cvetina84
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 60



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: март 18, 2011, 11:22:10 »

Фактът, че аз не съм плащала нищо допълнително (освен тези 7 евро на куриера) трябва да те успокои  girl_wink Все пак и България и Германия са в ЕС. Не мисли за митници, мисли за това колко прекрасна рпкля ще имаш, стига толкова напрежение.Просто се радвай на подготовката за сватбата  give_rose
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #134 -: март 18, 2011, 11:40:46 »

 :offtopic:За пратки извън ЕС нещата са много затегнати. От 01.01.2011 са въведени още по-ниски мимимуми, мисля около 30 долара. За София получаваш честитка и отиваш на митницата до централна гара. Номера с подаръка вече не минава, хората не пасат трева.Ако ти кажат , че обмитяваш, докато не платиш няма да ти дадат пратката, пък ти си викай колкото щеш. Един колега беше поръчал батерия за камерата и го обмитиха. А е доста по-дребничък пакета от булчинска рокля. Пък и мисля, че прекалената дребнавост е излишна.Няма как да не плащате , а после да искате от тая държава. То затова и няма пари, щото никой не плаща. Знаете ли, тази година ще женя един адвокат в Англия. Там данъците са направо убийствени, човекът има сериозни доходи, за 2010 му бяха удържали 49% от печалбата.Взеха му пари колкото за нова къща и си плати като поп без да шикалкави. Затова държавата им е богата.А тука богатите фирми не плащат нито стотинка.Ако на някои милионер му поискат 49% от печалбата ще се самоубие но няма да плати. Не си ли давате сметка, че така не става?
« Последна редакция: март 18, 2011, 20:02:36 от Deliysky » Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines