Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 00:30:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Събиране на подаръците от младоженците - II-р  (Прочетена 62662 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #75 -: май 16, 2012, 15:08:58 »

semantika , това е нещо ново  Bravo. Но сигурно хората са си подготвили предварително красиви пликове и накаква картичка от кого е. Дали ще се използват всичките? Ние /семейството/ даваме един общ плик, примерно. Много интересно!
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #76 -: май 16, 2012, 15:16:02 »

Ами, ако сложим вътре благодарствените писъмца... така, който не си носи пликче ще ползва нашето, а който си носи ще си вземе писъмцето с него  danceg
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: май 16, 2012, 15:19:26 »

На мен това с плика ми идва вече в повече. nea Извинявайте, но никой няма да дойде на сватбата и да ви бутне парите в ръцете , като бакшиш. Убедена съм, че всеки ще се е погрижил за плик  huhhuh.gif Аз ако отида на сватба и до чинията ми има пликккк   Oh my ..., бих си издразнила супер много.  pardon
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: май 16, 2012, 16:26:37 »

Това с оставени пликове на масата го чувам за първи път и според мен е най-голямата простотия crazy
Мисля, че в днешно време няма гост, който да не е сложил парите в плик.
За мен е обидно и смешно да има такива пликове по масата.
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: май 16, 2012, 22:55:43 »

Абсолютно подкрепям последните две мнения! И ако някой все пак е решил да дойде с подарък трябва да се почувства тъпо и да извади и пари или какво?
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: май 16, 2012, 23:30:11 »

Аз също за първи път чувам нещо подобно Oh my ... Може да е нещо новаторско, знам ли. Последно време и в точност, откакто сме решили да се женим, чувам все неща които ме изненадват. Някои хубаво, други не толкова, но тази идея не е особено ... как да кажа... мила. Вместо благодарствени подаръчета, хоп пликче за парички badgirl Като гост бих се смутила, особено ако младоженците са ми по близки.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: май 17, 2012, 07:03:39 »

Хм...не.. На последните 3 сватби на които съм била, пликовете бяха до всяка чиния с прибори на масата, пред всеки гост, и бяха в цветовата гама на сватбата.  pardon
Oh my ...
Знам за сватби на които на масата за подаръци има оставени малки картички, които гостите могат да надпишат и да сложат в малки пликчета НО да им оставиш плик за пари ми се вижда меко казано  bad

Аз съм в чуденка да имам ли маса за подаръци. Агентката ми каза, че там мога да държа кутията и дневника, но не виждам смисъл да "карам" гостите да ги оставят там и после да бързат да си ги вземат защото ще имам и минаване [хич не ми се иска, но хората си го чакат]  nea
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #82 -: май 17, 2012, 08:13:05 »

Да, не се сетих, че може да става въпрос за картички за пожелания. На някоя сватба /тук, във форума/, мисля около Коледа, съфорумка беше оставила картички за пожелания, които после бяха закичили на елхата. Беше много хубаво, вместо тетрадка с пожелания, където всеки гледа пожеланието на предишния. Wink. Идеята обаче няма нищо общо със събиране на пари. Пък ако някой сложи допълнително левче към пожеланията, няма лошо blum.
miss™ , агентката е имала предвид ти да оставяш там подаръците, след като си ги получила. Винаги има някой подарък, опакован в голям пакет /картини имаше на сватбата на сина ми/, който после се чудиш къде да сложиш. А и така подарените неща ти са "под око", защото има хора за всичко, та дори и по невнимание иначе може да ги бутнат и счупят.
Активен
semantika
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 55



« Отговор #83 -: май 17, 2012, 09:25:40 »

Момичета, доста ме изненадахте, но приятно разбира се  Wink Аз бях останала с впечатление, че е напълно задължително да взимам пликове за всички...  huhhuh.gif На последните 2-3 сватби, на които съм била имаше такива и бях решила, че това е новата практикуваща се тенденция. Но вие го чувате за първи път, което ме навежда на мисълта, че може да пропусна И ТОЗИ разход! Аз също съм си носила хубави пликове с голяма картичка вътре и съм давала тях разбира се. Но бях длъжна да попитам  tease Благодаря ви!
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: май 17, 2012, 10:07:26 »


miss™ , агентката е имала предвид ти да оставяш там подаръците, след като си ги получила. Винаги има някой подарък, опакован в голям пакет /картини имаше на сватбата на сина ми/, който после се чудиш къде да сложиш. А и така подарените неща ти са "под око", защото има хора за всичко, та дори и по невнимание иначе може да ги бутнат и счупят.
Не, идеята е всеки на влизане да го остави и да не се чуди къде да го държи, и да не им пречи. Иначе не смятам да ги държа на някоя маса, понеже иман минимум две хлапета които ще им видят сметката.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: май 17, 2012, 15:45:10 »

Аз не харесвам идеята с масата, но това си е моя особеност  pardon Ако очакваш да има подаръци, една красиво украсена маса, ще бъде доста добро решение  give_rose
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: май 17, 2012, 16:54:57 »

miss™,виждала съм и места ,където това с масата работи успешно ,но има и случаи ,в които гостите ревностно си "пазят" подаръка .Така ,че сама трябва да си прецениш ,защото с масата можеш да им създадеш и дискомфорт ,постоянно озъртайки се в търсене на подаръка им дали е ОК smile
От друга страна ,ако някой носи по-голям подарък и няма как да го стопанисва ,може би ще те попита къде би могъл да го остави на сигурно място .
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: май 18, 2012, 21:21:03 »

За сега мисля да има маса, така или иначе тя ще е украсена за тортата и не върви да седи празна, най-малкото на нея ще държа кутията за пликовете и сватбената книга. А гостите сами ще си преценят къде да ги оставят.
Ако очакваш да има подаръци, една красиво украсена маса, ще бъде доста добро решение  give_rose
Не мога да кажа, че очаквам подаръци, но предполагам ще имам от най-близките ми роднини Wink То под маса не разбирайте нещо огромно, масата е метър на метър (все пак на нея ще е тортата) и ще е дискретно сложена в някой ъгъл на залата Wink
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #88 -: май 20, 2012, 10:15:02 »

miss,  ние имахме маса за подаръци, на която гостите си оставиха подаръците при влизането, за да не им пречат - от 50 присъстващи  имахме 10ина подаръка. Всички казаха, че много удобно им се е сторило. Преди да минем за наздравицата всички си взеха подаръците от масата, не са се получавали бутаници  и задръствания Wink
Активен
kelly7
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14



« Отговор #89 -: юни 20, 2012, 17:45:30 »

Вече по сватби предимно се дават пликвое с пари, та и ние сме приготвили голяма кутия за тях, но се притесняваме, че може да ни пуснат празен плик или нещо от сорта, а по принцип е хубаво на плика да пише името от кой е, но не го правят... дали ще е много тъпо ако на кутията има химикал и шаферката записва на пликовете от кой са, ако не са си написали имената?Защото на една сватба на която бях разбрах, че са пускали поне 10 празни плика и така поне искам да знам кои са тези хора които не ни уважават грам...
може да ви се стори тъпо притеснението ми, моля споделете и дайте съвет, вие как правихте на вашите сватби?
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines