Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 01, 2024, 06:25:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Бременност,майчинство и закони - 4"  (Прочетена 220036 пъти)
 
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: септември 19, 2011, 14:04:22 »

Искам да питам, през втората година от майчинството, когато се получава мин. работна заплата, на коя дата се превеждат парите? Защото все още нищо не са ми превели и се чудя  diablo
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: септември 19, 2011, 14:12:23 »

cvety_p , зависи кога работодателя ти ще подаде молбата. Мисля (не съм много сигурна) , че се подава всеки месец и след това до 15 раб. дни се изплаща. Затова зависи от счетоводителя на фирмата .Аз до сега не съм имала забавяне, получавам ги между 11-14-ти
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #392 -: септември 19, 2011, 15:34:59 »

Ако забавянето е повече от месец, питай в НОИ! Често има забавяния при първото изплащане.
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: септември 19, 2011, 20:34:29 »

Ооооо да не ви казвам ,аз какви разправии имам с моите работодатели за последно съм взела пари за февруари месец 2011г. и имам да взимам за още 5 месеца от втората година.
За да изплаща Нои майчинските за втората година ,тъй като не са гарантирани от държавата ,работодателя е длъжен всеки месец да си подава справките за служителите и съответно да им внася осигуровките,иначе няма да ги изплатят.Това е положението!И евентуално ,ако е в затруднение може да подаде декларация 1 и чрез нея да получи отсрочка от внасяне на осигуровки за 6 месеца.
Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: септември 20, 2011, 13:59:04 »

Благодаря за отговорите  give_rose проблема явно не е в работодателя ми, тъй като там всичко е изрядно, днес и до НОИ ходих, миии няма такива нелюбезни служителки  diablo  всеки път съжалявам когато съм тръгнала да се разправям с администрация  bad отплеснах се.. та в НОИ ми казаха че парите са "влезли" и тъй като сега предстоели почивни дни, съм щяла да ги получа най-рано в понеделник angry
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #395 -: септември 20, 2011, 14:12:46 »

Такива справки правят и по телефона /стига някой да го вдигне/, няма нужда да ходиш на място и да си губиш времето. Работодателят също може да направи справка. Ние спестяваме на нашите служителки подобни неприятни мотканици, и без това си имат достатъчно задължиния с децата.
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: септември 22, 2011, 23:18:50 »

Момичета, ако работодателя има проблеми с плащането на осигуровките на служителите си. Може ли да плаща в НОИ само моите осигуровки, за да нямам проблем с майчинството през втората година или трябва всички осигуровки да са платени, т.е. на всички служители? И социални и здравни осигуровки ли се плащат през втората година или само здравни, както през първата?
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: септември 24, 2011, 17:58:48 »

Рени
 Ако работодателят ти има проблеми и не може да си плаща осигуровките,може да подаде декларация 1.За съжаление не можеш да получаваш майчинските си ,ако не е внесъл осигуровките си за всчките си служители.Мисля ,че през 2 рата година внася само здравните ,но не съм много сигурна....
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #398 -: септември 26, 2011, 08:38:38 »

Да, през втората година работодателят плаща само здравните осигуровки. Може да внесе твоите отделно, на друга дискета, за да си получаваш майчинството. Без да е редно, има майки, които сами си плащат, като дават на работодателя 16,80лв. на месец. Слава Богу, ние изплащаме редовно заплати и осигуровки и не зная дали правят спънки, ако не са внесени сумите за целия персонал.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: септември 26, 2011, 12:58:38 »

..като дават на работодателя 16,80лв. на месец.
Не се ли повиши здр.осигуровка с повишаването на минималната работна заплата?
Активен
deni878
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: септември 28, 2011, 10:34:10 »

Здравейте момичета,

може би вече е коментиран този въпрос и с риск да се повторя бих искала да ви попитам, като изляза в майчинство, но имам съмнения, че сегашния ми работодател може да закрие фирмата, тъй като работата намаля доста и не ми се внасят осигурвките, тогава какво става...трябва да се регистрирам на борсата ли?...и какви майчински ще получавам...някакви социални или пък по закон изчислени върху получаваната заплата?Благодаря ви smile
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: септември 30, 2011, 08:56:28 »

Най-добрият вариант за теб, ако работодателят ще закрива фирмата или прекратява дейност е, да те назначат (формално) в някоя друга фирма, защото иначе ще ползваш обезщетение само до края на болничния. Ако майката има право на обезщетение може да го ползва дори и да смени работодателя.
Виж тази статия http://www.insmarket.bg/society/?cat=society&all=FAQ&showquestion=935
В крайна сметка, ако не си назначена на трудово правоотношение към датата на 45 дневния болничен, нямаш право да ползваш обезщетението до 410 дни.
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: септември 30, 2011, 09:48:27 »

Искам да питам през 2-та година от майчинството трябва ли да нося някакви документи на работодателя или той, респективно счетоводителя си попълват документи за НОИ?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #403 -: септември 30, 2011, 12:43:13 »

Боги,
Малко по- напред в темата е казано какво се прави през втората година от майчинството, пуснала съм линк към бланката.
dodo23, осигуровките остават, вързани са с осиг. доход 420лв.
Активен
deni878
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: октомври 01, 2011, 09:10:15 »

svetlii, много ти благодаря за отговора и за линка. Успях да си изясня доста неща. Бременна съм във втория месец и мисля до третия да не информирам работодателя за бременността. По отношение на закриването на фирмата, имам си свои опасения, разбира се шефа няма и да сподели ако има затруднения, но исках да бъда наясно с правата си и ако настъпи такава ситуация да мога да реагирам навреме smile Благодаря ти отново smile
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines