Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 15:22:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отг: Суеверия, поверия, обичаи - 2 част  (Прочетена 100580 пъти)
 
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: юни 20, 2008, 11:53:39 »

до колкото знам когато се влиза за гражданския ритуал булото е пред лицето ти и се отмята в момента в който жената каже можете да целунете булката и тогава мъжът ти го вдига-надявам се да съм ти помогнала
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: юни 21, 2008, 07:15:12 »

А аз имам същия въпрос, обаче за църквата - по същия начин ли и булката забулена през цялото време, или не е изобщо?
Ако трябва да съм забулена, то това означава, че от вкъщи тръгвам и отивам до църквата забулена и така съм през цялото време ли?
Активен
Mary_Angel
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 12



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: юни 21, 2008, 07:32:22 »

Здравейте, момичета реших и аз се включа във форумчето, че да споделя малко мнение.

ellie_bellie на сватбите, които съм присъствала, в случаите, когато булките са били с було са влизали в църквата/ритуалния дом, както със, така и без було. Мисля, че няма правило, който както си реши
Активен
moiatasvatba
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



« Отговор #108 -: юни 21, 2008, 08:50:33 »

А, това със засичането на булките и аз го знам, но често се случва, така че си зависи само от вас как приемате нещата.
Що се отнася до булото-да, по принцип, и това, което ми е известно поне докато не кажат там,че сте официално семейството и младоженеца да целуне булката тя си е с було.Имайки предвид обаче, че традициите не са това, което бяха булото вече като че ли е само с чисто визуален ефект, така че е въпрос на вкус и виждане
Активен
smiling rain
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 175


Magic everywhere


Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: юли 10, 2008, 23:42:23 »

С риск да стана досадна, традицията не е да се хвърля букета. Хвърля се булото. Ако искате да си хвърляте букета - това си е само букет - символ, украса, елемент от празничната визия. Хвърляте го - и толкова. Вие вече сте омъжена за любимия - и това е най-важното. Всякакви хербарии, дори да са стрували 200 лв. не си струват охраняването и събирането на прах. Друг трябва да мине по вашия път и да създаде семейство основано на щастие и любов.
Булката е ритуал за един ден - красив ритуал, за да премине една жена хармонично от моминство, свобода и младост, към брак, отговорности и зрялост. Ритуалите материализират, визуализират  духовната същност на нещата, която е съкровена и невидима. Няма защо да се притеснявате, че скъпите джунджурии - воали, букети и пр. ще преминат нататък и няма да остане нищо от техния разкош. Онова, което остава е благословията на споделеното щастие и прехвърлената по-нататък надежда за щастливо партньорство. Два букета и всякакви други интерпретации са просто проявление на едно материално изкривяване на символиката (без да обиждам никого), която иска да запази "скъпото" за себе си, а другото за останалите. Нещо, от което определен бизнес печели и нищо друго. Дано съм разбрана правилно. И нека онова, което смятате за правилно, важно и красиво да успеете да реализирате за вашия специален ден.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: юли 11, 2008, 08:38:54 »

смайлинг рейн,

аз съм съгласна с теб, че остава семейният живот!!!!

по принцип е така, но аз лично ще метна друг букет, не защото е по-евтин, а защото има поверие, че булчинският букет се пуска в течаща вода една година след денят на сватбата;

на ните 1 сватба, даже като дете, булката е си е мятала воала, а винаги мята букет, само че тогава ги мятаха след църквата
Активен
nqma me
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 654


« Отговор #111 -: юли 11, 2008, 16:57:40 »

Момичета толкова поверия има, че ако тръгнете да ги спазвате - аз знам едно 4 поверия относно булчинския букет. Това са както се казва "градски легенди" или "бабини деветини". Избирате едноот всичките поверия и го правите - но наистина има мн шантави неща - които се наричат поверия и са свързани със сватбата - не бъдете толкова стриктни - В крайна сметка този букет от цветя след като изсъхне започва да мирише и се разгражда - аз имах два букета, които съм хващала  и си ги пазех дълго , но в един момент усетих че и да ги пазя вечно - няма да се омъжа до 40 дни-както е поверието- така че........Всички тези неща са малко излишни, поне според мен.

Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: юли 11, 2008, 16:59:59 »

Подкрепям напълно това за поверията, че са бабини диветини.Аз например знам, първо че който го хване букета се жени следващ и второто , че до една година се жени. Ама то на букета да чакаш да го хванеш, разбираш ли.......  nea nea nea
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: юли 14, 2008, 11:45:21 »

ааа,

прави сте за поверията,

аз бях на 13 год. като хванах букет, а се омъжвам чак на 25 ......
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: юли 14, 2008, 12:50:39 »

Абе, аз бях на сватба, където се бях разбрала с булката да хвърля букета към мен, понеже й дадох половината материали, с които го направи. smile Обаче като се появи една напориста мадама - голямо скачане и блъскане беше. Е, хвана го! После се оказа, че тя вече имала насрочена дата за сватба. Що за глупост беше да се натиска да хване букета, не знам. Според мен трябва да се дава шанс на наистина необвързаните момичета.  good
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: юли 14, 2008, 12:57:21 »

Обаче като се появи една напориста мадама - голямо скачане и блъскане беше. Е, хвана го! После се оказа, че тя вече имала насрочена дата за сватба. Що за глупост беше да се натиска да хване букета, не знам. Според мен трябва да се дава шанс на наистина необвързаните момичета.  good

 funnytooth Аз точно за това не исках да се нареждам за букета на сватбата на една съфорумка, но тя ме викна с пръстче да ходя веднага и като се наредих най-отзад, 1/3 от букета направо си падна в мен.  pardon Какво да се прави - съдба  goody
Нищо сега - на момичето може да му се е искало да хване букет преди сватбата, щото после няма да може  tease
Активен
santra
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #116 -: юли 30, 2008, 11:13:05 »

а някои знае ли нещо за това че не мога сама да си направя роклята, защото аз се занимавам с това и мисля че няма вариянт да не взема участие в изработването й,пък ми казват че не било хубаво
Активен
elanida
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: юли 30, 2008, 13:55:51 »

santra, и аз прочетох за този обичай, че булката не трябва сама да шие роклята си. Мисля обаче, че това също е суеверие и ти сама решаваш... Имам приятелка, която сама си е шила роклята за сватбата - професия и е, и има много щастлив брак и 3 деца. Успех и на теб!
Активен
santra
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #118 -: юли 31, 2008, 14:55:18 »

и аз така си мисля обаче всички като са заприказвали за тези суеверия, то било високосна година, да не се вращам там откадето сам излязла(в деня на сватбата де),че чак и аз се побарках crazy
Активен
niki_5553
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 54



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: юли 31, 2008, 18:43:01 »

Момичета сигурно ще се повторя с въпроса си,но знам че вие сте много готини и ще ми отговорите!

 На коя ръка се носи халката?Изобщо има ли значение на коя?
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines