Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 14:20:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 7 "  (Прочетена 129442 пъти)
 
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: октомври 18, 2010, 21:06:10 »

Инче бе, спокойноза тия кила. Аз хич не ги мисля... смисъл 15 съм била в 3-4 месец сега незнам колко съм нито кръвно ми мерят, нито ме теглят нищо. Предполагам че са още отгоре. Ама като ме погледне човек незнае къде съм ги "качила". Ям каквото и колкото си поискам и не ми се лепи. Е, не казвам че пък хич не ми личи, да не ме разбереш погрешно. Все пак бременеем  gu6 спокойно. Майка ми е стигала до 90 килограма и после веднага се е възстановила. Всичко и е било наред нищо нередно не са и казали - била е с повече вода, ти не попита ли доки дали и при теб не е така?  pardon така че... е какво иска докторката в 26 г.с. да си 5 килца отгоре така ли????? huhhuh.gif И после да те пита- "ти храниш ли се?"
Момичета, няма ли мами от София да имат някакво инфо за Майчин дом И по- точно ВИП стаите?
Аз май ще взема да се разходя да поразпитам.
Цунки на всички
Охооо Ечи, къде се загуби ти по трасето? Как си? И правилно си го казала- "и се наслаждавай дълго време на всяка хапка. "
« Последна редакция: октомври 18, 2010, 21:07:46 от ♥Сиси♥Петрова♥ » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #181 -: октомври 18, 2010, 21:13:18 »

и ако може да си свикнеш с малко да си задоволиш нуждите които не ти идват от глада а от мислите. хапвай бавно и се наслаждавай дълго време на всяка хапка.

Ей, това е най-добрият сьвет, който скоро някой ми е давал  give_rose give_rose give_rose Ще си го напиша пред погледа с червени букви  good

Сисе, на мен килата не са ми никакьв проблем. Проблемьт ми е, че трябва да отговарям пред акушерката, която ме дьржи отговорна, че прекалено сьм качила. Трябва да дам пьлен отчет колко, какво и кога ям и вярвай ми хич не е приятно. Няма начин да го избегна, вече казах, че се вписва в картона. Сега да, на нея това й е работата и е за моето здраве, и наистина те искат от мен само да се храня наистина здравословно като по книга. Проблемьт ми не е в теглото, а в моята неспособност да го направя. И ужасно ми скисва. Чак ми се иска да сьм си в Бг, кьдето никой не ти дрьжи сметка за това.

Казано четсно, тази ми бременност с това ще я зпомня - с непрекьснатата борба с килата.

Иначе забравих да ви кажа, че утре сьм на конференция за кьрменето. Ще ви разкажа дали е имало нещо интересно.
« Последна редакция: октомври 18, 2010, 21:27:22 от inaxastra » Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: октомври 18, 2010, 23:08:01 »

Според мен природата си знае работата,относно качените килограми,всеки организъм си е различен...моя позната като беше бременна ядеше само салати,риба,пилешко...с две думи се ограничаваше много и пак качи 22кг,дааа след цялото ограничение... pardon
Не смятам,че трябва толкова да се томозиш за това Ина,и другия пък кажи на акушерката,че в България това е нормално  pullpigtails
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: октомври 18, 2010, 23:38:40 »

Инче, първо се успокой и използвай критиката за нахъсване да докажеш, че МОЖЕШ! good В което съм сигурна. То е ясно, че не можеш съвсем да овладяваш процесите и метаболизма си, но ще подкрепя Ечи за хапването, но по мъничко (върху, което и аз работя, да не мислиш, че е само при теб Wink ). Прияжда ти се, отчупваш или сипваш мъничко и изчезваш от първоизточника, за да не се изкушиш пак blum
Няма да сънуваш храна все пак. Друг е въпросът, че 30 кг (дори и да не доведат до усложнения, хич не са полезни). После самата жена ще има да се бори с тях. За пример имам сестрата на съпруга ми, която е качила около 30 кг и години ги е преборвала, защото е съвсем различен режима и начина на живот с бебче.
Та, мисълта ми е, Инче, не се депресирай, хапвай по малко от всичко, което ти се прияжда и всичко ще е наред. Ще видиш! Friend

Мен също никой не ме тегли, не ми мери кръвно, но съм си направила табличка, в която си записвам тегло и кръвно. Сама се тегля вкъщи и си меря кръвното. Горе долу на 2 седмици засега. Да си следя и да имам ориентир поне, а и ще ги покажа на док към 9 месец.

П.С. Мири пак се изгуби...Дано е добре.
« Последна редакция: октомври 18, 2010, 23:42:38 от sunray » Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: октомври 19, 2010, 08:49:52 »

Даа, Мири не можах за зърна вчера, докато преглеждах всички постове от миналата седмица, явно освен мен и тя е зачезнала на някъде, дано да е нещо  приятно  smile smile smile

Ина като прочетох това за 60те и 100те грама паста щях да падна  Oh my ... Oh my .... Аз обожавам паста, под всякаква форма и ако им покажа на тия хора в какви количества я ям, сигурно ще им прилошее  laugh На тях сигурно една моя порция може да им стигне за няколко дни  sarcastic sarcastic
Не знам, иска ми се да ти дам съвет да опиташ да се ограничаваш, заради акушерката, но просто като знам колко е трудно..... на мен лично ми е невъзможно. Единственото, което искам да те попитам, е - променила ли си много начина си на хранене от преди да забременееш??? Ако хапваш доста повече, тогава може да се опиташ да си върнеш начина на хранене от преди, но ако хапваш същото количичество, тогава мисля, че тези килограми много бързо ще си ги свалиш след раждането и не се натрупват от самата храна, а от  промените в тялото. Това си е мое мнение  pardon pardon
При нас тук в началото говореха, че не бива да се качват килограми и тн и тн, а пък от тогава не са ме теглили нито веднъж, нито ми правят забележки, камо ли пък да ми държат сметка какво си хапвам..... Аз си имам кантар вкъщи и се тегля всяка седмица, за да си знам аз колко качвам. И за протокола - досега са вече 10 кг. До скоро бяха 9, но след последното мерене вече мога да прибавя още едно килце. Аз доста хапвам, но аз си хапвах така и преди това, освен това сравнително редовно ходя на плуване, разходки и тн. и въпреки това килцата се качват  pardon ми какво да направя, ще ги мисля после, след като се роди бебчето  heart heart

Сиси за съжаление нищичко не мога да помогна за вип стаите в Майчин дом  pardon, дано да прочете някоя софийска мама и да се включи с малко помощ  give_rose
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: октомври 19, 2010, 09:18:11 »

Ехо мамчета привет.
Как сте? Как спахте? Ние ставаме като по часовник за среднощната ни закуска  smile
Гледам си лентичката, която отброи 100-тния ден  Yes как минава това време...  heart
Аз вчера, незнам дали казах някъде, видях и усетих много ясно или главичката на бебка или пак дупето и в единия ми край на коремчето  heart изпъкна е по- точната дума в лявата страна сякаш се протегна и после пак зае удобна позиция... и аз докато я снимам... за пореден път немога да снимам това нейно изпъване  smile виждах как се измества миличката... ей такива неща при нас.
Инче, аз неказвам, че имаш проблем с теглото може да е прозвучало така... аз съвети за ядене не давам. Но незнам как една бременна ще се ограничава, ако на мен ми го кажат- никога не бих се справила. В началото на бременоста си изключих сладкото, сега обаче без сладко не завършвам основното си ядене.  blush
« Последна редакция: октомври 19, 2010, 09:20:15 от ♥Сиси♥Петрова♥ » Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: октомври 19, 2010, 09:29:12 »

Сиси, за Вип стаите в МД нищо незнам. то аз за нито едно родилно нищо незнам. Ти твърдо лис и решила там да раждаш? с избор или не?
Албенчик, теб няма какво ад те мерят като те гледам изобщо не виждам къде си качила тея килограми.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: октомври 19, 2010, 09:32:16 »

Сиси,погледни в тази тема-мисля,че ще намериш отговор на въпросите си или поне ще знаеш,коя мама да разпиташ на лични: http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,25644.0.html
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #188 -: октомври 19, 2010, 10:06:56 »

Ей Сисе, много ме радваш с винаги положителото си натсроение  Bravo Bravo Bravo
Супер ще е ако можеш да й направиш филмче на твоята бебка как се мести  good good good Виждала сьм такова на приятелка. Много е яко и си остава спомен. Обаче мисля, че е много трудно да се хване момента. Нали все когато ни трябват тогава се спират. Дебни я с апарат в рька и аз така мисля да направя като ми порасне още малко шкембето. Че след един месец вече няма да се движат чак толкова много като сега.

Ти всяка нощ си хапваш обаче  good Ако почна да правя като теб, представям си какьв гняв ще си навлека  sarcastic Добре, че не сьм гладна  girl_haha Какво хапваш, плодове или по-стабилно ?

За стаите в Майчин дом сьщо не мога да се изкажа, но мисля, че постьт на Дидето ще ти помогне  good

Албенчик, да ти кажа аз винаги сьм се хранила малко хаотично и небалансирано. Не ям по=различно отпреди, нито повече. Просто спрях да се старая да се храня природосьобразно както би трябвало. Лесно качвам и сравнително лесно свалям. Цялата работа е само, защото нямам такова активно движение като преди. Когато работех ядях всякакви мазни и сладки неща без ограничение и бях свалила 5кг. Сега нали сьм в застой вкьщи,  та оттам идва всичко. Правя йога, но не е достатьчно. А пьк нали почна дьждовният сезон, не мога да ходя в парка. Т.е мога, но не ме влече  pardon Басейн няма наблизо, трябва да пьтувам един час и това ме домотивира. Вьобще в нашето село няма нищо, само един магазин, една цьрква и 5 японски рестораната за офисите наблизо  pardon Напьлно загубена работа.

sunray ще се вьзползвам както казваш от критиката и от вашата подкрепа (за която ви благодаря)  give_rose Пьк колкото мога-толкова  pardon На тема храна сьм страшно чувствителна и като казваш, да не сьнувам разни неща, това си е самата истина, ако не хапна сьнувам  blush

Иначе определено нямам намерение да стигам до 30  good

Преси аз още вчера й казах, че в Бг не е толова строго, но тя само ме изгледа  pardon

Освен Мири и Свилена зачезна. Сигурно има много курсове да дава. Дано се включат скоро.

Диде имена за момата мислите ли ?  blush blush


Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: октомври 19, 2010, 12:05:38 »

Да се похваля,вече съвсем осезаемо усещам бебка  Girl_hide
От седмица и повече насам,абе нещо ме побутва под пъпа,но съвсем лекичко...и все се чудех,тя ли е или не  smile но снощи ми удари два ритника  blum така хубаво ги усетих,даже ми се повдигна и коремчето...ох много съм щастлива,чувството определено е многооо хубаво!!! Girl_hide
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #190 -: октомври 19, 2010, 12:24:00 »

Супер !!!  Bravo Bravo Bravo Ще става все по-силно  girl_in_love girl_in_love girl_in_love
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: октомври 19, 2010, 14:06:01 »

Ечи, без избор на екип! И съм твърдо за там- за Майчин дом.
Инче, винаги съм положително настроена! И аз искам да я издебна как го прави, и все апаратчето е около мен. Всяка нощ в 03ч. ставаме първо до тоалетната и после закуска  girl_haha гледам да не се лишавам като съм си гладна. Пускам снимки след малко да ме видите влизаща в 7-мия месец  blush
Иначе си хапвам и стабилно и плодове. Предимно грозде и ябълки, понякога и банани.  Само веднъж в живота си съм спазвала някаква диета. Винаги съм яла като разпрана, чак хората около мен са обезумявали и пак съм си била слаба. Явно имам хубав метаболизъм.
Я да ви разкажа само една история набързо. Миналата година се прибирам от работа. И майка ми беше купила 1 хляб и кьополу от тези в кутийките. Седнах и ги изядох. Мъжът ми като се прибра от работа отидохме на пица. Поръчах си голяма пица, сок, айрян и вода. Изядох всичко. А на сутринта ми беше лошо- от глаааад  pardon и все ми "падаха" дрехите. Имам един анцунг случайно го намерих от 5 клас и ми става  sarcastic така че в нииищичко не се ограничавам.
Та така  girl_wink
« Последна редакция: октомври 19, 2010, 14:10:03 от ♥Сиси♥Петрова♥ » Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #192 -: октомври 19, 2010, 16:38:11 »

Здравте момичета ! Аз съм ви голяма фенка и ви следя редовно, моного ме кефите good За сега гледам грижите ви са около килата, трудна работа с Тиа карах през просото качих 15кг , тя се роди 2,800.С Марти се вардих до последно, броях 10 бадемчета на ден, теглих и мерих всичко което ям - резултата , качих 20кг , а Марти се роди 2,700. Така , че в заключение по добре от всичко по малко , защото "гладни очички не заспиват" , после ще намерите подходяща диета + търчането и ще сте фиданки за нула броики.Лека бременост не всички и само приятни емоции kiss kiss kiss
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: октомври 19, 2010, 21:06:30 »

Да се похваля,вече съвсем осезаемо усещам бебка  Girl_hide
girl_in_love girl_in_love give_rose
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #194 -: октомври 19, 2010, 21:34:01 »

Сисе, освен да ти кажа "блазе ти" друго не мога  good  good good

Както ви бях казала, днес ходих на Ден на кьрменето в една болница. Беше супер ! Имаше един щанд сутиени и дрехи за кьрмене, които не продаваха в момента, а само излагаха продуктите и обясняваха за тях. Жената беше толкова мила и се виждаше , че има много опит. Непременно ще си взема от техните сутиени, а сигурно и малко дрешки. За любопитните сайтьт им е този: http://www.mamanana.com/catalog/index.php?language=en&osCsid=4a1bae2b980a5500338c858567659b46

Имаше сьщо щанд на Ла Лече Лигата. Консултантката ми изглеждаше страшно позната и чак после като я засякох пак в метрото се сетих, че ми е била клиент в магазина. Поговориме си едно хубаво за кьрменето. Тя има 4 деца. Последното е на 17 месеца и все още го кьрми и го носи само в слинг (по детето се сетих, че сьм я виждала). Организира ведньж месечно в тях ателиета, които са като обмяна на опит и засягат всякакви теми - кьрмене, носене, захранване, всичко... Та четвьртьк сьм на ателие у тях.

Имаше щанд на една фирма, която дава под наем електрически помпи за кьрма и всякакви други аксесоари. Много не можах да поговоря с тях. Взех само брошурката и ще я прегледам.

Най-хубавото беше обмяната на опит между майките. Имаше кьм 15ина. Много бебенца между 3 и 6 седмици и много бременни. Говорихме за проблемите, които вьзникват при кьрменето, за това колко е важна психическата подкрепа и колко лесно се рухва, като близките до теб ти говорят, че кьрмата ти не е достатьчно или че не е добра. Няколко майки докато разказваха историите си направо се разплакаха. Беше много затрогващо.

Имаше една с 40 часово раждане свьршило с цезарово, която от стрес и болка не е могла да закьрми веднага. А детето не е искало да суче от нея и я е бутало с рьчички пищейки. Тя казваше как за нея това е било най-ужасното изживяване на света. Как е плакала денонощно и вьпреки това се цедяла на 3 часа, за да поддьржа лактацията. И настоявала всеки пьт преди шише, то да суче от нея. Изгубило е над 600г. Тя се побьрквала от мисьлта, че даде ли му шише край повече няма да иска гьрда. Но благодарение на консултация с Асистент по Кьрмене викчо се е оправило и от две седмици вече се кьрмеха както трябва.

Имаше много вьпроси и много отговори, Беше страшно интересно и обогатително. И сьм супер доволна, че отидох, макар, че имах големи колебания да ходя или не.

Сдобих се и с мостри на прочутия Лансинох, който така и така щях да ис купувам, сега ще го пробвам преди да си го купя. Че от тея смотани сутиени за бременни, които си взех в Италия страшно ми се изсушават зьрната (има един шев, който минава точно през зьрното) (вижда се веднага, че е сутиен правен от мьж, ама аз сьм била сляпа като сьм си го купувала). Та ще пробвам Лансиноха, да видим.

Накрая като си трьгнах видях един магазин Био, та си направих и страшен пазар (само плодове и зеленчуци да знаете  blum )

Сега сьм ужасно изморена, но много доволна от днешния ден  danceg danceg danceg

Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines