Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 14:17:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 7 "  (Прочетена 129435 пъти)
 
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: октомври 22, 2010, 16:10:34 »

*mum to be*, както описваш ми прилича точно на подготвителни контракции - втвърдява ти се корема, не е задължително да са болезнен може да са съпроводеи с болка, а може и не. Ако се случва често се консултирай с лекаря си да прецени дали има мужда да пиеш хапчета - магнезий и но-шпа. При мен подготвителните контракции почнаха от 5-тия месец и от тогава съм на хапове. В началото при мен бяха болезнени и след месец почнах дори и да ни ги усешам, защото само корема ми се втвърдяваше, ама то като бях на работа никакво внимание не им обръщах  pardon.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: октомври 22, 2010, 16:21:41 »

Прибрах се вече, днес ми дойде в повече ходенето май blush

Ечи, тези бодита не са от типа, за който ти говориш. Не са като бельо, а точно каквито Еленче описва - поло, бикини, за под блузонче или жилетка. Тази вечер ще пусна снимка good Около бюста е по-скоро с кройка на сутиен (е, без подпълнки) - има две платки от всяка страна, а от подгръдната почти до долу е с доста набор  smile

Иначе би трябвало да ги има в по-големите магазини за бельо. Даже обикновено пише по витрините, че предлагат и бельо за бременни. Точно от такъв магазин го взех. Дори си и поръчах да ми ушият, защото няма голямо разнообразие от цветове. Взех си черно, а си поръчах и едно лилавко и светло сиво.

Еленче, при мен сякаш поотмина проблема с честото ходене до тоалетна. Преди беше кошмарно. Сега спокойно мога да издържа един час pardon А за пътуванията, половинката вече свикна с мисълта, че ако сме на дълъг път, спираме поне на две бензиностанции Xixixi
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: октомври 22, 2010, 16:31:25 »

За бодитата,за бременни аз си взех от магазин Конти,имаше бели и черни и едни на точки  smile много е удобно наистина,отгоре е с тънки презрамки,а на коремчето е достатъчно свободно  smile
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: октомври 22, 2010, 17:19:45 »

   При мен тези контракции не са болезнени, но са доста неприятни и на мен са от 5-ят месец от бременността. Доста често ми се появяват, но тъй като не е болезнено и не съм си мислила, че е някакъв проблем и досега си мислих че е от преумора и затова ви попитах. От началото до сега съм пила 3-4 пъти по 1 хапче Нош-па и то когато найстина стане болезнено или ме боли 2 дена подрет.  shok
Ле ле каква "шматка" съм била!!!! Дано да не съм тормозила бебо!!!! На 01.11 съм на Ж.К. тогава ще кажа на сестра - акушерката (тук са такива). Надявам се дотогава всичко да е наред. Благодаря ви!  give_rose
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: октомври 22, 2010, 17:41:45 »

Мамче, задължително кажи на акушерката good Да знаеш поне, че е информирана. Дано не се налага де! Но два дни подред да те боли не е хубаво, друг път не подценявай толкова продължителни болки  nea

Аз от Конти си взимам дрехите за бременни - дънки, панталон, 2-3 блузки засега.

За да не оспамвам темата, ще пусна линк с нашите придобивки, направо в Мултиплай. Някои ги знаете, но това е сборен албум. Новодобавените са от номер 17 нататък.

http://daniellitta.multiply.com/photos/album/51#photo=1

Пускам тук и една снимка на бодито, което описвах smile


* PA221582.JPG (51.45 KB, 336x448 - видяно 225 пъти.)
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: октомври 22, 2010, 18:20:21 »

Sunray, виждам ,че напредвате с покупките, вече и кошарка си имате!!! Много са хубави нещата, особено бодиито дето казава I love Daddy!

Относно контракциите и аз преди 2 месеца имах нещо такова, по-скоро като менструална болка. не знам дали корема ми е бил стегнат, но болкат абеше точно  такава, когато ти идва МЦ . Не съм взимала хапчета, но чай от лайка , мащерка и риган с мед и лимон помогна, както и една дълга почивка в леглото. Споделих това с мош доктор и той ми каза, че ако са продъльителни тогава да му се обадя, така че Мамче ако продължават с часове и дни по-добре информирай док.

При мен от месец насам се пошвшва лактация, забелшзах го една вечер, когато бях без сутиен  с една тъмно розова тенски, на която се бяха появили мокри кръгове, точно около зърната, след това забелязах и след по сутиените ми. То едно като прпзрачна течност , но като засъхе е бяло. Стана ми много странно, защото знам ,че коластрата май се образува след раждането. И другото , което взе да ми се случва поне 1-2 седмично е крампове в прасеца. Обикновенно става през ноща и се събуждам с адска болка , съответно и Крис се събужда и единствено леко масажиране го отпуска. На сутринта , когато става понакуцвам докато го раздвижа и след това 1-2 дни чувството е като мускулна треска. Почнах да взимам витамин С  и Калций , дано не се повтори пак тази седмица.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: октомври 22, 2010, 18:24:15 »

Мири, знам за мами, които са видели коластра още преди раждането, така че мисля, че е нормално. А относно крампите - четох, че това се получава, когато бебчо притисне някой нерв. Мисля че си взела добри мерки good
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #247 -: октомври 22, 2010, 18:46:39 »

Мири, за крампите магнезия помага повече. А пьк относно коластрата и аз имам по малко, не чак да ми мокри, но ми засьхва по зьрната. Количеството е индивидуално. Моята сьседка е в 34 седмица, но още преди няколко седмици ми беше споделила, че на два пьти е протекла.

А пьк ведньж искала да пробва как работи помпата за кьрмене и стиснала сьвсем леко, то като текнало.. Така, че е сьвсем в реда на нещата.
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: октомври 22, 2010, 18:51:49 »

Да,напълно нормално е да имаме коластра още преди раждането  smile
За крампите,наистина магнезия помага,аз пия магнезии още от края на четвъртия месец,казват също,че намалявал и контракциите  pardon
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: октомври 22, 2010, 19:03:28 »

За магнезия знам ,че намалява контракциите, а как ви се отразява на стомаха? Защото аз съм много внимателна сега като взимам витамини и минерали, тъй като от тях ми се гади много. Витамин С , което взимам е всъщност Естер С, което е по-щадяща за стомаха форма на витамин С.

Ина ти ме шашна с твоята съседка  Oh my ..., но поне няма да има липса на кърма, когато детенцето и се роди. Bravo .
Активен
elen4e13
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139


Нашето слънце


« Отговор #250 -: октомври 22, 2010, 20:38:39 »

 laugh laugh laugh sunray  то хубаво да спира, ама като да има къде иначе лошо...., а за бодито, точно за такова имах в предвид, само че не за бременни. Определено е по-удобно и хем пази кръста от студа и ще комбинирам с туника, блузонче с къс ръкав или сукманче.
А за контракциите сега погледнах Диаспорала който ми бяха предписали и пише на прахчето отгоре магнезии и явно от това, което чета го има в различни вариации и е въпрос на подбор от лекаря...
Но най-важното е да стигнем докрая и бебечетата да са живи и здрави, пък и макар с жертви и доста нерасположения от наша страна.
Лека мами и приятен weekend.
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #251 -: октомври 23, 2010, 13:40:57 »

Ето ме и мен - после ще пиша по-подробно.
Честито на новите розови мамчета - Преслава  и Диди  baby_girl.
Сиси в Майчин дом има дни на отворените врати всеи месец - аз ще отида на 26 октомври. Предварително се запивсва час по телефона. Информация за тази и всички други болници, които имат дни на отворените врати можете да намерите в списание 9 месеца и на техния сайт /не съм сигурна за там/
Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: октомври 23, 2010, 14:11:01 »

Miri, относно магнезия - аз го пия от доста време вече и на мен  ми дразни стомаха и за това избягвам да го пия на гладно, гледам винаги да съм хапнала нещо преди това било и то малко. Имай предвид обаче, че моя стомах от както съм бременнна е доста кекав, аз много повръщах и ме се гадеше почти до 7 месец. Чувала съм и от мои приятелки обаче, че и на тях на гладно им е дразнел, така че не знам какво да те посъветвам освен, ако ти се наложи да го пиеш да пробваш как ще се чувстваш най-добре - на гладно или след храна.
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #253 -: октомври 24, 2010, 08:08:59 »

Здравейте майчета,
Ние преминахме през преместването  angry и като се прибера ме чака голямото чистене и подреждане shok.
Нашият юнак е добре - ритка много ативно, особено сутрин и вечер. Не мога да спя много добре през последните седмици, но не ми се налага да ставам до тоалетна или за хапване. Моето главоболие продължава от време на време /не е от високо кръвно/. Уморявам се като походя повечко и особено като се навеждам, но като цяло съм много по-бодра и имам сили.
Бях на ФМ във Фемина и ми препоръчаха да направя фетална ехокардиография, защото поради позицията на бебчо не можело да се види добре сърцето. Аз първо си мислех да не ходя, но после реших, че за мое спокойствие най-добре да го направя- да ми е мирна главата. В понеделник имам час. Другото, което ми казаха на прегледа беше, че налягането от едната страна на матакта било леко повишено и трябва да си следя кръвното, защото това предразполагало за високо кръвно по-натаътк през бременността. В общи линии след прегледа бях като болна и много притеснена и изплашена. После като потърсих информация се поуспокоих. Не зная дали диагнозата: "не се вижда добре" не е нарочно за да ходим и да даваме допълнително пари, но определено ми вдигна адреналина до макс.
Иначе ходих на 2 лекции за бъдещи майки - едната за кърменето беше особено полезна. Във вторник ще ходя за 3-те етапа на раждането. /За майките от София - в ЦУМ сладкарница Лъки ет 2. 10:30 -организира се от списание 9 месеца - куверт 4лв./
Албенчик - това за плана за раждане много ме впечатли- жалко че тук никой не мисли за тези важни подробности.
По повод гърдите - нямам нещо което да изтича, но последните няколко дни видимо са наедрели и натежали.

Прегръщам ви  heart
« Последна редакция: октомври 24, 2010, 08:13:22 от kokiche » Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: октомври 24, 2010, 16:18:21 »

Ееее сладурки колко много сте изписали докъто ме нямаше...
Додо честита ви дъщеричка  stork-gurl да расте здрава и красива като мама  girl_wink

Мамче и Албенчик наистина във всяка болница май е много различно аз почвам курсове от другата седмица. При мен са общо 5, първият е как да се чувстваме добре и е само за жени. Другите са пръснати във времето. Тази седмица бях в болницата на контролен и докторката почна да ме въвежда в опциите за раждането. По принцип на картона ми има различни телефони и тя ми подчерта един, на които трябва да се обадя ако искам да си букна обиколка из родилното -стаите за active birth, ваните и нормалните стаи. Мамче ти в коя болница си? Още исках да ви попитам знаете ли каква е тази FBC form? Защото докторката ми каза да си я принтирам, като ми я дадът, защото ти дават само един екземпляр, ама изключих въобще какво е това нещо и защо ми е.  girl_impossible лелелелел какъв идиот съм станала, забравям всичко! 


Имаше една с 40 часово раждане свьршило с цезарово, която от стрес и болка не е могла да закьрми веднага.

Това ми звучи като история от 50-60 год. Не мога да си представя, че през 2000+ година  ще оставят жена да се мъчи 40 часа, без докторите да се намесят по-рано  shok shok Просто съм потресена.

kokiche и аз имам главоболие от време на време, това както и запушеният нос било от някакъв хормон. Докторката каза ако ме боли много да взимам парацетамол. За носа, нищо, каза че нищо не може да ми препоръча освен масло от ментол или евкалипт.
Колкото до прегледа в понеделник, и аз си мисля, че за твое успокоение е хубаво да го направиш, дето ще го мислиш постоянно...

Абе момичета вие кога почнахте да купувате неща за бебоците?! Едни приятели ми дадоха различни неща за бебко и се дърпах да ги взимам, исках да изчакаме още ама правят ремонт в тях и трябваше вече да ги взема та сега ми е малко криво. Не за друго ама все се притеснявам, че е рано още да се взима каквото и да е. Вие как мислите?!
Ами май това е от мен...Хубава седмица на всички  give_rose

 
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines