Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 00:21:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Събиране на подаръците от младоженците - II-р  (Прочетена 62649 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #105 -: юни 21, 2012, 09:19:46 »

Да, ясно е, обаче на мен са ми по ценни картичките - показват отношението - всеки може да пъхне няколко банкноти в плик и да го залепи.
Активен
beboranka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 132



« Отговор #106 -: юни 21, 2012, 09:45:55 »

Всеки си преценява сам, но и според мен идеята с надписването на пликовете пред гостите и тази с отварянето на пликовете не е добра, много е не уважително спрямо гостите. Ако аз съм гост и отворят плика пред мен ще ми стане даже обидно един вид "дай да видя колко си дал, дали си е струвало да те каня".
Активен
rady17
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 377



« Отговор #107 -: юни 21, 2012, 09:53:12 »

Не си заслужава да се надписват пликовете, ако има празен плик живи и здрави, дано забогатеят от тези пари. Ние нямахме празни пликове, но истината е че изобщо не ме интересуваше колко банкноти има, аз също държах на картичките и получихме мн красиви хенд-мейд картички. heart
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #108 -: юни 21, 2012, 10:01:56 »

Пък после ходи и вярвай, че важно е присъствието, не подаръкът! Дручко си беше едно време, няма пликове, няма картички. Нанижат ти гердан от двулевки, закачат ти го на врата и се снимат с теб за доказателство! По- непохватните пък само закичваха парата с ръждясала карфица, та да се замислиш дали имаш активна ваксина против тетанус. Деликатните и фини души прегъваха банкнотата като оригами и я пъхаха в ръцете на булката и после трябваше да се глади с ютия. Е, имаше и копчета или стари, невалидни монети, но карай.....
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #109 -: юни 21, 2012, 11:08:04 »

Това с празните пликове ме потресе!  Oh my ... Съгласна съм сКели, че това ще ти покаже кой те уважава наистина. Направо не мога да повярвам, че е възможно да има толкова нагли хора. Не заради това, че не са ми донесли подарък, а за това, че са се опитали да ме надцакат.
А иначе и ние не сме давали картички никога, даже сега това малко ме накара да се замисля защо не сме го правили, ама винаги сме писали пожелание върху самия плик (било то отгоре или под капака) с имената ни. smile
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: юни 21, 2012, 11:37:31 »

аз уважавам желанието на младоженците, ходили сме 3 пъти на сватба с милото на млада двойка на нашите години, съответно те си имат необходимите неща за вкъщи и затова дадохме пари, но много държа да има хубава картичка (дали аз ще я правя или ще я купя, но да бъде красива и голяма) с хубаво пожелание да остане за спомен и да предизвика усмивки. Затова към парите имаше и това  smile както разбира се и имената ни, не претендирам че мога да дам голяма сума, давали сме нормални суми съответно за двамата.
Моето виждане също е такова, ще се радвам на картички, дребни подаръци и пари, при нас ще бъде смесено  smile от младите очакваме последното, а другите -ще видим  smile
На сватбата на кака ми имаше май също 1 плик без име и с 20 лв... но понеже май бе един, то се разбра от кого е по метода на изключването  huhhuh.gif
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: юни 21, 2012, 11:54:05 »

аз повече от 50 лв не бих могла да отделя към момента, но не ме е срам и бих си сложила картичка с името - винаги съм го правила. По-добре от кофти подарък !
Активен
jenifer
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 77



« Отговор #112 -: юни 21, 2012, 21:09:27 »

Моя приятелка се омъжи преди година, и между анонимните пликове имаше един празен, и един с 500 лв. 
« Последна редакция: юни 21, 2012, 21:11:35 от jenifer » Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: юни 22, 2012, 18:19:47 »

При нас в пликовете имаше картички и в тях пишеше от кого са. Ненадписани пликове не помня да е имало. Но ние така или иначе първо извадихме парите, а после четохме картичките, за да не знаем кой колко е оставил. Преценихме, че така  гостите ще се чувстват по-комфортно, а и ние също. Не искам после като се сетя за някой човек и да си спомням - "а, това е тоя дето остави много/малко на сватбата". Не искам да си променям мнението за хората, дори несъзнателно.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: юни 22, 2012, 18:42:31 »

Момичета ,разбирате ли в какъв абсурд превръщате темата ?Какво значение има кой колко е оставил ,та дори и празен плик да е ?Вие брак ли сключвате или правите сделка с гостите си ?Знам ,че звуча осъдително и крайно ,но наистина абсурдно изглеждат отстрани тези оплаквания.А и  темата е Събиране на подаръците от младоженците ,т.е. как да се случи точно този процес ,а не има или няма празни пликове и коментари кой колко е оставил.Ако някой от гостите ви чете тази тема ,незнам какво би си помислил.
Относно събраните суми и дали сте удоволетворени от тях все пак има тема Възвръщаемост от сватбата.
Активен
yl
Професор
****
Публикации: 319



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: юни 22, 2012, 19:50:58 »

Малко  Offtopic, но да дам идея на бъдещите гости на сватби  blush
При нас много малко пликове имаха имена и картички, но имаше 1 много специален подарък! На другия ден направо се разревах от умиление, като го видях  smile
Една от приятелките ми, ни беше направила малки младоженци от моделин и детайлите бяха изпипани, да приличат на нас. Тя супер много ме разпитваше за всеки детайл и аз все й мрънках, че вече съм го казала на 100 човека - нямам сили и на нея да й разказвам, пък тя защо ме рзпитвала  girl_impossible
http://3va.blogspot.com/2012/06/blog-post.html Ето ги smile и роклята е по модел на моята, и прическата и вратовръзката на младоженеца...  heart
« Последна редакция: юни 22, 2012, 19:54:20 от ylith » Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #116 -: юни 25, 2012, 16:06:55 »

Ние имахме сами два плика без картички, всички останали картички си събрах и ги чета постоянно и рева от кеф, толкова мили и готини пожелания има, ще си ги пазя вечно. Имахме повече пари и малко подаръци, всичко ще пазя, толкова ми беше хубаво.  yahoo yahoo yahoo
Ние подарявахме нашите подаръци като обикаляхме масите, гостите много се изкефиха,
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: юни 29, 2012, 15:02:07 »

При нас нямаше анонимни пликове, обаче едни братовчеди не само че картичка не сложиха ами и в плика от поканата пъхнаха парите. И то с такова нежелание, все едно просим, че даже и в ръка не ми го подадоха. Иначе аз си пазя не само картичките, но и пликовете защото има много готини сред тях.

Бих се обидила, ако някой си записва колко съм му дала. Все пак всеки дава колкото може и ако се срамува, че не може повече и иска да е анонимно, трябва ли точно това да се прави показно!
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #118 -: юни 29, 2012, 16:20:14 »

Съгласна съм с Пинк. А ние имаме подарък и картичка от човек, който никой от нас не познава и го няма в списъка на гостите - още умуваме, кой е този човек и от къде ни познава. Разпитахме и другите и те не знаят, а подаръка е вино от 300 лв. Още не можем да решим тази мистерия, да не се е объркал с някоя друга сватба  girl_wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: август 27, 2012, 19:00:20 »

Ние имахме няколко плика без картички и искам да кажа, че е по -добре да пуснеш картичка без пари вътре , но не и обратното. Много е грозно.  sad
Имахме страхотна икона подарък  и само 2 букета и то нетипични- в кутийка и в кошничка.Бяха лесни за пренасяне и не увяхнаха. Имах и една жива орхидея подарък, също страхотна. Всичко друго беше подарък в пликче.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines