Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 19:33:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отг: Суеверия, поверия, обичаи - 2 част  (Прочетена 100699 пъти)
 
ailin
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #135 -: декември 13, 2008, 08:39:50 »

Здравейте,
навсякъде чета за това какво се прави и не се прави с роклята на младоженката преди и след сватбата, но никъде не видях какво се случва с костюма на младоженеца?? той трябва ли да се пази по същия начин, да не се облича повече, или може да се носи? и ако може след колко време?
тези от вас, които вече са женени/омъжени, какво направихте с костюмите??
Активен
ailin
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #136 -: декември 13, 2008, 08:45:15 »

Здравейте,
някой знае ли след като халките станат готови, дали могат да се мерят от младоженците преди подписването? знам, че не е добре да се дават на други хора да се мерят и преди и след сватбата, но дали е на лошо, ако младоженката си го пробва сама преди церемонията, и въобще това има ли някакво значение?
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: декември 13, 2008, 10:50:33 »

ailin - няма никакъв проблем да си мерите халките преди сватбата. Не е на хубаво да ги носите (под носене разбивай за часове или дни), така както не е хубаво да подгряваш тигана преди да си хванал рибата (в този смисъл са и всичките суеверия за купуване на бебешки неща преди да е дошло времето).
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #138 -: декември 13, 2008, 12:13:57 »

Не съм чула да има специални поверия по въпроса.

Това, което се прави според мен - костюмът се дава на химическо, прибира се в гардероба и се облича при нови много официални случаи (сватби на братя и сестри) този път съчетан с обикновена вратовръзка (ако на сватбата е бил с елек и фишу както нашия)  pardon
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: декември 14, 2008, 14:26:27 »

ailin ,костюмът на мъжлето прибрах заедно с моята рокля.И така 1 година не съм ги вадила! smile
Сега е на закачалката,изчистен на химическо и чака удобен ден,в който ще бъде облечен/ако има такъв де/! Wink
Активен
desi_slava871
Регистриран

Публикации: 1


Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: февруари 03, 2009, 18:37:55 »

Помогнете ми,много съм притеснена.Счупих едната ритуална чаша,а все още не е дошла сватбата.Аз много се притеснявам да не е лоша полиджба,макар да казват,че счупеното носи щастие.Но кажете ми,какво да правя за да се успокоя?Много ще съм ви благодарна ако ми помогнете.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: февруари 03, 2009, 19:05:34 »

Първо се успокои,и погледни от друга страна-това не са били 'вашите' чаши give_rose Утре отиваш и купуваш други чаши и не го мислиш толкова girl_wink и сама си го казала 'счупеното е на щастие' tease
Активен
pepinita
Ентусиаст
**
Публикации: 56



« Отговор #142 -: февруари 03, 2009, 19:22:40 »

Това, което е казала Little.miss  мисля че е достатъчно.....Не се притеснявай, моята сватба е юни месец....и преди три дни си купхме чаши....Милото счупи и двете......и сега ще си купуваме нови--аз не го приемам като лоша поличба, а го приех с усмивка - моето мило е малко непохватно.....Случват се такива неща.....не се притеснявай - купи си нови и не мисли за счупеното.... ;-)
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: февруари 04, 2009, 17:03:06 »

Да,миличка,успокой се!Ако не вярваш в това,сичко ще си е ОК! smile
Активен
Kali80
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #144 -: февруари 04, 2009, 23:41:24 »

Здравейте,
какво мислите по отношение на суеверията за пълнеща се луна и т.н.,  както и самата дата . Дали наистина има някакво значене?  crazy
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: февруари 05, 2009, 08:47:52 »

Аз въобще нямах време преди сватбата да погледна къде е луната и как изглежда, а какво остава да й мисля значението. Според не бива човек да се задълбочава в такива работи. То все ще се намери нещо и в крайна сметка какво - да не правим сватба ли?  tease
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: февруари 05, 2009, 12:31:03 »

Помогнете ми,много съм притеснена.Счупих едната ритуална чаша,а все още не е дошла сватбата.Аз много се притеснявам да не е лоша полиджба,макар да казват,че счупеното носи щастие.Но кажете ми,какво да правя за да се успокоя?Много ще съм ви благодарна ако ми помогнете.

Не знам, дали ще те успокои, ако ти кажа, че сестра ми не веднъж, а два пъти си счупиха чашите преди сватбата. Първият път и аз се стреснах от някакво суеверие, даже питах тук какво значи и една съфорумка много точно ми отговори, че означава само, че трябва да се купят нови чаши.  good
Да, ама и новите и те се счупиха  crazy и накрая третият комплект най-накрая оцеля.

Настроихме се на вълна "Счупеното носи щастие" и "Това не са техните чаши, затова са се чупили" и спряхме да мислим лоши работи.

В крайна сметка сватбата мина прекрасно. Е, имаше доста издънки и непредвидени ситуации, но едва ли е имало връзка със счупените чаши, тъй като моята сватба също изобилстваше от издънки, без да съм чупила нашите чаши преди сватбата.

А и нали има един обичай, младоженците да чупят чашите, хвърляйки ги зад гърба си след първата младоженска наздравица в ресторанта (обичай, който ме е много яд, че ние пропуснахме заради объркване от страна на ди джея, но както и да е). Та и там символиката е, най-общо казано, че счупеното носи щастие - щеше ли иначе да е толкова разпространен този обичай!

Така че настройте се на положителна вълна и съм сигурна, че скоро ще откриете вашите нови, прекрасни чаши!  good
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: февруари 06, 2009, 16:46:38 »

Kali80,миличка,много се задълбочаваш....недей така,кви са тия глупости сега....
Започвай да мислиш хубавите неща и не се затромозявай с тези глупости... crazy
Успех ти желая! give_rose
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: февруари 06, 2009, 17:18:11 »

Я кажете мили съфорумки чували ли сте за обичаяй при който кумът когато идва за първи път на гости у младоженците в новият им дом да носи запалена свещ или огън....
А desi_slava871 ,мила не се поддавай на такива негативни мисли... Счупеното носи щастие... така че това значи, че ще бъдеш една щастливата булка  good
Активен
prosto_kuma
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #149 -: февруари 07, 2009, 11:02:51 »

Катя,много ме заинтригува с този обичай.Нали бяхме кумове миналата неделя, та си мисля,че рано или късно ще отидем у младоженците. Ще трябва да се подготвим... (Ама ние сме ходили у тях,но преди сватбата.Това брои ли се или като не са били женени-не се счита?) Та,давайте,момичета.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines